Jak naučit dvouleté dítě spát celou noc?

allllenka
27. říj 2010

Ahoj maminky, prosím Vás o radu či zkušenost..mám dcerku ( 2 roky a 5 měsíců ), která snad ještě neprospala celou noc až do rána. Dřív chodila spát cca v 8. hodin, nikdy neměla problémy s usnutím, ovšem během noci se několikrát budila a dožadovala se pozornosti. Když jí byly dva roky, vyměnili jsme postýlku za velkou postel, a začal boj, jelikož vždy když se v noci vzbudí přijde za náma do obýváku kde s manželem spíme. Já ji odvedu zpět do pokoje, přikryju peřinou, popřípadě dám vodu a dcerka usne. Ovšem toto se opakuje někdy i 5x za noc. V poslední době začala mít problémy s usínáním, dáme ji mezi 8 až 9 hodinou večer spát a ona za námi stále chodí a vymýšlí si různé dovody proč nespí a my ji zase vracíme zpět do postele. Když pak třeba po deseti vrácení do postýlky konečně usne, je během noci stejně několikrát vzhůru a já už začínám být zoufalá. Jsem v 7. měsíci těhotenství a nedovedu si představit jak zkloubím noční kojení nového miminka a vstávání k dceři. Jestli máte podobné zkušenosti či nápady na řešení, podělte se, mě už dochází energie.

beruska2x
27. říj 2010

a proc u ni nepockas nez usne? ja jsem to tak ze zacatku delala, malej spi ve velky posteli od cca 18m , v postylce byt uz nechtel, tak jsme si k nemu vzdy lehla a s flaskou Um spal do par minut, pak uz se nebudil.. ted uz ho polozim, dam bud Um nebo dudlika - co chce, dam mu usinacky, pusu, rekneme si PA a za chvilku spi ...

veronikaka
16. říj 2012

@allllenka Jak jste to nakonec vyřešili? Jako kdyby si psala o naší malé. Do roku a půl mi spala bez problémů, pak byla více nemocná a už se to s ní veze. Jsou jí 2 roky a spaní v noci je čím dál horší. Koncem listopadu čekáme 2. mimi a mám z toho panickou hrůzu.

veronikaka
16. říj 2012

Poradíte někdo prosím ?

l.u.c.i.e
18. říj 2012

Holky, tak můj synek taky nespí celou noc. Bezproblému usne a vždy pravidelně kolem půlnoci si pro mě přijde do ložnice a chce, abych šla s ním zpátky. Prý se bojí, i když mu rozsvítím lampičku. Pak už má spánek lehký a když se zvednu, říká kam jdeš? Takže většinou to dopadne tak, že u něho usnu na posteli. Jinak mi spí ještě v postýlce. Taky nevím, jak ho naučit spát celou noc. Vlastně mi ještě nikdy neprospal celou noc.

iris
19. říj 2012

to by mě taky zajímalo..dcera se budí i 5 x za noc...už mě to fakt vyčerpává ☹

demonek
7. bře 2016

ja mam ten sam problem dcera 2 roky a je kojena v noci ale chci ji pomalinku ucit spinkat celou noc a nwevim jak na to spinka snama v loznici v postylce 😉 😉 😉 poradi nekdo dekuji

libara
7. bře 2016

Tak to bych taky ráda věděla 😎 .... v postýlce nespí vůbec a u nás v posteli se budí taky. Dokonce stále v noci jí.

demonek
8. bře 2016

kdyz dcera spinka semnou tak spinka v klidu jen se roztahuje :D 😀 ale jakmile spi v púostylce tak se budi a taky mam strach ztoho ze mi mliko zatvrdne v prsu a bude proble,m

hojda
8. bře 2016

@demonek Nechápu, proč by ti mělo zatvrdnout mléku, kvůli tomu, že se dcera budí?

demonek
9. bře 2016

kvuli kojeni jelikoz kdyz se bzdi a kojim mliko se obnovuje a tak by mohlo zatvrdnout

lucysmidkova
9. bře 2016

Ja mam taky 2 letou taky mi to dělala . Pak jsem ji začala číst pohadly dokud neusla. Vždycky o půlnoci prisla a nechala jsem ji u sebe az do rana. Teď sama odchází do postele a sem tam prijde v noci ale neni to pravidlem

kika_21
9. bře 2016

@demonek Já taky syna kojím, ale v noci už ne. V noci , když chce, dostane čaj. Také spí s námi v ložnici a není žádný problém- ani s kojením, ani s mlékem.To bude nějaký předsudek.