Neusne jinde, než v kočárku. Nic nepomáhá

janca.mareckova
24. říj 2010

Jsem už zoufalá!!Můj 10 měsíční syn neusne jinde, než v kočárku!! Může být sebevíc unavený (tak že třeba usíná v hopsadle) ale jakmile ho přenesu do postýlky, spustí příšerný řev....už jsem zkoušela i ignorovat a nechat vybrečet, ale to nemá konce-vydrží i hodinu a víc....... jakmile ho dám do kočárku, usne do 1 minuty...... pořád venku ale být taky nemůže..... nejhorší je to večer, když má jít spát!! nepomáhá ani hlazení, ani nošení.....prostě řve dokud se neuřve ☹ Pomalu už ztrácím nervy a nevím co dělat

kikimaruska
24. říj 2010

Kubík byl uplně stejný případ...spal pravidelně venku až do dvou let...V postýlce usínal také, až když se brekem nebo blbinama uplně vysílil a pak odpadl. Naštěstí nebyl navyklý na nošení a hojdání na ruce a tedy nikdy to ani nevyžadoval a nechtěl, ale v kočárku spal hodně často. Přes den to nebyl problém, večer do postýlky už to bylo horší, ale nakonec si taky zvykl, jelikož jsme se museli stěhovat do 1+1 a tam nemohl být jen tak venku sám na ulici (balkon nebyl), takže přes den jsem hodně chodila ven a večer usínal až když se sám vyčerpal...Naučila sem ho postupně, že po obídku a večer se jde pak spinkat, když neusnul hned, tak si mohl v postýlce ještě hrát, ale už jsem ho nevyndavala. Chtělo to dost času a trpělivost. Jakmile jsme se pak vrátili do RD, venku spával stále a často (a mnohem lépe jak doma), ale už byl naštěstí navyklý spát i v postýlce. Jinak moje známá má holčičku, stará je jako Kubík, téměř 2,5 roku a NIKDY doted neusne v postýlce. Ta mamina má doma speciální kočárek jen na doma, dcerka ji usíná jen v kočárku a pak ji až spící přendavá do postýlky...celých těch 2,5 roku 😕 ...donynějška. U nás se to otočilo po 2 letech, kdy už spíš koukal kolem sebe a v kočárku spát přestal a chce zas jen postýlku...a čeká mě další krok, přechod do velké postele, aby mohl nastoupit do školky...Takže vytrvat 🙂

janca.mareckova
autor
24. říj 2010

taky mu dovolím hrát s v postýlce!! Ale to vydrží jen tak 10 minut a pak chytne hysterák ☹

kikimaruska
24. říj 2010

Co třeba nějaká hračka na usínání...malej měl takovýho medvídla na měsíčku, za který se tahalo a hrál mělodii jako většina kolotočů. Hodně rychle se naučil si to tahat sám...a před spaním si to pořád pouštěl , až někdy do zblbnutí třeba pul hodky...ale tahal a tahal...až potom usnul. Ze začátku taky hodně brečel, bála sem se od něj odejít i do vedlejší místnosti (a to na mě viděl)...šla jsem si třeba dělat večeři kolikrát i po 22 hodině, až když konečně usnul...protože do té doby jen když jsem šla na wc, tak hned začal...a připomínám, že to není až takový mamánek...ale asi to bylo tím, že jsme sami...chce to opravdu trpělivost a zkoušet ho zabavit...Kuba má moc rád melodické hračky a vše co hraje a zpívá. Nyní když nemůže zabrat, tak chce do postýlky toho mluvícího pejska od Fisher Price...

janca.mareckova
autor
24. říj 2010

má nad postýlkou kolotoč a ještě vedle sebe má usínáčka-mořského koníka......je na to zyvklí už od miminka

kikimaruska
24. říj 2010

Tak to je dobré 🙂 , opravdu trpělivost a zkoušet to... Malý začal mít problémy se spaním v postýlce hlavně kolem těch 14 měsíců, kdy jsme se stěhovali z prvního domečku, kde byl zvyklý spát stále venku...a ty problémy jsme s postýlkou řešili v tom bytě ve městě 😒 . Každopádně tak jako tak, než se to naučil, tak jsem se od něj skoro nehnula, jinak by brečel. když byl venku na koberci...tak si sám dokázal hrát a já mohla klidně dělat něco vedle v kuchyni...ale když sem ho dala do postýlky, tak se asi cítil izolovaný...že za mnou nemůže kdykoliv dolézt a přesvědčit se, že tam v bytě u něj opravdu jsem a brečel...jak říkám, kolikrát sem si šla obstarat domácnost až v noci, když usnul "natrvalo",....totéž i se sprchováním a tak. Vypadalo to třeba, že spí....ale jakmile sem se vzdálila, vyletěl a začal brečet a volat...a ikdyž se v noci budil na mlíčko a já mu ho šla dělat, viděl na mě, ale i přesto tak strašně v noci brečel...Pak jsem si ho brávala vždycky sebou i ten kousek...jen aby mě pak sousedi neukamenovali, protože syn byl hodně brečíci miminko...hlavně ze začátku brečel pořád, pokud nejedl, anebo se nevozil v kočárku...Takže přes den jsme chodili hodně povenku...a večer když usnul sem uklízela a vařila na další den atp. Ikdyž toho vaření moc nebylo, já sem nejedla skoro nic a nebylo ani pro koho :-/

janca.mareckova
autor
24. říj 2010

v jiném fóru napadlo nějakou maminku, jestli třeba nemá alergii na bílkovinu kravského mléka.....že se mi v noci budí třeba 15x za noc.......já začínám být nervní........

kikimaruska
24. říj 2010

😕 a tobě se malý takhle často budí ☹ , možné je všechno... Malej měl zprvu hodně hlad a budil se i po 1,5 hodinách jako malé miminko. Když byl větší, kolem roka, tak se budil 3x na mlíčko...a potom také když mu vypadl dudlík a nemohl ho najít... A když byl nemocný, což bylo také často, že nemohl dýchat, ráma, kašel....tak to bylo ještě horší, to sem si ho pak brala i k sobě do postele, protože jak kašlal, tak se uplně dávil....Když byl ale zdravý, budi se tak 3x v noci...Když častěji (že neměl hlad, měl dudlíka, byl přebalenej), tak kolikrát stačilo na něj promluvit....

editah222
24. říj 2010

@janca.mareckova jen tě jdu upokojit, že v tom nejsi sama 🙂 Moje malá spí přes den JEN v kočáru, dát ji do postýlku už se ani nepokouším. Ted už spí jen 1x za den tak to jde, horší bylo když potřebovala spát 2x denně. Mám taky dva kočáry, jeden se kterým chodím ven a druhý doma na balkoně, ještě že ho máme. Uspim ji tam a udělám si co potřebuju, jen ji musim uvozit, někdy to tvrá 5 minut jindy 15, ale dýl ne. Už mě to moc netrápí, zvykla jsem si, ale jak to budu dělat až se nám narodí druhý prcek fakt netuším. Doufám, že on bude spávat v doma 😀
Večer nám, ale krásně usiná v postýlce, takže jsem na tom asi trochu líp. No a každodenní procházka mi taky neuškodí 😉

Kamarádka řešila stejný problém a vyřešila to tak, že malého nechala několik dní v postýlce uřvat a on tam pak začal usinat. Já na to nemám nervy a zas mě to kočárkování tak moc neotravuje.

editah222
24. říj 2010

@janca.mareckova Jo a co se týče toho nočního buzení, tak já jsem jednu dobu nechávala spát Editku u nás v lůžku, kojila jsem skoro furt a byla jsem líná k ní každou hodinu vstávat. Zlomilo se to z ničeho nic. Ted se mi budí v průměru 2x z toho jednou stačí jen udělat šššš a podruhé ( k ránu) se naučila na UM. Ale minulých pár dní bylo taky děsných, budila se opět co hodina max. dvě, asi zuby. Prostě to jsou potvůrky 🙂

romana29
24. říj 2010

Ha, tak v tomhle tématu jsem jako doma - už podruhé 😀 a pak, že každý dítě je jiný, haha....
Syn od narození usínal jenom v kočárku (dobře, tak párkrát z počátku usnul i doma), trávila jsem na ulici mládí a několik hodin denně - v noci víceméně bez problémů - pokud nepočítám koliky.

Dcerka to samé - z počátku ještě někdy doma, později už ani omylem - pokus - dítě dvě hodiny vzhůru, najezený a stejně další dvě hodiny neusne, ale řve (snad na mě teď někdo nepošle sociálku, zkusit se to muselo, ne? zvlášť když jsou všichni kolem chytří jak rádio 😠 ). Když bych ji hongala na rukách, tak je schopná po hodině řevu usnout, ale během pěti minut je zase hore....takže jsem to vzdala a opět jezdím několik hodin venku.
NAŠTĚSTÍ večer zcela bez problémů (někdy i bez pláče) usne chvilku po jídle, takže netuším, proč to nejde i přes den....A přiznám se, že to už by mě asi kleplo - ze začátku tam měsíc a půl řvala i večer doma, i ty dvě hodinky - s přestávkama, co jsem ji měla na rukách. Pak se to prakticky den ze dne změnilo. Ale předtím jsem to udělala tak, že jsem ji nakrmila, pak ukoupala syna, pak jsme si chvíli s malou povídali, hráli a pak ji dali do postýlky - což byla asi chyba - teď to dělám tak, že syn je už okoupanej, aby ji nerušil, malá se napapká a pak ji hned dám pusinku, řeknu,že se jde spinkat, zavřu dveře a hotovo - NEREAGUJI 🙄 a během chvíle spí

Jedno ale vím jistě,že z toho spaní v kočárku VYROSTE - stejně jako její bráška 😀 , už aby to bylo.
Takže silné nervy, silné ponožky - protože zima bude krutá a hurá ven 😔 😀 😔

argousek
24. říj 2010

Tak u nás to bylo to samé, my parkujeme teda kočár doma, tak jsem ho tam nechala spát, dala jsem si tam chůvičku a bylo. Ale teď už je velkej a mám strach, aby mi nevypadnul, tak ho nechávám spát přes den v kočárku přikšírovanýho a v noci u nás v posteli 😅

jana.rce
24. říj 2010

Přidávám se do spolku s denním uspáváním v kočárku🙂
A souhlasím s tím, že z toho děti prostě vyrostou, až k tomu samy dospějou😉 Mě malá takhle spala v kočárku ještě minulý měsíc a to jí je 2 a čtvrt roku. Denně, za každého počasí, s horečkama, prostě jsem jezdila s kočárem, aby malá usnula. Naštěstí to bylo taky už jen 1x denně, ale začínaly jsme s uspáváním 3x denně, postupně 2x denně a teď jen po obědě.
Před měsícem, když x-dní bez přestání pršelo, jsem prostě odvezla kočár pryč z dohledu, řekla, že už ho nemáme, že je prodaný pro jiný mimi a šla jsem si lehnout s ní do mojí postele. Sice to trvalo dost dlouho, ale nakonec usnula. Druhý den šla do svý postele, s řevem, ale taky usnula. Teď už je to dobrý a když jí přemluvím ke spánku, tak jde do postele sama 😉 Večerní usínání máme naštěstí už taky bez problémů. Taky to dřív nešlo, nepochopila by to.
Takže akorát potvrdím slova již zmiňovaná, chce to trpělivost a pevné nervy.

janca.mareckova
autor
25. říj 2010

hurá, nejsem sama 🙂
U nás je ale nejhorší to, že on neusne ani večer!!!!!! To je ten kámen úrazu!!! Prostě řve a řve!! Včera se stal zázrak!! Usnul v 8 večer, protože jsem ho hladila a byla u něho, ALE ve 21:30 děsnej řev a mladej byl prostě vyspalej......... takže si do 0:30 hrál a potom jsem ho v 0:30 šoupla do postýlky (už jsem padala na hubu) a za příšernýho řevu cca po 30 minutách usnul.......no ale 5x za noc vzhůru a v 7 budíček ☹

jana.rce
25. říj 2010

@janca.mareckova Jančo, soucítím s tebou 🙂 Byla jsem na tom obdobně, když byla malá ještě mimi... Ze zoufalství jsem jí už uspávala na rukách a pak jí brala sebou do postele. Kolikrát jsme hopsaly i uprostřed noci na míči... Jééé, jsem ráda, že už tohle mám za sebou 😉 🙂
Vše se otočilo, když jsem přestala v 9.měsících kojit. Nastoupil na 3 noci tatínek a pak už byl klid a od té doby spí CELOU NOC - 11 až 12 hod. /teda, nepočítám, když byla nemocná.../
Věřím, že se to zlomí i u vás a pak už budeš jen vzpomínat. Opravdu přeji pevné nervy!!!

laska.nezna.hranic
25. říj 2010

tak tohle jsme si kolem půl roku zažili taky. malý skoro nespal, ale když už se to povedlo, tak v kočáru. takže jsme drncali po obýváku 😅 ale časem to přešlo a teď už spinká úplně v pohodě i v postýlce, která pro něj byla trestem (tedy z jeho pohledu). chce to čas. náš malý vyžadoval každý měsíc něco trošku jiného, ale v tom roce se to tak nějak ustálilo a teď máme pravidelný denní režim, aniž bych se o to nějak snažila

janca.mareckova
autor
25. říj 2010

Tak se vám jdu svěřit s tím, co se teď stalo!!!!! Malý mi 30 minut brečel v postýlce, očička plný slziček, unevenej, ale furt brečel...... přijela jsem domů s kočárkem, v ruce stopky!! položila jsem ho tam, začla jezdit na místě sem a tam a za 48 vteřin byl tuhej!!!!!!!!! Proč tu postýlku tak nesnáší??

petkula
25. říj 2010

@janca.mareckova Taky jsme uspávali v kočárku - v létě to nevadí ale když se přiblížil podzim, tak jsme si s manželem řekli, že to musíme se spaním zkusit doma. Malého už nekojím ale koupili jsme umělé mléko a po obědě (asi tak za hodinu) jsem si s ním lehla do postele a dala mu mlíčko. Usíná po něm většinou hned a když ne, tak nejpozději do 15 min - třeba mu zpívám nebo si prohlížíme knížky. Když to shrnu - nám pomohlo mlíčko - přes den i večer. Malý už si na to zvykl - vidí lahvičku s mlékem, tak už ví, že půjde spát. Musím říct, že oproti uspávání v kočáru je to mnohem pohodlnější 🙂

kikimaruska
25. říj 2010

@janca.mareckova : ještě mě napadlo...nemá v té postýlce moc místa? Třeba se v kočárku cítí lépe, že je tam stísněný...jako v bříšku 🙂 . Malej taky raděj spal v kočárku natěsno nacpanej ve fusaku...než v prostorné posteli...a když pak spal v ní, tak ji měl obloženou hračkama a polštářkama...prostě aby byl v menším prostoru a to se mu líbilo. i ted si tam každý druhý den nacpe obří kachnu nebo medvěda a spí tam s nima, nacpanej na žbrdlinky a to je spokojenej 😵

fiallinka
25. říj 2010

jani, u nás to takhle fungovalo přes oběd a večer usnul jedině u prsu... asi to byla moje chyba, měla jsem ho to učit od mala... no každopádně večer nekojím, ale stejně usíná se mnou a přes den jsem se ho nakonec naučila nejdřív usínat se mnou (ale trvalo to nejdřív i hodinu a víc) a teď jak je větší, tak už ho na spaní nechám samotného, on chvíli "čte", povídá plyšákům a pak usne... ale chce to fakt trpělivost...

heresta
25. říj 2010

@janca.mareckova: kdyby měl alergii na BKM tak by zvracel a měl průjem (aspon tyhle příznaky jsme měli my) a nepřibíral... takže tim to asi nebude 😉

brisalek
25. říj 2010

Tak ja jsem byla za to, ze usne v kocarku vdecna. Do 6 mesicu jsem s ni s kocarkem vubec nemohla, jen a jen v nem rvala. A usinala jedina u prsa jinak neusla. Od sedmi mesicu usina pres den v kocarku a vece u prsa. Uspim ji venku a pak ji pevezu domu na balkon. Takze to byla pohoda, ale jak zacala zima vubec se ted nechce oblekat a kdyz jdem rano ven, pak obed, pak usinani, pak svacina a zase ven je to same oblekani, tak nevim jak to s ni budu delat. Kdyz jsem s ni doma tak vydrzi treba i do 3 a vubec nevypada, ze by spala...nevim jestli to mam jednou risknout, ale nechci aby mi usla az treba ve 4 nebo spis nespala vubec , coz uz se take 2x stalo. To bych fakt nerada, protoze kor ted bych si aspon chvilku za den rada odpocinula🙂

Takze budu take zvedava jak jste ty sve drobecky naucili spat v postylce.

brisalek
25. říj 2010

@petkula Bohuzel mlicko UM jakekoli zkousim uz od 10 mesicu a zadne nechce, pakrat si cucne a dost☹.

katka82
25. říj 2010

Jéé tak to moc dobře známe 😉 po O usíná jen a pouze v kočárku 😉 pak ho zaparkuju a chrápe klíďo 2-3 hoďky,ale přes den v postýlce???ani za boha 😕 naštěstí teda večer už se naučil v ní usnout,ale byl to taky boj 😉 do 8 m usínal pouze v zavinovačce(když z ní vyrostl musela jsem ho zavinovat do deky) pak týden usínal sám v pohodě a pak jen u prsu 😒 to trvalo asi 3 měsíce než jsem řekla dost a sice to byl boj,ale už usíná v postýlce sám sice u něj musím být,ale to je to nejmenší zlo 🙂

janca.mareckova
autor
25. říj 2010

@kikimaruska taky mě to napadlo......hodně prostoru v postýlce....zkusím mu tam dát nějaké polštářky, a nebo obrvského plyšového medvěda, který sedí vedle postýlky......třeba se k němu bude tulit a bude tam mít opravdu méně místa......... A je možné, že by mu to začlo vadit až teď?? V létě jsme problémy neměli......

janca.mareckova
autor
25. říj 2010

@petkula bohužel náš malý se od 6 měsíce ze dne na den odstavil, nechtěl během jednoho dne ani prso, ani Um a trvá to doteď!! ☹ jakmile nějakou fintou ochutná mlíčko, zvedne se mu žaludek a začne se jakoby dávit.........na zvracení ☹ Asi je po mě....já mlíko taky nepiju odmalička.....

kikimaruska
25. říj 2010

@janca.mareckova : malýmu to taky začlo vadit až kolem 12 měsíce...jak tu psala již nějaká maminka, mimi jak roste, tak se mu i mění potřeby, nebo to co se mu líbí a co ne...Je fakt, že k tomu medvědovi se pak taky přitulí...Když byl malej, tak byl vždycky zabalenej v zavinovačkách a když se odkopával, spal dlouho ve spacím pytlíku a okolo sebe plyšáky a hračky...do zadu postýlky sem třeba dala deku, aby se cítil jako v kočárku. Kamarádce takto zase naopak mimi brečelo hodně v kočárku venku, jelikož mimi měla v létě jen volně položené v obří korbičce a ono se koulelo sem tam...a je jasné, že se mu to nelíbilo...když ho obložila, byl klid 🙂

janca.mareckova
autor
25. říj 2010

@kikimaruska no, když byl jako miminko, tak jsem ho v zavinovačkách neměla......to se mu nelíbilo. Ale dnes teda zkusím toho obřího medvěda 🙂 Třeba to vyjde 🙂

kikimaruska
25. říj 2010

@janca.mareckova : zkus to, on bude mít i radost, že v tý postýlce není sám...že tam má kamaráda...Kuba mu třeba povídá...a pak je klid a někdy ho teda pak vyndám, když spí, někdy mu ho tam nechám 🙂

janca.mareckova
autor
25. říj 2010

je fakt, že doteď měl v postýlce jen mořského koníka FP (usínáčka)

kikimaruska
25. říj 2010

Koukni, vyfotila sem ti ho teď... 🙂 , toho medvěda ale většinou pak vyndavám, je fakt velkej 😀