Jak se změnilo vaše první dítě po narození sourozence?

karotky
2. kvě 2009

Mojí kamarádce kdosi poradil,že na zkrocení své temperamntní dcerky (skoro 3 roky) jí s největší pravděpodobností pomůže,když jí pořídí sourozence. 😅
Kamarádka má pocit,že se zrovna ocitli v epicentru dětského vzdoru. 😀
Dost často se jim třeba stává,že z protestu si dcerka lehne na zem a ječí do nepříčetnosti. 😔
Jaký na to máte názor?
Díky za odpovědi

fifinna
2. kvě 2009

nech si pozrie tuto temu, ako to dopadne so surodencom, ale su tu aj temy detsky vzdor a pod. https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

no a môj nazor ignorovat to, lebo dieta chce byt stredobodom pozornosti a urobi pre to vsetko. A ked zisti, ze rodic na to reaguje, tak to neprestane robit. A surodenec to môze este zo zaciatku zhorsit. 😕

lentilka11
2. kvě 2009

karotky,
myslím, že univerzální recept není..na nějaké dítě to zabere, na jiné ne..
primárně bych se řídila přáním mít či nemít druhé dítě..

popelka.miri
2. kvě 2009

Karotky, souhlasím s lentilkou, mělo by být podstatné, jestli chcete dítě s partnerem. Znám případ, kdy starší sourozenec na mladšího žárlil tak, že ho chytili jak ho škrtí v kočáře 😨 .Já mám opačnou zkušenost. Mám nejstaršího kluka, příchodem sestřičky netrpěl, naopak byl šťastný, že má kámošku 😅 . Po čase se stalo, že právě ta druhá byla mazánek a když jsem otěhotněla, tak jsem se bála, že bude malou nesnášet a žárlit na ní. Ale opak je pravdou..zbožňuje jí, mazlí se s ní, opečovává a pomáhá mi s ní jak to jde..Je to moje malá chůvička 🙂 . Důležité bylo, připravovat jí na příchod sourozence už v těhu, ukazovat bříško, vyprávět, co se tam děje a co bude až se narodí..Nakonec vůbec nežárlí, naopak mi jí spíš "cpe" k prsu na kojení 😀