• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2014

Ahoj pravě jsem v 7.tydnu zjistila, ze to budou dvojčatka. Termín porodu pri dobrém vývoji vychází na březen 2014. Bude nas tu s dvojčatky víc? Mám z toho uz ted dost strach....
27. črc 2013 v 06:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
Ahoj, pidisek. Gratuluji k dvojcatkam.Jsem v17 tydnu a temin mam v unoru. Mam dvojvajecna a co ty?
2. zář 2013 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Ahojky, já jsem v 8tt taky zjistila že čekám dvojčátka. Na kontrolu jdu až 10.9. to bude 12tt no první dny jsem byla celkem mimo. Mám už jednoho 3 letého doma a v noci jsem se budila a představovala si jak to budu zvládat..celkem jsem chytala depku..no přítel mi v tom pomohl a podpořil, nebudu na to sama, že..ale i tak jsem celkem vyplašená. Jsem ráda, že nejsem sama:slight_smile:
3. zář 2013 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@katulinka78 ahoj ja taky dvou - po ivf :slight_smile: NT sreening vysek ok, ale chtěla jsem jít na Prenascan abych mela jistotu....ale o o to na dvojcatka ještě neumí... :frowning2: tak půjdu na plodovku...a co ty, vse ok?
5. zář 2013 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@adonai2 ja taky byla v šoku, ale to uz přešlo a těším se, hlavně at jsou zdraví - všechno se zvládne !!!! Kdyz budou ok :slight_smile: a jak ti je? Me totiž neni nic jen občas tlačí brisko kdyz se najím...a to začínám 13tt :slight_smile:
5. zář 2013 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pidisek Vse ok, dik. Nemas obavy jit na plodovku? Ja vim, ze jistota je jistota, ale preci jenom screening je u tebe v poradku. Myslim si, ze dalsi skreening ve 2 trimestru je postacujici nebo fakt chces mit 100% jistotu? A odkud jsi?
5. zář 2013 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adonai2 Ahoj, to ja byla a trochu jeste ted v soku, take mam obrovskou podporu pritele, coz je povzbuzujici :slight_smile: Mame 11 kluka, tak snad to zvladneme. Zacinam se doopravdy pomaloucku tesit :slight_smile: Akorat uz jsem trochu ztloustla a ten pohyb uz neni co bejval. Dnes mam 16+5, ale brisko je u dvojcatek vetsi... Jak ty se citis zdravotne?
5. zář 2013 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@katulinka78 u nás kvůli veku doporučují i genetici a hlavně - ja ji chci -
Nemám na to žít ve strachu do porodu a pak nedejboze mít postižené díte... Nejsem taková hrdinka ... Riziko je, ale pro me ma ta jistota větší váhu....jsem z Prahy :wink: a ty?
5. zář 2013 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky - jaký mate bříška? Ja ve 12+0 :
5. zář 2013 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky, já jsem po 4 letech otěhotněla, bohužel to nedopadlo dobře...přála bych si dvojčátka, máte je přirozeně nebo po IVF?
5. zář 2013 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@silvik77 ja po ivf :slight_smile: na 6. pokus :slight_smile:
6. zář 2013 v 00:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silvik77 já čistě náhodou..chtěli jsme druhé. a takhle nás to překvapilo:slight_smile:
6. zář 2013 v 08:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pidisek tak to máš malinké, já myslím, že mám větší a to jsem 11tt :slight_smile:
6. zář 2013 v 08:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katulinka78 dr říkala, že budou taky nejspíš dvouvaječná, ale to mi řekne ted v úterý přesně, jdu ve 12tt na kontrolu. už těd mám pocit, že jsem tak nějak víc nepohyblivá:slight_smile: no hrůza..jsem zvědavá co bude dál..No každopádně se taky bojím těch genetických poruch, prý je to u dvojčat rizikovější a to mě straší. Je mi trochu špatně ještě ale už je to lepší, musím to zajídat.
6. zář 2013 v 08:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adonai2 Takže nemáte dvojčata v rodině? A kolik ti je?
6. zář 2013 v 08:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@adonai2 ja jdu právě proto na plodovku - screeningu bývají u dvojčat pry trochu zkreslené....
6. zář 2013 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@adonai2 no tohle je brisko rano - večer je uz melounek :slight_smile: kolik jsi pribrala zatím?
6. zář 2013 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silvik77 jen moje prababička měla dvojčata, tak nevím jestli se to ještě počítá. Snažili jsme se půl roku a pak to přišlo:slight_smile:
6. zář 2013 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pidisek a kolik ti je? mě 32 a zkusím se poradit s doktorkou jestli by to nebylo taky lepší. to se dělá kdy?
6. zář 2013 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pidisek já se raději ještě nevážím, pro průkazku jdu až v úterý. ale tak 3kg určitě. Nezapnu už žádné kalhoty, tak se děsím těch nákupů a zimy, budny atd..:slight_smile:
6. zář 2013 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@adonai2 me 36.... Plodovka je mezi 16-20tt
6. zář 2013 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
a kdyby to třeba vyšlo špatně, co se pak dělá? já se bojím to snad i vědět..no věřím že to budeš mít ok.
6. zář 2013 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Bohužel kdyz špatně tak bud redukce nebo kdyz oba tak konec :frowning2: ale to si vůbec nepripoustím... Ale kdyby nedej bože.. Ja bych nedokázala mít postižený díte, to se přiznám......
6. zář 2013 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pidisek Ahojda, jsem take z Prahy, budu rodit u Apolinare. Aspon doufam, jsem tam zaregistrovana :slight_smile: Prosim te, neplas zbytecne, vysetreni urcite dopadne dobre. Kolik ti je? Mne je 34, v dobe porodu budu mit 35, take jsem byla u geneticky na konzultaci, ale spise kvuli sobe, nez veku, jelikoz kdyz jsem nevedela, ze jsem tehotna, tak mne delli rentgen zubu, ale dr. rekla, ze v te dobe jsem ani nemusela byt tehotna a i kdyby, tak to je male riziko. Ale pro kazdy pripad jsme udelali skreeningovy UTZ + krev , takzvany Papp test a dopadlo vse dobre :slight_smile: A ted v pondeli sestricka u meho ginekologa mi odebrala krev, ten tripl test, tak vysledky budu mit 23, verim, ze to dopadne vyborne. Kde chces nebo respektive budes rodit? Mas uz pekne brisko, ja ve 12 tydnu mela mensi, ale ted uz mrnouskove rostou, tak mam docela velky pupik :slight_smile: Mysli, ze vsechno na plodovce dopadne vyborne, drzim ti palecky a ozvi se :slight_smile:
6. zář 2013 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adonai2 No, je to hezky a nevolnosti pominou, uvidis :slight_smile: Uz mas tehotenskou prukazku nebo dostanes az v utery? A odkud jsi? Jsem z Prahy. Predstav si, ze moje prababicka take mela dvouvajecna, kluka a holku a na internetu jsem docetla, ze se to predava po zenske linii. Take mam velky strach z nakupovani zimnich veci pro sebe,jak mi roste pupik. Hlavne kabatu. asi koupim nejakou perovou bundu nebo tak neco.Evidentne budu vypadat jako mala velryba :slight_smile: Pritel uz ted me zdravi " Ahoj, muj maly tlustochu" V utery tobe take drzim palecky, at jsou mimca v poradku a hlavne ty. :slight_smile:
6. zář 2013 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pidisek Promin, vidim, ze je ti 36, nejak mi to uniklo. Tak ale stejne, kdyz se to tak vezme, driv posilali zenskou na genetiku az po 40, tak si myslim, ze u nas to jeste dobry. Snazim se VUBEC nemyslet na zadne strasaky, co se tyce ruznych vyvojovycvh vad, ale priznam se, ze obcas na neco takoveho kouknu na internetu.Take nejsem zadna hrdinka a nechci to ani pripoustit ani v myslenkach. Vubec neodsuzuji zensky, co sli po spatnych vysledcich na preruseni apod. Ale slysela jsem, ze je tam vysoke procento falesni pozitivity, ze dite muze byt uple v poradku a testy jsou obcas skresleny. Kazdopadne uvidim, co mi reknou 23.9. Uz jsi zaregistrovana v porodnici? A kam pujdes na plodovku, do ktereho centra nebo nemocnici?
6. zář 2013 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pidisek Taky tady ctu tvuj prispevek, ze vysledky u dvojcat jsou skresleny. To ano, doktorka mne vysvetlila, ze ale jsou sktesleni tak, ze se ukazujou, jako pozitivni a vubec to tak neni a decka jsou zdravi :slight_smile: Ale pro jistotu bych s tebou souhlasila a sla na bych taky na plodovku, akorat to male riziko potratu :frowning2: Mej se moc hezky a dej vedet, prosim, jak to probiha.
6. zář 2013 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, a uz jste to oznamili pribuzenstvu a pratelum nebo pockate jeste nejaky ten tyden? A kdyz jo, jak reagovali? No, hlavne at jsme zdravi a mimiskove take :slight_smile:
6. zář 2013 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@katulinka78 díky za podporu, ja věřím, ze jsme v pořádku, tak snad to bude i potvrzeno :slight_smile:
6. zář 2013 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@katulinka78 půjdu k Apolinari na plodovku i pak rodit, myslím ze pro dvojcatka je to nejlepší porodnice :slight_smile:
6. zář 2013 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@katulinka78 mas fotku bříška?
6. zář 2013 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek