Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
  Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.

  Máte prosím nějaké tipy, kde se dá procvičovat a zdokonalovat cizí jazyk? Myslím tím pro odrostlejší děti popř. dospělé. Známe duolingo, na Aj dobré, Nj je tam už jen anglicky, ale taky to jde dobře. Existuje ještě něco? Chci děti trochu motivovat, on-line výuka jim už tak dlouho opravdu nesvědčí, jeden je osmák, druhý středoškolák, nějaké znalosti už mají, ale jdou dolů☹ A já vlastně taky, potřebuju se trochu udržovat.

  Ráda poprosila tipy na letní ubytování v Rakousku, někde u jezera (možnost koupání). Cenově něco méně náročnějšího, stačil by klidně kemp s mobilheimy, nebo apartmány, vařili bychom si asi sami, je nás 5. Určitě s sebou chceme vzít kola, nějaká turistika. Letos jsme byli od Victorie ve Štýrsku, byla to nádhera, velká spokojenost se vším, jen bychom trošku jiné místo, kde to neznáme.

  Ráda bych udělala propagaci projektu Ježíškova vnoučata. Na děti myslí každý, při tom dětské domovy jsou finančně dobře zabezpečené (říkám proto, že to vím), sponzoři bývají navíc zvlášť v předvánočním období štědří, zato staří lidé bývají opomíjení. Při tom často celý život dřeli a pro společnost toho obvykle i dost učinili. Navíc to čeká téměř každého z nás, jednou budeme staří a vděční za trochu pozornosti... Takže náš květinový polštářek pro jedno Ježíškovo vnouče, seniora jsem vybrala společně s dcerkou, ta také vybrala látku, ušití už bylo na mě🙂

  Nemáte prosím tip na knihu, kde je nějaký základní přehled o světových náboženstvích a rozdílech mezi nimi, pro odrostlejší dítě 13 let? Na nedávném výletě jsme se v jednom městečku setkali s římskokatolickým kostelem, jaký běžně zná, kostelem protestanské církve a židovským hřbitovem. A začaly dotazy, jaký je mezi těmi náboženstvími rozdíl a proč je jich vlastně víc... no a nepřipadám si v tomto až tak jistá, jak, co a proč? Našla jsem pár knih na netu, ale teď se jaksi nedá do knihkupectví a listovat, proto bych ráda dala na doporučení. Není velký čtenář, takže žádné obsáhlé texty nedá.

  Čtu novou zprávu, že za týden by mohli prvňáci a druháci zpět do škol a čtu tady už zase stesky nad tím, že musí sedět v rouškách. Moc bych poprosila všechny rodiče, neventilujte svoje negativní pocity před dětma. Věřte, že děti jsou přizpůsobivé, ony to v těch rouškách zvládnou, pokud jim pomůžete.
  1. dát jim roušek víc na vystřídání a zkusit se domluvit s paní učitelkou, ať je po velké přestávce vyzve, aby si vzali čistou roušku (nebude vhlká a bude se jim aspoň chvíli zase lépe dýchat), stejně tak po obědě, ty, co tam budou zůstávat déle.
  2. roušky jim denně prát, když dáte na topení, je za chvilku suchá, pak přežehlit
  3. roušky zvolit z dobrých materiálů - já se nedívala na to, co se prodává v obchodech, šiju, ale zkoušeli jsme doma různé materiály a opravdu se přes různé dýchá jinak, takže zvolit lehké materiály, třeba i na úkor designu, u šití je ideální popelín, je to lehoučké plátno... Mě osobně se přes bavlněnou dýchá lépe než přes jednorázovou, ale může to mít každý jinak.
  4. podporovat je v tom, že jde o zdraví, není to "výmysl vlády" nebo někoho jiného

  Chápu, že jsou děti, které mohou mít dýchací obtíže, ale ty mimo jiné ovlivňuje i stres. Takže snažit se být v pohodě, být vděčný za to, že můžou do školy, dát jim dostatek pití (hlava je kolikrát bolí z toho, že zapomenou celý den pít, protože mají jinou zábavu).

  Židle k počítači do obýváku. Nemáte prosím tip, kde nebo jaké vybírat trochu "civilnější" židle k PC do obýváku? Opravdu tady nechci žádnou typicky kancelářskou, doposud sloužila tonetka s područkama, ale začíná se rozpadat a já přemýšlím o něčem novém, možná i pohodlnějším. Obývák máme vcelku nový, nábytek dřevěný, ale celkem moderní (žádné výstřelky, spíš klasika), hned vedle pracovního stolu je sedačka, máme u i dřevěný jídelní stůl, proto se sem klasická kancelářská židle nehodí. Ráda bych něco pohodlného, všude však vídám jen ty kancelářské židle☹

  Po zkušenostech s tak starými 3 dětmi jsem tu mnohokrát dávala tipy, co někomu jako dárek. A teď jsem se dostala do úzkých já... Velcí kluci jsou kupodivu z části vyřešení, ale problémem zůstává sedmiletá dcera. S hračkami si téměř nehraje, má jich dost a není nic, po čem by toužila. Ani, když ji vezmem do hračkářství, podívá se ráda, okomentuje, co máme nebo jsme měli (když na věc 2 roky nesáhne, tak to posílám dál), pomazlí se s plyšákama a to jí stačí. Ráda sportuje, veškeré vybavení má, většinu po starších bratrech. Oblečení má dost, větší část poděděnou, něco málo jí dokoupím nebo došiju. Ráda tvoří, doma máme šicí stroj, pastelek a barev spousty, nůžky, vyrážedla, glitrová lepidla... Ráda čte jednodušší věci, knih máme spoustu, ty mám ráda, hodně jsem nakupovala už klukům, hry taky máme, jednu karetní mám tedy koupenou. Telefon zatím pořizovat neplánujeme. A už se mě brzy budou ptát i babičky, co pořídit nebo to budu muset rovnou pořídit já... Sama si krom peněženky (tu dostane) fakt nic nepřeje. Zkusíte prosím poradit?

  Máte dobrou zkušenost s nějakým odšťavňovačem na jablka? Babička s dědečkem mají jabloně, milujeme mošt, ale udělat ho spoustu litrů naráz v moštárně je nanic, nemáme to v paneláku (malý mražák a zavařovat nechcem, přijde nám to znehodnocení moštu) jak uskladnit na delší dobu. Lepší by bylo dělat si mošt po pár litrech pravidelně, ale babičce starý moštovač odešel do věčných lovišť, rádi bychom pořídili něco nového.

  Takové malé zamyšlení, ke kterému mě vedla dnešní zpráva o úmrtí ženy Jonyho Travolty na rakovinu prsu - bylo jí 57 let, nejmladšímu synovi je 9 let. Znamená to, že ho měla ve 48 letech. Otěhotnět ve 48 letech přirozeně obvykle nejde... Měla jsem kamarádku, která měla dceru až po několika pokusech o umělé oplodnění. Dnes už nežije, dostihla ji rakovina mozku. Když byla nemocná, doktoři přiznali, že procedury při IVF mohou napomoci vzniku nádorových onemocnění. Nikdy jsem po tom nepátrala, jen se mi to dnes při té zprávě spojilo. Zajímalo by mě, jestli doktoři v centrech asistované reprodukce upozorňují i na možná zdravotní rizika? Je mi samozřejmě obou moc líto, s kamarádkou jsem prožívala její poslední chvíle a vím, že by i tak neměnila, mít dítě pro ni bylo to nejkrásnější v životě... ale i tak, nad tím prostě přemýšlím, ty děti teď svoje maminky nemají...

  Odměnou za zvládnutí školního roku bude pro mě, babičku a děti 12 a 6 let 3-denní výlet do Prahy. Máte prosím tip, co navštívit? V plánu je ZOO (1 celý den), já bych možná ráda navštívila údolí Šárky. Hledala jsem nějaká divadla, ale za černé divadlo nedám 2tis, Spejbl a Hurvínek už nehrají. Vítám jakékoliv nápady, jako brňáci se do Prahy moc často nedostaneme.

  Potřebovala bych koupit prošívané chrániče matrace, nemusí být nepropustné, už žádné malé dítě nemáme, dívám se na net, ale mám podezření, že většina bude made in China, raději bych podpořila nějakého našeho výrobce. Vzpomněla jsem si pouze na Vebu Broumov, ale ti jsou cenově už někde hodně jinde. Znáte i jiného českého výrobce tohoto zboží, popř. můžete doporučit? Musí to být samozřejmě e-shop, teď to jinak nejde.

  Někdo tu včera dával odkaz na přehledný graf počtu nakažených osob koronavirem v ČR, aktualizoval se několikrát za den... Nikde na googlu se mi nedaří dohledat. Nemáte prosím někdo ten odkaz? Ráda bych si ho uložila.

  Dnes jsme v Lednici na zemi na cestičce viděli toto "zvíře", cca 4cm dlouhé, pohybovalo se trošku podobně jako pásovec, ale nedaří se nám to na netu pod ničím najít. Nevíte, co to je?

  Porcelán Dity P. Máte? Jaké jsou zkušenosti s kvalitou? Kde se dá vidět naživo? Už pár let po něm toužím a naše stará sada se pomalu tenčí... Pár věcí je podle mě naťuklých z myčky, ale mýt je v ruce, nebylo by to lepší, tak uvažuju o nákupu pěkného porcelánu.

  Prosila bych vás o tipy na rodinné filmy. Nemáme Tv, takže dětem pouštíme příležitostně filmy na PC a už nám dochází nápady na něco, co bude bavit čerstvě šestiletou a zároveň i 14-letého puberťáka. Nejsme zrovna z těch, co by nechávali prcka dívat se na kde co, fakt si vybíráme. Naposled měl úspěch např. Bohové musejí být šílení, Saxana, Vzpomínky na Afriku, u Policejní akademie jsem se pak dost divila, co všechno tam je, už jsem si to dávno nepamatovala, pro malou to moc nebylo (ale aspoň my ostatní jsme se bavili)...

  Tak to zkusím ještě jednou. Našel by se tu prosím někdo, kdo umí dobře německy? Vymýšlím pro děti ze ZŠ hru a potřebovala bych zkonzultovat správnost jednoduchých vět, zda je obvyklé ve hře používat spíš členy určité nebo neurčité popř. bez členu, pokud jde o uhodnutí slova atd. Žádné složité překlady, ale ráda bych to měla správně.

  Našel by se tu někdo, kdo umí dobře německy? Vymýšlím pro děti ze ZŠ hru a potřebovala bych zkonzultovat správnost jednoduchých vět, zda je obvyklé ve hře používat spíš členy určité nebo neurčité popř. bez členu, pokud jde o uhodnutí slova atd. Žádné složité překlady, ale ráda bych to měla správně.

  Nemáte tip na nějaké pěkné a cenově přijatelné ubytování na "romantický" víkend s mužem, ideálně tak 1 max. 1,5h od Brna, třeba někde na Vysočině? Dostali jsme od kamaráda tip na roubenku, ale v termínu, kdy můžeme být bez dětí, mají bohužel obsazeno☹