Výška a váha u dívky 9 let

meela
19. zář 2017

Zdravím Vás maminky 😊
Jdu za Vámi s prosbou o radu...
Dceři je 9 let, chodí do 4.třídy měří 140cm a váží 41 kg je velký jedlík ale opravdu velký 😕 Kolik mají Vaše slečny v tomhle věku?

Mudr říká držet jí jak se říká z krátka nebo bude muset podstoupit veškeré vyšetření s následným ozdrav. pobytem. Bohužel to nejde plnit na 100% z naší strany ano ale její táta s babčou jí nechávají jíst kdykoliv, cokoliv a hlavně obr množství... Ve škole jsem se proti přejídání pojistila, ale u jejího táty to bohužel neuhlídám 😖😢 Jak by jste řešily Vy takovou situaci, jsem z toho úplně vedle.... Děkuji

rybamrazena
19. zář 2017

Jídlem se vždycky řeší nějaký problém (většinou ten stejný, že...). Dieta je k ničemu. Hledala bych jiného "doktora".

sisstin
19. zář 2017

@meela no synovi bude 10 a vazi 24 :D 41 je teda fakt uz nadvaha, ja na 156 vazim 43 a nejsem nijak extra hubena.

Bohuzel u nas v rodine jsou takove pripady tri, dva bratranci a sestrenice, vsichni obezni od cca 6 let a babicka (stejna) velkovykrmna. Bratranec prijel z ozdravovny o 10kg lehci a do 14 dni u babicky to mel zpet. Ja bych prerusil styky nebo odkazala byvaleho na jejiho dr.

sisstin
19. zář 2017

A hlavne, pokud nebude chtit dcera, sance jsou celkem maly. V 10 to asi jeste neresi, v 13-14 to bude horsi...

journals
19. zář 2017

Neporadím normální výšku ani váhu, protože nemám zkušenost s vlastním dítětem. Ale mám zkušenost s působením právě v takové léčebně a řeknu ti, že 41 kg v 9 letech je docela mazec. Jen o pár kilo víc mám já jako dospělá (a zdravá).
Jedna věc se tam v té léčebně opakovala - nedůslednost rodičů. Starší děti zvládly díky nezodpovědnému chování rodičů přibrat za rok i 20 - 25 kg. Pokud nechceš, aby dcera takto skončila, začněte s tím něco dělat. Tloustnutí dětí je vždy zodpovědností rodičů (obou). Samozřejmě za předpokladu, že se vyloučí zdravotní problém - což už mudr. jistě udělala.
Nejde svádět vše na babičku a otce, musíte se prostě chtě nechtě domluvit. Trpí tím vaše dítě. A je vás všech!

sisstin
19. zář 2017

@journals on je p*user, ze v 10 uz se k tomu jidlu dostane i bez oka rodicu (kapesny atd), chce to hlavne motivaci toho ditete.

journals
19. zář 2017

@rybamrazena Naopak. Dieta je většinou nutná... většina lidí se vymlouvá na nějakou přidruženou diagnózu, která ale většinou ani není 😀 v 90% jde o špatné stravovací návyky, špatné (ne)zvládání stresu a příšerný životní styl celé rodiny + hraní na počítači udělá taky svoje...

terezapetrova
19. zář 2017

@sisstin prosím Te kolik mel syn cca v 6ti letech a jakou výšku? Jestli nevadi napsat 🙂

rybamrazena
19. zář 2017

@journals Bohudík pravdu nemáte. Špatné stravovací návyky jsou důsledkem té, jak vy píšete, neexistující přidružené "diagnózy". Co potřebujete vědět víc, než to, co nám paní nastínila? Holka prostě není šťastná, možná jí chybí láska, možná má malé sebevědomí. A pokud to není v rámci rodiny, může se to dít ve škole... Nebo snad chcete říct, že endorfiny s tím nesouvisí? Ale jděte, zhubnout se dá i bez diety, protože všechno je v hlavě.

journals
19. zář 2017

Ale ano, však si přečtěte co tu píšu. Má to své příčiny, samozřejmě že má. Ale řešit se to musí zase jen úpravou. Vím o čem píšu, tak to tu prosím nezpochybňujte. Samozřejmě že psychická pohoda je základ, ale pak je nutné opět ten jídelníček nějakým způsobem korigovat 😉

pavcik123
19. zář 2017

Dcera 140 cm, 29 kilo 🙂9 let

nikyselen
19. zář 2017

Co takhle si se slecnou sednou a vysvetlit ji to,pani Dr. Rikala,ze by si mohla byt nemocna pozdeji a nelibila by si se pak klukum zkusime s tim neco udelat ..opatrne ji to vysvetlit,dle toho co tva dcerka pochopi a vezme.R
Radsi bych to nejdrive zkusila doma,nez lecebny pobyt...
drzet ji jidelnicek...zadny stavy,limonady,ale vodu s citronem a pod. Nahradit sladky,treba ovocem...k obedu misto bram.salatu a rizku rybu s prilohou..posledni jidlo v 6-7hod.
vim,ze se to takhle lehce pise,ale
Dupnout na babicku a otce popr. Je vzit k lekarce at udela opravdu bubu cholesterol,cukrovka.Babicky i tatinek si musi uvedomit,ze jde o budoucnost predevsim jeji a prave ten stres ktery ona zajida muze byt o jeji vaze.
Misto bramburku a 6ti knedliku at si vezmou kolo a jablko a jedou na vilet.

Dale zaradit sport at uz krouzek ve skole,nebo spolu kolo,brusle,plavani apod.,aby krome prijmu mela i radny vydej
Hodne stesti

koncita
19. zář 2017

@meela a co její otec na to? Jaký má k tomu postoj? Je mu jedno, že je dcerka obezní a co ji čeká do budoucna? Mluvili jste spolu o tom? A co na to dcera samotná? Vnímá to jako problém? Co ve škole? Neposmívají se jí už kvůli tomu?
Z vlastní zkušenosti sice odtučňovací pobyt můžu doporučit (v dětství jsem tam zhubla asi 10kg), ale pokud nebude otec apod. spolupracovat, zase to nabere ☹
A co sport a pohyb? Hýbe se? Co zapojit více pohybu a do jídelníčku nacpat více zeleniny?

sisstin
19. zář 2017

@terezapetrova v 6 nevim, v 7 113 a 17 kg ;) ted ma 130 a 24, drobnej a malej je odjakziva

Jinak zivotni styl musi zmenit cela rodina, ne jen dite.

meela
autor
19. zář 2017

@nikyselen Moc děkuji za tvou reakci 😊 Měla jsem asi hodinový hovor s jejím tátou ve kterém jsem slyšela jen to že jsem kráva a moc to hrotím, mudr je prý debil který chce aby byly holky jako modelky.... No s brekem a slovy že je k*kot jsem mu tel. típla.
Já sama nikdy nebyla jako proutek, po 1. porodu mi přišla dr na špatnou funkci štítné žlázy a kila letěla nahoru.... nakonec se zastavila v kolonce obezita 😱 naštěstí jsem nelenila a začla s tím bojovat, zatím úspěšně 😁 Jen se bojím toho že takhle dá se říct jednoduše to s Aduš nepůjde..kort když druhá strana má takovýhle přístup, obratem jsem volala lékaři a máme domluvenou schůzku i s otcem tak jsem zvědavá zda to půjde....

terezapetrova
19. zář 2017

@sisstin dekuju pravé můj starsi ma v 6ti 20kg a 123 cm tak si pravé nějak neumím predstavit, ze za 4 roky přibere jen 4 KG takže se asi uvidí ze 🙂

jajinka007
19. zář 2017

@meela Tak to musím dnes postavit dceru na váhu, ale řeknu vám, že v posledních asi dvou měsících strašně přibrala, na to, jak byla od malička hubená.

meela
autor
19. zář 2017

@koncita
Nooo s otcem jsem dopadla viz komentář víše takže asi tak....
Dcera je z toho sama smutná, děti jsou zlé až má z toho depky...
Sama by chtěla méně jíst ale když je prý u táty tak poslouchá jeho.... prý jsem špatná máma co jí trápí hlady a že se má najíst pořádně ve škole když doma nemůže tolik jíst...
achjo 😢 Jezdí k němu na víkendy a přiznala se mi kolik a hlavně čeho tam sní, málem mě klepla pepka 😱

meela
autor
19. zář 2017

@jajinka007 Adélka byla tak nějak normální postavy, za poslední 2roky přibrala 15kg a to nemluvím o období prázdnin které netrávila s námi doma ale u táty.... v pase 10cm nahoře a to je katastrofa 😱 vzhledem k reakci jejího otce mám počkat na veškerá vyšetření a podat žádost na soud ohledně úpravy styku....

nikyselen
19. zář 2017

@meela
Hod se tedka do klidu dnes to nevyresis uvidis po tom co VAM rekne Dr. A jaky pak bude mit otec nazor a pak to zacni resit treba i tim,ze si s otcem sednes a sestavite jidelnicek kureci a ryzi,ryba a obloha..svaciny ovoce..musi se naucit jist pravidelne,stridme a pokud mozno zdrave a hybat tot vse.Tata at ji vezmes plavat a hodne pije..

dite si stejne sladkost vezme to je normalni...a od toho je dite..

etinka
19. zář 2017

Dcera má v 15letech 45kg😉Podobný problém ale měla neteř,ta měla 40kg v 10letech,tehdy už pediatrička upozořnovala na vyšší váhu.Dnes je jí 13,5,silnější zůstala,kila přesně nevím,ale myslím,že kolem 55kg má jistě,má prostě takovou postavu,ale roste....tak se snad ještě vytáhne.
Ohledně dcerky bych se snažila o pestrý jídelníček s omezením sladkého,menší porce a nejíst večer.Co se týká jejího otce,s tím kromě omezení styku asi nic moc nenaděláte.Komu není shůry dáno,v apatice nekoupí😕
Dcerce zkuste vysvětlovat,že by jí to mrzelo,až bude starší,že nesmí takové porce,třeba i tohle už pomůže....Držím palce.

dvojka
19. zář 2017

Tak my máme opačný problem .Dcera bude mít v listopadu 9 let a váží 23kg a měří 133 cm.. Každej sme nějakej no 😀

etinka
19. zář 2017

@dvojka,dcerka v 9letech 24,5kg a 129cm.Teď v 15letech 45kg a 153cm😉...malá a drobná.Já mám 158cm🙂

dvojka
19. zář 2017

@etinka no to mě těší 🙂 ,je dobrý vědět že v tom neni člověk sám 😀 . Často musim poslouchat že nedávám dětem najíst že jsou podvýživy,že jsou z Dachau.Ted už to vypouštím ,ale dřív mě to hodně drtilo.

etinka
19. zář 2017

@dvojka,syn má 12,5roku-148cm a 30kg😔.....ten nepotřebuje jíst,takže u něj je to s jídlem ještě horší.Jak nemá kalhoty na gumu,spadnou z něj😔

sisstin
19. zář 2017

@terezapetrova syn pribira cca 2kg rocne konstantne ;)

dvojka
19. zář 2017

tak u nás frčí především leginy problem s kalhotama máme taky :-/ .

michaela2005
19. zář 2017

nedelala bych s toho vedu,dcera 12 let 165 cm a 58 kg je to krasna vysportovana slecna ,v 10 letech kolem 155 cm a 50 kg,dostala menstruaci .. ted uz moc neroste

lv
20. zář 2017

@sisstin to je sranda, 5letá má 126cm/24,5 - my jsme holt velcí všichni.
Řešila jsem to ve skupině Prvňáčci 2014 - dcera má 146cm a 39kg - nelíbí se mi to, má špíček na břiše, ale jinak tlustá není, ruce, nohy, obličej..má po manželovi celkem robustní kostru, drobek nebude nikdy, od mala nebyla.. přibrala přes prázdniny, to máme s jídlem volnej režim.

janickajana
20. zář 2017

9,5let 140cm a 30kg.

baris
20. zář 2017

dcera - 9 let, 140cm a 25kg, mladší 7,5let 130cm a 23,5kg. Ale je to zase opačný extrém. Ale opravdu hlady netrpí, naopak mi přijde, že má hlavně ta starší tasemnici. Každopádně já jsem tlustá, takže obě holky hamuji ve sladkostech, protože to jejich dokonalé spalování může během puberty skončit.

Co se týče tvé dcery - zkus s ní každý večer cca 5 minut cvičit (já vím, mě se to říká, když já jsem se k tomu ještě nebyla schopna dokopat několik let 😒 ). Možná tvému ex trošku otevře oči doktor. Je to těžké i pro tvou holku - chce se zavděčit všem. Ale s dcerou bych to řešila nenápadnou formou - přece jenom dětská duše je velmi citlivá - vy budete jíst zdravěji, možná pár minut denně cvičit - obě dvě a né s ní pořád řešit co jí a nejí.