V kolik hodin chodí vaše děti spát?

anicka1211
19. črc 2017

Ahoj děvčata, chci se zeptat, v kolik hodin chodí vaše děti o prázdninách spát a vůbec i v průběhu školního roku a jak jsou staré.
Můj syn je 9 let a chodí spát ve 20:00 - 20:15 přes školní rok a o prázdninách chodí spát ve 20:30 - 20:45. Teď mají příměstský tábor a tak chodí spát po té osmé, aby ráno v 6:20 - 6:30 vstal a stihl se vypravit.

Pořád řeším, že děti v mém okolí stejně staré i mladší než můj syn ještě v devět večer lítají venku a klidně do jedenácti. Chápu, že teď jsou prázdniny, ale ti rodiče ráno vstávají do práce a ty mrňata dávají do letní školky takže vstávají jako v běžný školní rok a já svého devítiletého syna dávám spát dřív než chodí ty mrňata. Přijde mi to od těch rodičů stranšně nezodpovědné, vždyť děti mají mít určitý počet hodin spánek a ne spát stejně jako dospělí, když ani ti dospělí to pak ráno nedávají. - natož děti, které mají pak kruhy pod očima jak tenisáky.
Připadám si jak nějaká vadná, že můj syn chodí brzy spát, ale když jsem ho dávala později jeho imunita mi za to pěkně "poděkovala" a syn byl dost náchylný k nemocem a pořád marodil. Ale co jsme upravili spánek dřívějším usínáním, tak se jeho zdravotní stav zlepšil o skoro 50 procent.
Jak jste na tom vy?

zaludova
19. črc 2017

A co resis? Kdyz vam to tak vyhovuje, tak to praktikujte dal. Mne treba prijde brzo jit spat v 8 hodin. Hlavne teda o prazdninach...my jako deti litali jeste v 9 venku...

misulka84
19. črc 2017

Vadná nejste, mě se taky nelíbí, když děti dlouho ponocují a lítají do tmy po sídlišti jako dospělí lidé. Nehledě na to, že k večeru se už venku potulují pěkná individua ☹

tulikiss
19. črc 2017

deti maji 5 a 3 a po vecernicku padnou za vlast, lehnou a do peti minut spi, taky si obcas pripadam jako vadna ze deti chodi spat v 7, ale jsou tak zvykle a vyhovuje jim to tak.

shine2015
19. črc 2017

@anicka1211 někdy to muže být tak ze doma s dětmi ráno jsou rodiče nebo babička....
My máme deti 5r 4 r a 1r a chodí od narození spát jak chtějí....polid chodí do školky /dvě starší, tak jsou kolem 20h zralé si jít lehnout ...tedy do 21h spí ze samy chtějí a ráno vstávají cca 6,30.. pokud je víkend prázdniny je mi to jedno - někdy usnou ve 20h a někdy ještě ve 22.30 běhají a nahaneji se....ráno je nebudim nechám vyspat a pokud chtějí spát během dne můžou kdykoliv - hlavně nejmenší - neuznávám musí jít spát po obědě nebo hlavně ať neusne v 17h neb pak už spát nebude....
Až budou chodit do školy tak to bude podobne - podle mě samy půjdou cca kolem 20h spát max 20,30....ale víkend? Prázdniny??? To mi je jedno....pokud si chtějí užit venku na zahradě se sousedovic dětmi tak ať....loni měla dcera oslavu i se skakacim hradem a pozvánky byli všichni sousedi i decka a nekecam cely den vydrželi až hudbu jsme vypnuli cca ve 21.30 a hrad kolem 22h a spát - ti co neodpadli tak šli ve 23h 😄 A bylo to skvěle - bajecne ...decka se těší i letos a cely rok o tom mluví...
Nepřijde mi to nezodpovědné - já teda sama nemám rada striktní zákazy příkazy škatulky a tabulky....
Nemyslím si ze by toho deti zneuzivaly...někdy jdou spát ze chtějí brzy jindy ne.....ale do školy to je něco jineho...to budou chodit v rozumnou dobu..

zuny
19. črc 2017

já mám děti 8, 6 a 3,5 roku. Přes školní rok chodí všichni spát kolem 20:30 h a teď po 21 hod. Taky slyším děti sousedů v tuto hodinu venku 😉 Občas tedy o prázdninách o víkendu máme akci a jdou spát mnohem později, ale to je myslím v pohodě 🙂
Já sama si pamatuju, že jsem zalehala asi do 4. třídy už v 20 hod do postele.
Naše děti mají celkem pravidelný režim, i po obýdku je polední klid na dvě hodiny, kdy jdou odpočívat / spát (u nejmladší) 😎

jolysek
19. črc 2017

U nás děti 5 a 8 let jdou taky v 8 do postele. Mám aspoň večer chvilku klid. Taky občas návštěvy pronesou, že jim chudáčkům nic nedopřeju, ale děti jsou tak zvyklé a jak přetáhnou večerku,tak jsou ukňourané a je to spíš pro zlost

shine2015
19. črc 2017

@zaludova přesně...hlavně venku krasne světlo ...a taťka mi vyprávěl ze pro něho to bylo strašne ve 20h v posteli a kluci hráli venku fotbal....a oni museli ležet a spát i když se jim nechtělo a slyšeli deti z okna jak křičí a smějí se...

My máme zahradu takže nelitaji po sídlišti - to by bylo taky asi jiné....

shine2015
19. črc 2017

A jinak ať si to každý děla jak chce 😉 Pokud jsou deti zvyklé tak bych to nemenila kvůli nikomu jinému....
A u nás když vidím ze jsou unavené uknourane tak jdou spát - ale ony jdou dobrovolně většinou a kdyby nechtěly tak půjdou příkazem - pak už to není zábava ale přeřazení a to je o ničem jiném....

cilka4488
19. črc 2017

Já si myslím, když to máte tak nastavený a vyhovuje to tak super né !
Ségry dětí 9 a 2 roky mají režim v tejdnu v 19 se jde z venku v půl 20 se oba koupou, najíst a chrňeť. O víkendech , když děláme táborák jsou kolikrát s námi ještě v 23 venku.
Já dávám malou v 19: 30 už do postýlky .Ale nám je 10.měsíců:slight_smile:

odula
19. črc 2017

Nase decka (6 a 7) jsou pres prazdniny vetsinou v pul devaty v devet v pyzu,ale jeste chvilku cucej na pohadku,pak jim tatinek cte,takze usinani okolo 22:00. Nekdy ovsem delaj s dedeckem taborak a to je mazec je zahnat do postele aspon do 23 😀 pres skolni rok ovsem vzdycky do 20 v posteli. Pak tam stejne jeste kujou pikle ale aspon lezi. 😎 zalezi proste na tom jak vam to vyhovuje a jakej je syn spac.

kamino
19. črc 2017

Každému jak to vyhovuje.. my jsme všichni sovy a právě ten případ, kdy prcek lítá ještě v 10 venku se psem... jsem OSVČ, tak nemusím vstávat v 7, chrníme zas do 9.. ve školkovém roce se snažím, aby byl ve 21 v pelechu a občas se to taky nepovede, ale ráno v pohodě vstane.. Prcek už je naučený, že si řekne, kdy je unavený - pamatuju jako dítě, kdy jsme museli být po večerníčku v posteli a já čučela do stropu další hodinu, než jsem usnula, když jsem se naučila číst,tak jsem si četla při baterce, ale do té doby to byl očistec.. Prcek je zdravý, imunitu skvělou 🙂

ladyhacek
19. črc 2017

záleží na každém 🙂. sn ymá 2 roky a chodí spát mezi 20-20:30 (,,večerku ´´ jsem mu už párkát posouvali jak to vyhovovalo všem. jeden čas usínal v 19h ale vstával v 5:30 > teď je s ním doma manžel a rád si přispí takže chodí po té 20h > ale nám to tak i vychází svačí kolem 16h a pak jdme lítat ven a nemůžeme ho dostat domů v 19h příjdme , připravíme večeři, vykoupeme a čteme si pohádky.
Jedno když jsme grilovali jsem ho nechali až do 21:30 a pak lehnul a usnul hned 🙂 )
Jinak my jako děti měli také večerku téměž totožnou se školním rokem - byli vyjímky, ale režim jsmě měli a myslím, že i u snya to budeme praktikovat (občas zůstane vzhůru déle, ale né každý den

andelka
19. črc 2017

5 a 7let, chodí mezi 20 a 20:30. Když jsou unavení usnou hned. Výjimečně na něco koukáme do 21, třeba o víkendu. Vstávají 6-7, po obědě nespí,mladší někdy ve školce chvíli. Zadělám žaluzie a je šero. Venku jsou děti tak do 21, ale starší.

billi
19. črc 2017

Synové (5 a 3 roky) chodí spát přes léto ve 21:00, ale my to máme celkově o hodinu posunuté oproti školnímu roku. Po obědě spí od 13:00 do 15:00 a ráno vstávají v 7:30. Pokud odpoledne nespí, tak je zaháním v 19:30.

anicka1211
autor
19. črc 2017

@shine2015 no to tak máme taky, já dávám syna spát a děcka sousedů lítají venku ještě křičí a smějí se a mě je ho líto, jenže on to pak nedává zdravotně a to je pak kříž. Já tu žádnou babičku na hlídání nemám a ráno musím vstávat do práce a on na tábor. Mám zlost, že ti rodiče kolem takhle nechají dlouho ty děcka venku křičet, protože můj syn pak nemůže usnout, je mu to líto, že nemůže lítat s děckama ještě. Ale když přetáhne svůj čas, tak ráno je úplně hotovej, má kruhy pod očima jako tenisáky a kolik dní se to spaní pak srovnává.

stastnablcha
19. črc 2017

ty kazdemu co jeho je.. nasi chodia spat normalne o 20,00 ale teraz je 21,30 a tu sa este prevaluje... ono, chodia sice do taborov, ale tam si polezkaju a oddychnu inak ako v skole. poznam vela deti co chodia spat o 22 a je to pre nich v pohode. ja ich mam aj teraz o 20 okupkanych ale este si citame alebo pozerame rozpravku.. hlavne je nesudit °)

bamishop
19. črc 2017

@anicka1211 asi bych to neresila, kazdy to ma jak mu to vyhovuje. Osobne deti nahanim do postele mezi 7 a 8 a to porad stejne, zima, leto prazdniny, jen ten posun casu se u nas neproziva, vstavaj totiz mezi 5 a 6, a je uplne jedno vk olik je dam spat, tak takhle se aspon vyspi. Nejstarsi je nespavec, tak je naucena si v postylce treba prohlizet knizky nebo prochazet se zavrenyma ocima den, co by si prala a tak, tak trochu ji ucime meditovat, aby se naucila odpocivat, kdyz ji staci malo spat a jde to. Myslim, ze nejvetsi problem je to, ze othle resite a to dite to z Vas vyciti a fakt mu to lito bude, kdyz to resit nebudete, bude to brat jako fakt, ze se chodi spat tak jak se chodi spat

sisstin
19. črc 2017

Syn skoro 10 ve skolni rok asi v 21:30, vstava v 7:20, ted o prazdninach nevim :D je si v pokojicku a v kolik usne netusim, rano spi cca do 9.

Dcera 20m jak kdy, nekdy v osm, nekdy v deset, jak se ji chce... nejsem zastance rezimu a deti chodi spat dle svych potreb, ne dle toho, jak chci ja...

Nicmene syn je zodpovedny a kdyz ma skolu, proste v 21:30 vse odlozi a jde spat. Unaveny neni ani jeden🙂 a se vstavanim syn nikdy potize nemel 🙂

shine2015
19. črc 2017

@anicka1211 dobre ale nemůžeš přeci chtít po druhých aby dávali svoje deti spát nebo je měli doma jen proto ze vaše dítě chodí spát ve 20h....to se na mě nezlob ale pokud se moje dítě venku ve 20h baví a směje neb je hezky tak já osobně mu to dopreju....

shine2015
19. črc 2017

Přece se všichni nemůžou řídit vama a decka domu zahanet ;)

jaja01k
19. črc 2017

Ja mam deti jeste male, 2 a 3 roky. V zime chodili spat v 19-20h, ale ted si sami zavedli letni rezim a at delam co delam, proste driv nez v 22 hodin neusnou. Rano teda nemusi vstavat, takze to je jedno, vetsinou vstavaji kolem 8h. A mladsi jeste spi odpoledne, starsi vetsinou ne.

luciebx
19. črc 2017

Muj syn mel ted 7 let. Do nedavna chodil spat v 8 ale bylo na nem videt ze proste neni unaveny a klidne hodinu jeste lezel a cumel do zdi. Tak sme asi pred mesicem s muzem posunuli cas a chodi do postele v pul9. Rano vstava v 7:15 do skoly a vse dobry. Prez prazdniny to asi posuneme o hodinu. Takze po 9 zacit chystat do koupelny at je po pul 10 v posteli. Rano at si vstava kdy chce.

karlajasmine
19. črc 2017

Moji rodiče tohle strašně řešili, když jsem byla malá.. Chodila jsem spat až do 12ti let nejpozději v 9 a pak jsem měla pokaždé na školních výletech stavy uzkosti, že "přece mám spát a ostatní ještě nechtějí usnout". Fakt mi to zkazilo tuhle část dětství. Až někdy ve 14ti letech mi došlo, že když půjdu spat někdy o půlnoci nebo v šest ráno, tak se svět nezboří. Takže já bych v tomto byla opatrná a spíš se snažila syna vychovat tak, že spánek je fajn věc ale jeho nedostatek také ničemu chvíli nevadí. Každý zná ten fajn pocit, když se vstává po úžasném mejdanu do práce a člověk si říká "ale stálo to za to, dnešek nějak přežiju".

verdos
19. črc 2017

Moje děti chodí běžně spát po 19. hodině a dost mě štvalo, že různé slavnosti a jiné akce ve školce začínaly třeba v 17 nebo 17:30 (takže tam syn nemohl, neboť by tam byl tak max. půl hodiny). Stejně tak knihovna má teď u nás otevřeno později než mívala (jsme na vesnici a je tu otevřená jen 2 hodiny), takže jsme tam přestali chodit. Všeobecně v okolí vidím, že je standard, že děti chodí spát pozdě, s tím se nedá nic dělat. Občas odejdeme z nějaké oslavy dříve, občas někam nejdou, z venku je vždycky domů nějak dostanu. Taky jsme za exoty - a to mám malé děti, takže mi přijde normální, že by měli jít po večerníčku spát. Nicméně při větším nedodržení režimu (neřeknu čas od času o půl hodiny/hoďku později jít spát) se to na dětech hodně (negativně) podepisuje, takže mi to za to nestojí.

shine2015
19. črc 2017

@karlajasmine tak tohle je jeden dopad a druhy dopad je ze se můžou pak chovat jako urvane ze řetězu a mít pocit ze jim je jinde lip než doma - spaní j kamarádky u babičky atd navíc i na vyletech všude je větší zábava....

My jak to nezakazujeme tak nemají pocit ze jim cokoliv odpirame .... vidím to na sousedovic dětech - volají je domu v 19h a to je holce 11a klukovi 9....a fakt si musí jít lehnout....prázdniny..a oni prosí venku sranda decka hrají fotbal nebo skáčou na trampolíně....valeji se smíchy po trávě ....

normalnimatka
19. črc 2017

ty brďo, no tak to buď rána, že ti syn neprotestuje:D V 20h nechodil ani můj roční syn:D
a když si vzpomenu na sebe,myslim, že jsem chodia spát tak kolem půl desátý v nějaký čtvrtý, pátý třídě.
dělej, jak ti to vyhovuje. každej má taky jinou potřebu spánku. a taky záleží, v kolik dítě vstává. já nikdy v 6 nevstávala...

japona
19. črc 2017

@anicka1211 Jako sorry, ale mit zlost, že sousedi dávají spat deti později?
Naše deti bezne (pokud se druhý den nestává) behaji po zahradě do desíti jedenácti..
Když se vstává, chodi do postele po devate. Vstávají před osmou, po obede spí.
Nám to takto vyhovuje, manžel chodi z prace po sedme a kdyby deti sly spat po večerníčku, vůbec by si je neuzil.
Zijeme takovym jižanskym životem: po obede siesta a deti strasi pomalu do půlnoci🙂

japona
19. črc 2017

Btw. ted ještě deti nespí, ale jsou v postylkach. Ještě před hodinou jsme grilovali..

kaja2016
19. črc 2017

Já myslím, že co dělají druzí, jejich věc🙂 A asi také patřím k těm nezodpovědným, moje roční dítě chodí spát ve 22:00 a vstává kolem 8. Dřív jsem dávala spát dříve a v 5:30 jsem už dělala dvojitý kafe, nebylo to dlouhodobě pro me k přežití, takže možná pro tebe nějaké rozhřešení ohledně spánkových potřeb jiných děti😉

krystalka
19. črc 2017

@anicka1211 - ahoj, náš 9 letý chodí během školního roku spát cca ve 20:30, nejpozději ve 21h a vstává do školy v 6:30....teď v létě usíná okolo 21:30-22h......ráno vstávat nemusí, nicméně stejně je sám od sebe vzhůru nejpozději v 6:30 🙂, výjimečně si to natáhne do 8h, ale to málokdy....