IVF květen-červen 2015

anina32
21. kvě 2015
Ahoj, je tu někdo kdo se právě ted připravuje na IVF? Já jsem včera v CARu vyfasovala injekce na stimulaci a teď čekám až příjde mrcha, počítám že v pondělí nebo v úterý se stimulací začnu. Je to naše 2.IVF, z prvního máme skoro tříletého klučinu, na přelomu roku jsme měli 3x neúspěšný KET. Proto hledám někoho kdo do toho jde také teď, aby jsme se vzájemě podporovaly 😉
chelseaa
21. kvě 2015
Ahoj, já 🙂 MS má dorazit nejspíš zítra a je to moje I. IVF, takže vůbec nevím co čekat. Mám krátký protokol 🙂
oldana
21. kvě 2015
Ahoj, já právě teď stimuluji s gonalem, a na začátku příštího týdne mě čeká snad už odběr vajíček 🙂
Přeji ti hodně štěstí, snad nám to vyjde.
oldana
21. kvě 2015
@chelseaa moje je to taky první IVF a taky krátký protokol 😉
chelseaa
21. kvě 2015
@oldana A jak se cítíš? Já začínám být docela nervozní. Budu stimulovat Diphereline + Merional. Jsem fakt zvědavá co to semnou udělá. Jinak IVF máme kvůli špatnýmu spermiu...u mě by mělo být vše v pořádku.
oldana
21. kvě 2015
@chelseaa cítím se v pohodě, stimuluji gonalem, mám pco a ovulaci se nechtělo ani po clostilbegytu a teď rostou folikuly pěkně, vůbec se ničeho neboj.
anina32autor
21. kvě 2015
Ahoj holky, já mám teď taky gonal, při prvním jsem měla puregon, kak uvidíme jak to teď půjde...
anina32autor
21. kvě 2015
A taky mám krátký protokol, jako minule.
oldana
21. kvě 2015
@anina32 a už si byla na UTZ jestli rostou? 🙂
anina32autor
21. kvě 2015
@oldana Včera jsem byla na ultrazvuku, ale mám teprve před menstruací, s gonalem začnu asi v pondělí, podle toho kdy dorazí mrcha. Na ultrazvuk mám jet čtvrtý den. Tenkrát při prvním jsem měla 13 vajíček a z nich se povedlo a vydrželo do ET a zamražení 6 embrií, tak uvidíme jak to půjde teď....
oldana
21. kvě 2015
@anina32 tak to byla moc pěkná úroda 🙂 já byla na UTZ v 5DC, to vypadalo na každý straně na šest pěkných folikul a uvidí se zítra zda rostou tak jak mají. Docela se těším.
oldana
21. kvě 2015
A jak to budete mít holky s neschopenskou ? ?mě chce nechat doktorka doma už od odběru doma a pak zatím do tehotenskeho testu doma a pak se uvidí ale vzhledem k tomu že sem před dvouma rokama prodělala zamlkly potrat mám to asi jistý od začátku až do konce.
tulda3
21. kvě 2015
Ahojky holky, já jsem byla v úterý na OPU a v neděli mám mít transfer. Měla jsem 16 folikul a z toho 7 krásných vajíček a 2 nic moc. Jinak je to moje třetí IVF
chelseaa
21. kvě 2015
@oldana tak já mám neschopenku zatím jako jednu variantu a to v době stimulace+pár dní po opu (podle toho jak se budu cítit a v práci to chci utajit za každou cenu (jsou tu drbny strašný). Jinak u nás nebude hned ET, ale až KET. Protože chtějí udělat PGD embryí. Tak si ještě pak měsíc počkáme a to zase mezi tím do práce půjdu... 🙂 Hlavně aby nějaká embrya byla, z toho mám strach.
anina32autor
21. kvě 2015
@oldana Já jsem do půlky srpna na rodičáku, tak snad to stihnem bez neschopenky. Tenkrát při prvním jsem byla na neschopence od OPU,odběru vajíček až do nástupu na mateřskou. Jo a od toho odběru do potvrzení těhotenství bez vycházek.

@tulda3 To je krásná úroda, držím pěsti ať se zadaří 😉

Holky a kam chodíte do CARU? My Sanus Hradec Králové.
oldana
21. kvě 2015
@chelseaa
@anina32 my chodíme do Sanusu Pardubice.
Jo, já si teda v práci taky vymyslela jinej zákrok aby neměli tušení, kdyby to náhodou nevyšlo aby se mě každej nevyptaval, a mimo jiné taky máme drbny 🙂
Říkala sem si.co budu dělat doma, byla vyděšená když i to doktorka řekla ale teď se těším že bude všechno v klidu a člověk si udělá všechno podle sebe.
chelseaa
21. kvě 2015
@anina32 My do Heliosu v Brně 🙂
anina32autor
21. kvě 2015
My to při prvním netajili, věděla to rodina i v práci, vycházeli mi vstříc když jsem potřebovala změnit směnu a jet na kontrolu, drželi mi palce, bylo to v poho. Když jsme měli ty nepovedený KETy, tak to okolí taky věděli a už jsme do toho jít znovu nechtěli. Dost mě ty tři nepovedený pokusy vzaly, tak jsme říkali že už do toho znovu nejdeme. Prodala jsem na bazárku kočárek, postýlku i výbavičku pro miminko. A pak nám před třemi týdny ruplo v bedně a domluvili jsme se že to zkusíle ještě jednou 😃 Akorát teď jsme to neřekli vůbec nikomu a tajíme to, protože by si mysleli že jsme se zbláznili, že jsme dali všechno pro mimčo pryč a zkoušíme to znova. Tak děláme jako by nic a řekneme to až kdyby se zadařilo a byla bych těhotná 😉
chelseaa
21. kvě 2015
@anina32 To je super, že do toho jdete ještě jednou. Věřím, že to musí vyjít 😉 My to nebudeme říkat nikomu, já to možná nechci říkat ani když se pak zadaží. Máme celkem čerstvě po svatbě a to jsou samé otázky typu, tak co už? A kdy budeš rodit, za devět měsíců?? A už se snažíte? Rádoby vtipný poznámky. I v práci, od rodiny i od kamarádů... Takže mlžíme. :-x
oldana
21. kvě 2015
@anina32 náhodou je to dobrý nápad to nikomu neříkat o to víc budou valit oči 😉
U nás to ví jen moje strana rodiny, tchýně by to stokrát řešila proč a co a jak a to fakt nemám zapotřebí.
anina32autor
21. kvě 2015
Když jsme do toho šli poprvý tak jsme si to ani nějak nepřipouštěli že by to nemuselo vyjít, proto jsme to nijak netajili a tím že se zadařilo napoprvé tak to člověka hloupě utvrdilo v tom že to je prostě tutovka. A ty tři nepovedený KETy, to pak byl pád z desátýho patra přímo na hubu... Teď už k tomu přistupujem úplně jinak, povedlo se nám dostat malýho do školky, v práci má s mým návratem odcházet vedoucí kterou jsem neměla v oblibě, takže se tam už i těším, prostě bude to v poho i kdyby to nevyšlo a když to vyjde, tak to bude jenom bonus navíc x-)

@chelseaa U nás to bylo se svatbou podobně, každej se ptal jestli se bereme protože musíme a při gratulacích nám přáli dvojčata, trojčata a čtyřčata 😃 Ale vlastně nás to rozhoupalo a i díky tomu jsme pár měsíců po svatbě, po třech letech snažení, začali řešit umělý oplodnění. V červenci budeme mít výročí čtyři roky a malýmu budou v srpnu tři 🙂
aleks
21. kvě 2015
Ahoj, my do toho jdeme poprvé. Vyfasovala jsem Gonal a čekám na "mrchu". Jsem z toho dost nervózní, jestli správně chápu tu aplikaci, jak zacházet s perem......
anina32autor
21. kvě 2015
@aleks Ahoj, já taky čekám, snad už o víkendu a budu moct začít... Pera se neboj, to je úplně v pohodě, jde jen o to první odhodlání, než se člověk odváží bodnout. Pak vyfasujem další injekce a to bude teprve něco.
oldana
22. kvě 2015
@aleks neboj to bude v pohodě, uvídíš že druhá aplikace už ti půjde sama, a o třetí už nebudeš ani přemýšlet 😉
chelseaa
22. kvě 2015
Holky tak ja dnes zacla. Bylo to docela v pohode, nijak extra jsem se do toho premlouvat nemusela. Dnes zatím jedna injekce Diphereline 0,1 a od zitrka k tomu pridavam druhou Merional 150 jednotek. Kontrolu mam v utery. Tak uvidime co z toho vznikne. Zatim je mi dobre🙂 jen bolesti od MS.
chelseaa
22. kvě 2015
@anina32 presne tady to poslouchame uz skoro rok. Jinak snazime se teprve od cervence a resime to od unora. Nevim mela jsem nejake tuseni, ze je neco spatne. Tak jsme sli radeji driv nez po roce a zjistili celkem zavaznou vec a moznost prirozeneho otehotneni da se rict nulova... Takze zatim jsme plni energie, protoze nic moc za sebou nemame. Ale kdyz ctu jak holky podstupuji treba 4.IVF, tak mam nahnano no..
m_o
22. kvě 2015
@chelseaa ahoj, bud v klidu, já jsem v Heliosu otěhotněla hned na první pokus 🙂 Dr. Texl je nejlepší 😃 Mají vysokou úspěšnost. A to jsem před tím měla na obilnáku několik pokusů, a bez uspěchu. Pak jsme přešli právě do Heliosu a po dvou měsících hned tehotná 🙂
oldana
22. kvě 2015
Jsem v rozacích z dnešní kontroly, vypadá to na slušnou úrodu folikulů, dohromady okolo 20, ale a druhou stranu mají strach z hyperstimulačního syndromu že by mi je odsáli ale dali mě je zpátky až příští měsíc, jsem docela zklamaná :-| 🙂 :-S
m_o
22. kvě 2015
@oldana ja mela okolo 27 folikulu a ohss jsem nemela. Zase je ale lepsi pockat do dalsiho mesice nez to hrotit za kazdou cenu. Kdyby jsi nebyla v pohode kvuli tomu ohss tak pak to pry negativne ovlivnuje uchyceni embrya.
oldana
22. kvě 2015
@m_o díky, vypadá to nakonec dobře, brali mi krev a hodnutu toho hormonu který to udavá mám v pohodě, takže v úterý nástup, už jen přežít narkózu a můžu se snad už začít pomalinku a potichounku těšit na lepší zítřky 😉
damilinka
22. kvě 2015
Já teď začínám stimulovat na minimálku, tak jsem taky zvědavá. V pondělí jedu na ultrazvuk a podle toho se uvidí jak to vypadá a na kdy mi naplánují punkci 🙂

Sem začni psát odpověď...

Odešli