• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Noční můry miminek. Máte zkušenost?

23. února 2012 
ahojky, chci se zeptat, jestli mate zkusenost u malych miminek s nocnimi murami? vim, ze existuji nejake nocni besy, ale docetla jsem se, ze se to tyka spis starsich deti, kolem roku a tak, honzikovi jsou 4 mesice a posledni dobou se stava, ze do hodinky po usnuti zacne strasne plakat, ne postupne, ale z naprosteho ticha do zoufaleho place, obcas se stane, ze parkrat kvakne a sam zase usne, nekdy to trva dokud neprijdu a nezacnu na nej mluvit a hladit ma ale zavrene oci, jakoby stale spinkal a nemohl se probrat :fearful: nevim, z ceho by mohl mit osklive sny, cele dny ho mazlime, je to nase slunicko, nema nijak negativni zazitky, pravda, byl dvakrat na ockovani, ale od toho posledniho ubehly skoro 2 tydny, zadne zmeny v rezimu nebyly, porad plne kojim...kdyz se takhle vzbudi v noci po kojeni, jsem z toho vyplasena, kdyz me to probudi..mate zkusenost? prestalo to po nejake dobe samo? :frowning2:
26. únor 2009 v 18:12  • Odpověz  • To se mi líbí
no možná se mu už něco zdá,se lekne a chce tě cítit u sebe :unamused: Ladík se taky někdy tak probudí,že z ničeho nic začne plakat,tak vyletím z postele a většinou si ho musím vzit k sobě a u mě se uklidní,ale často to není naštěstí
26. únor 2009 v 18:31  • Odpověz  • To se mi líbí
misa84 mi malý dělá to samé :frowning2:, tak posledních 14dní a včera měl 4měsíce
26. únor 2009 ve 20:31  • Odpověz  • To se mi líbí
Miso,
nasemu Stepovi je 8mesicu a uz nam to taky pekne dlouho dela. Rekla bych, ze tak od peti mesicu. U nas staci nasadit dudlik a je zase klid. Cim je starsi, tim to ma casteji. Taky ale nechapu proc, mozna staci jen nejaka navsteva, neco noveho a jak vstrebavaji dojmy, tak z toho maji divoke sny.
26. únor 2009 ve 21:09  • Odpověz  • To se mi líbí
holky dneska to byla děsná moc, malý řval ze spaní tak jako nikdy, my se skoro nevyspali. Nevím co ho trápilo, byli jsme ve středu na očkování-dvě a moc dobře to nesnáší tak jestli je to z toho, nebo já nevím ale je to děs, on neberečel ale přímo řval
27. únor 2009 v 07:53  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj, my máme poslední 3 týdny to samé a je nám 9 měs., do půl hodiny nebo hodiny po usnutí. někdy pomůže dudlík a pohlazení, někdy musíme pochovat. pak zase spinká. taky si myslím, že jsou ty běsy, protože není probuzený, vzbudí se až když ho chováme...
27. únor 2009 v 08:12  • Odpověz  • To se mi líbí
ajvi jak jsme ho pohladili nebo pochovali bylo to ještě horší :frowning2: a začal do dělat hodinu po usnutí a dělal to celou noc, až ted po 7 mi usnul normálně a spí v klidu
27. únor 2009 v 08:20  • Odpověz  • To se mi líbí
holky, u nás na ro najíždíme poslední 3 dny, začne úzkostlivě brečet ze spaní, tak ji pohladím, dám dudlíka, pusinku a spí dál..jenže je to po hodině a někdy i míň :frowning2:
27. únor 2009 v 10:13  • Odpověz  • To se mi líbí
betina po hodině to u nás bylo v noci taky, je ns tím rozdílem že pohlazení,pusinka apod. to ještě zhoršili :frowning2:
27. únor 2009 v 10:22  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
my jsme si delali s manzelem ze zacatku srandu, ze mame doma histerku, protoze jsme mysleli, ze takhle vyvadi, kdyz mu spadne dudlik, ale paxme si vsimli, ze to tak neni. nemate nektera zkusenost treba s homeopatiky?
27. únor 2009 v 10:26  • Odpověz  • To se mi líbí
misa a existují na to nějaké homeopatika? vyzkoušela bych je, on je chudáček nevyspaný a my taky
27. únor 2009 v 10:51  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
smardik jsou, nekde jsem o tom videla clanek, nemuzu ho ted najit, ale pohledam a dam vedet
27. únor 2009 v 11:30  • Odpověz  • To se mi líbí
misa to bych byla ráda, pohledám taky třeba nejdu
27. únor 2009 v 11:42  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj Míšo,
myslím, že to máš trochu popletené. Noční děsy jsou právě u malých miminek (na ty bych to viděla i já) a noční můry se často vyskytují u dětí mezi 3 a 6 lety. A neboj, vůbec to nesouvisí s tím, že by dítě nebylo milováno nebo mělo špatné zážitky přes den.
Noční děsy jsme zažívali s naší Zuzankou, trvalo to dlouho, ale samo to odeznělo. Mám o tom i pasáž z knihy, která se věnuje právě spánku dětí.
Něco Ti z toho vyberu...
Odpověz si na otázku, zda trpí Tvé dítě nočním děsem:
V kolik hodin se vaše dítě v noci probouzí?
pokud se vaše dítě probudí po první hodině až po třech hodinách poté, co usnulo, a pláče, co je pro ně v tomto stavu typické?
Pokud zakřížkuješ více než čtyři body, má probuzení tvého dítěte určitě něco společného s nočním děsem.
- začne zcela nenadále plakat
- jen velmi těžce se dá utišit
- vypadá,jako by nebylo opravdu vzhůru
- brání se tělesnému kontaktu
- potí se nebo mu silně bije srdce
- ke obtížné ho vzbudit.

Pokud je dítě mladší 6 let a má často projevy nočního děsu, nemusíte si dělat žádné starosti. S největší pravděpodobností nemá vážné problémy ani psychickou poruchu. Odbornou pomoc můžete vyhledat v případě, pokud se vám zdá, že je vaše dítě úzkostlivé a napjaté také během dne.
Nejvíce pomůžete dětem mladším 6 let, když nebudete dělat nic! Noční děs se nedá odstranit, je nutné se s ním naučít žít v naději, že se problém vyřeší časem sám od sebe.

Příčiny noční úzkosti a noční můry lze hledat v zážitcích a událostech, se kterými se dítě střetává během dne a pak se na něj "valí". Děto v té době mezi 3 a 6 rokem začínají přemýšlet o svých pocitech, jakými jsou např. vztek, strach, pocit viny. Unoční můry pomáhá objetí a utěšení, to je rozdíl od nočního děsu.

Rozdíly mezi noční můrou a očním děsem:

o co se jedná?
noční můra -- zlý sen, který se vyskytuje v REM fázi spánku, po kterém nastáváúplné probuzení
noční děs -- neúplné probuzení z hlubokého spánku

kdy to pozorujeme?
noční můra -- nikdy během snu, nýbrž poté, co se dítě probudí a pláče nebo křičí
noční děs -- během ataků nočního děsu, dítě křičí a tluče kolem sebe. Poté je již klidné

kdy se vyskytuje?
noční můra -- ve druhé polovině noci, když dítě sní nejintenzivněji
noční děs -- obvykle za 1-3 hodiny, někdy také po 4 hodinách po usnutí

jak se dítě chová?
noční můra -- většinou pláče a má strach ještě i po probuzení. Během noční můry se dítě nehýbe. Po probuzení často pláče a má ještě strach
noční děs -- sedí nebo stojí v postýlce. Pohazuje sebou nebo kolem sebe tluče. Mluví, brouká, křičí nebo pláče. Má současně strach a je pomatené, má zrychlený puls a potí se. Všechny symptomy se po probuzení vytratí

jak na vás dítě reaguje?
noční můra -- vnímá vás a nechá se utěšit. Vyhledává tělesný kontakt
noční děs -- nevnímá vás a nedá se utišit, brání se tělesnému kontaktu

jak opět usne?
noční můra -- kvůli strachu má někdy potíže znova usnout
noční děs -- normálně, rychle, často aniž by se před tím úplně probudilo

vzpomene si na to dítě příští ráno?
noční můra -- pokud je dost staré, umí si sen vybavit a umí jej podle okolností také vyprávět
noční děs -- žádná vzpomínka - ani na sen, ani na tlučení kolem sebe a křik

Tak snad jsem Tě aspoň trochu uklidnila, i ostaní, a víš/víte, o co se jedná. U nás, jak jsem psala, to vymizelo samo, po pár měsících. Držím pěstičky, ať je to u vás taky tak.
27. únor 2009 v 11:52  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
autor
geminis: parada, dekuji za info :wink: tak vidim, ze je to asi vazne celkem caste. a je dobra zprava, ze to samo od sebe casem prejde, podle priznaku teda vidim, ze meho broucka trapi desy, mame 5 bodu ze 6, poceni jsem si nevsimla
27. únor 2009 ve 12:01  • Odpověz  • To se mi líbí
geminis dík, jsi mě uklidnila :slight_smile:
27. únor 2009 ve 12:05  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky,obnovuju.. Malýmu to začalo po 3.hexe.. Jsem z toho nešťastná.. Máte některá tip jak z toho ven?
19. lis 2011 v 00:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,zní to blbě,ale jsem ráda,že v tom nejsem sama.Náš Kubík má 8měsíců a to,co předvádí v noci je síla.(Co se týče dne,je naprostý smíšek a šikula),Večer jde spát,po hodině řev a konec,musíme ho probudit,uklidnit a uspat.Vyzkoušeli jsme vše-vyřazovací metodou:prvně že má hlad.tak různé kaše,mlíka/na dobru noc,atd.)nic nezabralo,pak že zuby,tak uspávání na rukou,ale šije sebou jak ryba na suchu,nurofenek,panadolek,taky nic.Zkoušeli jsme i různé typy lampiček,rádio,taková hudba taková hudba-nic,přestěhování postýlky taky nic,víc teplo nebo víc zima- nic,pak mě napadly ty noční můry,a začal maraton.Mám v bytě starý kočár ve kterém to nakonec vzdá a usne,jedině co ho pak uklidní je mlíčko,z lahvičky(nám se kojit bohužel nepovedlo:(hledala jsem i různá homeopatika,naše p.dr.se na ně údajně specializuje,tak se poptám a vyzkouším.Bylo by fajn,kdyby ty potvory něco zahnalo a jestli budeme mít úspěch,dám vám vědět.:slight_smile:jinak přejeme co nevidět klidné noci :slight_smile:
23. únor 2012 v 17:51  • Odpověz  • To se mi líbí
...a musím dodat,že očkováním to není,my ještě ze zdr,důvodů neočkujeme...
23. únor 2012 v 17:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Tvůj příspěvek