Starší sourozenec stále ruší mimino. Řešily jste to také?

andza
18. říj 2019

Nadpis už mnohé napovídá..... mám téměř 2,5 letého syn a měsíční miminko. Už od porodnice potřebuje miminko na spaní, nebo alespoň usnutí, klid. (byla jsem nejprve na 3 lůžáku, kde vubec nespala, a pak na samotce, kde byla nejhodnější spavé miminko). Myslela jsem si, že si na to miminko zvykne, že je tu ruch. Nevadí mu nějaké běžnější zvuky- vysavač, pračka. Ale syn prostě lítá a neustále vykřikuje, mluví nahlas, atd - když mu domlouvám, podle mě vůbec neví co se po něm chce, je tak prostě zvyklý. Takže to zatím vypadá tak, že když jsme doma všichni, malá skoro nespí, pak brečí a nakonec usne. V kočárku to samé, syn běhá po venku a křičí, a ji to ruší. Ale třeba včera spala za celé odpoledne asi hodinu. Jakmile jsou kluci pryč, spí skoro celý den . Zatím je s námi manžel, takže chodí hodně ven. Ale bude se muset vrátit do práce a já nevím co si s nima počnu. Napadá mě jen vozit je v autě. Ale přece nestrávím rok vožením dětí v autě. Neřešil jste to někdo, prosím Vás?

madbetka
22. říj 2019

@andza Šátek! 🙂 Máme děti 13m od sebe a díky šátku jsem mohla být s oběma, když to obě potřebovaly a maličká mohla spinkat, i když chtěla spát dlouho téměř výhradně u mě. Starší jsem se snažila hodně mazlit a hlavně reagovat na všechno, co ona chtěla (ne ve smyslu, že si vydupala, na co ukázala, aby mě tu někdo nechytal za slovo; ale prostě naslouchat tomu, co potřebuje, co říká, že se jí nelíbí apod.- prostě aby neměla vůbec možnost cítit se najednou nedůležitě). No a trpělivě dokola vysvětlovat, co miminko potřebuje a proč pláče a co s tím - hlavně bez výčitek, on za to nemůže, je to pro něj také nové. Držím palce, ať se sžijete co nejrychleji 🙂

Ke zbytku diskuze jsem se původně chtěla taky vyjádřit, ale musela bych být sprostá, tak radši ne...

zelenaesmolda
23. říj 2019

@madbetka
klidne se vyjadri,at je nejaka sranda :D

pathan
23. říj 2019

@princezna8 Abych pravdu řekla, tak mi nepřijde, že by byly předchozí generace nějak slušněji vychované. S tím, že kdo vychází, má přednost, pokud jde nekdo za mnou, tak na něj nepustím dveře, nebo že starší, nemocní a těhotné se pouští sednout, má úplně stejný problém starší generace jako ta mladší. Ale třeba u dvanáctiletého děcka se dá pochopit, že mu některý věci nedocházejí, ale u čtyřicetiletého nebo padesátiletého tomu opravdu nerozumím.

zelenaesmolda
23. říj 2019

@pathan
a kolikrat jsou starsi lide vylozene sprosti a maji pocit,ze je povinnost mladsich je pustit sednout i kdyby mel zlamane obe hnaty.

slunickovm
5. lis 2019

@andza jsme na tom podobně syn 2,5roku, mladší 3 měsíce. Mladší si zvyknul ted cca kolem toho třetího měsíce spat v kočárku, doma se ro vůbec nedá. Takže skoro cely den chodíme p venku.