Právě jsem objevila zmínu o Gamebooks - knihy, kde si musíte vždy vyluštit, na jaké stránce příběh pokračuje. Ráda bych nějakou takovou pro devítiletou dceru a chtěla bych vás poprosit o zkušenosti. Našla jsem autorku Renatu Šindelářovou, neutším, po jaké knize sáhnout nebo jestli je i nějaký jiný autor? Zvládne to devítiletá? Navíc je to prý dobrý tip i pro děti, které nečtou rády, to bych ráda využila ve škole.
Máme Děsivá noc Keltů a Minecraft gamebook...
Ahoj, kamarád napsal parádní knihu, to by ji mohlo bavit https://www.megaknihy.cz/romany-povidky-novely/...
Máme Rytíře....první i druhy díl. Knihy hodně chválili ve skupině s deskovkama, tak jsem je vzala. Rytíři, první dobrodružství se to jmenuje.
Ještě dodam, ze jsme pak koupili i nějaké menší sesitky. Něco o starověku něco o ostrove a piratech a to bylo hned hotové. Ti rytíři nejsou úplně snadni. Vlastne nás většinou odkrouhli 🤣 Ale docela to baví i me a muže.
Meho syna bavila Minecraft unikovka. Pro holku to asi moc nebude. Syn čte rád, nedokážu si představit, že by to množství textu nečtenáře neodradilo.
Miluju Demony zhlubin (Jackson a Livingstone), asi tak od tech 10 let. V Arrakisu na Veveri by mohli poradit s vyberem.
Stará dobrá klasika O Norikovi. Ale bacha na les 😂
To je pro mě taky novinka.
@aguu Pro devítiletou holku?
@lysecek Arrakis jsem vždy považovala za knihkupectví pro fandy fantasy, proto jsem tam nikdy nebyla🙂
@evik19 Dcera čte naštěstí ráda, Minecraft ji zatím neoslovil. Zatím jsem takovou knihu v ruce neměla, tak právě nedovedu posoudit, jestli by i nečtenářům sedla.
@zuzkasim V těch rytířích se také čte, ale ne nějak moc, dost textu je na začátku, aby byl vysvětlený děj a úkol. Jde tam hlavně o čísla, aby věděla kudy jít dál. Nějaké "místnosti jsou úplně bez textu, jinde je popsaný úkol nebo jak někdo něco povídá). Jinak s mladším jsme to dělali společně - my mu četli, když bylo třeba aon se rozhodoval kam půjde.
Od Šindelářové máme Ztraceni v rudolfínské Praze, to je pro 9letou akorát, příběh je celkem hezký, syna to bavilo. Pak má příběh pokračování Tajemství pokladu svatého Václava a ta už je těžší, u 9leté mi to přijde na hraně, už to vyžaduje nějaké znalosti, které mít úplně ještě nemusí. Řekla bych, že je vhodná spíš tak od konce 4. třídy.
Jo, proč ne. Norika čte náš osmileťak.
Wow, tak to se ke mně ještě vůbec nedostalo 😯 super, ukládám si a něco bude pod stromečkem 👏
@rnika ufff.. Tak jsem synovi čerstvě 8r koupila ty Rytíře dvojku (jednička nebyla zrovna skladem) a je to teda mazec i pro mě. Zasekli jsme se hned na začátku. Ani ne na konkrétní úloze jako na samotných pravidlech a principu postupu ve hře. Úplně se to ve mě pere jestli vztekle poslat dál nebo se k tomu zkusit později vrátit.
@zuzkasim a ostatní. Nadělil něco Ježíšek u vás a máte už nějaké ohlasy? Jak staré dítko?




S dovolením se připojím. 😘