Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

5ti letá dcera žárlí na mladšího sourozence

jitka83
17. kvě 2008

Ahoj holky, mám problém se skoro pětiletou holkou. Když se Ondra narodil, tak byla v pohodě, ale teď když je mu deset měsíců a začíná lézt a potřebuje všecku mojí pozornost, tak začala blbnou. Počůrává se a dneska se mi i venku pokadila. Jsem z toho opravdu na prášky. Člověk se jí snaží v každé volné chvíli věnovat, ale je toho času málo. A když už s ní sem, tak je děsně hubatá a snaží se to znepříjemnit. A to jí přitom pořád vysvětluju, že tu péči Ondra potřebuje.
Nemáte někdo podobnou zkušenost? Všechny rady uvítám. Jsem už fakt na dně.
☹ 😢

moncicik
17. kvě 2008

jitko: mám 6 letého syna a 9 měsíčního , ze začátku byl v pohodě, nechtěl bráchu jakožto miminko nikomu pujčovat a tak.Ale občas , je to teda málokdy má výkyvy, že dá bráchovi cucat kostičku,kterou předtím celou namaže nějakou mastičkou.Různě ho zlobí,snaží se ho sám vychovávat.Nechce spát sám a tak večer před spaním ho pravidelně něco bolí,anebo se i občas počurá,jindy zas tvrdí že se mu chce strašně zvracet ...ale nic neníí mu naprosto nic, jen chce naši pozornost.
JE TO JEN O TOM !
A tak celý den se snažím víc se věnovat většímu,poslouchám ho...a když se věnuju malému ,tak nějak to zaonačím že zaměstnám i velkýho.
Ale je pravda že někdy se to fakt nedá.
Oni i ted mají takový věk,zas nějaký vzdor 😠 trucujou, a jsou hubatí,kolikrát řeknu Mikymu ,ukliď si hračky a on mi odpoví:a co za to?
Myslím si že jen stačí přečkat tu dobu než si spolu začnou hrát a víc se věnovat tomu druhému.Ale to budou zlobivci dva 😉

jitka83
autor
17. kvě 2008

A když se velkýmu věnuješ víc, jakej pak je? Mě příde totiž, že je to pak ještě horší. Že když se snažím věnovat se starší, tak pak jen odběhnu k prckovi, tak už mi nechce ani dojít pro plínku a je opravdu dost hubatá. A pak zase prozměnu, když se potulím s holkou, tak kluk začne řvát a přileze ke mně jí odstrčit. Už se fakt těším, až začne sám chodit a víc si vyhraje. 😖

moncicik
17. kvě 2008

No právě že se cítí líp a nabudí ho to ,furt ho chválím jak je šikovnej a super brácha a tak a na chvíly to zafunguje.
Ale je pravda že když Matýsek víc pláče a já ho chovám,nosím a mazlím se ...koleduju si o prušvih s Mikym a to je právě ten večer kdy nebude spát sám a vnutí se k nám do postele a ráno vyšiluje že do školky a nepujde.

moncicik
17. kvě 2008

Je teda pravda že Miky Matese uplně zbožnuje , že mě úplně dojímá jak se k němu chová,jak ho hladí ale všimla jsem si že mu tu lásku dává víc najevo když je s ním sám(ale já je tajně pozoruju 😀 ).

jitka83
autor
17. kvě 2008

Jak reaguje na tátu, když má Matýska? Terce to u táty tak nevadí. Protože on si na ní ten čas najít může kdykoliv a taky jí dost často uplácí různými dobrůtkami a tak. Na tohle já totiž moc nejsem.

moncicik
17. kvě 2008

no když tata přijde domů čapne oba a hraje si s nima ale moc se od něj nevzdaluje,když má tata Matýska , Miky ho furt otravuje skáče na něj a tak ale není to nijak drastický.

Jen poznamka:Miky jde spát a ted přišel že se mu motá hlava 😒

jitka83
autor
17. kvě 2008

Jo, to Terka Ondru taky má ráda. Vyloženě naschváli mu nedělá, ale mě. Když nutně potřebuju něco udělat, tak to ho provokuje a nechce s ním být. Jinak se mu celkem věnuje. Jen mě trápí tím počůráváním. Vždy mi řekne, že nevěděla, nebo že to nestihla.

jitka83
autor
17. kvě 2008

Tak hlava jí taky bolí skoro pořád. Nebo má najednou hrozitánckej hlad.

moncicik
17. kvě 2008

Ale je zvláštní že Miky dost mluví o dalším sourozenci že by chtěl..
To víš no, doted to byli jedináčcci ,měli lásku všech jen pro sebe, vše bylo jen jejich a ted si uvědomují že už nejsou oni ten střed vesmíru..chce to jiný zájmy,koníčky prostě je zaměstnat

moncicik
17. kvě 2008

s tím že když řeknu:pohlídej na chvíly bráchu , tak zrovna musí čůrat,kakat,jíst a tak
anebo řekne jo: a spadne mu z postele 😀
jen co nevím ,jak mám bojovat s Mikyho strachem o Matýska,když Matymu něco zaskočí ,nebo se bouchne nebo cokoliv,Miky utíká pryč a schovává si hlavu a pláče a přijde až když řeknem že Maty už je v pohodě..strašně se o něj bojí

jitka83
autor
17. kvě 2008

To Terka mi občas řekne, proč nemáme místo Ondry sestřičku. Že jí chtěla a má bráchu.
V tomhle případě je Terka asi nevšímavá. Protože, když Ondýs padne, tak mi jen řekne, že to nebyla její vina a že mu říkala, ať tam neleze. Jediný, co udělá je, že říká:"To bude dobrý a Já ti říkala, že tam nemáš lízt".

moncicik
17. kvě 2008

😀 😀 😀 celkem pohodářka 😀

moncicik
17. kvě 2008

a má koníčky...ve školce taneček,nebo tak něco ...mezi kamaradky

jitka83
autor
17. kvě 2008

To mi povídej. Někdy si říkám, že to jde všechno mimo ní. Tak ale už sem si zvykla, že musím být pořád ve střhu, i když jsou spolu v pokojíčku. Na tanečky by chtěla chodit, ale propásli sme zápis. Tak příští školní rok jí někam přihlásíme. Teďka pořád jezdí na koloběžce. To je teď tak jediný, co jí chytlo. A ráda plave, tam chodila i se školkou.

moncicik
17. kvě 2008

chce to najít něco v čem se najde..malovaní,tanec,zpěv něco kam se bude těšit a bude to jen její

Miky má Judo a ted jede na školu v přírodě se školkou , za měsíc letí na dovču s babičkou a dědou, pak jede na tábor.Nenechám ho oddychnout 😀 .A od září jde do 1.třídy.Tak jsem zvědavá

jitka83
autor
17. kvě 2008

Tak Terka jezdí k našim. Tam se věnují jen jí a tak je nadmíru spokojená. Když mají volno, tak jí vemou na výlet a ona nám pak líčí zážitky. Dřív mi i říkávala, že chce být raději u babičky.
Ale zase má teď správný hlody. Před pár týdny byla zase u našich a jak se vrátila, tak jí tu bylo plno. Je totiž dost hlučná. Já sem jen prohodila, že je doma Terka, že je konec klidu. A ona s naprostým klidem řekla: " Když jde babička s dědou do práce, tak tam prostě nemůžu být. Tak mě pošli někam jinam, kde budu moct být, ne." Já sem vybuchla smíchy.

moncicik
17. kvě 2008

jo jo jsou to koumáci !
kolikrát říkám Mikymu kde se ty hlody v tobě berou a on: noo něco mám po tátovi a něco po tobě
Ale strašně to letí,nedávno to byli mimini a ted už mluví jak dospělouni, i když jsou to furt mrňata.

jitka83
autor
17. kvě 2008

To je fakt. Zrovna na těhle prťatech člověk vidí, jak stárne. Pořád si říkám, jak sem mladá, ale ta holka je čím dál starší. Ale taky je to tím, že sem začala brzy.

jitka83
autor
17. kvě 2008

Jdu Terku přemluvit ke spánku. Dneska nějak stávkuje.
Díky a pa.

svoma
22. kvě 2008

Ahoj,já mám šestiletého syna a skoro osmiměsíční holčičku,taky jsem ze syna byla na prášky ,ale už se to zlepšilo,udělala jsem si z něj asistenta.Je nadšenej,už tolik nevyvádí a pomáhá mi s malou.Stačí jen říct,že bych potřebovala asistenta a už se ptá,s čím mi může pomoct,je důležité starší dítě zapojit a nenechávat ho stranou,ale zase na druhou stranu nenutit,udělat to tak,aby to to dítě chtělo udělat samo. 😉