Neklidný spánek u kojence. Poraďte. Přejde ho to?

natali1234
28. lis 2007

Mám 4.měsíční miminko a když je čas usínání tak strašně šmrdlá rukama,pořád si žmoulá obličej nebo jen tak s ručkama mává a hází.Když chci aby usnul musím si ho dát vedle sebe a držet mu ručky a tak společně usneme.
Svazování nepomáhá, vždy se z toho dostane, a já mu to nechci utahovat až nějak moc.
Přejde ho to?

janulka21
12. říj 2010

@vanesska Jsem ráda, žes mě takhle uklidnila 🙂
Jo jo, Anetce je o měsíc víc a přes noc spí docela dobře, ale vstává po 3 hodinách na kojení a usínání
je děs. Uspáváme jí tak, že jí chováme a maličko hopsáme na míči. To usne tak v půl devátý a pak se budí kolem půlnoci na první jídlo a pak po třech hodinách. Přes den spinká cca. od 11 do půl 12 a pak od cca. 3 do 5 takže celkem 2,5 hodky přes den ☹ Doktroka říkala, že je to málo, ale že když spinká v noci tak je to v poho. Nám se upravilo úderem 3 měsíce akorát kojení. Pije po těch 3 hodinách a né po 2, jinak spinkání je při starém. Ty Karolínku kojíš?

vanesska
12. říj 2010

@janulka21 ... karolinku plne kojim... dnes prespala 6 hodin v noci to je nas rekord inak vstava tak po tych 3 hodinach tak isto ako vasa Anetka... a to kedysi tiez vstavala aj kazde 2 hodky a cez den papala aj kazdu 1,5 hod. teraz vydrz iaj cez den tie 2-2,5 hod. no a spanie kedysi cez den mala 2 dlhsie spanky okolo 10 doobeda a potom okolo 2 poobede vzdy tak na 2 hodky no ale teraz sa to zmenilo a posledne dni vobec cez den poriadne nespi vzdy pospi len chvilku a je hore aj vonku pospi tak hodinku a to musim vzdy kocik kocikovat akonahle zastaneme tak hned je hore... no a to zaspavanie to je ako za trest my tiez uspavame na rukach alebo zaspi priamo na mne alebo na manzelovi tak si s nou potom musime ist lahnut aby sme ju pri prekladani do postielky nezobudili... 😒 no a posledne dni zvykla zaspavat tak ze chce stale dudlat bradavku naprazdno a ked jej ju po pol hodke zoberiem tak strasne place sermuje ruckami bucha sa do tvaricky a zurivo hlada prsnik az som cela oslintana oci ani neotvori evidentne je velmi unavena a potrebuje sa ududlat no tak teraz casto praktikujeme zavazovanie do perinky natesno aj s rucickami a hojdanie a "ssssssss" zvykne zabrat...no proste je to niekedy fakt tazke a u tychto malych deticiek mam pocit ze sa vsetko zo dna na den meni... 😝

janulka21
14. říj 2010

🙂 hodin v noci je fakt super 🙂 Mě Anetka dala nejvíc 7 a to bylo asi před týdnem, jinak jsou u ní normální 4 hodky a pak po 3. S ím jak píšeš, že Karolínka papala i každou 1,5 hodku jsme na tom stejně, ze začátku jsem nedělala nic jinýho než že jsem kojila. Narodila se na začátku července a to tady byly šílený vedra, snad 36C ve stínu a doktorka říkala, že to má i jako pití-to přední mlíčko. Se spánkem přes den bojujeme stejně jako vy ☹ Musím jí uspávat na ruce a hopsat na míči. Tak jí dávede do rychlozavinovačky, děláme to taky, protože se taky budí, když jí pokládáme a takhle ne. Musíš jí opatně pokládat nejdřív ruku pod nožkama, počkat pár vteřinek a pak ruku pod hlavičkou. A já ještě dělám to, že když už zabere tak si její hlavičku vezmu z předloktí jakoby do dlaně a pak až jí pokladám a to skoro neví a spinká dál v postýlce. Tak to zkuste a uvidíš, třeba to pomůže 🙂 S tou bradavkou ti moc neporadím, mě to Anetka moc nedělá, vždycky vytuhne tak po půl hodce a hned jí přendám i když asi chvilku taky dudlá, ale naštěstí nepláče při odpojení.
Jo jo, souhlasím s tebou, každý den jsou ty dětičky jiný. Anetka měla týden, kdy vstávala v pět a nechtěla tak hodku až hodku a půl spinkat a naštěstí je to pryč, ufff. Dneska jsme byly na kardiologii a vš je v pořádku, naštěstí 🙂 Doktorka mě postrašila, že má slaboučký šelest na srdíčku.

michamicha
19. říj 2010

ähoj, tak to vám teda závidím to usínání, u nás to je hrůza hrůzoucí 😔 teda jak kdy, teď poslední 2 dny byl nějakej neklidnej a bylo to horší než jindy... ale jakmile večer vykoupeme, oblíkneme pyžámko, nakojím a nechám odříhnout, tak jak se přiblížím k postýlce, tak spustí strašnej řev ☹ ale je vidět, že to zkouší, dokud prostě někdo z nás nepřijde... s manželem jsme se dohodli, že nebudem uspávat nošením a houpáním a jinýma podobnýma praktikama, takže chvíli pobrekává, když už to neni pobrekávání ale řev, tak tam jdu já nebo manža a pohladíme po hlavičce, já ho ještě chytám za ručičku a potichu na něj mluvím... většinou se uklidní a zabere, ale jen na chvíli a pak se to opakuje znovu a znovu, většinou usne do půl hodinky, max. do hodiny a to se tam převaluje... jo a spí jedině na bříšku, když ho dáme na záda v postýlce, tak začne hystericky řvát a musíme ho dát na bříško ☹ teď už ho dávám i na hrací deku pod hrazdičku, tak tam vydrží na zádech cca 15 minut a pak už ho ty zavěšený hračky štvou, tak začne brečet 😅 je to s nima těžký s mimískama našima 😅

pralinkaaa
20. říj 2010

ahojte, malá mi donedávna spávala dobre, budila sa pravidelne už 5mes iba raz v noci nadránom nakojiť sa. Teraz cca 2tyž dozadu sa začala budiť, niekedy každu hod niekedy menej, ale 3-4krát v noci je hore. Ona sa vždy iba postaví v postieľke, zamrnčí a keď prídem, ju položím alebo aj dám dudel a obyčajne zaspí. ale stane sa niekedy že potom nie a nie zaspať a musím ju dať ku nám do postele, tam zaspí. Nechcem aby malá spávala s nami, ja sa v noci nevyspím, bojím sa pohnúť aby som ju nezobudila....z tých nočných vstávaní -papá+ raz max. 2krát, podľa mňa hladná nie je. skúšala som dať na noc UM, moju mikinu do postieľky, ale nič ☹
Nemáte niekto skúsenosti prečo sa takto začala budiť?

zuzulik82
20. říj 2010

ahojte,

@michamicha ako by si pisala o nas 😖 presne takto to prebieha u nas doma kazdy vecer. akonahle maleho vykupeme, nakojim, tak zacinaa boj so spankom. poobede mi vacsinou spinka hodinku max. dve a vecer to na neho asi dolahne, alebo neviem co je pricinou preco vzdy hystericky place, cely sa trase, trepe sa ako ryba na suchu a je cely bordovy. keby sme ho nenosili a netisili tak sa mi asi zadusi 😔 najhorsie je ze to niekedy trva aj styri hodiny s malymi prestavkami...ked je zaveseny na prsku vtedy je kludny, ale to je pre mna hrozne trapenie mat ho stale na prse. akonahle ho odpojim, zobudi sa a reve nanovo.... ☹ je to velmi tazke a unavne, niekedy som uz fakt psychicky na tom blede. kazdy hovori ze to treba len vydrzat, ze po 3mesiacoch sa to napravi, ale ja neviem.... 🙄

lucmart
Autor odpověď smazal
Zobraz
karate
29. pro 2010

zkuste koupit pytel na spaní. můj starší syn měl stejný problém, v pytlíků se může i otáčet. spál v něm do necelých dvou let. pak už si ho naučil sundavat. dejte vědět zda vám to pomůže. dzubanova.o@seznam.cz

gabrielos
5. únor 2011

@zuzulik82 dobry den..ešte mate take problemy so spavanim?lebo mi tiež tak chcem vediet či to čas napravil..dakujem. 😕

zuzulik82
5. únor 2011

@gabrielos dobry den gabika...nastastie je uz toto hekticke obdobie za nami. neverila som, ale cas to napravil 🙂 s malickym sme sa trapili nieco vyse troch mesiacov, ale potom vecerny neutichajuci plac postupom casom zmizol a bol len vynimocny. sice to bol este donedavna stale boj ako maleho uspat (kojenie, nosenie na rukach...), ale aspon odpadol ten vycerpavajuci plac 😖
dnes su to tri tyzdne, co malicky pekne zaspava sam v postielke aj ked obcas je to s miernym plackanim, ale zvlada to krasne 😵 kedze je uz velky chlap, akosi ho prestalo bavit dlhe vecerne kojenie (uz sa len pekne napapa a nema zaujem sa "ceckovat" ako tomu hovorim 😀 ) a ani nosenie na rukach uz nezaberalo, tak sme sa rozhodli maleho ulozit po kupani a papani do postielky (vzdy ho drzime hore tri hodinky aby bol unaveny) aby zaspal sam. zo zaciatku to bolo tazke a malicky nam plakal aj vyse polhodiny (s tym ze sme k nemu chodili kazdych 5-10minut aby vedel ze nie je sam) ale teraz placka minimalne, niekedy vobec 🙂
a ako je to u vas? mate tazke zaspavanie? drzim palceky a vela sily prajem...ono to prejde 😉

zdenulam
25. bře 2011

Ahojky, jsem ráda že v tom nejsem sama. Malému budou za týden 4 měsíce. Do 3.měsíce nás trápila kolika, do každého pití(bohužel nekojím) jsem přidávala pár kapek Sabu, nyní je to již mnohem lepší, ale Sab dávám raději ještě, snad to nemůže ublížit. Kolika nám tedy skoro odezněla, ale máme další problém. Špatně spíme, někdy mám pocit, že se spánku vysloveně brání, řve před usnutím. V postýlce, ani u mě v posteli nechce spát ve dne, když se mi to podaří tak max na 35minut. Pak ho musím dát do kočárku a tam mi vydrží tak 1,5-2hodiny, ale není to dobrý spánek, spí jako na vodě. Světlo, zvuky, vše ho budí. V noci spí v postýlce, ale opět usínáme kolem 20,30 hodin se řevem. Do půlnoci spí tvrdě, pak se mele chrochtá a budí, jíst mu dávám kolem 2hodiny a do rána už pořádně tvrdě neusné a jen se mele...Kolem 6 ranní vstáváme a už ho doma nepřinutím usnout i když je unavený. Musím s ním do kočárku, mám ještě 4letou velmi aktivní dcerku a je to opravdu náročné... Držím všem pěstičky, ať to dobře zvládáme, někdy se cítím opravdu moc, moc vyčerpaná!

martiska36
29. dub 2011

Zdravím všechny maminky, obnovuji téma a prosím o radu a zkušenosti. Máme 2měsíční holčičku, s usínáním problém v podstatě nemáme - za problém nepovažuju párkrát podání dudlíku, který potvora nedrží a nedrží 😉: V noci malá nejí, naposledy cca v 21-22hod, pak až mezi 4-5 hod, ale spí do zhruba 2 hodin, pak začne být velice neklidná, kope, mlátí rukama, naříká, občas pláče - u toho všeho spí. Takže když je nejhůř, tak ji probudím, uklidním, uspím, a za chvíli to začne celé znova. Klidně bych to označila za noční můry, děsy, nebo tak něco. Máte s tím některé zkušenost a poradíte, co pomůže ? Když spí líp, a po krmení ráno ještě usne tak spí běžně do 8 hod. Ale doba tak mezi 2 a 5 ranní je u nás děs běs. ☹

monapink
29. dub 2011

@martiska36 Ahoj,ja neporadim,ale o radu take stojim,mame stejny problem ☹ S tim rozdilem,ze nam bude pul roku,takhle spatne spi asi od tretiho mesice,driv se budila casto na kojeni,ted to hladem neni..vydrzi spat v kuse dve,maximalne tri hodiny a pak sebou mele,hazi hlavou ze strany na stranu,sermuje rukama,knoura az se rozbreci,k prsu nechce,hlad nema,ale je neklidna,musim ji dobu hladit,aby se uklidnila a usina s moji rukou strcenou v postylce..pak se to opet opakuje treba za hodinku 😝
Budu rada za vsechny zkusenosti a i za rady..zacinam mit z toho obavy,pokud tohle jsou nocni desy,tak to asi neni normalni noc,co noc 😲

feb13
29. dub 2011

@martiska36 @monapink Ja som o takom niecom nedavno citala - radil psycholog - ale to uz boli starsie deti, 1,5-4 rocne. Deti v noci - najcastejsie o polnoci, ale niektore hodinu po zaspati a niektore aj viackrat za noc zacali kricat, plakat, vzpierat sa, mavat rukami-nohami, ako keby mali desive sny alebo ako keby s niekym bojovali, ale vsetko v spanku, rano si nic nepamatali a hovorili ze sa im nic nesnivalo. Tento jav sa opakoval priblizne v rovnakom case kazdy den a on to oznacil ako "pavor nocturnus", vraj to nema psychologicke ale neurofyziologicke priciny a deti z toho vyrastaju. Je to neskodny jav, akurat vyzera desivo pre rodica. To neviem ci sa moze vyskytovat aj u takych malych deti ale skuste to zadat do google, mozno si najdete este nejake informacie. Ten psycholog odporucal ORL vysetrenie lebo vraj aj zvacsena nosna mandla moze s tym suvisiet. A ze moze sa dieta zobudit chvilku predtym nez to zacina (pokial sa opakuje v rovnaky cas, tak uz rodic vie kedy to pride), pohladkat, ukludnit, uspat znova a ze za par tyzdnov by to malo prejst. Ale ze aj ked sa s tym nic nerobi, prejde to.

monapink
1. kvě 2011

@feb13 dekuji za informaci,ale kdyz to procitam,tak ten pavor nocturnus se tyka vetsich deti..
Moc si preju,aby to preslo,ted cim dal vic,ani ne tak kvuli sobe a memu nevyspani,ale hlavne kvuli male..cim vice se o to zajimam,tim vice se zacinam o ni bat,aby to nebylo neco vazneho ☹

feb13
1. kvě 2011

@monapink Tak neviem, nie som odbornik, ale podla mna sa nemusis bat. Deti maju nezrely nervovy system, ktory sa lahko pretazi podnetmi a to potom robi problemy so spankom. A tyka sa to najma vnimavejsich deti, ktorych mozog prijme viac informacii ale este ich nevie spracovat. Podla mna je to len tym. Vraj spanie deti sa zacina zlepsovat po pol roku alebo po zdvojasobeni porodnej hmotnosti, co mozem aj potvrdit, lebo moj syn duploval vo veku 3,5 mes. a priblizne od 4m dokaze cez den spat viac ako 30 minut vkuse, predtym sa budil aj vecer po 30 minutach a museli sme ho znovu na rukach uspavat a potom sa este niekolkokrat zobudil. Niekedy cez den sa budil s placom, lebo nebol este vyspaty, ale uz nedokazal spat dalej. Vraj je to tiez tym nervovym systemom, ze je pretazeny a to ho budi. Teraz uz pekne si pospi aj hodku a pol, predvcerom dokonca skoro 2 a pol hodiny a vecer sa uz tiez nebudi, alebo ak predsa ano, dokaze znovu zaspat sam.
A este ma nieco napadlo - vo vasom veku za caste nocne budenie mozu aj zubky.

monapink
1. kvě 2011

@feb13 Je dekuji za povzbuzeni.ted to co pises na nas sedi,i pres den!presne jak pises nespi dele,jak pul hodiny,budi se s placem,pze neni jeste vyspinkana,ale uspat se mi ji pak uz nedari,az treba za hodinku a nebo venku v kocarku,jenze pak cely den nedelam nic jineho nez resim jeji spani a jeji protivnost 😝 Porad si rikam,co delam spatne..Ted jsem mela i obavy zda je to normalni,v okoli je takova jen ta nase,ale ty jsi mne uklidnila a povzbudila,ted budu doufat v lepsi zitrky a v lepsi noci 😉
Pul roku mame za par dnu,ale to zdvojnasobeni porodni vahy u nas zatim nehrozi,je to drobek i presto,ze po porodu nebyla mela 3800g,ted ma asi sest a pul,nevim presne..pribyva pomaleji,ale jinak prospiva..stale jen kojim..
Zoubky to nejsou,sleduji dasne,pri jeji protivnosti,ale tim to neni,leda poslicky,pry byvaji jeste pred tim nez se zacnou klubat,takze nevim..
Ale pres den je to zkratka ten nedostatek spanku..
Moc dekuji za Tvoji odpoved,zvedlo mi to naladu a i jsem si oddechla 😉

hamma
3. kvě 2011

@monapink Náš kluk taky spí neklidně, v noci sebou šije, přes den většinou nespí dýl než půl hodiny...dost se to zlepšilo, když jsem to přestala řešit. Snažila jsem se ho ukládat pravidelně a to vždycky řval před spaním, ze spaní i po probuzení...teď to nechávám na něm, přes den mi usne u prsu, když potřebuje nebo v nosítku, když jsme na vycházce, když se probudí třeba po dvacet minutách, tak už ho neuspávám a je to mnohem lepší. V noci ho mám u sebe, když se mele, tak ho hladím a když to nepomůže, dám mu prso a usne zas...Občas se stane (ale už delší dobu se to nestalo), že je už unavenej a chce spát a něco ho vyruší a to začne šíleně řvát a vydrží to třeba půl hodiny a nedá se vůbec nic dělat a pak, jako když utne, přestane a spí.
Zkrátka si myslím, že je normální, že děti občas spí neklidně a že to mají se spaním pořád nějak jinak (než bychom si představovaly my🙂).

feb13
3. kvě 2011

@monapink Ja som to zacala brat tak, ze je to len jedna variacia na normal, aj ked asi nie ta najbeznejsia variacia, ale stale je to normalne, proste je to taky typ nervoveho systemu a potrebuju z toho vyrast. Inak sa hovori, ze to su take inteligentnejsie deti, lebo viacej vnimaju, len este nedokazu tolko ponetov spracovat. Tak uvidime. 😉

klaramamaelisky
11. kvě 2011

Já četla tuto diskuzi a všechny popisujete svazování ručiček a tak. Když to malé udělali v porodnici, že prý šermuje rukama brečela jsem jako želva a byla zásadně proti. My jsme zavinovačku měli na suchý zip, ale malá byla jak zrnko písku v ní, tak jsme ji nepoužívali od začátku. Nejprve spací pytel. S šermováním časem přestala a spí natažená s rukama vzhůru jak zabitá. Hodně jsem si dala záležet na prostředí ve kterém spí.Výběr barev, které by neměli být křiklavé, a temné. Prostě přírodní a od každé trochu. Žádné bláznivé kolotoče a podobné blbiny podle mne do postýlky nepatří.Postýlka je pouze na odpočinek a jiné místo na hraní. Jako dítě jsem se bála i obrysu lampičky.. Ze začátku spala při tlumené lampičce-zlozvyk opět z porodnice, kde se svítí furt povinně i když je to podle mě nepřirozené a děti jsou na senzorech babysense, já když usnu při světle necítím se ráno dobře. Není něco rušivého v dosahu? Mantinel měla nejprve dokola, ale vadilo jí, že na mě nevidí, dali jsme poloviční a obráceně. nahoru lehký dětský polštář jako chránič hlavičky, aby měla mezírku na koukání. Kolikrát se probudím, malá je vzhůru a klidně mě pozoruje a hned hodí úsměv po ránu, když zjistí, že jsem vzhůru taky. Berte můj příspěvek jen jako inspiraci, je má první a tak jsem to studovala v psychology psaných knihách a zbytek co selský rozum dal. Ještě používáme od začátku dětskou hřejivou deku z ikey(to zelené). Malá si zachumlá deku okolo tvářiček a spokojeně usíná. Ještě jsem zapomněla na zpěv, zpívala a ještě jí zpívám trampské ukolébavky když nemůže zabrat. Nejradši má Ovečku.. Zkušené mamči se teď mi budou určitě smát🙂 Ale funguje to. Dítě je klidné, nepláče a nevříská ani přes den, jen občas zakňourá k jídlu nebo pro jinou potřebu. Všichni nám říkají, jak to děláte, že se pořád směje?

azarijka
12. kvě 2011

@klaramamaelisky ahoj, vsetko co pises v prispevku mame aj my, jemne farby, nic rusive v spalni, pred spanim ukludnujuce ritualy atd atd atd .... ale bez toho aby som jej do plienocky nezavinula rucky nezaspi a ked aj zaspi o chvilu sa zobudi na to ako jej rucky behaju kade - tade skrabe sa nimi a potom place, skusala som 2 tyzdne ju davat spat nezviazanu a budila sa kazdu chvilu plakala tahala ma za vlasy a skrabala... zavinovacka je nam uz mala tak preto balim do plienocky, uz som sa s tym zmierila ze ona proste takto spava aj ked vyzera ako mala mumia 😀 podstatne je to ze sa v klude vyspi a potom je z nej spokojne babetko. aj cez den mi spi tak 2-3 hodiny, ked ju nezaviniem tak 30min a strasne je potom nervozna.... ach jaj, ale bola by som radsej keby spinkava normalne, snad z toho cim skor vyrastie. keby tak existoval gombik na vypnutie ruciciek na noc 😉

svatule
12. kvě 2011

mě se holky osvědčilo zavést pravidelný režim, ne jako přesně na minutu, ale prostě zhruba ve stejnou dobu krmit, hrát si, koupat, ukládat ke spánku... dále neuspávat, prostě je naučená dát do postýlky, dudlík a pohlazení po čelíčku, v drtivé většině případů usne do pár minut. Taky pořád spí v zavinovačce, je v ní spokojená. A do ruky dostává plenku, nevím proč, ale spí s ní klidněji, zmuchlá si ji u obličejíčku a spinká.
A taky v postýlce si nehrajeme, hra je vždy mimo postýlku, aby věděla, že v postýlce se spinká

cindy83
14. črc 2011

Ahoj chtěla bych se zeptat zda se vaše děti v noci taky tolik vrtí. Můj 3 měsíční synek asi týden během noci (většinou tak od 3. hodiny) sebou v noci strašně šije, otáčí hlavičku ze strany na stranu, kope nohama, ale celou dobu spí. Nemyslím si že by měl hlad, protože poslední měsíc se budí až tak kolem 5,. 6. hodiny. A když ho při té jeho "akci" vzbudím tak stejně za chvíli znovu usne. Jinak s usínáním problém není, spí celou noc. Spíš to jeho vrtění a cestování budí mě.

boruuvka
14. črc 2011

@cindy83 to znám, já se taky vzbudím, jen se malá otočí 🙂 Nám malá v tomto období zase sjížděla pod peřinu, že skoro nebyla vidět jak cestovala. Během noci se fáze spánku mění, tak asi zpracovává nové věci 🙂 Buď ráda, že při svých těchto akcičkách spinká, až se ti začne otáčet na bříško a nebude umět na zpět a to ho vzbudí - bude hůř 😀

elizabet1
4. pro 2011

ahoj chtela jsem se zeptat malemu bude 21.12. dva mesice narodil se o mesis drive ale to asi nebude s tim mit nic spolecneho ale kdyz jdeme jist spapa 120 sunaru odrihne si potom spapa 50 odrihne si a chce papat dal a pak jenom udundava ale jak mile dam lahvicku pryc zacne plakat trepat rucickama a pomlaskavat no tak mu dam jeste a takhle je schpnej stravit treba tri hodiny no a pak se mi vzbudi za tri-ctyri hodiny hodiny a jedem na novo... mam takto dal pokracovat? ..pred dvouma dnema jsme skoncili s materskem mlekem byla bych rada za radu dekuju

knobloska
12. dub 2012

Ahoj maminky. Já bych potřebovala poradit nějaký fígl na naší malou. Do teď s ní nebyl se spinkáním problém, ale teď je to k zbláznění. Problém je,že se v postýlce přetáčí na bříško a pak za chvíli začne kňourat. Tak vstanu, otočím ji, dám dudlík, spí 20 minut a znovu se otočí, znovu fňuká. Už to dělá asi 2 týdny, tak si dovedete představit, že jsem polomrtvá. Nepomáhá nic, zkoušela jsem jí zatarasit, aby neměla po postýlce možnost se pohybovat, ale je schopná se otočit i na místě, takže to je k ničemu. Dala jsem si jí k nám do postele,ale chce se tam taky otáčet a když jí držím, začne se vztekat. Navíc se ještě víc probere a trhá mi vlasy a podobně. Zuby jí nerostou. Vůbec nevím, co s ní mám dělat, budu ráda za každou radu. Ve dne to dělá taky, takže je soustavně nevyspalá a protivná. A já taky emoticon

knobloska
12. dub 2012

Ahoj maminky. Já bych potřebovala poradit nějaký fígl na naší malou. Do teď s ní nebyl se spinkáním problém, ale teď je to k zbláznění. Problém je,že se v postýlce přetáčí na bříško a pak za chvíli začne kňourat. Tak vstanu, otočím ji, dám dudlík, spí 20 minut a znovu se otočí, znovu fňuká. Už to dělá asi 2 týdny, tak si dovedete představit, že jsem polomrtvá. Nepomáhá nic, zkoušela jsem jí zatarasit, aby neměla po postýlce možnost se pohybovat, ale je schopná se otočit i na místě, takže to je k ničemu. Dala jsem si jí k nám do postele,ale chce se tam taky otáčet a když jí držím, začne se vztekat. Navíc se ještě víc probere a trhá mi vlasy a podobně. Zuby jí nerostou. Vůbec nevím, co s ní mám dělat, budu ráda za každou radu. Ve dne to dělá taky, takže je soustavně nevyspalá a protivná. A já taky emoticon

knobloska
13. dub 2012

Nikdo mi neporadí? Dnešní noc byla rekordně hrozná, celou noc jsme byly vzhůru 😒

cadeau
13. dub 2012

@natali1234 to delali nasi taky a desne knourali. Takze jsme zacli s metodou 5-10-15, abysme se nezblaznili 🙂 je to o tom, ze das OSPALE ale ne SPICI ditko do postylky a odejdes. Pokud zacne brecet a ty vis, ze je najedene, prebalene, prikryte, tak cekas 5 minut, jdes tam a uklidnis ditko pohlazenim (my davali napit caje). Odejdes. Pokud zas zacne brecet, cekas 10 min, pak zas stejnym zpusobem utesis, pak 15 min a pripadne dal. U nas po 3 vecerech zacali usinat sami po 5 minutach. Uz jsou zvykli, dostanou cajik a spinkaji... Navic jsme zjistili, ze je rusi svetlo, davame je spat do uplne tmy...

jde jen o to vydrzet tech par dni, ale odmena je jista - mimco se nauci usnout a zklidnit samo a ty mas pak klidny vecer. My jsme predtim meli dva mesice knourani, uspavani, ktere trvalo i dve hodiny a vsichni jsme z toho byli na nervy 😝 ted je to pohodicka a kazda navsteva obdivuje, jak nam krasne usinaji 🙂

eeffka
13. dub 2012

Moja zo sebou metala od narodenia,najprv sme ju balili do perinky a teraz spi so mnou.pod paplonom asi 100 stupňov ale tak je spokojná.okolo 5-6 začne brucat,nechce jest ani prebalir,tak ju otocim na brucho a spi do 8. Teraz má 2 mesiace .v postielke sa mi zobudí do 15 min