• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

České Budějovice, těhulky

7. února 2013 
Ahoj, tak jsem se rozhodla založit nové téma,máme tady budějovické snažilky i mamky ve dvou kategoriích :grinning: ,ale těhulky nikde. Tak holky šup šup sem.... :dizzy_face:
1. zář 2009 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Kasy, tak jsem zvědavá jestli ti někdo přibude, já tu žádnou Budějovickou těhulku nepotkala a já už jí taky nebudu dlouho, každopádně držím palečky ať tu nejsi dlouho sama :dizzy_face:
2. zář 2009 ve 02:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jé Terez,si se na mě takhle přišla kouknout :grinning: já doufám,že časem někdo přibude a že tu opravdu nebudu sama :dizzy_face: včera jsem byla na svém prvním předporodním kurzu a bylo to fajn. Porodní asistentka,která ho vede je moc příjemná a simpatická,včera to bylo takový spíš oťukávací s tim,že nám pustila část videa,trošku jsem se bavila,protože to je tak min. 10 let starý,ale takový ty obecný zásadní věci tam řekli,ale bavila jsem se když jsem viděla potraviny,který už asi ani nevyráběj :dizzy_face: doufám,že mi to k něčemu bude,příště už budem cvičit a dejchat a tlačit tak jsem zvědavá,ale co aspoň z toho mám dobrej pocit,že něco dělám,jsem celý dni doma pokud teda nejedu někoho navštívit nebo na nákupy. Pojišťovna to proplácí tak proč je trochu neskásnout :grinning: po dobu co jsem chodila do práce tak jsem nemarodila prostě nic tak ať se snažej :slight_smile: Včera jsem taky byla v Globusu vyzvednout si slevovou kartičku Mimi klub a hned jsem obdržela krabičku s příkrmama fakt milí. Jo a koupila jsem si tam Pampersky mini 108 ks za 350,- Kč což myslim jde,protože pak jsem byla v DM a tam je měli o 100 dražší. A jaký máš osvědčený pleny ty? Dneska jsem nějaká ukecaná :grinning: a teď jsem si všimla,že jsi tu byla takhle pozdě v noci,už asi nemůžeš moc spát viď? A jak se cítíš?
2. zář 2009 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Kasy,
nějak jsem ti tady zapomněla odepsat :slight_smile:

Já jsem v noci něco stahovala, tak jsem odbíhala z postele, budím se dost často a taky se často budí malá a jelikož spí v pokojíčku, tak stejně musím projít celý byt, mezitím navštívím i záchod, tak jsem si sem sedla a koukla a náhodou zahlídla tohle téma :slight_smile:

To víš že tady brzo někdo přibyde, sama tady určitě nebudeš :slight_smile:

A kam chodíš na ty kurzy? :slight_smile: No dýchat vás asi budou učit, ale tlačit ne nebo jo? :sweat_smile: nám kdysi říkali, že to se smí zkoušet až po 37tt a ono i když si člověk myslí jak umí tlačit do břicha, tak to stejně v praxi vypadá jinak, já doma trénovala, dýchání mi šlo, ale tlačení jsem na první pokus podělala :confounded: pak už to šlo, jen mít někoho milého u porodu a je to hračka :slight_smile:

Plenky jsi koupila dobře, v DM mi přijdou taky předražený. Já teda mám odzkoušený u Kristýnky fialový (dnes už zelený) Tesco pleny, měla jsem Pampers Sleep & Play (dostala jsem je darem) a to se mi pokaždé pročůrala nebo prokakala a byla opruzená z nich, pak Huggies - ty celkem šly, akorát to prostě nebylo ono, taky jsem zkoušela Babylove z DM - špatný nejsou, Babydream z Rossmanna taky ujdou, ale vždycky prostě zakotvím u těch Tesco (hlavně né ty bílé to je prý nějaký igelit) kupuju je na akci, maji většinou 2+1 zdarma, tzn. že tři balíky plenek tě vyjdou na nějakých 500,- což je hodně slušný :slight_smile: nebo je maji za 209,- 1bal. počet kusů závisí od velikosti kterou kupuješ :wink: jo a taky kupujeme Pampers Baby Active, ty jsou super, maji pružný pásky (je na to ta reklama jak tam spí miminko v postýlce a převrací se a tuším že si tam i hraje) no ale jsou dražší, většinou když vyjdou na akci tak je maji za 350,- teď jsem ale našla jednu maminku tady z Č.B. a ta je prodává za 315,- ovšem tyhle jsou pro větší děti, pro malinký miminka nedělaji velikosti :wink: no tak se omlouvám za elaborát o plenách :sweat_smile:

Koukám, že už máte i jména vybraná, to je super, obě dvě jsou moc hezká :slight_smile:

A jak se cítíš, je prcek hodnej? :slight_smile: Kopká už? :slight_smile:
5. zář 2009 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojky, Terez to vůbec neva,že jsi mi tu vypopisovala zkušenosti s plínkama naopak jsem ráda nemám s tím zkušenost tak si nechám poradit :grinning: Ty jak jsem koupila se jmenujou New baby jsou mini 3-6 kg to jsou teda asi pro úplný novorozence... Děkuju za pochvalu jmen, ono je to totiž tak,že většina téměř 99% z našeho okolí je přesvědčená o tom,že budem mít kluka,prej se neměnim a tak si myslej,že jo. I manža by radši klučíka i když v podstatě je mu to jedno za holčičku bude taky šťastnej jak se říká hlavně aby mimi bylo zdravý. Tak proto jméno Honzík po něm a i celkově mě se líbí,sice to bude malej a velkej,ále co :grinning: A holčičku to jsem vybrala já a on neprotestoval,říkám totiž "všichni jste přesvědčený o klukovi tak když vás převezu tak si jméno pro holčičku vyberu já" jemu by se líbila Valerie,celkem by to šlo,ale maj jí jedni lidi tady od nás a zrovna 2x je nemusim :sunglasses: .Jinak já se cítím skvěle dělám všechno jako před těhu akorát teda netahám mega těžký věci jinak se neomezuju. Prcek je hodnej,kopání zatim nic i když možná občas když už ležim v posteli tak tam uvnitř něco škruňkne tak nevim jestli je to ono nějak to nepoznám nevim jestli je to žaludek nebo fakt mimi. Jak ty jsi poznala první pohyby a v kolikátým tejdnu? Jo na ten kurz chodim k Míkovi 8. patro na Jihu. A co ty jak se cítíš ve finále :grinning: ? Jdu pověsit prádlo a pak se na chvilku natáhnu tak zatim :slight_smile:
6. zář 2009 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky :slight_smile:

Tak ty Pampersky o kterých mluvíš mám taky, ale u Kristý jsem je nezkoušela, teď jsem je dostala od kamarádky, tak to bude pro mě premiéra, ono s těma klukama to bude asi ještě těžší, jak tam maji toho pinďu tak jim lecos proteče, tak jsem sama zvědavá :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jinak já bych taky dala jméno po manželovi, já nejsem z těch co by to nějak odsuzovali, jak někdo říká, že jméno po rodičích zásadně ne... tak takhle to fakt neberu, ale manžel nechtěl a bohužel se jmenuje stejně i tchán a nedělalo by to dobrotu, protože jeho jméno celkově už nedělá dobrotu, má hodně problémy atd. :stuck_out_tongue_closed_eyes: no takže máme jména která v rodině ještě nejsou, kdyby se náhodou narodila holka tak to bude Karolínka :slight_smile:

Ty pohyby je to dost možný že už to bude mimčo, ještě nějakou dobu to bude těžko rozlišitelný od střev a určitě to nebude pravidelný každodenní kopkání :slight_smile: Mě prvně začla kopat Kristý v 16tt a kopala dokud se nenarodila, to bylo ale až někdy za trest :stuck_out_tongue_closed_eyes: malej naopak nechvátal (druhorodičky a vícerodičky mají cítit pohyby ještě dřív) ten začal někdy v 17tt a byl a pořád je takovej kliďas, jednou za čas se překulí, kope minimálně, spíš dělá bouličky, je moc hodnej v bříšku, tak uvidíme jakej bude venku :slight_smile: malá už od toho břicha byla zlobidlo, no a jak to dopadlo :grinning:

Já se cítím fajn, nic mě netrápí, mám pocit, že finále tady ještě zdaleka neni, určitě budu s takovouhle přenášet, k Dr. vždycky přijdu vysmátá, že rodím až v říjnu :sweat_smile: :grinning:

A co výbavička, nakupuješ, pokukuješ? :slight_smile:
6. zář 2009 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj, tak jsem dneska dostala žádanku na test těhot. cukrovky. Chtěla jsem se zeptat pokud sem někdo zavítá :grinning: jestli jste už někdo byl a co to obnáší. Zajímalo by mne jestli se krev bere z prstu a nebo normoš ze žíly? Taky sestřička mluvila docela dost rychle a mě bylo pak už blbí se ptát,kde že to přesně je. Zaznamenala jsem jen,že ve 3. patře na Jihu asi myslela normálně biochemku poraďte pokud někdo víte :wink: předem díky.
14. říj 2009 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
berundaa • 30tt • 15. leden 2010 v 08:26
Ahoj, jsem těhulka a hledám spřízněné duše ze stejného regionu.
Pojďte pokecat.

bodlasek • 19tt • 15. leden 2010 ve 13:51
Ahoj!
Jsem taky těhulka z ČB....

berundaa • 30tt • Dnes v 06:19
Ahoj Bodlasku. Jsem ráda, že se alespoň někdo ozval.
Chodíš do práce, nebo jsi na PN? A už víte, co čekáte?

berundaa • 30tt • Dnes v 06:24
Jé jsem trubka, už to u tebe vidím, že marodíš a pohlaví bude 20.
A jak jinak je? Co nevolnosti? Byly?

bodlasek • 19tt • Dnes v 10:31
Ahojky!
Jinak je celkem fajn. Dneska nám nasněžilo takže budu asi uvězněná doma, ach jo. Ráda totiž padám a ty zmrazky pod sněhem nebudou nic moc.
Nevolnosti byli tak první tři měsíce, ale nezvracela jsem. Jen jednou, ale to se mi poblinkal pes. JInak mi sem tam něco nevonělo, nebo se obracek žaludek, ale většinou jsem to rozdýchala. Teď se mi jen posledních pár dní točí hlava ale jinak v poho.
A co ty?
Jsi nějaké ranní ptáče?
17. led 2010 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Kristo, mrzí mě, že jsi zamkla můj pokojíček, ale je fakt, že se chytla jen jedna těhulka, tak to asi nemělo cenu. Snad mě tady Bodlajsek najde.
Bodlajsku. Já vstávám většinou už v půl šestý. Jednak na záchod, jednak špatně spím a jednak kvůli venčení pejska.
Jakého pejska máte vy?
Já měla taky nevolnosti zhruba do 13tt a zvracela jsem jen dvakrát. A točení hlavy jsem měla taky. Je to nejspíš nízký tlak. Já to řešila kafíčkem. I když jsem na něj neměla od začátku těhu chuť. Chuť se mi na něj vrátila až teď poslední měsíc.
Taky jsem nerada, že tolik napadl sníh. Chodím sice s pejskem každý den ven, ale jedině s mobilem, kdybych náhodou někam spadla.
18. led 2010 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
jestli nevadí, tak já se taky ráda přidám. :wink:
18. led 2010 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky!
To víš že tě najdu. Teda to vstáváš pekelěn brzo. Manžel taky dneska přijel v šest ráno z práce, sice mě vzbudí, ale i tak jdu ješt chrupat. Taky se často budím v noci na záchod, tak toho moc nenaspím. Tak si to užívám dopoledne. Do práce nemusím tak si můžu přispat. A pejska venčím někdy okolo desáté večer tak do těch deseti jedenácti dopo vydrží. Pejska máme shit-zu, teda ne čistou je mix s charles kingem. Manžel si jí bralk z útulku ještě když jsme nebyli spolu.
Mě káva nikdy nepřestala chutnat, ale na to točení hlavy mi to fakt nezabralo.
18. led 2010 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
sarka_k: jen pojď mezi nás.
18. led 2010 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Berundo "tvůj pokojíček" jsem zamkla kvůli duplicitnímu tématu, tak jako spousty dalších, bodlasek neměla problém kvůli přiloženému odkazu :wink: Krista
18. led 2010 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vítám tě Sarko-k.
Teda Bodlasku, to máte ale šikovnýho pejska. Ale ten náš je ještě malej, tak snad se taky polepší. A neboj ta motanice přejde. Já to měla jeden čas úpln+ě hrozně a teď už je to lepší. Jen mě občas bolívá hlava, ale dá se to. Ale dost mě bolí záda, ale to je tím, že jsem dost přibrala. Mám už 15 kilo navíc. A co vy holky, kolik jste přibraly?
18. led 2010 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj tak tady tak brouzdám a koukám,že témátko zas trochu ožilo :slight_smile: já už jsem tu sice jen chviličku,ale aspoň tak :slight_smile: Holky tak já taky přispěju svou troškou do mlejna jak se říká. Já jsem už skoro na konci,ale před začátkem těhu jsem začínala na 48 kg a teď mám teda těch 10-12 kg nahoře je to znát třeba když se zvedám z postele,gauče a tak,ale zase si říkám neni to tak hrozný. Jak píšete já mám taky spíš nižší tlak než vyšší a cca v 25 tt jsem měla nemilou zkušenost přišla jsem z venku a jak bylo doma teplejc tak najednou strašnej nával do hlavy,celá jsem se opotila hlavně v obličeji a nebyla jsem schopná nic,fakt hnusná zkušenost tak jsem si na chvíli sedla s tm,že to přejde když už to vypadalo,že jo tak jsem se zvedla a znovu a hůř úplně jsem se sesunula k zemi a seděla a nemohla se ani natáhnout pro tel.,který jsem měla hned na baru za sebou fakt hnus,je fakt,že to bylo dopoledne a já nebyla najedená. Od tý doby když někam jdu třeba jen přiložit ke kotli beru si tel. sebou,protože člověk nikdy neví. Když jsem to říkala Dr. tak říkal,že je to opravdu od toho tlaku. pak ještě občas nějaká ta křeč do lítka spíš po ránu když jsem vstávala, dostala jsem magnézko,ale vybrala jsem za celé těhu max. 10 tablet,protože pak to tak nějak samo přešlo tak jsem říkala proč to do sebe cpát zbytečně. Teď ke konci mě cca 14 dní "trápí" jen brnění jedné ruky,ráno jí mám úplně odumřelou hlavně prsteníček a ukazováček,v jednu chvíli jsem myslela,že mi jí budou muset snad amputovat :grinning: ,ale co jsem četla tady na MK tak je to ke konci normální tak už to snad nějak doklepu. A co vy ke komu chodíte k dr.? Už chystáte výbavičku? Co u miminka chcete vědět pohlaví?
18. led 2010 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
kasyma: no ty už to máš fakt za pár. :slight_smile:
Výbavičku už chystám, dneska jsem zase vyprala 3 pračky dětských věcí...už tu mám plný koš vypraných věciček, tak budu muset začít žehlit. Dneska jsme přestěhovali ložnici (teda manžel s mým taťkou) a už by to tak mělo definitvně zůstat. Už jen koupit něco na stěnu pro malýho a jsme komplet připravený co se spaní týče :slight_smile:
Pohlaví stále zvažujeme, ale manžel usoudil, že si to tedy necháme říct, abych mohla nakupovat :slight_smile: Tak nevím ještě máme zítřek na to to pořešit :slight_smile: ve středu totiž jdeme na velký UTZ.

berunda: no já při poslední kontrole měla - 1 kg. Teď když jsem se naposledy vážila tak jsem měla + 2 kg tedy +1kg. Ve středu jdu na kontrolu tak se budu ráno vážit. Tak jsem zvědavá. Záda tak to už taky znám,taky pobolívají.
18. led 2010 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
kasyma, ty už jsi 38tt, toto teda letí! Kam půjdeš rodit?

K té váze... Mám nahoře od začátku těhu nějakých 10 kilo! :confounded: A dalších 10 jsem si do druhého těhu přinesla z prvního :sweat_smile: . Jsem jako velryba! Jak já to shodím, tak to teda nevím!!!! :angry:

Jinak brněni rukou, nohou znám moc dobře. Je to šíleně protivný! Záda mě bolí cca od 25tt a to každej den, měla jsem to takhle i při prvním těhu. Díky bohu mi teď aspoň neotékaji nohy nebo teda ne tolik.

Jako dr. mám MUDr. Švece na pol. Sever - je super! Nemůžu si absolutně stěžovat.

Výbavičku ještě nechystám :sweat_smile: , některé věci má půjčené kamarádka. Ale pro malinkého mimíska je to pár věciček, tak to půjde rychle. Spíš se budu muset vypravit do lékárny, vychytat nějakou akci na plenky. Při druhém miminku už nemám takovou chystací horečku :grinning: :grinning: :grinning: .

Pohlaví miminka jsme si říct nechali. Zjistili jsme ho už ve 13tt na genetice u Čutky, ve 20tt nám to jen potvrdili. Pohlaví si ale víme jen my dva s MM, pro ostatní to necháváme jako překvápko. :wink:
19. led 2010 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé tak brnění mívám občas taky, ale jen trošku. Zahejbu si nohou a hned to povolí. Nejhorší jsou ty bolesti zad. Večer už nemůžu vůbec existovat.
Vy jste přibraly takhle málo jo? Vy se teda máte. To já teda jedu. Ale je to určitě tím, že jsem doma na neschopence celé těhu a první trimestr jsem se nemohla moc hýbat skrze bolesti a ve druhém jsem zakrvácela, takže jsem taky ležela.
Já jezdím k dr. do Č. Krumlova a jsem taky spokojená. Rodit budu v Budějcích.
Kam chodíte na předporodní kurzy (teda pokud chodíte)? My do Červeného kříže.
Čekáme kluka a víme to od Čutky od 20tt, v 25tt nám to tam už jen potvrdili. V pátek jdeme na genetiku potřetí. Chodíme kvůli tomu, že má malej rozšířený ledvinný pánvičky, tak to hlídaj.
Dneska jsem byla na KO v poradně a malej je pořád hlavičkou nahoru, tak snad se umoudří a otočí se.
Věcičky už snad převážně mám. Z oblečení jsem toho moc nekupovala. Jen tak něco ve vel 56 a zbytek se pak dokoupí dle potřeby. Jinak už skoro vše mám. Jen kočárek ne a ne přijít. Už na něj čekáme od listopadu.
19. led 2010 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
berundo já za první těhu přibrala přes 20kilo, takže buď v klidu. :wink: A co, že je malej ještě hlavičkou nahoru je v pohodě. Neměj starost, může se ještě do 36tt vesele obracet. :wink:

Na předporodní kurzy teď nechodím, přípravu jsem si už udělala loni i s praxí :wink: :grinning: . Ale chodila jsem na Červený kříž k PA Martičce, je to naše známá a mooooc fajn holka. Měla jsem ji pak celou dobu i u porodu.

Dneska jsem koukala na lekarna.cz, tak si všechny potřebný věcicky asi objednám tam ( poporodní vložky tam maj i s kalhotkama, desinfekci na pupíček, nějaký krémíčky a mastičky,...). Musím si to ještě všechno dát dohromady a sepsat.

Na maličký miminko ani není potřeba tolik věcí. Velikost 56 je fakt na chvilinku. Nejvíc jsme asi užili 68.
19. led 2010 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky!
Já předporodní kurz, rozmýšlím, ale nejdřív potřebuji zjistit jestli na to ještě přispívá pohišťovna. Nějak to nemůžu nikde najít. Pokud ne tak si to nebudu moci dovolit.Tak na to budu asi prdět.

Zítra mě čeká kontrola + velký UTZ, tak jsem zvědavá, už se těším až zase uvidím prcka.
19. led 2010 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky :slight_smile:

sarka_k: jj letí to hrozně na začátku mi to tak nepřišlo,ale teď je znát každej tejden :slight_smile: hele ty kila pak snad pudou dolu sami,až zas budeš běhat v noci kolem prcka vlastně okolo 2 :grinning: .Koukala jsem,že budeš mít mezi dětičkama cca 1rok rozdíl to obdivuju já plánuju tak 3 roky,ale uvidíme třeba to bude ještě jinak. Jo rodit chci určitě v ČB už jen proto,že to tam máme nejblíž,ale hlavně myslím,že jsou nejlépe vybavený kdyby nastala jakákoliv komplikace a taky PA na kurzu nám říkala,že když je pak nějakej problém tak miminka vozí do ČB tak tam chci být rovnou :wink: Nohy mi taky neotékají,jen ta ruka a je to fakt dost nepříjemný,ale co bysme pro ty naše bobíšky nevydrželi :grinning: jinak záda zatim musim říct,že mě nijak zvlášť nebolí. Na lékárně jsem taky nakupovala,vždycky jsem si to tam nandala do košíku a když mě něco napadlo postupně přihazovala a myslim,že když se dostaneš nad 1000,- Kč nebo tak nějak tak je i poštovné zdarma.

bodlasek: u nás to bylo tak,že já budu chtít vědět pohlaví,ale manžel nechtěl a tak jsem nad tím tak přemýšlela a došla k závěru,že ani já si to nenechám říc,vím totiž,že kdybych to věděla určitě bych se někde prokecla ač nechtěně. Zase si říkám,že to bude takový překvápko za tu bolest :grinning: a oblečky se daj taky koupit neutrální. Baví mě i to jak si každej něco tipuje je to celkem sranda :grinning:

berundaa: taky si myslím,že je ještě čas na otočení neboj :wink: na kurz jsem chodila do ordinace na Jihu k dr. Míkovi je to i muj gynd. tak jsem to měla všechno u sebe. Kurz vedla PA Daniela Poláková původem slovenka,působila na mě fajn docela bych si jí přála u porodu. Bylo to cca 8 dvouhodinovek z toho 1 hodina povídání a 1 hodina cvičení na míči,dýchání a tak. Byla jsem ráda,že jsem chodila,protože jsem byla taky od začátku doma a říkala jsem si ať pro to aspoň něco dělám,měla jsem lepší pocit :dizzy_face:

Holky máme návštěvu na cestě tak jdu vařit kávu zatim papa a ať vás nic nebolí :wink:
19. led 2010 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
bodlasku na to Červeným kříži stojí jedna lekce 50,- a jsou 4, takže to neni finančně tak náročný :wink: . A řekla bych že to docela stojí za to tam chodit. A navíc pokud bude TM u porodu, tak za to chtěji 500,-, když s tebou absolvuje 1 lekci předporodní přípravy, tak u porodu se platí 300,- :wink: . Takže to vyjde prašť jako uhoď. :wink:

kasyma já jsem taky rodila a budu rodit v ČB. Mám stejný názor jako ty. Zdraví miminka je pro mě přednější, než vlastní pohodlí. :slight_smile:
19. led 2010 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
sarka_k: děkuji moc za typ, zkusím se na to zeptat. Ješte chci zkusit tu pojišťovnu jak je to letos s příspěvky.

Taky chci rodit v Čb, už jen kvůli tomu kdyby bylo něco s miminkem. Na to jsou tady v ČB machři.
19. led 2010 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ještě k tomu kurzu já jsem třeba u OZP a tam mi proplatili celý kurz,mě stál 1000,- poslala jsem účtenku i s tim formulářem a během 2 měsíců mi přišla složenka. Nevim jak je to u jiných pojišťoven,ale tohle bylo milý protože to bylo pěkně před vánoci :dizzy_face:
Jdu spát,protože zítra jdu na kontrolu tak ať jsem čilounká :grinning: tak se zatim mějte a brou vám i vašim mimískům
19. led 2010 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo je to přesně jak píše Sarka, jedna lekce stojí v tom Červenym kříži 50 Kč na osobu. A povinné je to pro chlapy (pokud chtějí k porodu) jen jednou. Ale myslím, že je dobře, když absolvují všchny 4. Můj byl na prvním a teď se mnou jde zítra na ten třetí. VZP myslím na to nepřispívá. Přispívaj na plavání a odnaučování kouření v těhu (to já moc osobně nechápu).
Jinak obdivuju Sarku, takhle rychle děti za sebou. to bude otoč. Ale sama bych se tomu taky nebránila. Vzhledem k tomu, že jsme měli dost problém s otěhu teď a není vůbec jistý, že ještě nějaký dítě někdy bude, tak bych to brala všema desti..
Bodlajsku na dnešek pěkné pokoukáníčko na mimíse a přijď říct pohlaví (teda, jestli si to necháte říct)
Kasymo, tobě taky příjemnou kontrolu. Tobě už se to určitě chystá. Kolik máš CS?
20. led 2010 v 07:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
bodlasku, pokud jsi u VZP, tak do příspěvku spadji i kurzy předporodní péče

http://www.vzp.cz/cms/internet/cz/Klienti/Pripravili-jsme/vyhody2009/matka_dite , ale je to z loňska. Letošní přehled příspěvků na netu ještě nemaji, ale myslím si, že to bude stejné jako loni. Ty kutzy byly fakt fajn, Marta ( ta co kurzy vede) je PA na porodním - moc příjemná holka.

berundo, my jsme neplánovali děti takhle hodně brzy po sobě, ale teď jsem ráda. Myslím, si že spolu budou dobře vycházet, budou k sobě mít blízko. Fofr to sice bude, ale nějak to zvládnu. Zase až budou starší ,tak si spolu hezky vyhrajou.

bodlasku pěkně si užijte UTZ. Taky bych se šla podívat na píďalku. :grinning:

kasymo, ty už to máš fakt za pár! Já jsem rodila den před termínem. Dopoledne jsem byla na KO u dr., na monitoru klídek, na vyšetření taky nic a já jsem si říkala, že budu těhotná stejně dlouho jako slon! No a večer okolo 18.00 ve mě dloublo, začali nepravidelné kontrakce, odteklo mi maličko plodovky a po 22.00 jsme jeli! V porodnici mě vyšetřila taková protivná doktorka a řekla mi, že to k porodu neni a chtěla mě poslat domu. Naštěstí tam byla právě ta Marta z předporodních kurzů, tak mě vzala na klyzma, že to mi nijak neublíží, maximálně se mi tím porod rozjede. A taky že jo! Po klystýru do sprchy, pak na monitor. Po chvilce ze mě monitor sundala, čapla mě za ruku a vlekla mě na porodní box (vůbec si nepamatuju že jsem tam sama došla, prostě výpadek). Ze sálu si taky moc nepamatuju, jen že Marta mi říkala, že hned zavolá MM, že snad to stihne. Víc nevím. Vím až, když přijel MM, byl chudák celej vyplašenej co se děje. A do 10 minut byla malá na světě. To už jsem byla ráda, že to máme za sebou. Pak už mě jen šila ta protivná doktorka-za živa, ale mě bylo všechno jedno... :sweat_smile:
20. led 2010 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děkuji za odkaz, ale já nejsem bohužel u VZP ale u ministerstva vnitra. Ale mám jí kousek, tak jen se dokopat a dojít tam.

Tkák máme za sebou velký UTZ, akorát musíme ještě v pondělí, prďolka je blbě natočený a pan doktor neviděl všechny orgányx, tak to musíme dát ještě jednou. A jinak víme i pohlaví. Pro manžu to by fakt zážitek :slight_smile:
20. led 2010 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj těhulky :slight_smile: tak jsem konečně doma,po asi 5letech jsem si dneska užila jízdu městskou i linkovým busem fakt zážitek co vám budu povídat :grinning: někteří lidi jsou opravdu hrozný všichni sedí a koukaj do blba jen aby nemuseli těhotnou pustit sednout,no nic tak jsem to vydržela i ve stoje. Taky jsem byla úplně šokovaná když nastupovala maminka s kočárkem a nikdo se neměl k tomu,aby jí pomoh to jsem fakt zírala stát kousek blíž tak jí jdu snad pomoct sama :frowning2: fakt mě ta dnešní doba občas udivuje.... tak já jsem dneska na kontrole dopadla dobře nejdřív mi natočili monitor,to jsem tam málem usnula a pak jsem šla na prohlídku a vše je prý v pořádku,mimi je hlavičkou dolů a CS1 takže za týden si to dám znova :slight_smile:

sarka_k: já jsem na to zvědavá říkám si,že teď už to může přijít každým dnem,já bych chtěla pokud mi neodteče plodovka (to bysme jeli asi hned) vydržet při těch kontrakcích co nejdýl doma,protože tu bolest si stejně vytrpim tak nebo tak, a domácí prostředí je domácí prostředí :dizzy_face: a když manža může být až vyloženě na porodním sále tak bych chtěla aby jsme byli co nejdýl spolu tak uvidíme jak to všechno dopadne. Šári a jak řešíš chování malé,přece jen je ve věku kdy asi nepochopí,že pan doktor řekne "šetřete se a netahejte nic těžkýho" určitě jí pochovat musíš ne? A vy jste teda neplánovali mít děti takhle za sebou,takže asi něco selhalo že jo :grinning: ,ale jak píšeš má to i své výhody zas si budou blíž,pohrajou si a tak :wink:

bodlasku jj pro mýho manžu to byl taky zážitek,člověk vidí jak ty chlapy úplně změknou :grinning: já jsem zvědavá jak to zvládne u porodu,ale doufám že dobře. A co tedy budete mít,jsem strašně zvědavá :dizzy_face:
20. led 2010 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Koukám, že samé dobré zprávičky. Tak super. Mám radost.
Kasymo CS1 to ještě vůbec nevypadá na porod. Ale ono to může kdykoli překvapit.
Jo a ty lidi v autobuse, to je děs. Dneska je to samej buran. Ale já bych se nedala a klíďo bych si řekla, ať mě pustěj sednout.
Bodlajsku, tak co čekáte? Řekni sím sím.
:wink:
20. led 2010 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
bodlasku aha, já myslela že jsi u VZP. Ale u poj. min.vnitra budou taky určitě nějaké příspěvky, 100% lepší než u VZP.

CS 1 jsem dopoledne v den porodu měla taky. :grinning: :grinning: :grinning:

kasymo, já chtěla být taky co nejdýl doma, ale trochu jsem krvácela ( fakt ale maličko ), tak nás to vyplašilo, proto jsme jeli. A navíc MM ze mě byl úplně na prášky, když viděl jak jsem se svíjela v kontrakcích. :grinning:
S tím chováním malé je to těžké... Snažím se jí chovat jen opravdu když musím, ale i tak je to dost. To víš, že mi tvrdne břicho jako blbec, tak mám magnézko. Víc s tím stejně nejde dělat.

O MHD bych mohla vyprávět! Lidi jsou hovada! Hlavně důchodci! Raději si vybírám jen nízkopodlažní autobusy, abych se nemusela nikoho doprošovat. A úplně nejradši jdu pěšky. Dneska jsme jeli za MM do práce a myslela jsem, že se v tom autobuse upečeme! Bylo tam přetopeno snad na 30 stupňů! Malá chudák oblečená a ještě ve fusaku, no hrůza!!!! :rolling_eyes:
20. led 2010 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já moc autobusem nejezdím, manžel toho teď moc pěšky neujde tak jezdíme všude autem. Zítra jde do nemocnice na 3 dny tak snad se to potom zlepší. Já se vyloženě těším na to že konečně začnu pro sebe něco dělat a budu chodit na prochajdy s kočárkem.

No dobrá - když tak hezky prosíte :slight_smile: pak doktor říkal, že to bude kluk...ale můžu říct, že jsem si to myslela.

sarka-k: no u vnitra to bylo taky, 1000,- na předporodní kurz, alke teď jse to tam nikde nenašla...
20. led 2010 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek