Budenie 3,5 ročnej slečny. Ako na ňu?

bertica.h
14. led 2009

Z mojej skoro 3,5r.dcéry mi začína hrabať..Je to asi 2 tt čo strašne vymýšľa,ked zaľahne do postele.
začalo to tým,že jej tatino povedal rozprávku o Zajkovi bojkovi jak mal prejsť cez tmavý les..to mu poradila sova..aby sa prestal báť.Odvtedy začala sa báť sovy,že ju vidí za oknom a že sa bojí..kupili sme jej lampičku,aby sa jej v izbe trocha svietilo,z toho zasa videla tiene na stenách.skusili sme pootvoriť dvere a nechať svietiť na chodbe..učinok žiadny.Vymýšľa stále,že jej vadia šušníky v nose,že chce piť..no proste zahráva si s nami.Nehovorím o tom,že sa budí aj 3x počs noci..
Ukladáme ju spať v rovnaku dobu..medzi 20:30-21:00hod.
Zaspáva okolo 23hod.

SNažím sa jej to vysvetlovať,inak s nou nieje sebemenší problém a ona sama si vždy ráno uvedomuje..skušali sme ked bude pekne spať nechať jej náš nakreslený obrázok pred dverami,chodíme k nej najprv x krát pekne.čo potrebuje..čo chce..povieme pohádku,zaspievame,v tme sa len držíme za ruky a nič...
Najviac sa bojím,že toto bude robiť ked budeme mať doma druhé bábo..počítam s tým,že sa navstávam ešte k nemu dosť..a aby som ešte k takejto veľkej babe..

No..a vždy mi vadí ked začne vrieskať..pretože hned za stenou má detskú také milené dievčatko,chodieva do školky,ráno vstáva a ked si predstavím,že naša malá ju noc čo noc budí..Najradšej by som jej dávala za toto na zadok,ale čo by to pomohlo..možno ona sama si s tým nevie rady..

Fakt neviem čo..či tak ako to prišlo to odíde..ale len robíme čo chceme,vždy vymýšľa.Niekedy menej,niekedy hrozne.
Ach..máte radu?

PS:neviem či by nejaké radikálne riešenie pri nej pomohlo,ona je spokojná so všetkým.Ked jej zobreiem 2hračky,povie že je rada,že som jej ostatné nechala

atd..Nechcem jej nejakú traumu sposobiť..hlavne ked viem,že deti okolo tých3rokoch maju strach z tmy,mávaju norčné desy..atd..ale

Budem rada za vaše názory..čo s tým🙂

rohacka
14. led 2009

Bertica - tak my sme toto mali, ked mala Dorotka 2.5 roka. Pytala sa spat uz sama do detskej izby, lebo vraj mu Kubko budi, ked v noci place - mal asi 2 mesiace. Tak sme ju prestahovali do detskej a po par dnoch ci tyzdnoch po vecernom ulozeni sme pocuvali stale dokola - chcem piskat, pit, papat, este raz piskat, este pit, bojim sa, pod si ku mne lahnut a tak stale dokola, skusali sme podobrotky, dohovarali, aj po zadku dostala, nech nevymysla, lebo to naozaj uz bolo vymyslanie. Bolo to naozaj hrozne, trvalo to par tyzdnov. Nakoniec sa to ukludnilo tak, ze sme si ju prestahovali naspat do spalne a kupila som jej taky sirup Junior 0 - 10 na dobre spanie - je urceny pre deti, co zle zaspavaju a tak, je to nejaky prirodny vytazok, je tam nieco na ukludnenie a tak a o par dni bolo dobre... Nemyslim, ze ten sirup to ma na svedomi, ale to, ze sa opat citila isto pri nas v spalni + sirup ju uspaval, tak nestihla tak vela vymyslat 😉 . Odvtedy preslo 1.5 roka a uz sa to nikdy nezopakovalo.

geegee
14. led 2009

v 2-3 rokoch sa u dietata moze zacat prejavovat strach, ktory sa prejavi pri spanku. V najnovsom Mama a Ja je o tom clanok. Skus kupit a precitat.
Nas Matusko ma teraz 2,5 roka a zacal tiez zaspavat o pol 10, doteraz o pol 9 bol uz tuhy. 100x zavola, maminkaaaa, pusu som ti zabudol dat, maminkaaaa, pohladkat...maminkaaa, mas pekne vlasky...jednoducho vymyslance, len aby som prisla. V noci zatial spi.

lenka386
15. led 2009

My to mame podobne..Horsie je, ze ked bol Matusko malicky, tak aby Adamko v klude zaspaval, zacala som si lihat s nim a zvykol si na to..A teraz s nim musim zaspavat.. Ked nie, zacne vrieskat, zobudi Matuska a kedze momentalne tatinko chodi casto prec, tak radsej spim pri Adamkovi aby bol klud. A asi pred mesiacom si "vykrical" mat zazate velke svetlo.. Takze ma pekne vydiera a robim vsetko, co nemam.. Citim sa ako total neschopna.. ☹
Ale poslednych par dni sa aspon zaspavanie urychlilo tym, ze po ceste zo skolky sa vala a blazni v snehu a potom je tak unaveny, ze uz nevladze vymyslat a zaspi do pol hodiny.. Tak aspon malicka rada - treba deti co najviac unavit.. Akurat, ze niekedy to vypadne tak, ze som viac unavena ako on.. 😝