• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Je tu někdo ze Střelic u Brna?

Ahoj holky, najde se tu někdo ze Střelic? Získala jsem tam rodinu, jezdíme tam čím dál víc a možná mi časem hrozí i stěhování :sweat_smile: Nechci se tam stále cítit jako kůl v plotě, jako někdo na víc, cizí. Do budoucna se mi budou hodit i informace a zkušenosti co se školek a škol týká...jaké je tam okolí...tipy na výlety a akce. Budu ráda, když se tu najdou nějaké fajn maminky a budou tu mít skupinku k pokecání. I když vy se tam asi všechny znáte :wink:
4. zář 2013 v 11:27  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
nikdo? :frowning2:
18. bře 2015 ve 14:13  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, taky jsem ze Střelic, ale bydlím tam 4 měsíce, tak je to pro mě taky novinka. Okolí je super...jen tam ještě moc lidí neznám, ale oproti Brnu si to nemůžu vynachválit. Čisto, slušní lidi, nic se ti neztratí :slight_smile: Jedině doporučuji!!!
15. dub 2015 v 15:14  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@markett90 Ahoj. Ze Střelic pochází přítel a brzy tam snad začneme stavět domeček. Takže on je tam rodák, má tam rodinu, ale já poputuju do vakua, kde nebudu nikoho znát :frowning2: Jsem moc ráda, že se ti tam líbí. Mě chvíli trvalo si zvyknout na myšlenku, že tam budu bydlet, ale teď už se dokonce těším. Vy jste tam taky někde v domečku? Ono to seznamování je na vesnici asi těžký, když se už všichni léta znají a nechodí se nikam moc do kolektivu. Každý svůj domeček, svou zahrádku, prostě klídek doma :sweat_smile:
20. črc 2015 v 16:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@blahova_andrea Ahoj,no to me povidej. Ja tu bydlim od prosince a nikoho tady neznam...Z Brna bytu do Brno venkov domecku...noo velka zmena,ale jsem moc spokojena. Je tu klidecek,krasna priroda a vse potrebne (skolka,skola,lekar..)snad se to s ditetem zmeni a poznam tu nekoho:blush:
20. črc 2015 v 19:41  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@markett90 tak pokud budeš chodit s kočárkem hodně ven, tak snad ano :wink: já ve střelicích strávila zrovna celý tento víkend. ale bylo vedro, tak jsme se ani nikam nevypravili :sweat_smile: vše potřebné pro mě tam teda nebude :frowning2: já jsem asi moc náročná. jsem zvyklá na větší občanskou vybavenost. ale dostupnost do brna je tam skvělá, tak si nějak poradím :slight_smile:
a jak se cítíš po další kapačce? je ti líp?
20. črc 2015 ve 21:13  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@markett90 jééé, tak se dívám po delší době a koukám, že Melinka už má týden. moc gratuluji! :slight_smile:
14. zář 2015 v 19:51  • Odpověz  • To se mi líbí
My bydlíme už přes 2 měsíce ve Střelicích, ještě ne ve svém - ale snad už brzo jo.
14. zář 2015 ve 20:46  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
ahoj. my taky bydlíme ve Střelicích. Tak můžeme něco podniknout!
14. zář 2015 ve 20:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@blahova_andrea ahoj, dekuji. jo uz jsme konecne venku,ale stalo to za to :grinning: ted potrebujeme hlavne nabrat,protoze mala vazi jen 2kg. A jak se dari u vas? co bydleni? :blush:
@mariti tak se muzem nekdy domluvit a neco podniknout. Rada tu konecne nekoho poznam :wink:
15. zář 2015 v 06:31  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@katyxq katy zrovna u tebe jsem si myslela, že jsi dávno střeličačka :sweat_smile: a vy jste tam teprve dva měsíce?
15. zář 2015 v 08:58  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@markett90 co dalo zabrat? dostat ji ven? já myslela, že jste se dlouho snažili, aby tam ještě zůstala :grinning: ale asi chápu :wink: no je to drobínek, to já neznám, já měla oba macky :sweat_smile: :frowning2: ale monička je drobínek teď, tak si to užívám :slight_smile: bydlení zatím stagnuje. řešíme projekt, čekáme na výplatnici...rádi bychom žádali ještě teď v září o hypo, ale uvidíme, jak to půjde. no snad rychle. čas letí...

@markett90 @mariti holky, doufám, že mě za rok přiberete do party :sweat_smile:
15. zář 2015 v 09:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@blahova_andrea mela byt jeste dva tydny u me,ale mela jsem akutni cisar,protoze me zacal skakat tlak az na 170/110 coz je nejaka preeklampsie ci co...Lezela jsem tedy opet v nemocnici na pozorovani a v pondeli me budi na tlak ten vysoky a okamzite na cisar....Takze hruza!! Tak snad tady brzo budere at se potom muzeme sejit a poznat se osobne :wink:
15. zář 2015 v 09:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@blahova_andrea jojo, stavíme tu (už asi dva roky), manžel tu má rodiče - u nich teď bydlíme. Před tím jsme bydleli v Bystrci.
15. zář 2015 v 09:39  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@markett90 preeklampsie? no tak to se nedivím, že se spěchalo, to je prý nebezpečný. ale nic si z toho nedělej. míša se narodil dřív o měsíc a je to kluk jako buk. melinka tu váhu brzo dožene :wink:
15. zář 2015 v 09:40  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@katyxq tak to mě čeká dost podobný osud :sweat_smile: přítel tam má taky rodiče a celou rodinu. my teprve stavět začneme, jen teda doufám, že nám to půjde rychleji než vám :sweat_smile: dlouhodobě u nikoho bydlet nezvládnu, to by šly vztahy do kopru :frowning2: jak to zvládáte vy?
15. zář 2015 v 09:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@blahova_andrea no, nějak zvládáme (s vidinou odstěhování) ... ale fákt už se těším do vlastního :grinning:
15. zář 2015 v 09:44  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@katyxq to se nedivím. ono sebelepší vztahy společné bydlení dokáže pokazit :sweat_smile: a u nás to navíc bude o tom, že budeme na patře mít dva pokojíky, ale ještě tam bývá švára s přítelkyní a není tam kuchyně...no jako to není pro mě moc stavěné. ale jak říkám, na pár měsíců bychom snad dokázala držet pusu a krok a přežít v klidu :sweat_smile: jak dlouho máte ještě do stěhování?
15. zář 2015 v 09:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@blahova_andrea už snad moc ne ... voda je teplá i studená, kouoela a záchod jsou, topení asi funguje, ještě teda chybí kuchyň (to je zásadní), okapy, cesta a tak
15. zář 2015 v 09:49  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@katyxq tak kuchyně je důležitá, to je fakt. cesta už tolik ne, bez té dá fungovat :slight_smile: jsem zvědavá, kdy mi konečně kopneme do země
15. zář 2015 v 10:05  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ahoj holky, tak co je u vás nového? já nebyla teď ve střelicích fakt dlouho. no od jara tam budeme pečení vaření a od léta na stálo. jak to vlastně bývá ve střelicích se sněhem? bývá? vydrží chvíli?
2. pro 2015 ve 14:44  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj Andreo. Zrovna jsem na Tebe myslela. já tu byla zatím jen jednu zima a sněhu moc nebylo, aspoň myslím. Já moc zimu nemusím, a ono s malým dítětem, velkým břichem a nutností zatápět v kamnech to nebylo úplně ideální. Takže jsem ráda, že je zatím teplo, i dneska bylo krásně sluníčko. Tak dej pak vědět, ráda Tě uvidím naživo! :slight_smile:
2. pro 2015 v 15:47  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@mariti ahoj. já zimu taky moc nemusím, klidně bych ji z celého roku vynechala, ale když už, ať je tedy teplá a suchá a nebo potom pořádná sněhová kvůli dětem :slight_smile: ta obleva, mokro, námrazy atd. co je aktuálně teď...to by mi fakt nechybělo! vy máte nějaký starý domeček, kde zatápíte jen kamny? :fearful: já jsem teplomil, to by pro mě byla krize :sweat_smile: příští zimu už budeme ve Střelicích a dětičky budou všechny trošku větší, tak snad si pak užijeme nějaké sněhové radovánky. Ve více lidech je to vždycky větší sranda :wink:

holky, jinak u nás teda samozřejmě jako skoro u všech, co se rozhodnou stavět, nejdou věci podle plánu...nestihli jsme loni ani základovou desku, čekali jsme dlouho na projekt, teď snad během týdne bude teprve hypo, pak prokousávání se dalšími papíry a na jaře snad konečně kopneme do země :sweat_smile: no a v létě už budeme taky střeličáci :slight_smile:
9. led ve 13:58  • Odpověz  • To se mi líbí
@blahova_andrea jojo, starý dům. ale topit dřevem budeme zřejmě i po rekonstr, manžel je na to zatížený a nechci mu kazit radost. Jen jsem řekla, že potřebuju, aby bylo teplo, a jak se toho dosáhne, je mi jedno. No, teď stejně odjíždí pryč na několik týdnů, tak uvidíme, jak to tu budeme zvládat sami.
Tak držím palce, ať to s domečkem postupuje. Ale opravdu se raději připrav na nejhorší. Já vím, lehko se to řekne, trpělivost taky není zrovna moje silná vlastnost... :slight_smile:
11. led ve 21:40  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@mariti topení dřevem je úžasné, krby a tak...ale já jsem tedy teplomilná, takže já jsem spíš pro nějaké kombinované topení :sweat_smile: několik týdnů sami? má pořádně přituhnout. tak teď ti to dříví fakt nezávidím.
příprava na nejhorší? tu dělám už rok. to je pro mě bydlení u někoho, takže u tchánovců. prostě než bude domeček obyvatelný, což může trvat fakt různou dobu, tak budeme u nich a na to já nejsem moc nastavená. prchala jsem i od vlastních rodičů a chtěla si žít po svém :sweat_smile:
12. led v 07:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@blahova_andrea Jojo taky si to nezávidím :wink: ale stejně nemám na výběr . Teda mám - buď to protrpět anebo si to v rámci možností užít - jezdit na návštěvy, nestresovat se, dělat jen to nejnutnější a tak. Však víš - ženský (matky) vydrží víc než člověk. Co mi taky nakonec zbývá než to zvládnout. Ale snad pomůže rodina, hlavně děda (manžela taťka) je výborný. Dokonce hlídal obě děti, když jsme byli v neděli na rande... úplně tě chápu - svý je svý.
12. led v 17:16  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@mariti no tak s tímto přístupem to dáš hravě! :wink: teda rande...to bych taky brala...už si ani nepamatuju, kdy bylo nějaké poslední :frowning2: děda je fakt pašák, když si troufá hlídat dvě děti a sám
12. led v 17:19  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ahoj holky, mám dotaz....kam chodíte s dětmi k dr.? do střelic nebo dojíždíte jinam? potřebovala bych vědět víc o té střelické paní doktorce. negativa, pozitiva, doporučení...? díky moc
29. led v 11:01  • Odpověz  • To se mi líbí
já chodím (zatím) do Rosic. s místní Mudrou jsem se nebyla schopná domluvit kvůli odložení očkování. Ona mi řekla,že to dělá tak a tak a přes to vlak nejede a já jsem řekla, že to chci jinak a stím jsme se rozešli. Záleží, co od toho očekáváš. Možná není špatná, ale trochu taková ta "stará struktura", co to dělá už 30 nebo 40 let pořád stejně a věří tomu, že to je to nejlepší. A pak je prý ejště dobrá tady někde kousek, teď si nevzpomenu na název dědiny. Příp. napiš konkrétní dotazy, sem nebo do pošty, je mi to jedno.
29. led ve 14:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@blahova_andrea ja chodim ve Strelicich..dr. uhlirova. Neni spatna,ale obcas rekne neco,co me pekne nadzvedne. A kdyz jsem odmitla jedno nepovinne ockovani,tak se na me divala co jsem za krkavci matku. Ale jdu tam ted 1x za mesic,myslim si svoje a tech 10min me nezabije. Jen je potreba u ni byt tvrda,nenechat se premluvit a da se to :wink:
29. led v 15:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@blahova_andrea k Ulířové - protože je blízko a protože, celkem slušně, respektuje můj názor (který jí oznamuju, neptám se jí, nedohaduju se), i když ona má jiný . Celkově mám na její rady óbr filtr, ale ve srovnaní s předchozí pediatrou (Vlčková v Bystrci) je zlatá.
29. led v 15:38  • Odpověz  • To se mi líbí
Tvůj příspěvek