Rakovnické maminky...čekatelky a snažilky

dendasek
22. bře 2007

Ahojky...najde se někdo z Rakovníka???? 🙂

carlisse
26. bře 2007

Deni chodily tam pravidelně dvě těhulky, já jsem se přidala jako třetí. Já jsem teď ve 20tt, ty další dvě 21tt a 23tt, takže všechny skoro nastejno.
Vede to porodní asistentka a je to takový "domácký", jak nás tam není moc.
Díky za gratulaci. Když jsem od minulého pondělka volala do Gennetu a pořád ty výsledky neměli, už jsem byla úplný uzlíček nervů... Pak to ze mě všechno spadlo a stala jsem se tím nejšťastnějším človíčkem🙂 Už abych měla Mimouška v náručí... abych věděla, že to v tom bříšku přežilo ve zdraví. Jsem až moc úzkostlivá... Kdybych měla doma ultrazvuk, byla bych asi klidnější, sjížděla bych Mimouška každý den, abych věděla, že je ok🙂)) Naštěstí mě už přes 2 týdny pěkně načutává, takže cítím, že je ok🙂

iris
26. bře 2007

Ahoj holky, zdravím vás a přeju krásná a zdravá miminka 😵 My jsme kousek od Rakovníka a zatím neúspěšně snažilkujeme,ale teprve od konce ledna,tak doufám,že se brzy zadaří 😉

dendasek
autor
26. bře 2007

Carlisse, jeee tak to jsme na to uplne stejne ja jsem ted taky ve 2Ott 😉
Jak jsi psala o tom, ultrazvuku...ja jsem snad jeste horsi, kdybych ho mela doma tak si ho snad delam kazdou hodinku. Ja zatim pohyby asi necitim...nevim jestli to uz je ono, ale doktor taky rikal, ze to muze byt i tim, ze jsem pri tele...ale snad uz se taky co nejdrive dockame uz z toho jsem docela nervozni ☹

carlisse
26. bře 2007

Deni nebuď, na srpnu je Evča ve 22tt a pořád nic a je hubňour🙂 Prostě máš jen línější mimčo, to prý bývají chlapečci, když se jim moc nechce hýbat🙂)
Dneska bylo cvíčo ještě lepší než minule a byly jsme 4.

dendasek
autor
26. bře 2007

Calisse, tak to jsi me trosku uklidnila...sice nevime co to bude, ale tak nejak to citim, ze to asi bude chlapecek.
Vis co, tak ja tam zavolam a sla bych pristi pondeli cvicit taky....kdy tam staci zavolat?

carlisse
26. bře 2007

Deni já volala až v pondělí dopoledne ten minulý týden, takže klidně ten den, nebo možná lépe v pátek. Ale dneska když se nás ptala kdo přijde příště, hlásily jsme se všechny, tak se to snad uskuteční.
A ty si to necháš říct, nebo se necháte překvapit? My chceme překvápko na srpen🙂

Iris ahoj, odkud přesně jsi? Přeji úspěšné snažení 😉

iris
27. bře 2007

Carlisse, bydlíme u Křivoklátu.Děkuju.Doufám,že se zadaří brzy 😵

carlisse
27. bře 2007

iris já jsem původně z Roztok🙂

iris
27. bře 2007

Fakt? 🙂 My bydlíme na Pískách...V Roztokách jsme se byli podívat na byteček, mně se líbil, manža ještě chtěl počkat 🙂

carlisse
27. bře 2007

Píska znám taky dobře, jezdili jsme tam za známými našich🙂) Dlohošovi myslím.

dendasek
autor
27. bře 2007

Carlisse...ja bych chtela vedet co to bude, ale pritel chce prekvapko...tak nevim jak to udelame 🙂

carlisse
27. bře 2007

Deni já jsem před otěhotněním nechtěla ani slyšet, že bych si to nenechala říct a manžel to zas děsně nechtěl vědět a jak jsem otěhotněla, tak už to taky nechci vědět🙂)
To by bylo těžký sama si to nechat říct a on by to nevěděl... Leda že bys schovávala oblečky co budeš kupovat a neukazovala🙂)

dendasek
autor
28. bře 2007

To nejde kupovat a neukazovat 🙂 to bych asi taky nevydrzela, jsem v tomhle smeru strasna...mam ze vseho takovou radost. A co jmena? Uz vite, jak se bude mimi jmenovat? My zatim mame pro chlapecka Jakub a pro holcicku Nikol. Asi jsem vcera citila pohyby, ale jak to ma poznat,jesltli je to "ONO" ,kdyz jsme to jeste nikdy nezazila.. ☹

carlisse
28. bře 2007

Deni máme předvybráno - nebo spíš takhle, já mám jasno - Adéla a Adam, ale musí to ještě schválit manžel. Pořád držkuje, že on má narozky 8.4. a svátek 13.4. a pořád ho šidili 😀 no a Adámek je 24.12. na Vánoce a Adélka 2.9. a termín mám někdy od prostředka srpna dál...
Ale on stejně nic lepšího nevymyslel, tak to nejspíš projde🙂 Navíc nám to hezky ladí k příjmení.
No já to co mám ty pohyby to se nedá splést... Mám je už od 11. března a jsou to kopance do břišní stěny. Náš mimoušek je zalezlý hodně nizoučko, takže kope v místě podbřišku. Když je veprostředku, dělají se mi na břiše bouličky🙂
Zezačátku to bylo takové zvláštní - přišlo mi to jak kdyby mi praskaly bublinky z bublifuku o břišní stěnu. Nevím, jak to líp popsat.
Už jsi byla na genetickém UZ? (ten velký s kontrolou orgánů)

dendasek
autor
28. bře 2007

Nam se toho k prijmeni moc nehodi...je moooc dlouhe, jsem si myslela, ze az se vdam tak si polepsim a ono zatim nic 😀 Tedy manzele jeste nejsme, ale pristi mesic se to uz zmeni.
Asi to bodou pohyby...bylo to takove zvlastni citila jsem to rukou pres kuzi...takove vrneni jako vybrace mobilu.
Asi jsem jeste nebyla ne genetickem UZ...ja nevim...ten doktor mi delal uz 2X nejaky UZ..mereni a tak...ale jestli to byl ten co ty pises tak vazne nevim.

carlisse
28. bře 2007

Kde se berete? V Rakovníku nebo někde jinde? Tak to jsi asi šestá těhulka ze srpna, co se vdává až teď v těhotenství🙂)

dendasek
autor
28. bře 2007

Bereme se tady v Rakovniku 21.4. nejdrive jsme chteli az po porodu, ale tak nejak pritel prisel s tim, ze maji tenhle termin volny tak jdeme do toho:D
Ale bude to jen mini svatba, nejdrive jsme chteli jen my dva a svedci, ale nejak mi to nedalo a rekla jsem to rodicum a tak prijedou i rodice a sestra, Milan ma jen mamku a sestru s bratrem..takze nas bude asi deset. nevis nahodou kde tady v Rakovniku dobre vari? Chceme obed v restauraci a pak se pujde k nam domu.
No nakousla jsi ten UZ tak povidej jsem zvedava..

carlisse
28. bře 2007

Deni my se brali taky tady na radnici. Chtěli jsme jak říkáš my + svědkové, ale rodičům by to bylo líto, což znamenalo rodiče + sourozenci, bylo nás celkem 14. Byli jsme na obědě v české chalupě, ale spíš proto, že jsme sháněli restauračku až měsíc před svatbou a moc toho volného nebylo. Byli jsme jen na obědě a pak jsme ještě chvilku poseděli u nás doma.
No zkus se zeptat U zlatého Hrozna (palackého ulice), případně U Mušketýra (počtovní), nebo si lidi chválí Divadelní restauraci (U Tyláku), ale tam byste neměli žádný "intimčo", je to celkem vkuse.
A kdybyste si chtěli kousek zajet, tak restaurace v Krušovicích je skvělá.
No nevím přesně jak se tomu nadává, ale je to UZ kolem 20tt, kdy ti zkontrolujou u mimíka vnitřní orgány a srdíčko, změří délku stehenní kosti, obvod hlavičky apod., že je vše v pořádku.

carlisse
28. bře 2007

Deni ještě se tě zeptám, nejsem si jistá, jestli už jsem se neptala, ale mám těhotenskou demenci🙂))) Kolik ti je let a chodíš do práce, nebo jsi doma?

dendasek
autor
28. bře 2007

Carlisse...neboj nemas tehotenskou demenci jeste jsi se me na nic takoveho neptala a vlastne ani ja tebe 😉 . Me je 24 let a do prace nechodim..jsem na uradu prace. Pracovala jsem, ale majitel prodejnu uzavrel a nedostala jsem ani korunu a pak jsem zjistila, ze jsem tehotna...tak jsem doma.

Co se tyce toho UZ tak takovy mi jeste nikdo nedelal...co tobe? uz jsi na nem byla??? Zase budu stresovat, ze me na neho nikdo neposlal ☹

Ani jsem se nepredstavila...jmenuji se Denisa a ty myslim Marketa,nebo se pletu?

carlisse
29. bře 2007

Deni přesně, jsem Markéta a je mi taky 24 let🙂 Doufám, že se mimčo narodí, než mi bude 25🙂 Jsem totiž 7.9., ale mamina měla termín 15.8. (to je termín, co mi podle 1. UZ určil doktor, tak snad mě mimčo nepozlobí s přenášením jako jsem zlobila já 🙂 )
Já jsem zaměstnaná, ale jsem na rizikovém. Já zjistila, že jsem těhotná ten den, když jsem chtěla dát výpověď... Naštěstí jsem měla zpoždění a udělala jsem si testík. A to jsem si myslela, že v tom stresu se nám mimčo stejně nepovede a zrovna poslední měsíc, když jsem byla vystreslá nejvíc a neměla jsem čas myslet na to, že se snažíme o mimi to klaplo🙂)
Já na ten UZ jdu teď v úterý. Normálně to dělá tvůj gynekolog, příp. když nemá UZ, tak tě na něj pošle, ale já byla na tom odběru plodovky v Praze v Gennetu a tak nějak tam o mě převzali péči, takže jedeme tam. Jinak dneska jdu na poradnu ke svému doktorovi. Docela se toho děsím. Přibrala jsem už hooodně, tak se bojím, že mě pošle na testy na těhu cukrovku. Uvidíme.

dendasek
autor
29. bře 2007

Market Ja jsem taky narozena v zari 19.9.mam i svatek v zari a pritel je taky zarijovy. Jeste, ze mimi bude v srpnu...my mame uz asi ctvrty termin a ten posledni vypada kolem 5.8. tak jsem zvedava. Jinak ja jsem uz na cukrovce byla, protoze ji mame v rodine a nebylo to zas az tak strasne dalo se to prezit a nejdulezitejsi je, ze ji nemam.
Ja jsem zatim na stejne vaze, nez jsem otehotnela...ale i tak je to dost...nepatrim mezi hubenoury. Kdyz jsem byla nemocna tak jsem pet kilo zhubla,ale ted uz je mam zase zpatky...takze jsem zase na normale,ale jsem cetla, ze baculky tolik v tehu nepribiraji, tak jsem zvedava. 🙂
Kde vubec v Rakovniku bydlis?

carlisse
29. bře 2007

Deni ne moc daleko do tebe - Pod Nemocnicí🙂
Nepůjdeš už teď v pondělí na to cvíčo?

dendasek
autor
29. bře 2007

Jo sla bych...proto jsem se ptala, kdy si tam mam zavolat. A v cem... v jakem obleceni se cvici?

carlisse
29. bře 2007

Deni cvičí se na koberci, takže naboso (teda v ponožkách) a nějaký tepláky a tričko. Jen si s sebou vem nějakou vodu do flašky a 50,- Kč, nic jiného nepotřebuješ. Poprvé jsem měla boty a ručník pod sebe, ale mají tam karimatky a boty nejsou třeba. Cvičí se na míčích, ve stoje a na podložkách.

dendasek
autor
29. bře 2007

Tak jo v pondeli jdu taky a uz se moc tesim 😉 Ted musim do mesta.

carlisse
29. bře 2007

Já se před chvilkou vrátila, byla jsem u doktora na kontrole. Asi budu rodit v první půlce srpna, podle pohybů.
Tak se tam uvidíme🙂 Pokud přijsou všechny co minule, bylo by nás 5 či 6🙂

dendasek
autor
30. bře 2007

Market a uz jsi se rozhodla, kde by jsi chtela rodit?

carlisse
30. bře 2007

Deni já to mám jasné, v Rakovnické porodnici. Sylšela jsem na ní dost chválu, mám to sem nejblíž a navíc chodím k Dr. Marouškovi na gyn.ambulanci, takže bych ho měla mít u porodu.

dendasek
autor
1. dub 2007

Ja jsem premyslela nad tou porodnici a asi pojedeme do Slaneho...tedy pokud to stihneme 🙂
Market na o cvico v pondeli nemuzu, prijde tchyne...neco kvuli svatby a Mila uz ji rekl, ze jsem doma tak at to zase nepresouvame. 😉