IVF červen 2016

jennyy12
14. dub 2016

Ahojky děvčata , zakládám tuto diskusi, abychom si mohli popovídat a vzájemně se podržet při plánování a následném průběhu IVF v měsíci červnu 2016. Náš je to úplně první pokus tak jsem z toho všeho vystrašená a ještě aji docela zmatená, protože nevím ještě všechno 😝 . Budu ráda, když se přidáte a společně tou cestou projdeme ke zdárnému a vysněnému konci 🙂

dajinka111
18. dub 2016

Ahoj taky mě čeká 1 ivf v červnu, ráda se k tobě přidám 🙂 taky jsem nervózní, ale těším se 🙂 odkud jsi?

jennyy12
autor
20. dub 2016

Ahoj.....jsem moc ráda, že jsi se přidala 🙂. Já právě nemám s kým pořádně o tom mluvit, protože všechny kámošky otěhotněli přirozeně a tím pádem se do toho nedokážou vžít, což chápu. Já jsem z Brna, chodíme na kliniku Reprofit. Koukám, že ty jsi z Bruntálu??? My máme jít 27.4. na poslední konzultaci, kde se všechno naplánuje a padnou konečná rozhodnutí. Pan doktor nám doporučil na první pokus minimálku, ale nakonec jsme se s mužem domluvili na klasickým IVF, protože nevidím důvod si to celý platit sami, když mi je 33 let a je to náš první pokus a samozřejmě klasika IVF má větší pravděpodobnost úspěchu. Jak si na tom ty ?? Už máte vše naplánovaný?? Jaký příplatkový metody apod. ???

dajinka111
20. dub 2016

Ahoj mě je 24 za nedlouho 25 snažíme se už 2 roky bez výsledku, a jsem od Bruntálu z vesničky, jezdíme do IVF Clinic Olomouc (bývalý Reprofit), k doktoru Macháčovi, je to úžasný člověk 🙂 Jsem po operaci, kde mi zjistily absolutní neprůchodnost vejcovodů a endometriózu prvního stupně, takže není na co čekat, bez ivf se to prostě nepodaří. Byla jsem teď ještě na odběrech, a jsme domluvení, že týden před menzes v červnu se mám objednat, a tam mi vše vysvětlí a dostanu léky na stimulaci. Vychází to někdy v týdnu od 6 do 10.6.2016 takže se stimulací bych začínala někdy kolem 15. 6. Mohla jsem jít tento měsíc, ale ještě dodělávám vysokou a mám zrovna státnice. Ty příplatkové metody jsme se tak předběžně bavili o ISCI a pokud nějaké miminko zbude tak zamražení. Jsem celkem posera, tak jsem zvědavá jak si ty léky budu aplikovat 🙂 ... a proč vlastně jdete na umělé? taky bych nešla na minimálku. Neznám moc lidí, kterým se to s minimálnou povedlo, ikdyž je to těžké hodnotit, protože každý má jiný problém :-/

jennyy12
autor
20. dub 2016

Tak to mě mrzí, že máš takový zdr. problémy, ale jsi evidentně v těch nejlepších rukou, o dr. Máchačovi tady na Koníkovi čtu samý pochvalný ódy 🙂. My máme problém s manželovým spermiem. Mají špatnej tvar a tím pádem se nemůžou zavrtat tam kam mají 😉 . Já jsem naštěstí v pořádku. Nejde nám to ale už 6 let a už je to docela na palici 😒 . Pořád jsem doufala, že se nám to podaří přirozeně, ale už mi došla trpělivost aji nervová soustava 😝 . Byli jsme oba na prohlídce už tenkrát, aby jsme věděli jak na tom jsme a tak jsme vědeli, že žádnej zásadní problém nemáme. Proto jsme tak dlouho čekali, než jsme se rozhodli do IVF. Ale od té doby se mu to hodně zhoršilo. Takže UIU nepřichází v úvahu. U nás je posera mažel 🙂 . Nesnáší krev a všechno kolem. Nechci ho ani u porodu, protože by tam s ním měli daleko víc práce než se mnou 🙂 . Ha, ha 🙂. Tu aplikaci nějak zvládnem....jsme holky šikovný 🙂 . Můžu se ale bez mučení přiznat, že čím víc se to blíží, tím mám nervy víc na pochodu ☹ . A tvůj přítel má spermio v pořádku??? A co studuješ za vysokou???

dajinka111
20. dub 2016

No manžel má taky menší problém, teda asi, jsem z těch výsledků zmatená, moje doktorka tvrdí, že je to špatný výsledek, ale mudr. Machač říkal, že je to v pohodě 🙂 ......6 let 😨 a to já si říkám, že mám nervy na dranc, ale ty to musíš mít horší, myslím že jste se dobře rozhodly, to čekání ubíjí, a každý měsíc s negativním testem ještě víc :-/ O porodu raději ještě nepřemýšlím, protože já se bojím všeho 😀 Já studuji všeobecnou zdravotní sestru, a jak se říká, kovářova kobyla 😀 píchnout sebe bude boj 😀 na kdy ti zhruba vychází stimulace?

jennyy12
autor
21. dub 2016

Dozvíme se všechno teď 27.4. na té poslední konzultaci......ještě nemáme ani papíry na pojišťovnu, musím to pak vyběhat....každopádně to vychází ten začátek stimulace na rozmezí květen a červen ...podle toho kdy to dostanu....když mám nervy, tak mám aji 10 dní zpoždění, tak uvidíme 🙂 .....každopádně manža má teď 2 antibiotika, měl 40 horečky v úterý, tak doufám, že ty antibiotika nebudou problém. Nevíš o tom náhodou něco, když studuješ tu zdravotní sestru, prosím???

jennyy12
autor
21. dub 2016

jinak ještě k tomu spermiogramu : mýmu v CAR Helios řekli, že je prakticky neplodnej a v Reprofitu pan doktor říkal, že to není až tak hrozný, takže vím o čem mluvíš, taky nevím kolikrát co si myslet. Určitě co doktor, to názor. Každopádně v Heliosu bylo cítit, že s tebe chcou vytáhnout co nejvíc prachů, strašnej přístup. Takže to bylo asi s tím spojený. Jednou 10 minut konzultace a stačilo.

dajinka111
22. dub 2016

Papíry na pojišťovnu? o tom jsme se ani nebavili, říkal, že něco pošle. Myslíš, že ještě budu muset někam jít? ... Jj taky mi to tak nervy dělají, ale většinou to bez vyvolání nedostanu vůbec, tak uvidíme. ... K těm antibiotikum, no nejsem doktor, ale logicky si říkám, že spermie dozrává 72 dní, takže antibiotika by na to neměly mít vliv. Našla jsem ti článek, co na který odpovídá lékař :

Neovlivní užívání antibiotik IVF?
Dobrý den, tento měsíc nás čeká IVF, ale manžel poněkud onemocněl a bere antibiotika Ciplox 500. Myslíte, že je lepší IVF odložit? Děkuji Vám za informaci. Hezký den. Ilona
Ilona
Dobrý večer paní Ilono,

užívání antibiotik neovlivní kvalitu spermiogramu. Pokud se nejedná o vážnou infekci, ovlivňující celkový duševní stav, je provedení IVF možné.
IVF bych odložil v případě, pokud by se jednalo o infekční onemocnění urogenitálního traktu (ledviny, močový měchýř,...).

S pozdravem
prim. MUDr. Pavel
http://www.sanatoriumhelios.cz/diskuze/antibiotika

Doufám, že ti to trošku pomohlo 🙂

jennyy12
autor
25. dub 2016

Ahoj...promin, že píšu až ted....mám toho ted nějak moc všeho ☹ ...jinak děkuju za informace....uvidíme jak to dopadne....manžel měl právě nějakou celkovou infekci a zánět v těle, ještě je doma na neschopence....dostal velmi silnou reakci na antibiotika a opuchla mu půlka obličeje s puchýřkama a ještě to pořád nemá dobrý, ale na oko už vidí 🙂 ...před tím mu nebylo vůbec vidět ☹ . Máme jít ted na tu poslední konzultaci ve středu a on tam se mnou nehce jít, že vypadá strašně ☹ . Nemocnej chlap, to je neštěstí .... Je mi z toho smutno ☹ .
No, uvidíme....

K těm papírům na pojišťovnu: já se na to ještě neptala, protože u poslední konzultace jsme ještě řešili tu minimálku, ale holky tady píšou, že je to v každým centru jinak......někde to vyřídí za tebe...jinde si to musíš vyběhat ...dám echo ve středu co jsem se dozvěděla.

dajinka111
26. dub 2016

ahoj to je v pohodě, já jsem ještě na nemocenské tak mám čas, ale taky už se musím vrátit do toho každodenního kolotoče, a upřímně se mi moc nechce. 😒 ... Až taková reakce na antibiotika, co to měl za driják? Přeji mu brzké uzdravení. Tu konzultaci zvládneš sama, taky by mi bylo smutno, ale nemocný chlap to je, jak říkáš, opravdu neštěstí. Napiš zítra jak si dopadla, držím palečky 🙂

jennyy12
autor
27. dub 2016

Ahojky .....já si celou dobu myslela, že studuješ denní studium...nevím kde jsem na to přišla 🙂. Takže ty normálně pracuješ a studuješ dálkově???

Jinak jsme tam dneska byli na té konzultaci - manža šel nakonec se mnou ...má jediný štěstí 😉 .

To schválení IVF poštovnou vyřizují v RF sami. Takže vůbec nic si nezařizujeme sami. Což je supper 🙂 . Bude to asi i vás stejný postup. Na netu se píšou strašný kraviny.....měla bych to přestat neustále pročítat všechno, akorát si v tom dělám sama guláš 🙂.

Mám si zavolat kolem 9.5. 2016 jak to schválení dopadlo a domluvit se s nima dál. Jinak jsme se předběžně domluvili co a jak....takže IVF + ISCI+ PISCI+ prodloužená kultivace + zamražení. Uvidíme v průběhu co a jak. Takže tot zprávy z dnešního dne 🙂.

Jinak manžel měl tu alergickou reakci na antibiotikum Medoxin. Ale naštěstí pan doktor říkal, že to nevadí k IVF, tak mi spadl kámen ze srdce 🙂 . Měla jsem z toho docela bobky, že by se to muselo odložit až na podzim. Už toho čekání bylo opravdu dost...

Kolikátýho máš ty státnice??? Budu držet moc palečky!!!

dajinka111
27. dub 2016

ahoj 🙂 máš pravdu studuji denní studium, ale u toho i pracuju 🙂 A čím ty se vlastně zabýváš? V posledním ročníku jsme měly těžkou rodinnou situaci, a já jsem pod tím velkým tlakem nezvládla jít ke státnicím, takže teď studuji jakože 4. rok. Dneska jsem se dozvěděla, že státnice mám od 6. 6. do 10. 6.2016, děkuji za podporu, už to chci mít za sebou 🙂
Hned po státnicích mi vychází menzes, to se ale ještě může změnit, podle toho jak to dostanu v květnu. Nevím proč, ale začala jsem se na to hrozně těšit.
No vidíš jak je šikovnej, že s tebou šel. To jsem ráda, že ty antibiotika nemají vliv. Můj manžel, je momentálně taky nemocný, tak se modlím, aby se to nerozjelo až na antibiotika. Koupila jsem mu coldrex, ten vždy zabere tak uvidíme. Tak kolik Vás to nakonec může max vyjít? A ještě proč by se to odkládalo až na podzim? to by nestačilo počkat jeden měsíc? A je fajn, že tu pojišťovnu nemusíš vyřizovat sama, alespoň o jednu starost méně.🙂

jennyy12
autor
27. dub 2016

Tak to seš holčina šikovná, že pracuješ a do toho ještě studuješ 😵 . Aspoň na TO nebudeš tolik myslet, když budeš mít ty státnice a zaměstnáš mozek něčím jiným 🙂 . Mně už z toho docela začínají nervy pracovat, jsem se domluvila radši dneska na pivo s kámoškou 😉 ...manžel už ze mě začíná šílet....nedokážu se bavit o něčem jiným 😝 .....já se teda přiznám, že nemám strach z toho procesu, ale z neúspěchu ☹. Vůbec se toho nedokážu zbavit toho pocitu......ach jooo....

Jinak já pracuju v kanceláři v mezinárodní autodopravě. Právě řeším co s neschopenkou. Jestli být doma už od stimulace nebo až od OPU.....doktor dneska říkal, že mi napíše klidně neschopenku od první injekce, že je to na mě......no, ještě nevím.....jak to ty plánuješ??? Už jsi nad tím přemýšlela??

Tak to se s tou stimulací asi o 14 dní mineme ......mně to vychází na ten přelom květen/červen.
To je trochu škoda 😝 Ale mám to jak ty, taky to mám vždycky rozhozený z nervů, dostávám to pravidelně kolem 30. každý měsíc, ale když si už na 90 procent myslím, že jsu těhotná nebo mám jiný nervy tak to dostanu klidně aji 10 🙂 . No, blázinec nakonec 🙂.

Tak vidím, že se ti naši chlapi sešli s tou nemocí 🙂 . Toho mýho ofoukne a už je nemocnej. Tak snad bude taky brzo tvůj protějšek zdravej. Ten můj už jde zítra do práce....hurááá....byl doma na zabití 😠

Jinak my bychom to museli odložit až na podzim kvůli mé práci, protože červenec a srpen to nejde, je sezona a moc práce. V práci jsem to řekla jenom jedné kolegyni, které věřím....je to tam strašná drbárna. Ale neřeknem to ani rodině. Až potom.

A poslední bod dnešní moje slohovky 😉 : chtěla jsem po doktorovi dneska přibližnou cenu a řekl že tak 40.000,- , že se všechno uvidí v průběhu. Částka je to strašná, snad zbydou i nějaký bobišci na zamrazení, kdyby to nevyšlo na poprvé....

Já se minula povoláním....měla jsem být spisovatelka 🙂 ...doufám, že tě nenudím 🙂 😎 😀 😀

dajinka111
27. dub 2016

Mě určitě nenudíš 🙂 Jj přemýšlela, a v práci bych to nezvládla, četla jsem, že u stimulace by se nemělo nic těžkého zvedat, že hrozí torze vaječníků, kvůli jejich velikosti. U mě v práci je to na denním pořádku, takže mám jasno 🙂 Taky mám strach z neúspěchu, bojím se, že mě to rozhodí a nebudu schopna se "poskládat" dohromady.
Je trochu škoda, že nám to vychází tak rozdílně, ale z druhé strany buďme rádi, že už se něco děje 🙂 Nejdříve budu podporovat já tebe a potom ty mě 😀 Ale ještě nevíme jak to nakonec bude 🙂
Jj chlapci nám jak na potvoru nemocní když nemají, můj chlap je naopak málo kdy marod, umí si hold vybrat 😀
Já teď zase řeším to, že když odejdu na nemocenskou při stimulaci a nevyjde to, nebudu se mít kam vrátit, končí mi totiž smlouva a obávám se, že mi ji neprodlouží. Další práci si najdu, to neříkám že ne, ale kdo ví jak mi bude :/ (doufám, že mi rozumíš, co tím chci říct) Musíme věřit, že to vyjde, pozitivní myšlení je údajně účinná metoda 🙂
Počkej, tvoje rodina vůbec neví, že jdeš na IVF? Já to neumím utajit, jsem hrozně ukecaná 🙂 V práci to ovšem taky nikomu neřeknu. Ale vím, že jsem se o tom jednou zmínila, že mě to možná čeká. Tak jsem zvědavá na ty drby 😀
Říkáš, že by si to musela kvůli práci odložit, a ty pokud budeš těhu tak půjdeš do práce?

jennyy12
autor
29. dub 2016

Dobré dopoledne přeju 🙂
já nad tou neschopenkou pořád váhám....uvidíme jak mi bude fyzicky a psychicky. Nemám práci náročnou ani fyzicky ani psychicky,,,,prostě se rozhodnu jak mi bude. Mám naštěstí pojištěnou pracovní neschopnost i rizikové těhotenství, takže bych se v případě úspěchu do práce už nemusela vrátit, ale radši bych se tam vrátila a měla pohodové těhotenství ....slyšíš to TY na hoře 🙂??? Ty injekce mi bude píchat manžel, tak uvidíme jak a kolik toho bude....pracuje 2 km od našeho bytu, takže by to všechno šlo pěkně skloubit. Každopádně ted máme nějakou krizi nebo co 😝 😝 😝 😝 😝 ...furt se hádáme, ty jo, to mi ted jako dooost pomáhá 😝 😖 ...no, snad se to ustálí....jsme oba horký palice (on beran a já lev) a tak máme občas doma Itálii jak vyšitou🙂 , ale taliře zůstavaj na místě 🙂 🙂 🙂, ale občas jako ted mě to pěkně vysiluje ☹. No, jo...všude je něco ...

Každopádně u nás v rodině je dítě ošemetný téma, protože moje sestra 38 let nemůže mít děti, manžel je jedináček a má starý rodiče 74 a 78 let, takže všechen tlak na zachování rodu je na nás ....všichni jenom čekaj kdy už TO bude!! Je to na palici ☹ Už jsem jim párkrát hodně důrazně vysvětlila, at nám dají pokoj, že mi to leze na nervy to neustály vyptávání, ale nějak jim to nejde. Já jenom řeknu před tchýní, že mě bolí břicho a ona už vybírá kočárky 🙂 ... No, blázinec. Proto to nikomu neřeknem, protože v případě neuspěchu by se složila celá rodina a já ani o nějakou lítost nestojím. Shodli jsme se na tom s mužem, že to takhle bude lepší.

A k té ceně?? Kolik řekli vám ?? Dívala jsem se na stránky toho centra kam chodíte a cenově je to hodně podobný...

darinka84
29. dub 2016

ahojte holky, jdu do prvního pokusu za měsíc...takže transfer pokud vše půjde dle plánu by měl být ke konci června...mám stimulovat od 14.DC takže to je asi krátký protokol?jinak příčina velice nezjištěna 😲 přeji vám všem moc moc štěstíčka

jennyy12
autor
29. dub 2016

@darinka84 Ahojky, vítaj mezi námi 🙂 . Kam chodíte do CARU?? Já mám v těch protokolech taky ještě binec 🙂. Já jestli jsem to dobře pochopila tak mám stimulovat od 2.DC...., ale žádný slovo protokol jsem od doktora neslyšela🙂 . Můžu se, prosím, zeptat kolik ti je let a jak dlouho se snažíte??? Jinak taky přeju moc moc štěstíčka !!!! Je fajn, že nás tu přibývá..

dajinka111
29. dub 2016

Jenny: ahoj tak to máš super, já mám taky takovou pojistku, tak bych do práce nešla 🙂 A s tou rodinou to v tom případě chápu, je to těžké. I pro Vás dva je to nápor, chlapi ač se třeba nezdají, tak to nesou taky špatně :-/ Bude lépe uvidíš. S tím pícháním, doufám že to taky nějak skloubíme, protože já nevím jestli to dám 😀 jsem pako, jak se říká o té kovářově kobyle, tak nějak bych to popsala u mě 😀 K ceně mi právě řekl tak to 15 tisíc, ale myslím si, že je to blbost. Já to počítala zhruba na 22. tak uvidíme. Stejně se to ještě může zamotat 🙂 Našetřeno máme pro jistotu více.

Darinka: Ahoj jsem ráda, že se tu k nám přidáváš 🙂 Od 14. DC to je dlouhý protokol ne? Já budu začínat od 2. DC a transfer budu mít taky na konci června, proto si myslím, že to máš spíše dlouhý 🙂
A kolik máš let? a kam chodíš do centra?

jennyy12
autor
29. dub 2016

@dajinka111 To mě teda přijde taky málo těch 15 tisíc, nemyslel to jenom za ty příplatkový metody bez léků??? V tom případě netuším kde u nás vzal částku 40 tisíc, když říkal, že těch hormonů budu brát minimální množství, protože říkal, že nemám jedinej problém s ničím. No, necháme se překvapit 🙂.

Já taky nevím jestli bych si to píchla sama... A nemáš někoho po ruce kdo by ti to píchl???

dajinka111
29. dub 2016

@jennyy12 no mám tady babičku, se kterou sem byla domluvena, má cukrovku takže to umí, ale nedávno mi řekla, že neví jestli to zvládne. Takže jí tím nechci stresovat, ale mám mezi kamarádkami sestřičky. Jenže jsou celkem daleko, nakonec se budu muset "pochlapit" a zvládnout to sama 😀 Myslím si, že pro to mimčo bych to mohla nakonec nějak překousnout, ikdyž to nebude lehké 😅

jennyy12
autor
29. dub 2016

Přesně tak, člověk pro ten náš vysněnej uzlíček udělá všechno, vid ?? Překážky jsou od toho aby se přeskakovaly !!!!!!

dajinka111
29. dub 2016

@jenny12 k těm penězům: 15 se mi zdá taky málo, ale 40 zase hodně, tak uvidíme, myslím, že do toho rozmezí se vlezeme obě 😀

jennyy12
autor
29. dub 2016

@dajinka111 Stejně nechápu tady ty zákony v ČR, že to pojišťovny neplatí úplně celý. Porodnost prý stále klesá a oni postavují lidi před věc: chceš dítě tak zaplat nebo si nakašli !!! Přijde mi to nefér, protože nějaký operace a nákladný lečby stojí pojišťovny daleko víc!!! Je to trochu aji bysnys...co si budeme povídat....RF koupil Babiš ....to už samo o sobě mluví za vše!

darinka84
29. dub 2016

holky ja vubec nevím co je dlouhý a co je krátký..jen vím, že 2DC dojdu na první injekci a pak až od 14.DC do 25DC a to bude odběr....jinak chodím do olomouce, fakultní nemocnice. je mě 32 a snažíme se 3roky...

dajinka111
29. dub 2016

@jenny12 Jak říkáš je to bordel :/ ale my budeme bojovat 🙂 Kdybych se měla rozčilovat ještě nad bordelem v našem státě, tak už asi ležím někde v Bohnicích 😀

@darinka84 JJ to nevadí, kdy ti to zhruba vychází ten 2 DC? Myslím, že budeme začínat skoro stejně 🙂 Já to mám trochu jinak od 2 - 14 (zhruba) budou injekce a ultrazvuky a potom odběr a za 3 - 5 dní transfer🙂 a taky chodím do olomouce, ale do IVF centra na horním lánu.

darinka84
29. dub 2016

@dajinka111 no my byli na konzultaci teď ve středu takže začneme od dalšího cyklu..tzn. že vlastně přesne za mesíc bych měla jít na tu první injekci, jakmile dorazí menses..a ty?

jennyy12
autor
29. dub 2016

@darinka84 Tak to na tu první injekci pujdeme skoro stejně ...mě to vychází přelom květen/červen, taky podle toho kdy to dostanu...

dajinka111
29. dub 2016

@darinka84 mě to vychází kolem 10. 6. 🙂 Budete s @jenny12 první, budu Vám moc držet palečky a budu netrpělivě čekat na info 🙂 Já se k vám potom připojím a budeme šťastné čekající maminky 🙂

darinka84
29. dub 2016

nám říkali, že klidně do toho můžeme jít už ted..měla bych to dostat právě dnes, zítra..nevím..takže to jsme říkali že by to bylo na rychlo i kvůli pojištovně a mě končí zkušebka, takže to do sebe vše zapadá a pak se na to vrhneme další cyklus v pohodičce...takže myslím, že tak max. 30.května bude první injekce...super že jsme se takhle našly a budeme se podporovat a informovat 😉
@dajinka111
@jennyy12
@jennyy12

jennyy12
autor
29. dub 2016

@darinka84 Já budu tu stimulaci mít stejně jako Dajinka111: mě říkal doktor, že budu stimulovat 10-13 dní, podle ultrazvuků od toho 2DC. Máš pravdu s tou podporou, je to moc fajn, když si o tom člověk může s někým pokecat, kdo prožívá zrovna to samý. Pak si ukážeme včechny fotečky prvního ultrazvuku s mimi navzájem 🙂