• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jak dlouho trvá vašim miminkům, než usnou po koupání?

17. září 2010 
My mame 8- mesicniho chlapecka a mame problem s jeho uspanim :slight_smile:, kdyz ho okoupu, tak jakoby dostal druhy dech a je jak motorova mys, trva mu i vice nez hodinu nez usne. Porad se plazi, prevaluje, hraje a ne a ne usnout. Rikame mu duracel. Samozrejme u toho vyzaduje moji pritomnost jinak krici... Mate nejake zlepsovaky? pripadne vase osvedcene rady a postupy, samozrejme uvitam :slight_smile:
16. zář 2010 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, kvuli tomu jsem začla nikču koupat dřív, takže po šesty jde do vany a pak si hodku pohrajem a pak krasně usne :dizzy_face:
16. zář 2010 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
nic nepomohlo, pravidelné koupání taky ne :slight_smile:, koupali jsme okolo sedmé od mala, tak do půl roku chodil sám spát až kolem jedenácté a pak se to teprve posunovala směrem dolů...prostě to nešlo, všechno bylo marné, stejně jsme uspávali my... a jak jsem zjistila v okolí, tak hodně záleží na dítěti samotném, někdy se můžeš stavit na hlavu a prostě to nejde :slight_smile:...

některé děcka se fakt po koupání vybudí, tak to můžeš zkusit dělat nějak jinak, nebo můžeš zapracovat spíš na tom usínání jako takovém...
16. zář 2010 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak my máme hrací chvíli před koupáním cca 45 min, pak koupačka, kaše, koza :grinning: a pelech... v postýlce pak usíná do 10 min :wink:
16. zář 2010 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás už od narození 18:15 koupání, prso (ted už teda kaše) a pelech :wink:
Je to takovej rituál, že ví co bude následovat a v postýlce neprotestuje a usíná.

Chce to nasadit pravidelnej režim to děti milují :slight_smile:
16. zář 2010 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Od změny času (na letní) koupání mezi 19-19.30, pak flaška a uspávání (přibližně do 7,5-8m. usínala sama, od té doby jsem musela být u ní, příp. zpívat dokud neusnula). Někdy usnula do 10 minut, jindy jsem uspávala hodinu. Tak poslední měsíc chodíme ještě k večeru ven, unaví se běháním po dvoře, pak vykoupu (nyní kolem 19h.) a většinou mi usne u flašky, tak jen přendám do postýlky. Pokud neusne hned, tak uložím, popřeji dobrou noc, příp. zazpívám a zůstanu dokud neusne (tj. max. 15 minut). Občas máme krizový večer a to pak uspávám klidně i tu hodinu a víc.

Je pěkné ´´nasadit pravidelnej režim´´, ale když to vezmu zpětně, tak u nás se to stále mění tím, jak malá roste a zvládá další nové aktivity. I když přibližný čas (+-hodina) se snažím dodržovat.
16. zář 2010 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
a co je na tom za problem?
tak si hodinku po koupani vzdycky pohrajete...
nebo koupejte proste o hodinku driv nee? :confused:
16. zář 2010 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
v půl osmé vykoupeme a Michalinka usne až tak za půl až 3/4 hodiny od jídla.....naši přítomnost potřebuje pouze v případě,že chce spát,ale nejde jí to.....pokud prostě spát nechce,tak tam dělá divočinky přesně jako váš chlapeček...takže to jí chodím po 5-10 minutách kontrolovat,vždy jí urovnám do "správné polohy",urovnám její důležité věci..tzn.dudlík do pusy,do jedné tlapky plínku, do druhé usnínáčka a nad hlavu medvídka...máme takovou malou hadrářku :grinning:
16. zář 2010 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,tak ja koupu vzdy kolem pul 7 a do pul hodky spi.neuspavam ho,kolikrat jdu treba behem deseti minut mu dat dudu ale nezustavam tam snim.usina sam. :wink:
17. zář 2010 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek