Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Odklad v současné situaci. Jak jste se rozhodly, když jste nestihly od PPP?

ŠkolkaŠkolní zralostVýchova a vzděláváníRodinaVývoj dítěteLogopedieLogopedie eRLogopedie ŘHyperaktivitaŘeč
25. bře 2020

Vím, že toto téma tu už bylo, ale mám jinou otázku.
Jak jste se rozhodly o odkladu, když jste nestihly radu od PPP? U syna máme vyjádření ze školky, logopedky, psycholožky a názor spec. pedagožky (neoficiální, jedná se o rodinnou známou, která zná syna a jeho vývoj). Tato vyjádření jsou skoro 50:50. PPP jsme nestihli.
Osobně se kloním spíše k odkladu. A to hlavně kvůli špatné výslovnosti, kdy sice umí až na R,L,Ř všechny hlásky, ale nepoužívá a hodně komolí, vynechává písmenka, nebo naopak přidává samohlásky, když mu slovo nejde vyslovit. No a druhý problém je, že má velice špatnou pozornost, osobně si myslím, že bude ještě navíc hyperaktivní.
Ale přiznávám, že jsem hodně nerozhodná a podle okolí mám tendence syna podceňovat.
Na čí radu jste daly nejvíce?

martt
25. bře 2020

Když jsme řešili odklad syna dala jsem nejvíce na svůj pocit. Ve školce nejdriv řekli odklad ne pak jo pak zase ne. Psycholožka tenkrát rekla ze to je na našem uvazeni a PPP také s tím, že se přiklání spíše pro odklad z důvodu časté nemocnosti i když by na první třídu inteligenčně měl.

zuzkasim
25. bře 2020

Podle tohoto popisu bych odklad dala. Pozornost vyzrává, řeč je na čtení a psaní dost důležitá. Bude to víc v klidu. Dají se najít i nulté ročníky, kde děti už hezky připraví na práci ve škole, aby se odkladové děti nenudily, netuším, zda něco takového je i ve vašem dosahu.

puhelin
25. bře 2020

Pry ted budou skoly pri odkladu cekat, az bude opet mozne PPP navstivit. Minuly tyden byl na ct24 rozhovor, kde se resily zapisy do prvni tridy a s tim souvisejici aktualni problemy.

marcicek84
25. bře 2020

Pockala bych jak de to vyvrbi,pak sla do PPP a az oak se rozvodla,oni pockaji,je mimoradna situace

Sem začni psát odpověď...

Odešli

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru