PPP/SPC. Prosím o radu....

hanka_12345
14. bře 2024

Ahoj holky, aktualne resim odklad do skoly, doporucili mi to na neurologii i psychologii a pred pulrokem i v SPC kam ale jeste jdeme tedka..
Muj dotaz zni kdyz jsme byli v SPC budem muset i do PPP? ja ani nevim jakej je v tom rozdíl, myslela jsem ze do PPP chodi treba deti pokud maji i nejaky dalsi problem treba autismus nebo tak. Syn ma teda ADD a dysfazii .... jaky je mezi tim teda rozdil a budeme muset i do PPP?
o PPP se mi nikdo prave nezminoval.
Děkuji

hanka_12345
autor
14. bře 2024

*ADHD

jaja01k
14. bře 2024

@hanka_12345 Jaký je mezi nimi rozdíl nevím, ale doporučení k odkladu může napsat SPC i PPP. Takže pokud ho dostanete v SPC, do PPP nemusíte.

78marcela
14. bře 2024

Obojí jsou školské poradenské pracoviště. K odkladu stačí posudek jednoho z nich. Pokud tedy budeš mít odklad z SPC, je to dostačující a není nutné další vyšetření v PPP.

hanka_12345
autor
14. bře 2024

Super dekuju zeny

andelka
14. bře 2024

Nám dávalo doporučení SPC ( měl dysfazii a Adhd). Ve 3. třídě na kontrolním vyšetření ho z SPC vyřadili a chodíme jen do PPP jednou ročně. Je v 7. třídě. SPC je j nás buď pro smyslové vady nebo PAS. PPP pro Adhd a poruchy učení.

cilkat
14. bře 2024

SPC bývá na něco specializované (treba právě na poruchy řeči, jako je disfazie). Moje zkušenost je, že umi přesněji nastavit podporu a bývá "osobnejsi ". Do PPP pak spadají buď děti, které nemají jasný hendikep, přesto jim to ve škole nejde (klasická "dis"), případně mají tak kombinovanou diagnózu, že pro ně žádné spc není vhodně specializované.
Každopádně stačí doporučení jednoho z toho + jednoho lékaře .

palja
15. bře 2024

@hanka_12345 rozdíl mezi SPC a PPP je ten, že do SPC by měly jít děti, které mají už hotovou diagnozu. Do PPP chodí děti bez dg. Takhle mi to bylo řečeno a i v tom SPC mi to takhle řekli.
Pokud máte papír ze SPC o doporučení odkladu školní docházky, tak do PPP jít nemusíte.
Mám dceru s vývojovou dysfázií a rovnou jsme byli v SPC, takže ještě zajistit potvrzení od pediatra o odkladu.

hanka_12345
autor
15. bře 2024

@palja i od pediatra jo? Aha aha , dobre dekuji

palja
15. bře 2024

@hanka_12345 ano. A dokonce je to i na stránkách školy. Když otevřete stránky školy v kolonce zápis, tak tam mají vypsané už termíny k zápisu a co je třeba doložit k přijetí dítěte /odkladu.
A naše pediatra chtěla vidět i to odůvodnění ze SPC, z jakého důvodu bude odklad, aby to mohla napsat.