Základní školy v Ostravě Porubě, pomůžete vybrat?

skvama
29. pro 2014

Pomůže někdo vybrat základní školu v Ostravě Porubě? Bydlim v Plesné/ základka tu není/ a nemám zadne zkušenosti.
Byla jsem se podívat na některé, vypadali všechny fajn, ale odradilo mne co jsem slyšela v zákulisí mezi rodiči- problémy se šikanou a drogami na druhem stupni ( konkrétně ZŠ.I.Sekanina). Ve školství nepracuji a nevím jak to mám brát- na některých školách je to výraznější problém nebo je to všeobecný problém na všech školách? Jaké máte zkušenosti, rady, informace... Děkuji

andelka
29. pro 2014

Tak já znova jo? Taky by mě to zajímalo, jestli bude mít někdo zkušenosti.
Podle mě je to skoro jedno. Všechny ZŠ mi přijdou podobně dobré, jen některé jsou nějak zaměřené..jedna na hokej, druhá na atletiku, další na výtvarku, další na jazyky..Ale to většinou jsou pak jen určité třídy, většina mi přijde stejná. Já jsem z Poruby a děti prostě budou chodit tam kde je to nejblíž. Jen bych se asi vyhla Ludovíta Štúra, je to blízko oblasti kde je hodně Romů.
Šikana a drogy si myslím jsou problém všeobecný.

skvama
autor
29. pro 2014

Souhlasim s tebou. S drogami a šikanou to asi tak bude, ale úroveň škol asi úplně stejná nebude, slyšela jsem, že z některých základních škol maji decka problém se dostat dal na střední. Proto zjišťuji co a jak. Mate někdo bližší informace?

andelka
29. pro 2014

@skvama ono hodně záleží na učitelích. A ti jsou lepší i horší asi všude. Nebude asi škola kde by byli všichni nej nej a jiná kde budou blbí.
Ale též si počkám. Starší syn vypadá zásadně na technický typ.

lucenek
29. pro 2014

Na jazykovce na Porubské maj děcka po 34ve třídě, osobně jsem viděla třídy ve sklepech pro nadlimitní zájem - na sportovce na Porubské téměř stejná situace.
Dceru mám na K. Pokorného a maj ve třídě 22 dětí jsou tři třídy, dvě výtvarné - o 1h VV navíc týdně. Třetí je bez zaměření. Pro prvňáky super zázemí, jsou v přízemí, svůj vchod i šatna a wc, hned při družině a jídelně. učitelky dobré, maj obojí písmo ne jen comenia - kdy si děti neumí přečíst text psacího, ale zas družina se mi nezdá, jsou jinak rozdělení než po třídách, co přijdu tak děcka lítaj jak neurvalí po chodbě, málkody vidím, že s nima, někdo něco dělá no...... Děcka vídvám kouřit u paneláků, šikana - no nad dcerou stojí hromotluk holka a chce její svačinu, ale snažím se vysvětlovat a ukazovat možné vzorce chování na situacích. Učitelku má skvělou, fakt, nenechá sígry cepovat menší a slabší, takže si je ohlídá luxusně. Na jiných školách až tak info nemám, ale co je dobrá , tak je V. Makovského.... ale bude vedle ní sportovní hala široká cesta se bude stavět.....takže to bude dopravně vytížené místo v době konání sportovních akcí - ta hala má být multifunkční, takže předpokládám že tam bude nátřask no.....

andelka
29. pro 2014

@lucenek ježkovy zraky ona už je ve škole? toto letí. Ale já taky byla v šoku když mi došlo že za rok budeme asi hledat školu. Vždyť nedávno šel do školky 😅 Pokud teda nedostane odklad.
U nás přichází v úvahu Dětská nebo Porubská. Ale když tam každoročně vidím ten nátřesk..

hape
19. únor 2017

Nemáte někdo zkušenost se ZŠ Aleše Hrdličky? Měla jsem ji původně vybranou pro syna, ale teď mi známá říkala, že tam jedou hodně "po staru", cepování, děti sedí ve třídě s rukama za zády atd. Ale má to taky z doslechu, takže kdo ví, jaká je realita. Budu ráda za každý postřeh 🙂. Děkuji

smardik
16. únor 2019

obnovuju téma, kdo máte dítě ted v 1 třídě kde jste spokojeni? zvažuju syna přeřadit do jiné školy-je ted pro sluchově postižené a sešli se těžké vady ve třídě a spíš to jede pomalu podle nich, syn by potřeboval jet rychleji, tak zvažuju přestup na běžnou ZŠ ale vůbec nevím kam