Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.

  Potřebuji TIP na hru / pátračku pro dospěláka. Mělo by se jednat o hru do batohu - rozuměj 12kapes - 12úkolů (nebo přizpůsobím počet) s vyluštěním "pokladu" - daru k 50.narozeninám. Darem bude zahraniční zájezd. Nedělali jste někdo něco takového?
  My právě máme zkušenosti s tímhle tipem her ale pro bandu dětí, některé vlastní výroby, některé od Báry Bečvářové ale pro dospěláka se mi zatím nějak nedaří tomu dát tu myšlenku a hlavně, tím, že tyhle hry bandě chystáme tak aby neprokoukl hned co bude cena. Předem děkuji za nápady, asi jen potřebuji nakopnutí správných směrem...

  Tak kdopak taky jedete s Maršálkem buchty po ránu? Ten pořád nás zničí...

  Jihomoravský dotaz - co bude i jarních prázdninách (13.-17.3.) Otevřeno zajímavého ve Znojmě a okolí? Plánuji s dcerou vysadek tak na 3 dny, chci bydlet v Hnanicich, tam to zname, děláme tam firemní akce, takže ověřené místo a vymyslím program. Dovolím si označit @78marcela, ale oceníme jakýkoliv tip.

  Brňandy máte někdo zkušenost s peveckym sborem KAMPANELA ? Dcera by měla chodit,ale nejsem o tom vůbec presvedcena, znám nějaké dřívější recenze ze svého okolí. Nemáte někdo osobní zkušenost z rodiny prosím? V brněnské skupině se samozřejmě zeptám ale tam to.moc nežije. Předem díky.

  Hadejte, co jsem to dostala k narozeninám? A teď babo raď, jak se to vyfukuje, respektive jak navrtat?

  Máte někdo osobní zkušenost s "presazenim" pejska žijícího venku do bytu? Stejní lidé, stejná rodina jen ze dvora a občasného pobytu v byte na trvalé bydlení v bytě. Tipy rady postřehy? Milujeme ji, nedáme ji nikomu, je ji už 6 let ale holt si ji musíme přestěhovat. Slovo nejde neberu, víme že to bude problém ale chceme se s tím popasovat....

  Dostala jste se některá do pozice osoby PEČUJÍCÍ o seniora v rodině, vzali si ho domů? (Po delší nemoci, pobytu v nemocnici a následné péči) Myslím přímo kdo jste v takové pozici, ne maminka, teta, někdo z rodiny...

  Zajímalo by mne jak se vám podařilo skloubit život rodiny s dítětem ( i když větším - 10 let) s příchozivším seniorem, s prací, s cestováním, s běžným životem rodiny atd. klidně do SZ, uvítám jakékoliv rady tipy apod.

  My s manželem jsme se do této situace dostali, na něco se připravit dalo, na něco méně. Nicméně práci jsme neopustili a ani neopustíme, dceři chceme věnovat čas... Samozřejmě to nelze zatím vše skloubit, nelze zatím dosáhnout aby se to nikoho nedotklo víc než je nutné. Proto hledáme, jak si tuto cestu, na kterou jsme se dali usnadnit. Jak nepřijít o svoji rodinu, jak správně zacvaknout kolečka tohoto soukolí. Vše je komplikovanější o to, že senior nám dříve žil v domě se zahradou a zvířaty, o které je také třeba se postarat než jim najdeme nový domov, což bude bohužel až někdy na jaře a o zahradu a dům bude výhledově také třeba se postarat.

  Díky herečce Evě Leinweberové jsme objevili organizaci Pečuj doma, mimochodem vřele doporučuji k rychlé orientaci v problematice, ale mě zajímají především praktické zkušenosti někoho, kdo je už má.
  Všem předem děkuji

  Ke všem krásným fotkám vašich stromků přidávám náš rozkvetly vánoční kaktus, letos se načasoval správně, obvykle je v předstihu 😃

  Dnes startují Ježíškova vnoučata. Kdo se přidá?

  https://jeziskovavnoucata.rozhlas.cz/

  V minulých letech se zapojila i třída mé dcery, vybrali si některý z domovů který se zapojil a zjistili si kolik je v něm seniorů a pro každého udělali přání s nějakou sladkostí.
  Občas je třeba nemyslet jen na děti a dětské příběhy, ale i na ty seniorské. Vždyť i my budeme jednou seniory...

  Zkouším sílá koníka, dávám i do skupiny Brno, tady za chvíli zapadne na zdi.

  Nevíte prosím některá rehabilitaci, která by docházela do domu - okolí Brna? Potřebujeme rozhýbat seniora po totálce kyčle, ale bohužel odmítl pobyt na rehabilitaci v FN Bohunice, prostě už po měsíci pobytu tam a 3 operacích chtěl domů... Mám obvolané snad všechny domácí péče, ale dovolené, nejsou sestry.... navíc to není přímo Brno ale Modřice. Poukaz od PL sice máme, ale je nám celkem k ničemu. Tím, že nesmí zatím sednout do auta tak ho ani nikam nedostanu.

  Holky z Olomoucka, prosím tip na sobotu. Jedeme vyzvednout dceru na Radikov na tábor, vždy k tomu pak přidáme nějaký sobotní výlet ale ZOO už známe, Pevnost poznání taky, centrum máme prohlidnute. Nějaký tip prosím? Dcera 10let.

  Hymna všech vztahů s dětmi 🙂

  https://www.youtube.com/watch?v=kuZ7dH4kJEI

  Potřebuji inspiraci, víc hlav, víc rozumu 🙂 Potřebuji vymyslet a seskládat něco jako táborovou hru (vím, umím, jezdila jsem roky...) ALE téma ČARODĚJNICE. Napadají vás hry/úkoly/soutěže na toto téma pro skupinu 10ti letých slečen. Potřebuji "komponenty", ze kterých si pak vytvořím časový plán... Tohle téma jsem fakt ještě nikdy nechystala. Mimochodem - toto téma vymyslel můj manžel, tak nevím - nemá nějaký skrytý význam? 😅 Předem díky.

  A už to zase začíná. Krásná alba s přehlídkou krásných potek v červeném poli. Ale dovolím si upozornit, že se jedná především o něčí majetek, ta věc na poli se jmenuje jetel inkarnát a osivo tohoto jetele stojí 1tuna cca 65 000 Kč a ti co to pěstují to dělají na výrobu semene - osiva často pro zahraniční partnery v programu množení osiv. (vím, nehádám toto je zase můj obor) Tak jen mějme na paměti, že i to co roste na poli něčí je a zkusme to prosím neničit. Foto pro upoutávku o čem mluvím.

  Hola hola, kdo z brněnských dětí touží po zvířátku? Před ani ne dvěma měsíci si dcera koupila morče, inu co čert nechtěl, bylo 3v1, tedy naše morčecí holčička byla březí. No a my máme 2 mimina, tedy mimina, 2 klackové nevycválaní to jsou... a minimálně jeden musí do světa. dnes jsou jim 2 týdny, ještě cca 2 týdny pobude u nás, ale pokud by jste některá chtěla, tak to tmavší mimino může být - samozřejmě zdarma - vaše.Na 99% je to sameček. Jak vidno, matka ochočená, až rozmazlená a mimina už také zvyklá na lidskou ruku, chovaní a mazlení.

  (3 fotky)

  Určitě sem to už někdo dával, ale nemůžu jinak, než přidat. Takový klid z toho vyřazující, alespoň pro mě...

  https://www.youtube.com/watch?v=G-ykGG6ZJ_0

  Tip pro dnešní den s prťaty, vytahuji ze svého vlastního alba co jsme kdysi dělali. kousek výkresu, barevné papíry, lepidlo...

  Potřebuji rychlou radu - dárek pro těhulku odcházející na mateřskou - ale od obchodní partnerky. Takové poděkování, že se nám spolu dobře pracovalo... Nápadů mám spoustu, bohužel v této době obtížně realizovatelných. Tip na luxusní kosmetiku pro maminku a miminko třeba prosím, dárkovou sadu ale repre prosím... Jená se mi o pozornost a poděkování, nikoliv velké dary. díky předem.

  Holky poraďte, jak by jste hledali Česku zijici ve Francii, (žije tam už cca 20 let) ale bohužel se mi před pár lety ztratila. Krátce vysvětlím- spolužačka z VS, tu nedokončila odesla jako aupair nejdříve do UK, s rodinou nasledne do FR, kde se později vdala a osamostatnila. Byly jsme v kontaktu cca 10 let po skole poměrně intenzivně, ale pak ve Francii ovdověla a odesla do jiného města, tam někde se mi ztratila a dal nevím... indicií mam velmi málo, v ČR žila pouze s matkou která už nežije. Znám jen odkud pocházela, rodné jmeno, matka významná lékařka ve svém místě a dal nevím. Zaboha nemůžu najít vdané příjmení a nemam se čeho chytit.

  Tak se mi podařilo téměř rozplakat řidiče PPL. Ale vážně jsem nechtěla. Volal, ze přiveze balík, náš dvorní řidič, který jezdí nasi trasu stále. Tak jsem letěla ke dveřím, a cestou vzala lahev vina a do malinké misky par kousku cukroví. Předali jsme co jsme měli, a říkám počkejte jeste a dala mu vino a cukroví na svačinu. Velké potetovanej chlap. Přestal mluvit, pak mu vyhrkly szy, ze se mu to ještě nestalo. A začal povídat, ze ma doma těhotnou pritelkyni, v březnu čekají miminko...a cukroví da pritelkyni a vino si rad da. A samozřejmě děkoval.
  Tak jestli tu je nějaká tehulka z Brna s termínem v breznu , která má chlapa rozvozaka, tak jen aby věděla, že má doma fajn partnera co na ni myslí.
  A my ostatní přestaňme hudlat na řidiče vsech rozvozu, mají toho borci plny brejle a aspoň se na ne usmejme.

  Co jiného dělat, když lezim doma s angínou, mluvit nemůžu, polykat nemuzu...no nic, je čas začít balit vánoční dárky 😃

  (2 fotky)

  Maminky školáků první stupeň - mají vaše děti ve 3. nebo 4. třídě něco jako povinnou četbu? Nebo nějak definováno co mají číst? Dcera 4.trida, 2x za pololetí, tedy 4x za rok presentace přes třídou na 10 minut přečtena kniha, ve 3.tride to bylo 2x za rok. Nikdo ovšem neřekne co. My s tím problém nemáme, ale rodiče se dovolavaji doporučení a tipů od učitelek případně od nás, kteří máme domácí knihovny plne a nemáme problém vybrat.... Dcera čte, objevila kouzlo knih, ale nebudeme si nalhávat, že to tak je všude, že... Obzvlášť kluci mají problém a ocas někdo presentuje třeba i encyklopedii fotbalistu😃 Tak mě zajímá jak je to jinde.

  Český ráj.
  Tipy na koupání už jsem tu dostala, tak ještě dotaz. V rámci dovolené máme samozřejmě v plánu ta největší lákadla (Kost, Humprecht, Sychrov, Mnichovo h., Trosky, Drábské světničky, Hrubou skálu na Valdštejn a Hlavatici...), ale zajímaly by mě tipy na něco, co jste třeba v Českém ráji viděli a není to tolik turisticky profláknuté, co by jste doporučili z vlastní zkušenosti. Předem díky.

  Děvčata z Českého ráje prosím o tip na koupání. Jedeme do Svijan, plány na turistiku a památky jsou jasné, ale ještě bych pro děti potřebovala doplnit něco na koupání, ne s milionem lidí. Cenu neřeším, spís nějaké přírodní, nebo i venkovní osetrovane, dcera je atopik tak vnitřní nachlorovane na maximum my nemůžeme.

  Blíží se prázdniny, a naše děťátko chce tahat barbiny všude s sebou na prázdniny. Poté, co mi ruka Kena v tašce cestou z chaty potrhla sáček k se strouhankou a z vlasů baletky jsem to pak vybírala málem pinzetou, jsem se naštvala a ušila něco jako cestovní balení barbin. Původně mělo být na 4, ale dcera mi vysvětlila, že nutné potřebují kufr na doplňky. Tak holt výsledek jsou 3 + kufr. Zítra dodělám zapínání a je to. 🙂

  Ještě dnes jeden dotaz - oblíbená knížka vašich 8-10letých holčiček? Nějaký tip prosím? Dochází nám knihy ke čtení i inspirace. Předem děkuji.

  Holky dotaz. Postihlo mě nějaké kulaté životní jubileum, které je třeba oslavit i v práci. Za normálních okolností slavíme společným obědem, cca 15 lidí, většinou chlapi. Vím přesně co bych udělala - kdyby bylo vše normální. Napekla plech výborných žeber s rozpečeným chlebem a spoustou příloh kolem, udělala bych řezy a je to. Ale - společné posezení nelze, neshlukujeme se držime odstupy a ani spolu neobědváme, každý jsem ve svém kanclíku a potkáváme se s rouškou. Chi chi a co teď, babo raď. Řezy upeču a roznesu a co dál? Nějaký nápad ?

  Někdo to tu dával, ale nechytila jsem kdo - řešila jste některé zrušení letní dovolené s CK Blue Style? A vyřešila ke spokojenosti ? Taky nás to postihlo a na spokojeného klienta to moc nevypadá..., nějaká osobní čerstvá zkušenost prosím - prosím jen konkrétně s touto CK. Předem díky.

  Holky dotaz - ty jejichž děti hrají v ZUŠ na nástroj dostáváte teď práci na doma? Dcera klavír +nauka, dohoda s učitelkou klavíru opakování, 1pisen dle vl.vyberu ale nauka mazec. Každý týden 3strankovy výukový materil s odkazy na skladby nástroje atd...
  Tak mě zajímá jak je to jinde.

  A dotaz 2.nemate někdo prosím noty pro levou ruku k písničce Když se zamiluje kůň? Předem díky.

  Holky z Brna pokud chcete prodat/koupit věci po dětech nebo i své a podpořit dobrou věc přidejte se k nám na Velké jarní burze tento víkend. Do prodeje bereme celkem 8000 ks položek, ještě máme volná místa. Pokud budete mít zájem o info, neváhejte a piště, výtěžek akce někomu pomůže.

  https://sobikbrno.cz/