Výsledky psychologického vyšetření syna - váš názor?

olik76
7. pro 2015

Ahoj, dnes jsem byla u psycholožky pro výsledky psychologického vyšetření syna a jsem z toho špatná. Synovi je 6 a půl let a chodí do první třídy. Řešili jsme odklad, protože je narozený v červnu a podle školky měl špatnou grafomotoriku, v PPP odklad nedoporučili, a grafomotoriku jsme vyřešili maxíkovým grafomotorickým kurzem. Měli jsme za to, že je vyhraněný levák, ale už na konci prázdnin si začal přehazovat tužku z levé do pravé a naopak, trvalo to i po začátku školy. Chtěla jsem s ním jít proto na vyšetření laterality. Když už jsem s ním byla u psycholožky, tak jsem jí řekla, že máme problémy s psaním úkolů, syn má na sebe velké nároky a dokud není úkol perfektní (jde o psaní), tak se vztekal a chtěl ho dělat tak dlouho, až to bylo podle jeho představ. I ve škole má občas záseky, když mu něco nejde, tak se buď vztekl nebo se urazil. Taky není úplně sociálně zdatný a občas má problém se začlenit mezi děti. Ve škole ale funguje kromě toho, co jsem uvedla výše,a bez problémů, dle učitelky v normě. V družině taky úplně v pohodě, předtím ve školce taky žádný problém, chodí na 3 kroužky, taky žádný problém. Psycholožka mi nabídla celkové psychologické vyšetření, se kterým jsem souhlasila. Dnes jsem byla pro výsledky a psycholožka mi řekla, že je nezralý, že jsme měli dát odklad. A že ho máme vrátit do školky. Což jsem odmítla, když ve škole funguje bez problémů a myslím, že by to považoval za velké selhání. Pak mi řekla, že by měl mít ve škole asistenta. Což jsem taky nechápala a znovu jsem jí řekla, že ve škole funguje dobře. Tak bych prý sním měla jít na neurologii nebo na dětskou psychiatrii, aby mu dali nějakou medikaci (prý na dozrání), což jsem taky odmítla, když se podle mě jedná (a podle všech ostatních) jedná o zdravé dítě a pak mi navrhla rodinnou terapii, prý by se terapeut podíval, jak s ním děláme úkol a něco by nám poradil. K tomu bych uvedla, že jsme úplně rodina, já, manžel, syn a ještě máme mladší dceru, žádné rodinné problémy, nemáme jsme s manželem oba vysokoškoláci, máme oba dobrou práci. Psycholožka mi pak řekla,že vyšla z výsledků testů, že se jí syn nevešel do tabulek, že se jí většinou děti vejdou do 4 bodů (měla bodovací stupnici) a syn měl rozptyl 10 bodů, v něčem nadprůměrný, v něčem podprůměrný. Když jsem se jí ptala, v čem je podprůměrný, tak řekla, že např. v praktických dovednostech. Zeptala se ho, co by dělal, kdyby do něj strčilo mladší dítě, na to řekl Strčil bych do něj taky (správná odpověď zní Nic, protože je mladší) a co by dělal, kdyby v obchodě našel peněženku. Na to řekl, nechal bych ji tam asi ležet (správná odpověď zní: Odevzdal bych ji). Jsem z toho dost špatná, syn je normální zdravé dítě, živější a temperamentnější, vím, že sociálně je trochu nevyzrálý, ale to snad není důvod pro tak radikální řešení, co doporučovala. Taky mi řekla, že syn má ADHD, což se mi taky nezdá, je živější ,ale hyperaktivní rozhodně není, ta pozornost by horší být mohla, ale nevím, jestli je to přímo ADD. Přijde mi zvláštní, že ve školce, ve škole, v PPP, v družině, na kroužkách i ve volném čase funguje v pohodě a u psycholožky dopadl takto. Nemáte někdo podobnou zkušenost? Nevím, jakou mám těm výsledkům přikládat váhu. Taky nevím, zdali mám zprávy od psycholožky ukázat třídní učitelce, o vyšetření jsem jí říkala a dohodly jsme se, že jí zprávu přinesu ukázat, ale tohle se mi jí tedy dávat nechce. Aby pak syn neměl nějaké stigma. Lituji toho, že jsem s tím celkových vyšetřením souhlasila, už se bohužel stalo. K lateralitě mi řekla, že je nevyhraněný, Děkuji za názory.

mircisek
7. pro 2015

@olik76 Jen taková drobnost. Na nedozrálou centrální nervovou soustavu byste pravděpodobně dostali jen Omega3 mastné kyseliny. Nic víc se s tím v podstatě dělat nedá.🙂 Držím pěsti

nonnni
7. pro 2015

@olik76 vy jste nedostali zpravu z PPP? Davaji ji na podpis, ze rodice souhlasi se zavery vysetreni. Byva dost podrobna.

olik76
autor
7. pro 2015

@nonnni
my zprávu v písemné podobě nedostali, výsledky nám byly sděleny ústně.
Můžu se zeptat, jestli u tvé dcery přišlo to "rozložení se" na konci roku z ničeho nic nebo byly problémy už v průběhu roku, popř. kdy to začalo? Jen abych věděla, jestli můžu něco čekat, když zatím je to o.k. Díky.

olik76
autor
7. pro 2015

@sari66
a jak se prosím tě pracuje na emoční inteligenci?
Jinak já se nesnažím vidět syna v růžových barvách, vím, že není úplně standardní, ale řešení navrhované psycholožkou a jeho radikalita mi přišly úplně scestné. Šla jsem za ní, aby mi mimo jiné poradila, jak na něj, jak nejlíp reagovat, když vyvádí u úkolů, a místo toho slyším, že se má vrátit do školky. Ráda bych s ním nějak pracovala, rozvíjela jej i v těchto emočních/sociálních oblastech, ale přiznám se, že přes psychologa už nikoliv.

olik76
autor
7. pro 2015

@kulatakosticka
já chtěla nechat vyšetřit lateralitu v PPP,ale mají hrozně dlouhé čekací lhůty, proto jsem volila cestu psycholožky. Psycholožkasice byla dost mladá, něco přes 30, ale vypadala kompetentně, měla jsem z ní dobrý pocit. Myslím, že byla sama špatná z toho, že s jejími výsledky tak zásadně nesouhlasím.

kulatakosticka
7. pro 2015

@olik76 jestli to byl ten screening ve školce, tak tam možná zprávy nedávají.

kulatakosticka
7. pro 2015

@olik76 mě spíš překvapuje, že po jednom testování navrhla tu školku. Jinak třeba právě to vyžádání si výsledků z ppp vás nějak posune v čekací lhůtě. Těchto poraden je málo a jsou fakt vytížené.

olik76
autor
7. pro 2015

@kulatakosticka
ano bylo to tak, že paní z PPP dojela do školky.
Testování u psycholožky bylo 2 x hodinu a tři čtvrtě. Jinak syn je společenský, v cizím prostředí reaguje dobře, přivedla jsem ho k psycholožce, ta mi řekla, že tam být nemusím (či spíš nemám), tak jsem ho tam nechala, syn úplně v pohodě a po celou dobu, co tam byl, byl taky prý úplně v pohodě.

nonnni
7. pro 2015

@olik76 to nevypada, ze byl plne vysetren v PPP. Narozdil od
@kulatakosticka ja mam zkusenost, ze zpravu davaji i pri screeningu, kdy chodi psycholozky do skol.
Tohle vypada, ze to bylo fakt neco, jen tak povrchniho, co mely dcery ve skolce i skole v ramci nejake akce, kdy se jen dalo svoleni s tim, ze si s detmi mohou pscyholozky popovidat a nic z toho. Maximalne rekly rodicum tech deti, co opravdu cybocovaly, at je objednaji do PPP na vysetreni.

Ke tve otazce. Ma dcera je narozena ve druhe polovine srpna, takze byla cerstve setileta. Ve skolce se nudila, ale do skoly nijak zavratne nechtela...skolka proti nastupu nic nemela, nevideli problem. Ten screening tam take byl, nidko se nevyjadril, ze by na skolu nemela.

Problemy zacaly vloni touto dobou. Zjistila jsem, ze dcera ve skole nestiha a uzavira se do sveho sveta. Jak se nedokaze efektivne soustredit, tak ji uteklo neco malo a pak uz to nedochytala a tak vypla uplne. Resila jsem to s ucitelkou, moc se snazila, ale urcite veci jen vuli neovlivnila. Treba pocet deti ve tride a potrebu se venovat i jim a ne jen porad dohlizet, zda moje dcera nekouka z okna.

Pak nastal problem se ctenim. Zacalo byt zrejme, ze v pohode precte jednotliva pismenka, ale slabiky uz byly problem. Zacalo ji to litat a pak uz se i pletla dalsi pismenka...treba si (zcela nepochopitlene pro mnoho psychologu a logopedu) pletla J a P a N....v tiskaci forme velkych pismen. Ucili se synteticou metodou (slabikovani), idelani by pro ni byla geneticka metoda (vyhlaskovani). Zjednodusene receno.

Toto vsechno v ni vyvolalo obrovskou uzkost, srazilo sebevedomi...a pak uz se to jen vezlo. Take dostavala jen jednicky, nebo razitka, ale videla i vysledky u ostatnich a byl ji i takhle ten rozdil obcas jasny. Ke konci skolniho roku se zacala i pokakavat a hrozilo, ze prestane mluvit. U ni ze vseho nejvetsi problem nakonec byla uzkost, ktera se umocnila socialni neobratnosti.

Videla ji psycholozka, ktera ji shodou okolnosti videla v zari v ramci logopedie a okamzite zavelela, ze ji musime stahnout ze skoly, ze prestane mluvit a to teprve bude prusvih. Takze se tak stalo, resili jsme vsemozna vysetreni pres prazdniny, aby se vyloucila fyziologicka pricina...nakonec po roce vsemoznych vysetreni ma v poradku neurologii, foniatrii, ocni, zrakovou terapii (jen to, ze dote vidi neznamena, ze vidi tak, aby se treba naucilo cist beznou metodou a bezne velka pismenka, ktera jsou ve slabikari). Z PPP mame IP v podstate ve smyslu, ze se ji ma ponechat na praci dostatek casu a netlacit. Ma hranicni vse mozne, ale diky tomu, ze je bilingvni nikdo nedokazal s urcitosti rict, zda jde opravdu o nejake dys, nebo je to dusledek tohoto procesu...to se zjisti klem deseti let. Ted je ji sedm. Tou dobou se to pry u bilingvnich deti rozsekava. Podotykam, ze neni bilingvni s tim, ze jeden jazyk ma prevahu, ma je oba ja stejne urovni. Od psycholozky, ktera je zaroven logopedkou ma potvrzeny elektivni mutismus a extremni uzkost. To ostatne i z PPP. Socialne je porad slabsi, ale lepsi se to rapidne. Doporucuji jiz vyse doporucovane preparaty na dozrani CNS.

Lateralitu ma pravou ruku a leve oko.

Jo a ted jsem si vzpomela, ze ji zrakova terapeoutka zkousela prave na pouzivani rukou tak, ze postavila pred ni radu zviratek z Lidlu (asi tak 15) a pak ji rikala, ktere ji ma podat. A sledovala, kterou ruku pouziva. Dcera pouziva tu ruku, kterou mela blize. Pri psani to nedela (neprehazuje ruce), ale jinak pouziva take obe ruce zcela jak se ji zachce. Terapeutka rikala, ze to neni uplne idelani. Proste se musi poprat s vice vecmi, nez bezny skolak.

Mam tri dcery. Tuto, prostredni, jednoletou a pak desetiletou. Ta je klasicky proplouvac, nikdy zadny problem...presto verim....ne, ja to vim, ze ac ta prostredni se k tomu dobere trochu jinak, tak plnohodnotny zivot budou vest obe, respektive vsechny tri.

Jak jsi to popsala, tak klinicka pscyholozka byla hranicne extremni...rodice deti s opravdovymi problemy by zirali, jak nekdo jen tak nuti asistenta, kdyz ve skutecnosti je docela problem je ziskat, ci financovat...a i kdyz to jde, tak je kolem toho strasne moc papirovani.

Mmch, dceru jsem stahla do soukrome skoly. Behem par tydnu se naucila cist lepe, nez za cely rok ve statni skole (a nemyslim to tak, ze vsechny statni skoly jsou spatne, protoze nejsou...toto je jen reference u nas). Cte genetickou metodou, trenuje si lodiku v matematice podle Hejneho a zacala psat comeniem. Zklidnila se, ve skole se ji libi. Nemenila by. Porad je to beh na dlouhou trat, ale to by bylo vsude....

Mmch, nedani odkladu je jedna vec, ktere v zivote lituji...

nonnni
7. pro 2015

@olik76 me prekvapuje, ze se prihnala s diagnozou ADHD...ta obecne trva velmi dlouho diagnostikovat. A i pak bych si sla pro druhy nazor.

Dcera take byla na vysetrenich v PPP a u psychologu sama. Respektive jsem byla na chodbe. Nasledne si me zavolali a probrali jsme vsechno na miste a pak jsem zhruba vzdy par tydnu cekala na pisemnou zpravu.

nonnni
7. pro 2015

@olik76 jj, a tohle je nejblbejsi doba, protoze uz se objednava prave na posouzeni odkladu. Kdyz se objednas, tak PPP ti musi dat termin nejdele do tri mesicu. Ja dceru objednavala v listopadu lonskeho roku a protekcne se dostala jeste pred koncem unora...

nevim odkus jsi, ale ma zkusenost je, ze do PPP onjednavaji regionalne, znaji jiz kosly a jejich zazemi atd...

pred vysetrenim jeste chteji potvrzeni od skoly, coz je v podstate dotaznik na dite....je to soucast vysetreni.

nonnni
7. pro 2015

@kulatakosticka tohle fakt vyada na nezkusenou pscyholozku. Takhle vyplyvnout ADHD, pak vraceni do skolky (i pres nase problemy to zavrhli vsichni hromadne i pres me uvahy, ze toto je naprosto posleni a zoufaly krok, protoze pro dite je to extremne demotivujici a demoralizujici krok). T uz je lepsi nechat dite opakovat rocnik.
Pak s tim asistentem...jako by to bylo tak jednoduche...pak neucelena rada o preparatech na dozrani CNS. Pokud tedy nechtela, aby ho foukly na Strateru, nebo Ritalin, coz snad opravdu ne.

Je to nejake zvlastni...nemam nic proti psychologum, ale tohle jsou zvlastni zavery ze dvou kratkych sezeni....

kristyn.g
7. pro 2015

to je nějaké divné, co by dělal kdyby našel penženku nebo kdyby do něj strčilo mladší dítě je přeci o tom jak ho rodiče vychovají a ne o vývoji, když ho to nikdo nenaučí tak tomu přece nepomůžou žádné prášky, aby sám od sebe jednal "správně" v těhle věcech... 😕 😕 😕

olik76
autor
7. pro 2015

@nonnni
Děkuji za odpověď. Já myslím, že ta paní z PPP bylo seriozní vyšetření. Ředitelka školky, k níž mám důvěru, obeslala rodiče, kteří uvažovali o odkladu, jestli mají zájem o PPP vyšetření, že je schopna domluvit pracovnici PPP, s níž mají dobrou zkušenost, s tím, že se bude jednat v případě potřeby o zprávu, na základě níž dítě dostane odklad (bude-li mu doporučen). Já si písemnou zprávu nevyžádala, slovní hodnocení znělo pozitivně a zcela jednoznačně, takže jsem neměla potřebu to dále řešit.
I podle logopedky, k níž chodil syn na logopedii, nebyl k odkladu důvod (v 5 a tři čtvrtě byl logopedicky zcela v pořádku) ani podle logopedky, k níž chodil na grafomotorický kurz.
Syn chodí do venkovské školy (jsme Praha - západ), mají dost osobní přístup a myslím, že celkem osvícenou učitelku, matiku mají podle Hejného, ta mu jde, v češtině čtou podle slabik a zatím jsem nezaznamenala problém. Akorát s tím psaním bojujeme, ale taky to není žádná hrůza, to jen ten jeho perfekcionalismus.
Chci učitelce sdělit výsledky vyšetření ústně a poprosit ji o její komentář. Pokud řekne, že školka a asistent jsou nesmysl, nebudu už toto téma dále řešit.
Preparáty na dozrávání CNS určitě koupím, za pokus to stojí.
Držím vám palce, ať se dceři v nové škole nadále daří.

nonnni
7. pro 2015

@olik76 dekuji. To mate vyhodu, ze uz takhle ma syn dobre zazemi.

Pokud by to slo, vyzadala bych si zpetne zpravu z PPP, ale i pres to, co jsi napsala, tak pochybuji, ze doslo k plnohodnotnemu vysetreni, protoze to prave v techto podminkach neni ani mozne. Vysetreni jednoho ditete v PPP trva v rozmezi 2-5 hodin, dela se k nemu i rodinna anamneza, nasledne prave pohovor s rodicem/rodici. Je to, nebo by alespon melo jit o komplexni vysetreni sestavajici z povicero ruznych aktivit, pri kterych se sleduje mnoho ruznych ukazatelu. Toto by bylo mozne udelat ve skolce jen ta predpokladu, ze by na kazde dite byl vycleden jeden den a k tomu bys vyplnovala obsahle formulare a nasledne mela konzultaci. Jinak jde fakt jen o velmi povrchni screening, kdy se vycleni jen 100% odlisne a bizardne se chovajici jedinci. Obycejne nasleduje prave pobidnuti k plnohodnotnemu vysetreni prave v PPP.

Kazdopadne ho sleduj a do PPP bych ho objednala. Nez se na vas dostane rada, tak budes vedet lepe, zda je to potreba a pokud ne, tak to muzes vzdy zrusit.

kulatakosticka
7. pro 2015

@nonnni no to ADHD určitě samostatně testovat nestihla. Je to takové rychlé... Jinak držím pěsti, ať se dceři daří lépe a lépe, věřím, že takto to zvládne.

olik76
autor
7. pro 2015

já mám ještě zkušenost, že jakmile někdo slyšel, že je to červnový kluk, tak říkali automaticky ODKLAD. S čímž jsem zásadně nesouhlasila. Pár mých kamarádek má děti narozené v srpnu (3 holčičky, jeden kluk), všichni bez odkladu a žádný problém (jsou dnes ve 4-5 třídě).
Taky jakmile řeknu, že jsme měli těžký porod (kleště), špatné Apgar score a následně krátkou Vojtovku (bohužel z mé vlastní iniciativy) tak si jej zaškatulkují, jako potencionálně problémové dítě a už k tomu přihlížejí a ohánějí se tím. Opravdu by mě zajímalo, kdybych jim to neřekla, zdali by závěry zněly jinak.

nonnni
7. pro 2015

@olik76 tezko rict. Ja mam dceru s agraparem 10-10-10, donosenou a narozenou prirozene a bez problemu a divej na nas...ani ten odklad nam nenutil nikdo, ale u nas je to proste vsechno nakonec o te uzkosti a socialni neobratnosti. Ona si proste neprefiltruje infrormace ze socialni interakce tak, jako vrstevnici a to ji umocnuje tu uzkost. Na druho ustranu, v trendu odkladu byla ve tride s detmi, ktere jsou (nektere) bezmala o dva roky starsi a je to sakra znat.

@kulatakosticka dekuji. Paradoxne mi neprijde, ze by to byla zase takova tragedie, je to horsi, kdyz se to takhle sepise🙂

kulatakosticka
7. pro 2015

@nonnni jasný, ono nejhorší je asi prokousat se tím začátkem, řešit, co jí vlastně je, diagnostikou apod.

olik76
autor
7. pro 2015

@nonnni
aha, to jsem nevěděla, že ty vyšetření PPP mají takto rozdílné úrovně. Zkusím zjistit, jak moc syna proklepli a objednat se k nim. Díky za tip.

lasicek
7. pro 2015

Já nevím, syna neznám. Ale jediné, co se mi líbilo byla ta terapie, s tím bych asi souhlasila.

olik76
autor
7. pro 2015

@kamila297 zajímavý odkaz na typ osobnosti u dítěte. Jsem si myslela, že je syn cholerik, ale on to bude spíš něco mezi cholerikem a melancholikem... Přitom druhé dítě je úplný flegmatik... Naštěstí pro mě...

evik19
7. pro 2015

@olik76 Podle toho, co píšeš, je syn normální kluk, s nějakými svými zvláštnůstkami, jaké má kde kdo. Pár dětí s ADHD znám a věř mi, že kdyby toto syn měl, tak by to neuniklo ani tobě, ani učitelkám ve školce, natož ve škole. Pokud tam problémy nemá, asistenta neřeš, to by ho spíš sociálně vyčlenilo, než začlenilo a to s tím návratem do školky, to by byl opravdu asi krok zpět se vším všudy, obvzlášť je-li syn perfekcionista.

olik76
autor
7. pro 2015

@evik19 děkuji za podporu. já samozřejmě chci slyšet, že mé dítě je "normální", protože si to taky myslím, ale když bude mít někdo opačný názor, který bude mít hlavu a patu, tak si ho taky ráda vyslechnu. Přece jen jde o budoucnost mého dítěte a nechci udělat chybu.

nonnni
8. pro 2015

@olik76 ber to tak, ze tzv. normal je manifestace toho, co je danou spolecnosti a v danou chvili povazovano za prumer.

Jen to, ze tvuj syn nezapada (mozna) do prumeru (skatulky) jeste neznamena, ze je to spatne, nebo problem. Ale vzhledem k tomu, ze navstevuje vyprumerovany skolni system, ve vyprumerovane spolecnosti (a nemyslim to zle, jinak to ani nejde), tak je jen dobre, ze je tu moznost mu nabidnout pomoc v ramci treba individualniho pristupu, nebo planu.

Je tady realna sance, ze pokud ma osvicenou ucitelku (tu mela starsi dcera prvni dva roky. V podstate jsme presunuli mladsi dceru do soukrome skoly, aby mela pristup, jaky byla schopna poskytnout ucitelka i na statni u dcery starsi. Jenze ta, bohuzel, odesla) a k tomu dobre vedeni skoly a kolektiv, tak to muze zvladnout i bez IP, ktery dop;orucuje PPP a ktery je pro skoly zavazny.

Kdyz jsme sli do PPP, tak dcera vedela, ze si jde popovidat, aby nam pani psycholozka rekla, jak ji ulehcit skolu. Nezduraznuji, ze je "jina", ale to, ze tohle podstupujeme, aby se ji ve skole vice libilo.

la_amanita
8. pro 2015

Mně zarazila ta absence "správného chování", jak ji zde dokládá více rodičů - že nalezené věci se odevzdají, malým se neubližuje apod., u dětí již školou povinných. Měla jsem za to, že tyto situace se probírají už ve školce, a pokud má dítě sourozence, chtě nechtě i při různých konfrontacích doma. Myslím, že znalosti tohoto typu jsou pro úspěšné začlenění se do společnosti možná vhodnější, než správná lateralita.

sari66
8. pro 2015

@olik76 Doporučuji třeba knihu S láskou a rozumem, Do nitra dětských emocí, Děti a emoce...nebo pro syna, pokud je často naštvaný Jak přežít, když mě všechno štve. Zkus kouknout v knihkupectví, nebo v knihovně a to, co s tebou bude souznít, tak si půjč, nebo kup 🙂

olik76
autor
8. pro 2015

@sari66 Děkuji za tipy. A ano, syn se pořád naštvává. Mrknu na to, co by na nás bylo aplikovatelné.

chloe86
4. bře 2016

Dlouho jsem uvažovala o studiu psychologie, a moc se mi do toho nechtělo.... KOukám, že se do toho ještě vrhnu, protože dobrých psychologů je jako šafránu.... Já být tou psycholožkou, postupovala bych úplně jinak... Podle mě se nejednalo o komplexní vyšetření, je to celé vytržené z kontextu. V tomto případě se nejedná o regulerní výsledek a rozhodně ho berte pouze jako informativní materiál bez větší vypovídající hodnoty. Nevyhraněná lateralita "může" značit jistou nevyzrálost nervového systému, ale rozhodně to není důvod pro medikaci, spíš bych se obrátila na logopedickou poradnu s rozšířenou působností a začala lateralitu posilovat.... Asistenta bych nedoporučovala, mohl by se cítit, že vystoupil z řady. Jako vhodné by se mohlo jevit další nezávislé psychologické vyšetření, ale na druhou stranu, pokud cítíte, že to není nezbytně nutné, dále bych vašeho syna nestresovala. Z praxe: mému otci je 63 let a lateralitu nemá vyhraněnou dodnes. Píše a jí jako pravák, avšak kreslí výhradně levou rukou. Má vystudovanou VŠ s červeným diplomem a asistenta k tomu nepotřeboval. 😉 A co se týče hyperaktivity, začněte tím, že bude dělat aktivně nějaký vhodný sport, například plavání nebo atletiku. Pokud se vám bude zdát i poté hyperaktivní, bude třeba vyšetření zopakovat. ADHD je vážná diagnoza, kterou není radno podcenit, ale zároveň přecenit. Synovi hodně zdaru ve škole a vám pevné nervy. 😉

nelam
4. bře 2016

Mě vcelku překvapuje ten asistent. V dnešní době asistenci nepřiznají jen tak někomu, když vidím, které děti na něj nedosáhly, pak mě Váš případ fakt zaráží....