Děti 2 roky od sebe - jak to zvládáte?

manys
28. srp 2018

Dobrý den maminky,
měla bych otázku na ty z vás, které máte děti 2 roky od sebe. Jak to zvládáte vy, i vaše děti?
O co mi jde? Je to hlavně o tom, že od té doby co se mi narodila druhá dcera si připadám jako strašná matka :( a chtěla bych se dozvědět, jak to mají i jiné maminky a možná i trochu uklidnit. 🙂
Měla jsem hodnou holčičku, až na pár výjimek, ale každý máme svůj den blbec. Od doby co se narodila druhá dcera, dělá lumpárny. Ano, je mi jasné, že je to způsobeno žárlivostí nebo možná i období vzdoru a nebo snad obojí dohromady. Když mladší spí, snažím se starší věnovat a hrát si s ní, ale i tak. Dělá mi starosti, že začala odmlouvat, chci pak hned nechci, když ji poprosím např. aby posbírala hračky nebo něco, co jí upadlo na zem, tak na mě křičí. A polední spánek? I když je na ni vidět, že si potřebuje dát 20, tak prostě ne a ne, potom je však protivná a vzteká se kvůli každé hlouposti. Jít někam na delší procházku nebo jen do města na nákupy je nemožné. Po chvíli odrážedlo, na kterém chtěla jet strkám pod kočár, jednou rukou tlačím kočárek a v druhé nesu dvouleté dítko, které se vzteká, že nechce jít po svých :(
Hlavou se mi honí, že z mé hodné holčičky se stal "spratek" (nebyla rozmazlená, jak by z toho někteří mohli vyvodit) a dávám to za vinu hlavně sobě, že jsem nezvládla výchovu. Je mi z toho smutno, doufám, že je to opravdu jen nějaké období a uklidní se časem.

konidana
28. srp 2018

Polední spánek dvouletačky jsem řešila šátkem. (miminov kočáru). ˇVztekající jsem ji párkrát položila normálně napříč kočáru s miminem - navrch přes strany, nohy a hlava ven:D Je to období, které přejde🙂

kata267
28. srp 2018

@manys mam deti 17mesicu od sebe, starsi je ted neco pres 2roky a je to co pisete jak pres kopirak, vztekla pri kazde blbosti, odpoledni spanek bud neni a nebo kdyz ji premluvim tak ji musim nosit nebo uvozit v kocaru, ja pres den nestiham nic max.uvarit a uz to je nadlidsky ukol...ale to co pisete je uplne jak u nas takze sem taky strasna matka 😀 ...uklidnuju se tim ze to musi nekdy prejit to obdobi

simona_33
28. srp 2018

tak otazka je zda to souvisi a miminem... ja mam syna 2r2m a je to vztekloun jak blazen, ted chce vse delat sam, jak mu neco vezmu, jeci jeci a jeci... a to jsem teprve tehotna... vzdy si rikam ze horsi uz to nebude, a pak se jen divim😀 preju pevne nervy...

sumitra
28. srp 2018

Ahoj, mam syna 2 roky a 2 mesice a mesicniho prcka, bratricka. Starsi se taky zacal pekne vztekat, co jsme privezli domu mimi. Malinko se to asi po case zlepsilo, ale hystericke sceny cas od casu jsou, beru to tak, ze to patri k veku a zase to prejde. Poledni spanek se starsimu povede tak 2x tydne, ale zkousim to kazdy den a doufam, ze se zase vrati ke kazdodennimu spani :D
Nakupy obstarava bud muz, nebo si objednam dovoz. S obema prckama do obchodu nechodim, za ty nervy mi to nestoji :D
Urcite si nemyslim, ze to je nezvldnutou vychovou, vztekani a vzdor patri k veku a doufam, ze ho to do tri let prejde :D Musime se obrnit trpelivosti, z nasich miminek se stavaji osobnosti a holt to neni jednoduche, hlavne pro nas.

petrak15
29. srp 2018

U nas nakupy domu (super, ze to jde), a hlavne stupatko za kocarek pro starsi. Nejlepsi vynalez vsech dob! Mam dve holcicky, 2 roky a ctvrt a 4 mesice. Mala se zacal a taky slusne projevovat, kdyz chce, tak hodne pomaha, ale ma svoje nalady. Ale vi, ze maminka nenosi, kdyz sebou mame kocarek a vleze si na skejt. Odpoledni spanek zkousim uz jen kdyz se probudi do pul 7, protoze nervy mam jen jedny. Ale ze mi to dalo nez jsem na to prisla. 😊😊

manys
autor
29. srp 2018

@konidana No máme manducu, ale v té tedy nosím to lehčí dítě 🙂 Ta starší by v ní asi stejně nespala, když ji nosil tatínek, tak z toho měla spíš prču 🙂
@kata267 Jsem ráda, že v tom tedy nejsem sama, i když vám to samozřejmě nepřeji 🙂 hlavně aby to přešlo co nejrychleji :D
@simona_33 Ono to nejspíš bude půl na půl s tím obdobím vzdoru, snaží se prosazovat své, ale tedy byla bych raději, kdyby jiným stylem než křikem a vztekáním. Děkuji 🙂 vám ať vše dobře dopadne 🙂
@sumitra To máte pravdu, jednoduché to opravdu není. Kolikrát mám chuť ječet a brečet zároveň s ní. U nás to není jen polední spánek, ale i ten večerní, kdy místo spaní skáče do 10ti po posteli nebo huláká, že nechce spinkat. Byla naučená chodívat spát po sedmé hodině a teď? Když ji nechám se dívat na pohádky, tak leží, ale jak se jí samy zavírají oči, tak zase řve a pak si sedá, aby vydržela vzhůru. Nevím jestli si myslí, že jí něco uteče :D S obchodem bohužel nemám na vybranou, přítel jezdí přes týden pryč a dovoz u nás tuším zrušili.
@petrak15 No u nás je to raní vstávání právě v 6 - 6:30, jen málokdy se zadaří déle, takže bych právě byla ráda, kdyby se k polednímu spánku vrátila, protože do večera už je pak nesnesitelná. Skejt ke kočárku máme také, ale málokdy ho beru, jelikož mi hodně vadí (kopu do něj) potřebovala bych delší řidítka od kočárku :D a to jsem malá.

manys
autor
29. srp 2018

Děkuji všem za zpětnou ozvu, uklidnily jste mě, že v tom nejsem sama. 🙂 Budu tedy doufat, že to toho mého malého "spratka" brzy přejde a bude zase hodná holka 🙂 Snad dřív než mě odvezou do Kroměříže :D I já vám přeji pevné nervy (mě už jich moc nezbývá :D )

petrak15
29. srp 2018

Ja si prave kvuli skejtu poridila kocarek s vysouvaci rukojeti z druhy ruky. Drzim palce se spankem, kdyz se mala narodila, starsi chodila spat i po 10 vecer, vydrzelo to cely leto. Od ty doby, kdy ji nenutim spat odpoledne, tak je hotova v 6 a do 8 v posteli. Hotova znamena uknourana, ubrecena a chce Jen Lipanek a cokoladu a z toho me tecou nervy, takze je casto rev az do vecera. Do toho chce taky miminko pozornost a pes knuci, ze si chce hrat. 😆

jana_vondruskova
30. srp 2018

Mám holky od sebe 22 měsíců a první rok považuju za nejhorší v mém životě. První dcera byla zlaté dítě, po narození druhé ale nastal obrat a i když jsem se jí věnovala víc než předtím, terorizovala mě, nechtěla spát, nechtěla chodit ven, nechtěla vlastně nic, co jsem chtěla já. Spala v poledne jen v kočáru nebo v autě. Takže já nakonec přežila s dvojkočárem spoustu dvojitých spánků (venku 5 stupňů, slejvák, já, kočár s pláštěnkou, ale to TICHO 😀) plus jsem ji naučila koukat na pohádky na TV. Blbé, nevýchovné, ale vydržela třeba hodinu a já jsem to tím pádem přežila. Teď je jim 2 a 4 a jsou to nejlepší kámošky pod sluncem.

baris
30. srp 2018

@manys já mám holky od sebe 17 měsíců. S holkami se to dalo v pohodě přežít, ale musela jsem dodržovat určitá "pravidla":
- vše zdvojit 🙂 od té doby je každá hračka kupovala 2x
- neříkat starší dceři, že je starší, měla by mít rozum, více pomáhat .... Když budu chtít, aby si spolu hrály a tím pádem byly na stejno, tak nemohu po ní chtít více než po mladší
- DVD přehrávač s Teletabies, Příběhy včelích medvídků, Mickeyho klubík ... a k tomu Grisiny - jsou nelepší věci na světě
- pořídit si sourozenecký kočár. Starší nechtěla být jako malá v kočárku ani omylem, ale jak se narodila mladší, nožičky přestaly zcela fungovat
- spaní po obědě? Od cca 6 měsíců mladší dcery jsem je dala do ložnice, lehla si mezi ně a řekla spíme. Vždy jsem usnula jako první 😅

Neříkala jsem, že mám doma malou slečnu a miminko. Měla jsem doma dvě miminka. časem se to srovnalo, mladší visí na starší dceři a jsou největší parťačky. No, teď na tu starší už leze puberta, tak je na 😈

manys
autor
31. srp 2018

@jana_vondruskova No taky jsem si říkala, že už bych brala kdyby měli takový věk 2 a 4, že by to bylo lepší :D Přesně jak píšete, čím více se jí věnuji, a to se jí věnuji i více než před miminkem, tak jí to prostě nestačí. Miminko je pro ni asi takový rušivý element :D
@baris S tím spánkem je to běh na dlouhou trať :D No u nás se spíš nakupuje starší dceři, jelikož mladší dědí po starší většinu věcí.

Ano TV nevýchovné :D, ale za tu chvilku ticha to opravdu stojí a občas stihnu i uvařit :D u nás tedy letí Máša a medvěd a Mickeyho klubík taky :D

miovitost
31. srp 2018

Nechci tě strašit, ale mám kluky přesně dva roky od sebe a mají teď skoro dva a čtyři roky no a je to horší než když byl malý miminko, teď se perou o hračky, bouchají se a ječí jako sirény. Pak se slyším, jak na ně ještě ječím já a už si říkám, že mě odvezou. Rozhodně nejsme špatné mámy, z dětí se stávají holt osobnosti a my stanovujeme hranice. Ujišťuju tě, že mlátit hlavou o zeď chce často každá z nás :D

andelka
31. srp 2018

😁 já stále čekám kdy to jako bude dobrý, lepší, míň o nervy..a furt nic. 6,5 a 8 let. Čeká nás u obou škola. Zešedivím asi definitivně.

sumitra
31. srp 2018

Jezis holky nestraste, ja mam doma kluky 2roky2 mesice a skoro dvoumesicni mimi a tesim se, az budou vetsi a budou partaci :D Mi to moje teseni ted trochu kazite :DDD

Ma tu nekdo i pozitivni poznamku nejakou? :D

andelka
31. srp 2018

@sumitra je to asi i hodně o kombinaci pohlaví a o povaze dětí. Mám dva kluky 22 měsíců po sobě a je to mazec. Ale někdy i fajn,mají podobné zájmy, hrají si ( sice s kravalem ale jsou prostě parťáci), přijdou se i pomazlit. Starší má adhd va mladší je potvůrka umanuta takže společně jsou taková dvojka že teď o prázdninách obden hledám babybox 😀 Teď jsem těhotná,kluci se těší,mladší je dost pečující..no snad to přežijeme. Dřív jsem si na další dítě netroufla.

miovitost
31. srp 2018

Pozitivní poznámku? Je nepřekonatelný, když mě oba ve dveřích vítají, nebo když se hromadně muchláme... Neměnila bych, jen musím jednou týdně zdrhnout :D

andelka
31. srp 2018

@miovitost já je mám naštěstí s ex v podstatě ve střídavce,takže si od nich i psychicky odpočinu. Mít je 24/7 tak bych byla v blázinci. Od 2,5 mladšího jsem chodila 2x týdně na brigádu.

sahrazad1
31. srp 2018

Za mě nejlepsi rozestup...mám dva roky a dva mesice, holciny ted uz v puberte. Prvni mesic masakr!, prvni rok těžký, pak lepsi, uz si spolu i hraly, bylo to dobre. S nástupem mladsi do skolky prisly tahanice a trenice o hracky, atd...ve skole se to pak zase zlepsilo, vyhraly si. No a ted v puberte 🙂....jedna druhou postuchuje, schovava obleceni, telefon, maji hloupe poznamky, ale kdyz jde do tuheho, stale drzi pri sobě! A mám je pryc jednou za 14 dni na víkend.

manys
autor
31. srp 2018

Jeeej no tak ted jste me nepotesily :D ale doufam, ze holky budou trochu klidnejsi nez kluci, i kdyz i holky dokazi byt pekne raubirky :D rada bych "utekla" aspon na 2 dny, ale to nejde 🙂 nasi si berou starsi ven, tak jednou za tyden na 2-3hodky a to vetšinou prouklizim. No a pritel pres tyden byva pracovne pryc a o víkendu travime cas "spolecne", ale mama je mama, takze odpocinek jen vyjimecne 🙂

miovitost
31. srp 2018

Já bych řekla, že to k tomu patří, musí se nějak "porovnat" mezi sebou, ono to kolikrát stačí mít jenom jedno z dětí. Jak se říká "jedno dítě, žádný dítě" :D nejlepší je mít hlídání pro staršího po obědě, mladsiho uspim a je klid, ale jestli je to tvůj jediný čas "bez dětí" tak bych být tebou neuklizela, vím, že to k tomu svádí, s dětma je pořád všude binec, ale radši si udělej čas jen pro sebe. I když je to jen hodinka ;)

bibina774
11. zář 2018

Mám dva kluky,16 a 18 let.Zazili jsme krusne chvilky ☺když se mladší narodil,starší pochopitelný přišel o moji 100% pozornost a dělal naschvaly. Ted ale mužů říct, že ten minimální rozdíl odnáší spíše ten mladší, chtěl by se staršímu vyrovnat,ale v dospivani ty dva roky dělají hodne. ..srovnává se s bratrem,a protoze má pocit,ze se mu nevyrovná, schválně dělá lumpárny, aby byl aspoň nejhorší. Ale rozhodne toho nelituji, vím, že se mají hodně rádi.