• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jak se změnilo vaše první dítě po narození sourozence?

2. května 2009 
Mojí kamarádce kdosi poradil,že na zkrocení své temperamntní dcerky (skoro 3 roky) jí s největší pravděpodobností pomůže,když jí pořídí sourozence. :sweat_smile:
Kamarádka má pocit,že se zrovna ocitli v epicentru dětského vzdoru. :grinning:
Dost často se jim třeba stává,že z protestu si dcerka lehne na zem a ječí do nepříčetnosti. :pensive:
Jaký na to máte názor?
Díky za odpovědi
2. kvě 2009 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
nech si pozrie tuto temu, ako to dopadne so surodencom, ale su tu aj temy detsky vzdor a pod. http://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThreadID=94503&vGroupOffset=80

no a môj nazor ignorovat to, lebo dieta chce byt stredobodom pozornosti a urobi pre to vsetko. A ked zisti, ze rodic na to reaguje, tak to neprestane robit. A surodenec to môze este zo zaciatku zhorsit. :confused:
2. kvě 2009 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
karotky,
myslím, že univerzální recept není..na nějaké dítě to zabere, na jiné ne..
primárně bych se řídila přáním mít či nemít druhé dítě..
2. kvě 2009 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Karotky, souhlasím s lentilkou, mělo by být podstatné, jestli chcete dítě s partnerem. Znám případ, kdy starší sourozenec na mladšího žárlil tak, že ho chytili jak ho škrtí v kočáře :fearful: .Já mám opačnou zkušenost. Mám nejstaršího kluka, příchodem sestřičky netrpěl, naopak byl šťastný, že má kámošku :sweat_smile: . Po čase se stalo, že právě ta druhá byla mazánek a když jsem otěhotněla, tak jsem se bála, že bude malou nesnášet a žárlit na ní. Ale opak je pravdou..zbožňuje jí, mazlí se s ní, opečovává a pomáhá mi s ní jak to jde..Je to moje malá chůvička :slight_smile: . Důležité bylo, připravovat jí na příchod sourozence už v těhu, ukazovat bříško, vyprávět, co se tam děje a co bude až se narodí..Nakonec vůbec nežárlí, naopak mi jí spíš "cpe" k prsu na kojení :grinning:
2. kvě 2009 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek