IVF podzim 2014 - bez tabulek těhotných, fotek embryí

kytka12
14. srp 2014

Ahoj, pojďmě normálně diskutovat o zážitcích a zkušenostech o IVF KET na podzim 2014. Nevkládejte sem fotky embryií, počůraných těhotenských testů, tabulky těhotených apod. Nějak jsem na toto už alergická. K těhotenství předem gratuluju, ale nemusím vidět počůraný papírky v X provedeních. Děkuji. Rejpalky, nechte si svoje kecy do jiných diskuzí. Plánujete někdo IVF na září nebo prostě podzim 2014? Díky za kultivovanou diskuzi.

bien_1987
15. srp 2014

Ahoj! Svezi vitr do zdejsich diskuznich temat 🙂
Ja se chystam na 2.ivf ke konci rijna. Prvni bylo v cervnu, ale nakonec ani nebylo co transferovat (jedineho statecneho, ktery prezil pk jsme museli vyradit kvuli pdg). Meli jsme puvodne v planu jit uz ke konci srpna/zacatek zari, ale mezitim me jeste pritel pozadal o ruku, tak pred druhym pokusem jeste stihneme veselku 🙂

zatim mi to prijde, ze je to jeste hodne daleko, ale vim, ze to utece jak voda. z prvniho ivf nemam nejake spatne vzpominky, jen par dni po opu bylo takovych smutnych, ze jsme stridave dostavali nadeji a spatne zpravy, tak jsem kazdy den brecela - jednou smutkem, pak radosti a furt dokola. jen mam z toho druheho pokusu vetsi strach, protoze dostanu o hodne vyssi davky hormonu (z puvodnich 185 jedn. na asi 270). tak mam strach, co to semnou udela...

kytka12
autor
15. srp 2014

@bien_1987 Ahoj, díky za přidání svého příspěvku do diskuze. 🙂 Veselka je prima záležitost, my si jednu "střihli" minulý rok v srpnu. Je mi 32 let a jsem po prvním IVF v červnu a teď koncem září chci jít na první KET, pokud možno bez stimulace (zbylo nám 9 vajíček, ale uvidíme jak se probudí). Nemám ráda hormony, špatně mi to působí na psychiku.

Při IVF jsem stimulovala asi víc než bylo vhodné, podle doktorky jsem dle UZ asi pomalu reagovala na léky na stimulaci a pak z toho bylo 20 vajíček a hyperstimulační syndrom. Hlavně, kdyby se ti něco takového stalo, hodně pij - ty hormony se musí odplavit močí.

petross
16. srp 2014

Ahoj, nás čeká 1. IVF předpokládám v říjnu v Pronatulu Praha.Tento týden byla odeslána žádost na pojištovnu, cca za 14 dní tj 2.den MS nový hormonální profil, předoperační vyšetření, takže začátkem října bych měla začít stimulovat - krátký protokol. Ještě jsem nikdy neměla narkozu, tak jsem zvědavá, jaký to je 🙂. Náš problém je má zvýšená imunita proti ováriím. Jinak ostatní vyšetření vyšla v pořádku. Mě vše funguje jak má a příteli také. Snažíme se skoro 2 roky, na IVF jdeme kvuli našemu věku.
Chtěla jsem zeptat, kde vám Ivf dělali a kolik vás stálo, a samozřejmě na celý prosces, jak jste to snášeli 🙂 Díky

ovecky
16. srp 2014

Ahoj, tento týden jsme byli prvně v Gennetu (už to tu píšu potřetí, připadám si jak debil, ale jsem z toho psychicky nějak zdeptaná), myslím, že nás to na podzim čeká, spíš ale později než dříve. Vyšetření na mě dělalo dojem, že se tam ani nic jinýho neposkytuje (resp. nemá výsledky). ☹ Tak aspoň nějaký posu po roce a půl...

hellien
16. srp 2014

Ahoj, nás asi čeká v září první IVF, teď momentálně jsem týden po druhé IUI, ale morfologie spermií 3%, moc šancí tomu nedáváme, nicméně čekáme a nehážeme flintu do žita. Pokud MS dorazí, tak mám doma už připravený ampule Menopuru a začnu stimulovat 🙂 Trošku bojím, trošku těším, uvidíme....snažíme se 20 měsíců, je mi skoro 35 a počet dětí ZATÍM 0 😒 Ať se Vám daří 🙂

kytka12
autor
16. srp 2014

@hellien Ahoj, my měli taky morfologii 2%, jde to zvýšit vitamíny Selenem a Zinkem pro chlapa. Ale nám to nepomohlo, museli jsme jít na IVF.

hellien
16. srp 2014

@kytka12 jojo to jedl partner celý minulý rok + Macu, nejlepší ho měl vloni v listopadu to bylo 4,3%, jinak 1,3%, 2% a teď 3%, takže ...... ale tu inseminaci jsme zkusit chtěli, v plánu bylo 3x, ale dr. říkal, že 2x stačí, že to nemá smysl, tak to zkusíme IVF, nějak věřím, že nám výjde hned to první, ale to asi každá, že 😎

kytka12
autor
17. srp 2014

@hellien Jo mymu muzi se morfologie zvysila na 8%, ale to bylo maximum. Jo taky jsem doufala hned v první embyotransfer, ale nevyšel. Tak ted v zari jdu na zmrazená vajicka. Myslim, ze ted uz to vyjde. 🙂

hellien
17. srp 2014

@kytka12 Budu držet palce! To uz mas bez stimulace? Sem zvědava,jak to
budu snaset...jak si to snasela ty?

jarka23
17. srp 2014

Ahoj Holky, doma máme 2 letého Matyho který se nám povedl, když po roku začali zjištovat proč to nejde, ted se pokuoušíme o druhé mimi 1,5roku a zatím nic, jedla jsem 2x3 měsíce clostybegyt a ted čekám na doznění těchto tabletek a v záři si mám přijít pro doporučení na gyndu aby jsme si zašly na konzultaci do IVF centra. pravděpodobně zlín. jinak manžel měl před 3 rokmi špatný spermiogram, hustý ejakulát a tak nechtějí plavat, a já mám problém z cyklama....už se docela teším na záři, že se dozvíme proč se zase nedaří.

kytka12
autor
17. srp 2014

@hellien Ahoj, nevím, jestli bez stimulace, ale chci jen minimální stimulaci nebo vůbec. Připravuju mažela, že nechám vložit dvě embyra, tak můžou být dvojčata. Je mi 32 let bylo by to asi nejlepší dvě naráz, ikdyž oj oj naše nervy 🙂

kytka12
autor
17. srp 2014

@petross Ahoj, IVF je poměrně rychlá záležitost, nejprve jsem stimulovala - píchala si do břicha injekce a každé dva dny jezdila na ultrazvuk k lékařce, ta pak naplánovala odběr vajíček. Jde to rychle, stálo nás to celkem asi 25 tis. - měli jsme léky ke stimulaci, ICSI (vložení spermií o vajíčka), zamražení 9 vajíček. Ceny jsou dost podobný, já si vybírala CAR i podle vzdálenosti od bydliště. Všechny ty ultrazvuky stojí hromadu času.

kytka12
autor
17. srp 2014

@ovecky Ahoj, nevěš hlavu. Doporučují 3x IUI - inseminace, až poté IVF. Nám to taky řekli hned na začátku, kolik stojí IVF a jaké jsou možnosti. Je to možná frustrující, ale lepší vyzkoušet kromě vlastního snažení i nějaké vyšetření nebo pak i to IVF. Buďme rády, že takové možnosti jsou, jinak bychom byly bezdětné. 😒

hellien
17. srp 2014

@kytka12 Taky dáme dvě, myslím, že to kdyžtak zvládneme 🙂 Já mám takový dávkování hormonů, že doufám, že nebudu přestimulovaná 😒

ovecky
17. srp 2014

@kytka12 Děkuju za povzbuzení, samozřejmě nevím, musím dát na doktory, jsem v tomto laik, ale prostě jak to ta doktorka podala, IUI má šanci 10% a IVF skoro 50%, takže tak. Ale jasně, neházím flintu do žita (jenom se napřahuju, protože je mi z toho taaak smutno), dnes jsem stáhla cviky na Mojžíšovou, vypsala si do diáře plodné dny podle Jonáše i kalkulačky, tak třeba to vyjde. 🙂

kytka12
autor
17. srp 2014

@ovecky Tak držím pěsti. Zkoušela jsem taky Jonáše, cviky Mojžíšové podle netu, plodné dny atd. a nic nepomáhalo, ale třeba ti to pomůže.

ovecky
24. srp 2014

@kytka12 Jasně, uvidíme, co nám řeknou příští týden, co navrhnou za léčbu. Manželovi dopadl dobře spermiogram, v pondělí já jdu na HSG a pak se uvidí.

Myslím na vás, holky 🙂

bendys
24. srp 2014

Ahoj tak k vám se pridávám 🙂 příští týden jdeme na druhou konzultaci. My máme s partnerem problém oba - on OAT s 0 % morfologii a já s největší pravdepodobnosti anovulaci. Svoje výsledky se tedy teprve dozvím ale dle mě menstruace nebo spíš nemenstruace je to skoro jasne. Ale od začátku se s náma lékaři baví jen o ivf proto IuI by bylo zbytečne.... Teda ale za ty první dva měsíce jsme prolezli takových vyšetření a doktorů jako nikdy a to ještě všechny nejsou za náma... Tak uvidíme jestli bude třeba nějaké léčení a nebo rovnou půjdeme stimulovat. Po prvotním šoku uz to ová bereme zatím s humorem. Držím vám palce ať se daří.

coralin
24. srp 2014

Ahoj holky, líbil se mi úvodní příspěvek a ráda bych se k vám přidala. Chodím sem už delší dobu, ale naše diskuze IVF září-listopad, se změnila na diskuzi o miminkách, fotky miminek a všemožné příspěvky od holek, kterým to vyšlo. Přeju jim to, ale..... trochu mi to bolí, když mi tam dávají fotky mimoušů, kterého jsem mohla mít také, ale osud mi to napsal jinak a budeme dál bojovat. Tak jestli vám to neva, ráda se přesunu🙂

ovecky
24. srp 2014

Prosím, jestli to máte někdo za sebou, dostali jste Utrogestan a podobné (Clostík...?) už od gynekoložky, nebo až v CARu? Vrtá mi to hlavou. Díky

kytka12
autor
25. srp 2014

@ovecky Ahoj, já až v CARu v ramci stimulace na IUI.

kytka12
autor
25. srp 2014

@coralin Ahoj, vítam te tu. Mně ty fotky mimin na jiných forech taky štvou, je to podle me bezohledný k bezdětným párům. Navíc mi to připomíná soutěž o to, kdo dřív a rychleji....

.

ovecky
25. srp 2014

kytka12: Díky.

Mně dnes našli nějaký polyp, ještě nevím podrobnosti, ale asi budu muset nejdřív na odstranění, grrrr, jako by to už netrvalo takhle všechno dlouho. 🙄

kytka12
autor
26. srp 2014

@ovecky Ahoj, neboj, polyp je v pohodě. A třeba po jeho odstranění dojde k těhotenství hned 🙂.

snazilkai
26. srp 2014

ahojky, mám za sebou 2 neúspěšné ivf. 1bylo v Iscare (zjistily mi neprůchodnost vejcovodu) oba odebrány.
poté jsem z finančních důvodů přešla do Apolináře. nyní jdem na 3. ivf asi už ted v září začneme, čekám na výsledky z genetiky, byly jsme oba s přítelem. jde tam někdo ted ve stejnou dobu? jinak všem ostatním přeju hodně štěstí. mi se snažíme už 6let. a 2roky po centrech. 🙂

ovecky
26. srp 2014

@kytka12 Uvidíme, děkuju za uklidnění. Zítra další konzultace. 🙂 A co ty?

@snazilkai Ach jo, to čekáte dlouho... Ale určitě se dočkáte! 🙂 U Apolináře dělá moje bývalá spolužačka, ale v porodnici přímo. Snad jim to tam půjde lépe. My zatím nic naplánováno nemáme, ale držím ti palce!

snazilkai
27. srp 2014

moc děkuju. taky doufám koupila jsem si i nové vitamíny GS mimistar. máte s nimy někdo skušenosti?

ovecky
27. srp 2014

Já jsem brala jen listovku, případně Babyplan a hodně chválený Femibion, manžel Selen a zinek. No a nic. Zvažuju teď kapky Gynex. Dneska mi doktorka řekla, že mám leidenskou mutaci, tj. předpoklad k tromboze, že jsem nikdy neměla brát antikoncepci a taky douze létat (zrovna v červenci jsme podstoupili delší let). Vygooglila jsem si, že prevence trombozy a listovka se vylučují, že jdou proti sobě, tak jsem z toho trochu jelen a musím se přeptat, jestli teda vůbec něco brát.

Zítra se jdu objednat na odstranění polypu na Homolku a na Karlák kv. tromboze. Ještě dnes ráno mi dr. nabízela, že teda budeme stimulovat a zda chceme IUI, nebo rovnou IVF, tak jsem se musela s polypem připomenout... Jestli to znamená velký odsun našeho snažení, tak mě trefí, protože v říjnu jde na operaci manžel a nebude v Praze 3 týdny. 😢

Doufám, že se holky máte lépe, protože já už jsem jenom otrávená. A to jdu ještě zítra frajerka na pracovní pohovor, že bych změnila obor... 😅

coralin
27. srp 2014

@kytka12 Ahoj díky, to mě ani ne, začínaly jsme s holkama společně, jen s tím rozdílem, že jim to vyšlo a já jsem o mimčo přišla a skončila jsem na rezvizi ve špitále. Po 4 IVF, 2IUI a Kety ani nepočítám. Je to ted takový težší...takže proto mi ty fotky vaděj. Rozhoduju se, kdy začít brát léky, který na mě čekají doma a jestli jít do Ketu ještě v říjnu nebo až po Novém roce.....

bendys
28. srp 2014

Ahoj holky tak jsem se vcera v CARu dozvedela, že když dopadne zbytek testů dobře (imuno a genetika), tak v listopadu bude první IVF. Mám radost, sice vubec netusim do ceho se poustim, ale konecne po tom bezvýsledném snažení vidím nějáký posun.