Noční počůrávání ve 4 letech. Může to mít souvislost s mladším sourozencem?

lusinek12
29. črc 2019

Dobrý den maminky prosím poraďte mám 4letou dceru a poslední dobou se mi začíná ppcuravat čím dál častěji.. Dřív chodila v noci na záchod a teď se ne vzbudí pocura se ale spí dal.. Může to mít nějakou souvislost s mladším sourozencem... Prosím poraďte co stim udělat..

majulkaa
29. črc 2019

@lusinek12 U nas to myslim si melo urcitou souvislost s narozenim sourozence. Nase dcerka se jeste taky nekdy pocura a ma uz pres 4 roky. Jen ona se teda pri pocurani vzbudi a prijde. Uz byla ve 3 letech i na noc bez plenek, ale 3 mesice po narozeni brasky se ze dne na den zacala v noci zase pocuravat. Byl to zlom, kdy najednou kazdou noc pocurana plenka. Trvalo to nejakych 10 mesicu, kdy byla noc co noc pocurana a az ted posledni mesic zkousime zase bez plenek. Ted zase naopak se ze dne na den prestala pocuravat. Nedelali jsme s tim vubec nic, vyckavali jsme a byli trpelivi a ono to obdobi pocuravani, zda se, samo odeslo.

vercik83
29. črc 2019

Moji bude skoro 5 a porad se v noci pocura do plenek. Jinak je bez plen od 2,5let, do 3 nehody. V noci se probudi,odhodi pocuranou plenu,kolikrat se vycura jeste do nocniku / ja vlastne nevim,jak to je...mrano je plena na zemi pocurana a v nocniku curani/. Velmi pomaha kdyz se podari uhlidat,aby moc nepila.kdyz jde nahodou spat pozdeji,tj cca 22hod, tak to vydrzi az do rana....

kspp1
30. črc 2019

Dcera je na noc bez plen až od 5 let. I tak je jednou měsíčně ještě nehoda.

wejdix
1. srp 2019

Náš syn se přibližně od 3,5 roku nepočůrává. Když se narodilo mimino ve čtyřech letech opět se začal v noci počůrávat téměř pravidelně. Plínku jsme mu nevrátili, ale cca po hodině a půl spánku ho vytáhneme z postele polospící se vyčůrá do nočníku a pak je až do rána klid.

zelenaesmolda
4. srp 2019

@lusinek12
probrala bych to s pediatrem jestli tam neni nejaka zdravotni pricina a pokud ne,tak proste vydrzet,ono to prejde.hlavne z toho nedelat zadne drama,zadne vycitky nebo sceny

tampu
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
tampu
2. črc 2020

Ahoj, pocuravani je nejčastěji spojeno s psychikou dítěte, napsala jsem na toto téma celý článek, kde podrobné vysvetluji příčiny a řešení. Pokud by tě to zajímalo, tak mi pošli správu, ráda ti pošlu odkaz ať už je postýlka suchá 🙂