V kolik chodí spát vaše dvouleté děti?

marti7
29. bře 2009

V kolik hodin večer chodí spát Vaše děti okolo dvou let? 🙂 Změnil se čas a tak nevím, jestli posouvat spaní nebo ne...Chodili jsme v osm, ale teď by to bylo v devět a to už se mi zdá dost pozdě, abych měla večer taky chvilku pro sebe... Díky 😵

deyana
28. lis 2011

@ichbinich ahoj, díky za vyčerpávající příspěvek 🙂

televize jede jen u nás v ložnici, u ní v pokoji samozřejmě televize není zapnutá, ani světlo rozsvícené, když jdeme uspávat 😉 večerní rituály žádné nemáme, vzhledem k tomu, že se chce koupat ráno, sotva se probudí, tak koupání odpadá, maximálně tak takové to dání plínečky, pyžamka, dostane kakao a dáme do postýlky plyšáky. Takhle to děláme dlouho, ale od června najednou máme problém, na dovolené spala s námi v posteli a teď chce taky, zvedá se z postele (má už velkou) a jde k nám do ložnice, tam si lehá, tak jdu pro ni, znova a znova.. pak si začne vymýšlet, že chce něco jiného na pití, pak zase kakao, pořád něco.. Pohádky nezabírají, začne mi do toho kecat, sedne si, rozsvítí lampičku. Zabírá jen ležet (ležíme já i manžel) s ní na posteli a jsme potichu, nesmíme se hnout, dokud tvrdě nespí, a to někdy trvá víc jak hodinu. Pak spí 2-3h a přijde za námi stejně.. a to nemám sílu ji vzít a jít zpátky do postele k ní ☹ spíš co mě nejvíc štve, je že tak dlouho kunuje, normálně chodí děti spát kolem 8. hodiny a ona o půlnoci.
Kdy bývá unavená vím, je to kolem 18.h večer, začne zívat, mne si oči, ale za 10 minut začne zase lítat.. po obědě ji neuspím, to jsme zkoušeli i kočár, i když už je na něj velká, ale neplatí to na ni ☹ snad tedy pomůže nějaký ten režim. Zkusíme to. Ona je typ dítěte, se kterým se špatně pracuje, nevěnuje mi dlouho pozornost a dělá si co chce :-/ To teda trvá teď asi měsíc, ale já ji nechci pořád plácat přes zadek, jenže nic jiného na ni neplatí, často ani to naplácání, někdy to bývá ještě horší.

moudivlacek
28. lis 2011

u nas malej spi 2-3 hodiny pres poledne,ne teda vzdy se zadari 😀 a vecer mezi 19-21h jde na kute

michele11
28. lis 2011

Moja mala vstava rano priblizne o siestej, poobede spi maximalne 2 hodiny a vecer o desiatej este veselo pobehuje. Akakolvek snaha uspat znamena neskutocny plac a nasledne sa od placu povracia, cize ju musime prezliekat, umyt a spat sa zase nejde. Viem, ze to nie je spravny pristup, ale neviem, ako na nu. @ichbinich tvoj prispevok sa mi pacil, nevedela by si mi nieco poradit?

kaja73
28. lis 2011

@deyana Ked si trie ocka okolo18h , tak vecerat by mala okolo 17,30h a do 18h by mala byt v postielke-na nocny spanok.
Možno sa par dni bude vzpierat,možno zaspi a za chvilku sa ti zobudi,ale toto je ta doba ked potrebuje ist spat. Tym že ju prepasies,ona znovu oživa a nevie nasledne zaspat.
Ako priklad ti uvediem mna-moji obaja synovia su problemovi spaci-a cim menej vdaka nim spim ,tym spim horsie a tažko zaspavam-to plati aj pri detoch.
Prepalene baterky-rovna sa nespavost.
Mojho ml.syna som zacal ukladat na spanok o 18,30 ,dokonca niekedy už o 17,30h a odvtedy sa mu spanie rapidne zlapsilo-tiež som ukladala neskor-cca o 20h a on nevedel zaspat ani do 22h.
Pri st.synovi som taketo rady nedostala a tak mi vždy zaspaval až okolo 23h a cez den nespal od 17m.
Hotova katastrofa.
Teraz sa riadim radami spankovej poradkyne a ked malemu nejdu zubky,tak to ozaj super funguje.
Zasada je neprepast prve slabucke naznaky unavy-ked je to už velmi vidno je zle-dieta nevie zaspat.
Mnoho rodicov si potom mysli, že ma doma nespavca a prave naopak ma dome nevyspate dieta,ktore potom vyzera ako duracelka.

deyana
28. lis 2011

@kaja73 ahoj, díky moc, to je fakt zajímavé, já si tedy neumím představit, že by šla spát tak brzy, ale vlastně - proč ne? budu ráda, že budu mít večer pro sebe a pro manžela, v klidu se vykoupu a půjdu spát.. opravdu zajímavé, zkusíme 😉

kaja73
28. lis 2011

@deyana Hlavne necakaj zazrak na počkanie-nam sa to upravilo a maly nebehol na režim po cca tyždni-dovtedy bojoval,alebo zaspal a za hodinku bol hore.
Ked sa po hodinke zobudil,volal ma -prisla som, pohladkala som ho a odisla,alebo som si k nemu lahla a hladkala ho kym znovu nezaspal-vsetko bez slov.
Treba byt trpezlivy . 😉

hranolka22
28. lis 2011

@deyana
naša malá vstáva vždy okolo 5,na obed od 12 spala cca 1,5-2 hodiny a avečer išli spať okolo 19:30-20,idem si ľahnúť k nim kým zaspia
ale posledné dni mi na obed odmieta spať,ale večer je už hotová keďže ťahá od 5 rána tak ju dávam spať okolo 17-18 hodiny a zase potiahne ráno do 5-6 maximálne,ale ony vždy vstávali skôr
ako radili baby,keď nespí na obed a večer javí prvé známky únavy treba ju uložiť aj medzi 17-18 a určite si zvykne a aj vám bude ľahšie 😎

vodnarky
28. lis 2011

ked mala nasa 2 roky,tak sme spali 1x denny spanok..okolo 12:00-12:30 do tej 14:00cca..a vecer chodila(este aj chodi,len uz sme bez denneho spanku) medzi 19:00-20:00..cize najneskor uz o tej 20:00 sme v posteli..ale kedze uz nam nespava cez den,tak sa vecsinou vypyta sama uz o tej 19:00 a spime az do rana do tej 6:00-7:00cca... 🙂

brisalek
28. lis 2011

Mala vstava mezi 6-7 hodinou . Odpoledne uz nespi od asi 18m. Vecer usina mezi mezi 19.30-20hodinou(v lete spis po pul 9). @kaja73 obcas rikala, ze se chce uz okolo 17hodiny koupat, ale kdyz jsem ji vykoupala a dala spat stejne usnula az po te 19h. Kdyz odpoledne nahodou usne, treba v aute tak i kdyz spi jen pul hodiny , vecer usne az mezi 21-22h.

ichbinich
29. lis 2011

@michele11:
AK sa riadis knihou Kazde dieta sa vie naucit spat, tak ju ako prve vyhod alebo vymaz... Sama pises, ze mala sa az pozvracia od stresu. Je to proti prirode, aj autor metody sa uz od nej distancjue, ale kniha sa nezmenena bohuzial predava dalej ☹ Niektore deti sa naucia rezignovat rychlo a potom sa rodicia tesia, ako super to funguje, a niektore deti, ako tvoja dcerka, sa proste dobijaju svojho PRAVA na blizkost a pritomnost mamy/otca, a su z toho maximalne vystresovane. Ako to ma chapat? Cez den si pri nej, staras sa o nu, a potom ju zavries do tmavej izby a odides? Ona to nechape, a prist po x minutach, ale iba sa ukazat ju matie este viac...
Ja by som sa na tvojom mieste pokusila zaviest ritualy: vecera, knizka, kupanie, umyt zuby, tulenie, drzanie ruky a pod. Mozes skusit CDcko, alebo sama spievat alebo hmkat uspavanky. Pojde to pomaly a v zavislosti od chorob a zubov sa to zase "pokazi".
Pokus sa tiez ju pozorovat a pisat si, kedy je unavena a ako to ukazuje. Pytaj sa jej aj aktivne, ci chce ist spat. Ked ukaze, ze ano, tak okamzite do postele. Aj ked sa potom zase zobudi. Ale podla moznosti uz bez kupania, jedenia atd. sa ju hned pokus ulozit. Ak prepasnes ten utlm, dalsiu sancu mas az za hodinu, podla dietata...
Su deti, ktore potrebuju menej spanku, ved aj dospeli su rozni. Ako to je, ked spi poobede menej? Ide spat skor? Alebo ked spi skor, teda napr. hned po obede, cosi po 12? Mozno by pomohlo jej posunut obedny spanok. Ja viem, to znie lahsie, ako sa to da. Moj doma zaspava kolkokrat az o 3, a v jasliach o 12 :-/ Ale ked cez den spi skor alebo kratsie, tak ide vecer skor spat. Ked spi od 3 do 4 az 5, tak nezaspi pred 9.
Co sa tyka ritualu, nam velmi pomohla knizka o spani. Je to leporelo (ale v nemcine, zijem v Rakusku), kde je priebeh vecera, ako ide jeden chlapec spat. A su tam tipy a triky (teply kupel, dobra, ale nie tazka vecera, rozlucit sa s hrackami a dat im dobru noc atd.). Aj ked tu knizku rad cita aj cez den, mam dojem, ze mu pomohla pochopit, ked je vecer, ide sa spat.
Ale najdolezitejsie je dodrzat postup: napr. vecera-knizka-vana-postel (niekto ma radsej najprv vanu az potom veceru, to je jedno). Ale teda po posledmom "kroku" sa uz nejde hrat, ale rovno do postele.
Mozes jej kupit plysaka, akeho si vyberie, alebo sa s jej oblubenym plysakom hrat na spanie. Ze teda aj on uz je unaveny a potrebuje spat, pozri uz na teba caka v posteli/uz ti dava pozor na cumel, atd.
Pre mojho je dolezita tma a klud na zaspavanie. V lete o 9 este svietilo slnko do spalne, tak to bolo tazsie, ale teraz nie je problem. Uz vie, ze ked je tma, tak sa pojde spat (teraz je samozrejme prilis zavcasu tma, aj mu poviem, ze sice uz je tma, ale este nie je cas ist spat, ze sa moze hrat).
Budes musiet mozno vyskusat rozne triky, ale ako prve by som doporucila ritualy a davat spat aj plysaka.
Prajem vsetko dobre!

andreasek82
29. lis 2011

vecer v osm odchazime do detskeho pokojiku cistit zoubky a cist pohadku 😉

michele11
30. lis 2011

@ichbinich dakujem za odpoved. Nemam tu knizku, ktoru spominas, ale pocula som o nej, mne sa tie praktiky o zavreti dietata do izby prilis nepacia, a ten plac bol strasny, my sme to skusili jeden vecer, potom este raz, ze ci nahodou, ale odvtedy uz nie, nestoji to za tie stresy. Kupanie sme prelozili na den, resp. rano, lebo ju to neskutocne preberie, uplne obzivne a je zla z toho, ze ju po nejakom case proste musim vybrat z vody. A vecer prichadza domov ocko a to je u nas udalost dna, zrejme aj to na nu "zle" vplyva, nevie sa od neho odtrhnut. Co sa tyka poobednajsieho spanku, zaspi len a len doma, vo svojej posteli, viac menej je nastavena na jeden cas, dakedy si sama nesie flasku do postielky a povie, ze ide buvat. A je jedno, kedy zaspi a kolko, vecer je to aj tak boj, uspat ju. Skusim to CD, ja som jej skusala spievat sama, ale vzdy sa chce pridat a je to. Kolkokrat sa stalo, ze my sme zaspali vecer skor ako Nicolka a ked som sa po chvili zobudila, tak mala bola usadena v kresle a nasla si nejaku zabavku. Musim jej to skusat intenzivnejsie vysvetlovat, dufam, ze sa casom dopracujeme k tomu, ze nas nebude rano budit a vecer uspavat 😀

ichbinich
30. lis 2011

@michelle11:
No tak ked je kupanie prelozene na den, tak ho samozrejme neprekladaj spiatky. To je dobre, ze ste si nasli takyto postup.
To poznam velmi dobre, ze ked pride manzel domov, tak uz je cas na spanie a nie na blaznenie, hranie. Aj kvoli tomu sme kupili tu knizku, ze ju budu spolu citat, teda maju spolocnu aktivitu, ale je to uz kludne. Mozte skusit aj vy, ze ked pride domov ocko, tak podla moznosti ziadne blaznenie a behanie, ale nejake kludnejsie hranie. Ale prvych par minut sa aj moj maly ide zblaznit a beha ako utrhnuty z retaze. Ale potom sa nejak ukludni. Inak u nas kupava ocko, takze to je cast ritualu a ich spolocny cas. Mozte ale skusit, ze "vecernu toaletu" preberie ocko, bude to ich spolocny cas, uziju si jeden druheho a odrazu nachysta dcerku do postele. Ze on jej da plienku, pyzamko, umyje jej zuby, atd. A predtym si precitaju knizku a mozno bude hrat to CDcko. Ked chce s tebou spievat, tak radsej nie 😉 Mozno iba take prirodne zvuky by pomohli. Ide o to, aby z tych 200% zisla na takych 50% a bola zrela spat 🙂
Ked poobedny je spanok uz zauzivany, aj cas, tak to radsej neprestavuj. A hlavne, ked pises, ze nema vyrazny vplyv na nocne zaspavanie.
To s tym zaspavanim, ze ja spim skor ako on, poznam 😉 Jemu podla vsetkeho pomaha zaspat to, ze pri nom v klude lezim a mam zatvorene oci a pravidelne dycham. Akokeby ze mu "ukazujem" ako sa ma spat 😀 Ale niekedy mu to trva aj hodinu.
A skuste aj davat hracky spat, a hovorit, ze uz aj ine deti, ktore pozna, uz idu spat, aj zvierata uz spia atd.
Vsetko dobre!

sara07
2. pro 2011

20,00 - 21,00 v rozmezí ako dlho sa kúpe

4ocka
3. pro 2011

Medzi 7-8 vecer..ked mm na poobedke,kupem o 18.00 a kym oblecem,jogurtik spapaju,zubky..pomodlit ci rozpravka...je okolo 7.. A v pohode 🙂 nechapem ako mozu 2 r deti byt hore este okolo 10? 😀 milujem svoje deticky,no najlepsie su ked obe sladko spinkaju 😀