Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Berušky a broučci přiletí v srpnu/září 2016

strawberr
20. pro 2015

Ahoj maminky, co máte termín porodu v srpnu a září 2016 🙂 . Pojďte sdílet své první dojmy, pocity, najité // a radost z přicházejícího nového miminka 🙂 . Určitě bude fajn sdílet všechny události kolem bříška, jak nám berušky a broučci rostou a jakou pro ně kupujeme výbavičku 🙂 . Těším se na vaše příspěvky 🙂

miavit
20. pro 2015

Ahojky, děkuji za pozvání 🙂

strawberr
autor
20. pro 2015

@miavit nemáš zač, když budeš vědět o další mamince se stejným termínem (srpen/září), tak ji pozvi 🙂 . Aspoň bude více radosti 🙂

strawberr
autor
20. pro 2015

Jinakse tedy představím, jsem z Brna, mám 2,5 roku starého synka 🙂 . A teď snad konečně vyjde druhé těhotenství a porodím nejdřív po státních na konci června 🙂

mariepas
Autor odpověď smazal
Zobraz
strawberr
autor
23. pro 2015

@mariepas tak to gratuluji, krásný dárek k vánocům, že? 🙂

strawberr
autor
23. pro 2015

My jsme se spíš nesnažili. Já si akorát hlídala dny... 🙂 V květnu se nám podařilo, ale záhy jsme o andílka přišli (cca 5.tt, samovolně). Pak jsem byla u doktorky na kontrolu, jestli je všechno v pořádku a nikde nic nezůstalo... No, stále jsem doufala, že mi řekne "ale tady tluče srdíčko", měli bychom miminko pod stromeček... Ale mělo to tak být. Pak jsem chodila na UTZ na kontrolu ovu. Bohužel vždy se potvrdila moje domněnka - nic se neděje.
Nicméně všechno ukazovalo k tomu, že správný měsíc bude prosinec. - Občas si dělávám výklad karet, třeba i na 2 a více měsíců dopředu, většinou si to zapisuji. A ať už se mi karty střídaly všelijak, k prosinci byla mezi nimi ta jedna zásadní, která ukazovala otěhotnění 🙂 .
Na konci listopadu jsem byla na kontrolu UTZ, ale vypadalo to nanicovatě, MUDr si mne tedy pozvala ještě o pár dní později, to už to bylo krásně nachystané, včelka Pregnylu a "snažte se, při další návštěvě si už odnesete průkazku pro těhotné." 🙂

strawberr
autor
23. pro 2015

Pocity jsem měla smíšené, jestli to vyjde, vnitřně jsem tušila, že ano... Ale nakonec jsem se bála testovat, nechtěla jsem další zklamání, až přijde MS... a najednou týden před MS šíleně citlivá prsa (nikdy jsem neměla), den, dva... MS nikde 🙂 . Zrovna jsem spěchala do školy, ale zkusila jsem test. Byly tam // 🙂 . Teď tedy občas zkusím test, jestli vše pokračuje jak má 🙂 ... a na návštěvu MUDr se těším víc než malé dítě na vánoce 🙂 . Jsem zvědavá, jestli se mi potvrdí i zbytek ohledně přírůstku 🙂 . A snad bude i ta průkazka (u syna jsem ji dostala hned v 6tt myslím 🙂 )

strawberr
autor
23. pro 2015

@miavit
@mariepas holky, budete tu skvělou zprávu dávat nastávajícímu tatínkovi pod stromeček, nebo už to ví? 🙂

Můj by si to strašně přál pod stromeček, ale já jsem trochu nejistá, jestli je to vhodné. On neudrží jazyk za zuby a hned by to určitě poslal dál (bez ohledu na to, jestli to vyjde, nebo ne... ☹ ) a to já nechci, zkazilo mi to první těhotenství ☹ . Teď chci, abychom to oznamovali společně a až bude vše skoro jisté 🙂

mariepas
Autor odpověď smazal
Zobraz
mariepas
Autor odpověď smazal
Zobraz
puutalo
23. pro 2015

Holky, už tady taková skupina je https://www.modrykonik.cz/forum/spolecny-termin-misto/termin-porodu-srpen-2016/ Já zatím čekám na potvrzení gynekoložky. Do té doby se neraduju, ani nic neplánuju. ;) Podle výpočtů by byl termín porodu koncem srpna.

strawberr
autor
24. pro 2015

@puutalo tady je to i pro nás na přelomu měsíců 😉
@mariepas jsou to nervy, co? Aby bylo srdíčko a všechno v pořádku 🙂 já mu to nakonec řeknu asi až po Novém roce... teď si to u mne zase trochu pokazil... ☹ tak má smůlu a musí si počkat 😀 aspoň mám dárek k výročí 🙂 ... a stejně si myslí, že už mám po ms a nový cyklus 🙂

strawberr
autor
24. pro 2015

@mariepas a máš už fotku z utz? Nechceš se podělit o tečku? 🙂

breberushka
24. pro 2015

Ahoj holky, diky za pozvani 🙂 My jsme s chlapem lovili duchy.Vedel kdy jsou plodne dny, vedel kdy plus minus dojde ms. Navic mi rekl, ze jestli zjistim, ze jsem tehotna tak mu to mam hned rict, ne cekat az na stedrej den. => ze bych ho tim strasne nastvala. Takze jakmile jsem neco videla na testu, tak jsme vzdycky kazdy dalsi den hledeli na test a studovali carky 🙂

mariepas
Autor odpověď smazal
Zobraz
mariepas
Autor odpověď smazal
Zobraz
mariepas
Autor odpověď smazal
Zobraz
breberushka
24. pro 2015

@mariepas ovu byla 8.12. Podle testu a nasledne BT. Ja mela malilinkateho ducha 9 dpo vecer, 12 dpo uz krasne carky. MS mela dorazit vcera, lf je 14 dnu 🙂

strawberr
autor
24. pro 2015

@breberushka tak to je super, že to tak prožívá i chlap 🙂 . Ten můj je za poslední dobu poleno snad ve všem ☹
@mariepas to je škoda 😉 . Já takhle u prvního chtěla fotku, ake vzpomněla jsem si pozdě ☹ takže jsem musela čekat do přìště ☹ teď budu hlásit hned ve dveřích, že jestli tam něco je, chci obrázek 🙂

strawberr
autor
24. pro 2015

@mariepas
@puutalo jak píše @mariepas ... my jsme v úplném začátku, kdy máme teprve // a čekáme na potvrzení. Myslím, že se to tu rozjede, přeci jenom mnohé z nás jsou teprve ve fázi vynechané MS a další takové přibudou 🙂

diana.b
25. pro 2015

Ahoj holky, tak ja se taky zkusim pridat 😉. Dnes rano pozitivni tt. Je teda zatim tak z pulky silna druha carka, ale duch uz to taky zadny neni. Do MS mi teda jeste zbyvaji dva dny, tak je to zatim opravdu hodne hodne cerstve....

rezi15
25. pro 2015

Ahoj holky, je to krásné takhle číst a ráda bych přispěla 🙂 Nám to vyšlo hned první měsíc snažení. 14.12. jsem objevila dvě čárky, které nám krásně zesílily. Každopádně na potvrzení toho, že je vše v pořádku jdeme až 11.1. :( vůbec se nemůžu dočkat a doufám, že bude všechno jak má být.

miavit
25. pro 2015

Holky, na kontrolu jdu v 5+3 tt, myslíte, že by už mohlo být srdíčko?

strawberr
autor
25. pro 2015

@diana.b tak to gratuluji 🙂 to je super 🙂 ♡
@rezi15 taky gratuluji 🙂 jsme úplně stejně nedočkavá 🙂
@miavit jdu taky v tom termínu ale ne, měl by být jen váček 🙂 srdíčko bývá mezi 6-7 každopádně to nebrání k potvrzení těhotenství 🙂 (leda že by doktor měl velmi citlivý utz,utz to pak může být vidět počátek srdíčka 🙂 )

katteb
25. pro 2015

Ahojte holky pridam se k vam na stedry den jsem si delala test a jsou tam // jsem strasne moc stastna 🙂 snazime se uz od od dubna bude to me prvni mimi ;) nemuzu se dockat az se objednam k doktorovi ale ani nevim jestli mezi svatky ordinuje.

diana.b
25. pro 2015

@miavit v 5+3 srdicko s nejvetsi pravdebodobnosti jeste videt nebude, ale vacek uz urcite 😉

@katteb tak to byl ten nejkrasnejsi vanocni darek, vid 😊. K doktorovi si myslim bude nejvhodnejsi se objednat az po novem roce, to uz na utz bude urcite krasne neco videt.

diana.b
25. pro 2015

@strawberr
@rezi15 holky to uz jste tady pekne napred 💜, to uz po novem roce budou videt i srdicka.

katteb
25. pro 2015

@diana.b to byl ten nejkrasnejsi darecek ;) zatim sbiram informace na internete a tak jsem zabrozdala tady k vam at se neco dozvim 🙂 zkusim zavolat v pondeli a uvidim ;)

strawberr
autor
25. pro 2015

@katteb tak to je krásný vánoční dáreček 🙂 . Hlavně po tak dlouhém snažení. Naprosto chápu tu radost 🙂 . U nás je to obdobné 🙂 Ale počítám, že v druhé polovině ledna už budeš mít průkazku a krásné srdíčko 🙂
Jinak neboj se ptát na cokoliv... jsem trochu zdravotník, tak když to bude v mých silách, se vším pomohu 🙂

@diana.b jen trošku, dnes 5+1 podle aplikace... Sestra u doktorky je sice protivná jak... ale stejně tam v pondělí půjdu, jen ať mám jistotu, že je všechno na svém místě a nic není tam, kde být nemá... I za cenu toho, že by mi řekla, že nemůže nic najít (tak jsem to měla u prvního. Ale teď má nějaký nový ultrazvuk,tak by to mohlo být už vidět... 🙂 zvlášť když mám nástup všech těch těhotenských příznaků a trablů o dooost dřív než u prvního 🙂

katteb
25. pro 2015

@strawberr tak to je super ;) jsem s toho nervozni ze poradne vse o materstvi toho moc nevim ale verim ze to vse zvladnu 🙂 asi je to normalni 🙂

Sem začni psát odpověď...

Odešli