• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF v březnu - dubnu 2014

19. května 2014 
Ahojte, hledám spřízněné duše, které se v březnu až dubnu 2014 chystají podstoupit IVF. Pojďte sdílet své radosti i starosti. :wink: My budeme v březnu podstupovat druhý pokus. :slight_smile:
21. únor 2014 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@gebymaruska Ahoj.... já jdu 19 března pro léky a pro protokol.. a hned cca 25 začínáme stimulovat, takže pokud bude všechno ok. tak by se mohlo na ET někdy začátkem dubna. Kam chodíš??
22. únor 2014 v 19:09  •  3 děti - čeká miminko, termín má v červnu 2017  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lovelylion My chodíme do Eurofertilu. :slight_smile:
24. únor 2014 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,tak se hlasim. My jdeme v breznu na 1ivf k Apolinari :wink:
1. bře 2014 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
1. bře 2014 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj kocky mohla bych se k vam pridat ,jsem ve vice diskuzich ale tam uz je vetsina holek tehulek a ty uz maji hold jina radostnejsi temata...
Abych vam o sobe neco napsala listopad 2012 1ivf spatne jsem reagovala na leky tak stopnuto.
2ivf. Leden 2013 bylo opu ale muselo se mrazit ,mela jsem hyperstimulacni syndrom...
Pak brezen ket jednoho embrya-neuspech
Kveten ket dvou embryi -zase neuspech
Ted tedy stimuluju na treti ivf mam dlouhy protokol a doufan,,,neee ja verim ze vse tentokrt dopadne dobre.
Vam holky preji hodne stesticka aby vse dopadlo dobre....
11. bře 2014 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Holky, můžu se k Vám přidat? :slight_smile: My podstupujeme už 2 IVF na klinice ISCARE. V pondělí jsem byla na OPU a pravděpodobně zítra nebo v sobotu bude ET. Jen mě teď trápí hrozná rýma (asi nějaké jarní nachlazení). Teplota není. Snad to nebude vadit, aby se embryo uhnízdilo.
13. bře 2014 v 07:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@evca2311 jistě, že se k nám můžeš přidat. =) Taky mám nějakou rýmu ale jen co druhý den. Tak snad to přejde. :slight_smile:
13. bře 2014 v 07:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@aaajjjaaa912 Přidej se k nám, bude tu alespoň živo a rychleji nám uteče to čekání na OP, ET a testování.
Holky jsem tu sama, kdo je doma na PN, nebo chodíte do práce?
13. bře 2014 v 07:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gebymaruska zatím mám jarní prázdniny, ale od ET budu na PN.
13. bře 2014 v 07:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@evca2311 tak to je fajn. Já jsem byla i při prvním IVF od začátku na PN, protože pracuji v nemocnici. Akorát už je mi doma dlouhá chvíle. :wink:
13. bře 2014 v 07:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj dekuji zaprijeti.... ja take marodim, podnikam a jak musim dojizdet do car tak mi to zabere dost casu a pak na pichani injekci nemam zrovna moc cistou praci tak jsem radej doma......a mas pravdu je to fakt doma dlouhy......
A jak jinak holky pokracujete....
13. bře 2014 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gebymaruska
@evca2311
@aaajjjaaa912
@barussa
@lovelylion zdravím vás holky, budeme bojovat spolu :grinning: já čekám asi zítra MS, takže hned pak druhý den začínám píchat Gonal, ach jo, bojím se :frowning2:
Každopádně chci jít taky co nejdřív na neschopenku, v práci je to teď takové stresující období, takže bych se na ně mohla pěkně... :grinning: těším se na ty dlouhé chvíle doma :slight_smile:
Máte v plánu nějaké podpůrné záležitosti jako např. červené víno a podobně? Já jsem právě četla diskuzi, kde se to hodně řeší, tak jako nevím no...
A všem do začátku přeju hodně štěstííííííííí a hodně miminek :slight_smile:
13. bře 2014 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@catchulinecka Super. Přesně žádné stresy, to našim miminkům nepomůže. Já jsem uvažovala o vínu a vzhledem k tomu, že už od listopadu -. října mám koupené z lékarny víno, které je i na početí, jelikož obsahuje vyšší dávky složek. Ale kterou přesně to teď neřeknu, musela bych si to na té krabici přečíst, jelikož to víno už tu mám delší dobu a nějak jsme na něj zapomněla. K tomu piju kontryhel, ale ten piju už přes rok cca. Ještě jsem někde četla, že snad ananas, ale to jsem nějak nepochopila, proč. =)
@aaajjjaaa912 A jak daleko dojíždíš do CAR?
13. bře 2014 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gebymaruska fakt jo? tak to jsem ještě neslyšela, že by se dalo víno koupit v lékárně :grinning: proč ne že? každopádně taky piju kontryhel už nějakou dobu, musím říct, že mi každopádně asi pomohl s cyklem, měla jsem ho dost dlouhý a nepravidelný a teď se to trochu lepší. Ale nějak se furt ztrácím v tom, kdy se má pít a kdy je to zakázáno...a o ananasu jsem slyšela spíš, že by měl jíst chlap, aby pak bylo lepší... :grinning: :grinning:
13. bře 2014 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kocky tak ja zobu femibion 800, piju caj na podporu otehotneni,pak chilli,to je kajensky pepr na prokrveni,pak zinek a selen.... a ananas pry je dobry v den et snist cely obsahuje hodne kyseliny listove a bromelin ten je na srazeni krve....
Dojizdim 70km do car a na et a opu musim do prahy a to mame 145km...chodim do pronatalu...
13. bře 2014 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@catchulinecka Jj to víno jde od loňska nově koupitt v lékarně, ale většinou je na objednání a doporučujeho právě česká lékařská gynekologická společnost JEP díky vyššímu obsahu resveratrolu (víno je to značka Bona dea). Ten resvastrol je přírodní antioxidant takže působí jako prevence diabetu, kardovasklárních chorob, rakoviny a právě i na neplodnost. Ale zkušenost nemám, tak ho otevřu asi po OPU a pak uvidíme.
Kontryhel se pije od začátku cyklu do ovulace na zvýšení děložní sliznice pro lepší uhnízdění miminka. Nebo se pije celý cyklus na zkrácení a úpravu. Ale právě v těhotenství se nesmí, takže bys ho měla pít jenom do ovulace. Ale ikdyž ho piju jen do ovu, tak mám cyklus pravidelnější a hodně kratší menstr. krvácení.
13. bře 2014 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Holky,jsem ai rikala,ze se tu nikdo neukaze a najdenou :slight_smile: Tak Vas tu vitam.. Ja tez cekam na MS abych mohla zacit brat estrofen a pak nasledny KET..Ale jako napotvoru,mam zpozdeni :(
13. bře 2014 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@catchulinecka cervene vino?? To slysim poprve Holka.. :fearful: Precetla jsem za posledni rok snad vsechny diskuze na tema IVF,ale koukam,ze mi preci jen neco uniklo :slight_smile:
13. bře 2014 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@barussa no mi povídej já stresovala, když MS nechodila po hormonech. V příbalovém letáku po vysazení MS příjde do 2-4 dnů a já týden a ona nic. =) Nakonec přišla a ta neskutečná radost. =) Manžel občas nechápe. :grinning:
13. bře 2014 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gebymaruska Ja v dobe hormonu ani takovy problem nemela..Ted jsem po hypersyndromu 2 mesice cista,bez vseho a tak jsem si rikala ze si telo odpocinulo a ono nic.. :( Kdyz uz se mi blizi nejake reseni a potrebuji MS,tak neprijde :( No des.. V pondeli mi pichli vyvolavacku,tak snad za par sni uz... :angry:
13. bře 2014 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky... taky se mi to blíží, 19 března dostanu protokol.... pak do týdne měsíčky a jdeme na to s jehličkami. Sice to je moje 2 IVF, ale čekám Gonal a ještě jiné injekce a zase mám nervy, snad bude všechno ok. Abych řekla pravdu, mám to trochu složitější, manžel lítá pracovně po světě a tak se modlím, aby se stihl do OPU vrátit. A to ani nemluvím o nějaké podpoře, kterou bych potřebovala doma. Sice rodina funguje v pohodě, jako naši, ségra, brácha můj s rodinama, drží mi pěstičky, tchýně i tchán i švagr. Ale jsem od srpna až do dnes na nemocenské (od prvního IVF v srpnu), tak mi z toho trošku šibe... tak jsem si pořídilo jiné mimi... psí miminko. Tak mám aspoň trochu radosti z něho. Snad nám to vyjde, tento rok je u nás v širší rodině rok těhotenství, svateb a radostí... :slight_smile:
13. bře 2014 ve 20:23  •  3 děti - čeká miminko, termín má v červnu 2017  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@barussa Tak snad brzo MS dorazí. Já s KETem zkušenosti nemám, protože při prvním IVF nám zbylo ze 13 jen jedno embryo v den transferu. Jak to probíhá? A embrya se musí zakonzervovat v den oplodnění? Asi budu o tom uvažovat a poptám se na to v CAR.
13. bře 2014 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aaajjjaaa912 My zacali taky v pronatalu,vloni v lednu,ale od lonskeho zari jsme u Apolinare.. Nechci rikat proc jsme v Pronatalu skoncili,verim,ze Ty tam budes mit stesti a zadari se :slight_smile:
13. bře 2014 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gebymaruska néééééé, to jsi mě nepotěšila :frowning2: já mám právě problém s tím cyklem a proto mi teď doktor dal nějaké prášky, ať přijdou včas tak jak chce on kvůli tomu protokolu, takže jsem spoléhala, že jako stopro dojdou a teď vím od tebe, že nemusí...ach jo :frowning2: to jsou fakt furt jen samé komplikace :frowning2:
13. bře 2014 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gebymaruska Me je zmrazit museli,ptz po odebrani vajicek jsem chytla hypersyndrom :( Hruuza...Pichala jsem si injekce na srazeni krve a brala leky proti bolesti..Vajecniky se mi nafoukly do velikosti 10x10 cm,normal je 4x2 cm :frowning2: Skoncila jsem 3 tydny na neschopence a to jsem doktora prosila,at me pusti uz do prace.. Me odebraly 40 foliku,z toho 18 vajicek a z nich 8 pouzitelnych 3 mi zamrazil ve 3 den a 5 v 6 den(tusim). V den odberu se nemrazi,jde o to jak se vyviji a deli..Cim delsi doba,tim lepsi,ale tusim,ze 7,8 den je strop na mrazeni,ale nejsem si 100% jista.. :slight_smile:
13. bře 2014 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lovelylion Tak já asi pravděpodobně 19. budu mít OPU, ale uvidí se zítra na ultrazvuku. Tak kdyby se nestihl, tak jdou na nějakou dobu zmrazit i vajíčka ne? Bylo by škoda, aby se to prošvihlo. Já byla taky na prvním IVF v srpnu, sice mi nabízeli nemocenskou dál, ale já to odmítla, protože jsem se bála, že to psychicky nezvládnu a že prostě musím do práce, abych se s tím vyrovnala. Sice v práci to nebyl žádný med. Do toho mě vrchní ikdyž ví, že prostě se snažíme o mimi, přeřadila od nového roku na oddělení čistě mezi ležící pacienty, ale co už. Doufám, že už to výjde. No u nás už všichni většinou porodili. Jedinná sestřenka je podruhé těhotná, ale tentokrát bude rodit v Japonsku, kde žije, protože její první dcera půjde do školy, tak nemůže rodit v ČR. Což je škoda, kdyby mi to vyšlo. Ale třeba ještě někdo otěhotní. :slight_smile:
13. bře 2014 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@catchulinecka Ale neboj,dorazi urcite! Ja mam poprve takove zpozdeni po vyvolavacce,vzdy mi prisla 2,3 den.. Po prascich chodi presneji :wink:
13. bře 2014 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lovelylion Proc tak dlouha PN? :confounded:
13. bře 2014 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@catchulinecka Ale musíš brát v potaz, že je to individuální, tak nestresuj, to může taky MS oddálit. A co máš za tabletky? Je jich víc druhů. Já měla Norethisteron. A pak jsem píchala i Decapeptyl. Ten píchám vlastně i teď, aby nebyla předčasná ovulace.
@barussa aha, tak to pak nechápu, jak některé holky můžou psát, že je mrazáčky nechávají v CAR rozmrazovat 2-3 dny, vždyť prodloužená kultivace je 5 dní a to už je strop, protože embryo - blastocysta se chce zahnízdit, jinak se rozpadne. Ale jestli to chápu, tak pokud bude dost materiálu, tak můžu v CAR říct, že chci třeba něco zmrazit 2-3 den co se to vyvíjí teda.
13. bře 2014 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všem :slight_smile: . My se v tomto období též chystáme na první IVF. Příští týden jdu do CAR, měla bych začít cyklus a pak šup do stimulace :wink: . Budeme k IVF potřebovat ISCI a prodlouženou kultivaci, já doufám, že bude i něco k zamražení. I když jak o tom čtu, není výjimka kdy z 20-ti je k transferu dobré jen jedno.
Mám problematický cyklus, tak vím, jaké to je pořád čekat na ms a hlavně, když jí zrovna potřebujeme, tak ne a ne co :wink: . Takže všem držím palce, ať to může začít a hlavně je to úspěšné !!!!
13. bře 2014 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
1 2 3 ... 14
Tvůj příspěvek