6týdenní dcera je po kojení neklidná, máte tip?

allinka_k
5. pro 2013

Hezký den,
občas po kojení je dcerka (téměř 6 týdnů) hrozně neklidná. Začne to už u prsu, kdy kňourá a pořádně nepije. Chvíli ji ještě nechám, ale většinou už to nemá cenu. Pokud je to první prso, tak přendám k druhému, kde chvíli pije a pak je to to samé. Když jí pak po odříhnutí položím, hrozně se mele, kroutí, mává rukama a nohama. Bohužel netuším, co může mít za problém :( Nebrečí, jen tak kňourá, i když po nějakém čase to v pláč někdy přejde. Myslím, že prdíky to nejsou, to by asi řvala víc. Někdy pomůže chování a chození po bytě nebo chrastítko (náhrada bílého šumu), ale problém nastává v noci, to se snažím ji naučit že se spí a tak s ní chodit nechci a ani na ni moc mluvit. Někdy z toho mám pocit, že se jí prostě jen nechce spát a tak blbne - nemáte nějaký tip, jak uklidnit prtě, kterému se nechce spát i když je hluboká noc? 🙂
Stalo se nám to před chvíli, nakonec usnula po tom, co jsem ji měla na klíně v klubíčku (ale neprděla, takže bříško to asi opravdu nebylo).Trvalo to hodinu od konce kojení...

dadushe
5. pro 2013

@allinka_k Mně to zní jako úplně normální miminko🙂 Kňouráním se vyjadřuje, pohyby trošku protrénuje, možná i díky tomu nemá problém s prdíkama, umí si pomoc 🙂 Pokud máš dost mlíčka, malá nepláče, tak už je podle mě prostě o fous starší a nechce být pouze spícím miminkem 🙂 Hold čím bude starší, tím víc bude chtít být vzhůru a kontaktovat tě🙂 Komu by se nelíbilo houpání na klíně 😉

katyxq
5. pro 2013

možná chce "jen" kontakt (pokud bys ji od prsa nedpojila, tak by u něj usnula?), možná reaguje na slabší tok mléka - zkus tohle http://kojim.webnode.cz/nejcastejsi-problemy/st... 😉