Jak naučit miminko spát v postýlce místo kočárku?

pecora
7. zář 2015

Ahoj maminky,

Mame doma 6ti mesicni miminko a bohuzel jsme si ho naucili spat v kocarku venku. Kdyz se mu chce spat, sup do kocarku a hura ven. Vetsinou usne do 15 minut, nekdy i driv, nekdy to trva dyl. Pokud ho ale dam behem dne do postylky tak neusne, place a to i hodinu s prestavkama kdy si ho beru, mazlime se a tak. Vecer taky usina v kocarku, tak kolem osme, v devet ho vytahnu a spici se napapa a dam ho do postylky. Nemate nejakou radu jak ho naucit usinat i v postylce? Prece nebudeme v zime porad venku....

Dekuji moc za vsechny typy a rady 🙂

jarkakr
7. zář 2015

U nas to byla vyvojova faze, preslo ji to samo. Asi bych ale zkusila vymenit pohyb za gumnasticky mic nebo zvuky venku za cteni nebo pisnicky.

ladyhacek
7. zář 2015

co dát postýlku pod okno a otevřít ho? Vymyslet nějakou činnost při které se unaví a lépe usne. Večer uspávám na ruce a spí do 5minut.

pecora
autor
7. zář 2015

@jarkakr dekuji. Zkusime cteni a zvuky. S tim micem mam zase strach at si nezvykne na usinani v naruci.... 🙂

mandala
7. zář 2015

@pecora Mám stejný problém a to můj syn je o rok starší. Loni spal celou zimu venku, jenom ted v létě, když byla ta horka jsem ho nechávala v kočáru v chodbě, kde bylo trochu přijatelněji. Až se do kočáru nevejde, tak to začnu řešit. 😉

mon_88017
7. zář 2015

@pecora usínání v náručí se neboj, oni z toho vyrostou, mně dcera usínala na ruce tak do roka a čtvrt a pak najednou ze dne na den se mi v náručí začala vztekat a vrtět, tak jsem ji dala do postele a bylo. Musela jsem tam teda u ní sedět než usne a třeba držet za ručičku, ale i tahle fáze přešla a teď už asi týden usíná úplně sama s plyšovým medvědem a já mám klid 😎

jarkakr
7. zář 2015

@pecora Naše malá na to byla zvyklá, protože se budila v noci a nic jiného nepomohlo tak rychle, ale jednou jsme ho prostě vypustili (byl jí necelý rok, aby bylo místo na vánoční stromeček) a vysvětlili jsme jí to a ani si nezasteskla.

hudala
7. zář 2015

Nám se to povedlo tak, že jsem ležela s ní (ve velké a pak spící jsem jí přendala do postýlky) nebo jsem seděla na posteli a hladila jí. Dva až tři dny to trvalo, ale zvykla si 🙂 do té doby jsem jí uspávala v kočárku na chodbě 😀

janie1988
7. zář 2015

My začali trénovat spaní v postýlce hned od narození. Nejdřív měl přetočený režim, ve dne spal, v noci plakal. Pak se to zlepšilo, když jsme přešli na UM. To se celý zklidnil. Já jsem velký zastánce rituálů: večer vykoupat, najíst a spát. Pustíme mu ukolébavky a odejdeme. Syn si velmi rychle zvykl. Po obědě spí ve velké posteli, dostane příkrm, pustím ukolébavku a odcházím. Už žádné povídání, hraní, prostě po jídle hned do pelechu. Chce to trpělivost, ale nám se to vyplatilo.

pecora
autor
7. zář 2015

@mandala no to si prave neumim predstavit 😀. Vim ze jsem si ho blbe naucila ale ze by se mi chtelo v -10 litat po venku... 😀

pecora
autor
7. zář 2015

@hudala to me taky napadlo, rve teda i tam ale alespon ho mam u sebe a nemusim stat u postlky 😉

pecora
autor
7. zář 2015

@janie1988 to jsem taky chtela ale do trech mesicu nas trapili koliky a ma reflux takze toho moc nenaspal a jediny kde spal bylo od toho cca konce tretiho mesice v kocarku a ja byla stastna ze spi alespon nekde 🙂. A ted nevim jak z toho ven...

pecora
autor
7. zář 2015

Kdyz byli ty horka tak jsme byli doma a kdyz uz to bylo neunosny (doma nikdy neusnul) tak jsem s nim sla ven, mame tady asi metr a pul na tri metry misto kde je cely den stin. Venku na padnuti a jen jsme vyjeli usnul i v tom vedru ale beda jak jsem se snazila doma. No asi se budu muset obrnit trpelivosti a plac neplac to zkouset. Nejhorsi je, ze jak je unaveny tak place ve velke posteli, i kdyz ho chovam....polozim ho do kocarku, vyjedeme a je klid a chrni...ale prece nebudeme celou zimu venku 😠

maroussia
7. zář 2015

Nevím, jestli vám to pomůže, ale my jsme v této fázi prostě dali kočár domů a uspávali v kočáru... :D Před tím jsem uspávala na ruce (třeba taky hodinu a půl) a pak přišlo období uspávání jen při kojení... dneska (necelý rok a půl) už usíná sám v postýlce večer i přes den 🙂

luci34
7. zář 2015

Ondra také nechtěl přes den spát v postýlce,usnul jedině v kočárku nebo v kolébce. už jsem byla zoufalá, až jednou nás napadlo, postýlku mu zakrýt, udělat u takový bunkr 😀 . Dala jsem tam velký deštník a přes něj hodila deku, šátek atd.. Hrozně se mu to líbilo,měl asi větší pocit bezpečí a začal tam v klidu spát. Cca po 14dnech jsem deštník odstranila a od té doby v pohodě. 😉

audreyi
7. zář 2015

@pecora Zrovna teď rěším něco podobného. Náš roční chlapeček usínal zásadně v kočárku nebo u prsa a spal s námi v posteli. Jelikož už ale čekám druhé mimčo, rozhodla jsem se naučit ho spinkat ve své postýlce a odstavit. Nejprve jsem tedy postupně odstavovala, asi dva týdny, a teď učíme třetím dnem spinkat ve své postýlce. Položím ho do postýlky, začne řev a já tam s ním jsem dokud neusne. Hladím ho, klidně na něj mluvím, zpívám mu, dokud neusne. Nejdéle to vydržel hodinu ( samozřejmě celou dobu neřve) ale dneska už usíná do deseti minut ( i přes den). Jsem tam celou dobu s ním, ale z postýlky ho za žádnou cenu nevyndavám. Držím moc palce. A je mi jasné, že rady "mělas ho to učit od mala" jsou na prd, to se mi otevírá kudla v kapse 🙂 Tak snad pomůže má opravdu aktuální zkušenost 🙂

wenduliks
7. zář 2015

@pecora. Vubec bych se nebala neceho,ze si mimco "zvykne"- osobní zkušenost... 🙂 Prvni pulrok usinal syn v podstatě kdekoli. Potom 9mesicu nosenim v Manduce, 3x denne a poslednich 5mesicu usina u kojeni. Rozhodne si na nic nezvykl,tyto uspavaci metody si vzdy vybral sam a po čase se take sam rozhodl ji zmenit. Nechala bych tomu volny prubeh. Deti z toho casem vyrostou... 🙂

alboo
7. zář 2015

Vecer teda usina v postylce od zacatku. Ale pres den i ted v roce spi v kocarku, pockam az usne, kocar zaparkuju venku, v zime sem to delala taky, pokud prsi dam do chodby mezi dvere nebo do sklepa mezi dvere ven. Pokud bych bydlela v byte dala vych na balkon. Nase i tam spi velmi malo, takze sem rada za kazdou chvili v tom kocaru

mia_mia88
7. zář 2015

Jak bych byla stastna za kocarek! 🙂 Ne, neresila bych to a uspavala, jak chce dite. Mala mi v kocarku spat nechce. Jit na vychazku nehrozi. Chodime v satku. Mne to nevadi, ale babicky si stezuji a maji mi to za zle. Ale ona vi nejlip, co je pro ni nejlepsi. Vzdycky si vzpomenu na to, ze ja taky jen tak nekde neusnu, ze jsem si taky sama vybrala matraci, postel i to, s kym v te posteli jsem. Proc by si teda deti nemohli taky vybrat? 🙂 Uspavam ji, jak zrovna chce. U kojeni, na balonu, v satku, v posteli... jen do postylky teda nechce ani za nic. Ale prestala jsem to resit a je to obrovska uleva! Zatim si uzivej prochazky, treba do zimy to uz bude uplne jinak. 🙂

mandala
7. zář 2015

@pecora Aha, tak náš mladej většinou vytuhne do pěti minut a v zimě, kdy je pěkně čerstvo, jsem ani nestihla vyjet ven a už chrápal. Já ho nabalím, uspím a odejdu domů, ty ho tam nemůžeš nechat někde venku ? Já taky zkoušela učit spát doma, ale mě se nepovedlo, když jsem si lehla s ním, tak dělal kraviny a když jsem odešla, tak řval jak tur. Tak jsem to vzdala a doufám, že až ho budu potřebovat naučit usínat doma, že už si to nechá nějak vysvětlit, no nevím, no. Jinak večer usíná krásně v postýlce sám, ale přes den nechce, má to tak prostě zažité od začátku a zvyk je železná košile. 😉

jjustyna
7. zář 2015

Dělej to podle něj a buď ráda, že spí. Jsou děti, co nespí nikde. Jako například můj první syn nesnášel kočárek a v postýlce spal tak, že jsem k němu musela každou půlhodinu jít, aby neřval jak ďas...

pecora
autor
7. zář 2015

@mandala muzu, mame zahradu. Parkrat jsem to zkousela a kdyz odejdu tak je do 10 min vzhuru 😀. Ja nevim co to mame za nespavce, nekdy je to celkem narocny...

pecora
autor
7. zář 2015

@jjustyna jejda, to musel byt taky masakr...je fakt ze muzu byt rada ze spi alespon nekde, sice ne moc ale lepsi nez nic 😉

rencatupa
29. zář 2015
Uživatel rencatupa je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od rencatupa.

Já se toho taky bála, protože já jako dítě spala pouze v kočáku a maminka mohla dělat co chtěla prej :D naše malá to ale jak vypadá nepodědila, no já koupila pro jistotu protěný koš Julius Zollner, cenovo je přijatelný a má kolečka takže já myslím, že miminku možná chybí jen ten pocit, že je v pohybu a toto mi přišlo jako schůdné řešení 🙂

posterez
24. črc 2019

Dítě spí tam, kde cítí pach matky.

bayt
24. črc 2019

@pecora Já myslím, že to je úplně normální. Nemůžeš čekat, že tak malé dítě položíš do postýlky, zavře oči a usne. Někdo to tak má, vyhrál loterii, ale většina dětí potřebuje nějak pomoct. Buď prso, nebo houpání apod.

barumat
24. črc 2019

U nás to bylo naopak, dcera v kočárku ani v autě spát nechtěla, chtěla byt doma ve své postýlce. Položila jsem, dala pusu, dudlík, muchlánka a šla. Zlom byl ve tři čtvrtě roce, kdy se naučila klekat, sedat, vstávat a tak. Neměla jsem nervy na to, aby mi jančila v postýlce třeba hodinu, tak jsem jí prostě položila na bok zády k sobě a držela, zlehka poplácávala po zadečku. Nejdřív to byl boj, ale brzo pochopila, kdo určuje pravidla. Po týdnu stačilo mít na ní položenou dlaň a usnula obvykle do deseti minut. Asi za rok jsem zkusila vysvětlit, že má dudánka, muchlánka, maminka je vedle, atd., a prostě odejít. První den byla naštvaná a usínala asi tři čtvrtě hodiny (ale neplakala), do pár dnů se to úplně srovnalo. Tím vším chci říct asi toto: hodně udělá, co dítě cítí z vás. Pokud cítí, že si nejste úplně jistá jestli to co děláte, nebo to jak to děláte, je správné, hned se toho chytne. Takže doporučuju jít do toho (čehokoliv) s tím, že ale tak to prostě bude a hotovo. Bez negativních emocí, a nepovolit. A druhá věc, k tomu zvykání, já měla takovou zásadu, NIKDY nezvyknout dítě na něco, co nebudu ochotná nebo schopná dělat denně třikrát, hodinu v kuse a s desetikilovým dítětem. To člověka odnaučí dělat takové blbiny jako uspávat v náručí za chůze, uspávat houpáním na polštáři nebo v lehátku a tak podobně. Když byla dcera nemocná, uspávala jsem tedy, ale tak, že jsem seděla, měla ji v náručí na klíně a zlehka pohupovala. To byla moje nejzazší mez.

antoinet
24. črc 2019

Doporucuju nechat zmeny rezimu az na zacatek podzimu, bude driv zapadat slunce a pokojicek pujde prijemne vyvetrat. V lete mam problem vysvetlit vecer i petiletemu, ze uz je cas jit spat, to teplo a svetlo neni na usinani prijemne.