Kdo se chystá na IVF v lednu 2016? Přidejte se 🙂

Budoucí maminky ... 🙂 pojďme se společně pobavit o strachu a zároveň těšení se na IVF ... 🙂 U mě to bude moje první IVF, tak mám z toho pořádné nervy. Budu ráda, když se tady společně sejdeme a vzájemně se podpoříme. 🙂
lenusaak
10. pro 2015
ahojky🙂 já se přidávááám 🙂 cca na konci ledna by melo byt IVF 🙂 čekám ted na prosincovou MS a podle toho se spusti celý muj protokol 🙂 tak se toho trošku bojím, těch hormonů a všeho, ale snad to bude všehno dobré 🙂 ted doděláváme ješte krevni testy, protože mi vyšlo něco pozitivního v hormonálním ptofilu 🙂 a čekáme na vysledky fregmentace DNA u spermiogramu 🙂 jinak je to u mě také první IVF a vubec první miminko by bylo 🙂 ty už stimuluješ? 🙂)
lena_1
10. pro 2015
ahoj holky, jdu Vás povzbudit. Když jsem šla na své 1.IVF, tak jsem se cítila jako vy. Můžu říct, že nic to není. Pro mě bylo nejhorší píchnout si tu injekci, takže první píchl manžel a pak už jsem jela sama a nic to není, takže se nebojte. Z 1.IVF mám 2,5letého syna a teď 3.12. se mi z 2.IVF narodila dvojčátka. Takže Vám držím moc palce, ať to zvládnete a zadaří se Vám též hned na první pokus. x-) x-)
lenejewel89autor
10. pro 2015
@lenusaak Ahojii🙂 jeste nestimuluji. Vcera jsem odeslala zalohu a poslala na ZP vyplneni formular se zadosti pro IVF. Takze ted budu cekat az mi ZP potvrdi, ze je to v poradku a muzeme zacit. Jinak take budu cekat na menzes. Zacatek ledna to jisti. Hned jak prijde tak musim zavolat na kliniku a ohlasit se ze prijedu a pak 2.-3. den pojedu i s manzelem na kliniku. Asi nam budou vysvetlovat jak si pichat injekce a mozna udelaji i ultrazvuk. No jsem zvedava jak to vse bude.
lenejewel89autor
10. pro 2015
@lenusaak Ale je to me 1.IVF a mam z toho strach...hlavne z toho, ze se to nepovede. Ale budu verit a doufat, ze se nam to na 1. pokus povede.🙂
lenejewel89autor
10. pro 2015
@lenusaak A vy uz to mate pojistovnou schvalene?
lenejewel89autor
10. pro 2015
@lena_1 Tak to moc gratuluji ke krasnym detem!🙂 Ja bych si take moc prala, aby nam vyslo miminko na prvni pokus! Moc si druhe miminko prejeme!
lenejewel89autor
10. pro 2015
@lenusaak Ja se taky bojim tech injekci, ale manzel slibil, ze mi je bude pichat...tak snad to spolu nejak zvladneme...🙂
lenusaak
10. pro 2015
@lenejewel89 no my nic s pojišťovnou neřešili. Na klinice se me na ujištení akorát doktorka zeptala na pojisto vnu ( i když to měla v počítači už) ,takže to nejspíš vyřešili-poslali oni ? jinak mi nikdo nic neříkal nic o tomhle 😕 a jaký máš zdravotní problémy, že jdeš na IVF, jestli se můžu zeptat? ja jak to dostanu, tak 16 den cyklu začínám uživat tablety Provera ( na ty mam vyspany recept) a taky jak mi začne MS mám si zavolat na kliniku koordinátorkám IVF a ty me už budou na vše směrovat a poskytnou mi ty injekce. 1812. si jdeme pro vysledky genetiky, tak se hned optám na tu pojištovnu 😕 a koukala jsem, že si z Břeclavi- máte u vás CAR nebo někam dojíždíš? 🙂
lenejewel89autor
10. pro 2015
@lenusaak My uz mame vsechny testy za sebou a vse mame v poradku, jen manzel ma spermije hodne pomale, sice jich ma hodne, ale pomalejsi...a ja mam endometriozu 😞 To je takova blba nemoc, urcite jsi o ni uz slysela. Byla jsem na laparoskopii i na hysteroskopii, kde mi odstranili loziska endometriozy, ale ona muze byt vsude...take mam srusty v male panvy, protoze prvni ditko jsem mela cisarskym rezem a to mojemu telo moc neprospelo no 😞 Bohuzel, diky tomu cisary, je maly zdravy a ja take. Ale take mozna diky tomu cisary se mi rozjela ta endometrioza a proste nam druhe nejde. Je to rok, co se snazime, ale nic. Tak nas pani doktorka poslala k odbornikum, kde nam to miminko jak se rika vyrobi 🙂 🙂 A jake ty mas problemy, ze musis na IVF? Je zvlastni, ze nase prvni ditko, kteremu ted budou 3.roky uz slo krasne, bez problemu a hned se nam to povedlo, ted kdyz chceme druhe, to proste prirozene nejde...
lenejewel89autor
10. pro 2015
@lenusaak No mozna, ze ohledne te pojistovny to budete jeste resit, protoze my jsme vypisovaly dotaznik, ze je to nase 1. IVF a musely jsme tam uvest nasi adresu, cisla OP a take podpis a to se bude posilat na ZP a cekat tak 14 dni i dele na to, zda nam to vubec povoli ci ne. Ale me je 26 let, manzelovi 32 let, tak snad bude vse oki. A kolik je tobe? Jinak ja jezdim do Brna na kliniku Repromeda a ty?
lenejewel89autor
10. pro 2015
@lenusaak Jinak me rekli, ze v lednu az dostanu menzes, tak si mam hned 1.den menzesu zavolat a ohlasit se, ze prijedeme. No a 2. nebo 3.den menzesu prijet a to uz dostaneme instrukce co a jak. Predpokladam, ze me udelaji jeste ultrazvuk a asi mi daji uz injekce a daji informace, jak si to pichat. No uvidime. Dulezite je, ze mame zaplacenou zalohu, ted se pocka na pojistovnu a v lednu se snad jde na to:)
odyova
10. pro 2015
ahoj holky 🙂 rada bych se k vam pridala 🙂 chystame se v lednu take na nase prvni IVF. Pocity mam smiseny, ale uz se tesim, ze se neco bude dit a doufam, ze to vyjde na poprve. Ale z tech injekci mam strach jako blazen a manzel jeste vetsi, takze to budu muset zvladnout sama 😃 😃 Chodime taky do Repromedy do Brna a o pojistovne nam nic nerikali, tak se na to v lednu zeptat. Mame navstevu hned 4. ledna, jeste vse proberem a hned jak to dostanu, tak jdeme na to 🙂 Snad nam to vsem vyjde 🙂
lenusaak
10. pro 2015
@lenejewel89 no endometrioza je pěkná potvora teda 😕 mám pár kamrádek co ji má, z toho jedna umělym otěhotněla, další to čeká také v lednu. On ten císař mohl ke všemu zpusobit aji srusty? no ješte, že tuhle možnost máme že? 🙂 Já měla před 4 roky velký zánět břicha od chronického slepáku až se mi obustranně zanicily jak vaječníky tak vejcovody, takže jsem skončila s rozřezaným břichem😕 a už tenkrát se vědělo, že to asi přirozeně nepůjde 😕 no a ted v září jsem byla na druhé operaci na odstranění cysty a zkontrolování vejcovodů- výsledek vejcovody neprůchozí a ješte k tomu žádné ovulace 🙂 Vejcovody mi nevzali i když se s tím tak trochu počítalo, ale velká škoda, že je nevzali, protože mi ted zjistili, že v nich mám vytvořeny sactosalpinx- zánětlivá tekutina, takže mi to zkusí odsat při odběru vajíček, ale že by bylo vubec nej je dat ješte před IVF pryč 😕 já ale budu doufat, že se podaři to odsátí at se to IVF už neprodlužuje 😃jsem od té operace na neschopence - doktorka mi říkala, že při té stimulaci je lepší být v klidu, aby se něco nestalo s vaječníkama, jak budou zatížené a s moji prací zdravotní sestry a tahaním se lidi a všeho možného , řekla že určitě už zustanu doma do IVF.
ja chodím do Heliosu v Brně 🙂 a jak si spokojená v Repromedě? já myslím, že ty brněnsky kliniky jsou na dost dobré urovni a uspěšnosti mají 🙂
MNě bude 26 🙂)))) s mimím bysme asi tolik nespěchali, ale doktorka říkala, že pokud nejsem žádna karieristka a rozumná ženská půjdeme už do toho:-) což pro nás byla jasná volba 😎
Jinak jsem se ptala na diskuzi heliosácké a prý se doktoři staraji automaticky o tu pojištovnu - já si říkala, jestli jsem v té hordě informací tohle přeslechla? 😃 no ještě že tak- další starost navíc ještě 😕 už ted toho mám tolik - musím ješte na spešl vysledky na imunologii- potom na dobery na hematologii, protože mam nemoc krve- vysoká sražlivost, tak aby mi to zkontrolovali, potom na genetiku atd.atd:-D připadám si jak důchodce😃 ješte že jsou ty chytrý telefony a na všechno mě upozorní 😃
a máš stanovenou už délku toho stimulačního protokolu? u mě to vychází od začátku menstruace na měsic a pul do odběru vajíček 🙂 takže ten konec ledna 🙂)))))))
lenusaak
10. pro 2015
ježiš to je sloh 😃
lenusaak
10. pro 2015
@lena_1 Lení děkujeme moc🙂 je super slyšet pozitivní výsledky z IVF 😛 když je to potom uspešny, človek zapomene určitě na to co ho to stalo sil a užívá se to 🙂 už aby to bylo:-) furt si říkam, že az rok touhle dobou se budeme chystat na vánoce s miminkem a at už to je 😃
lenusaak
10. pro 2015
@odyova vítej v partě 😃 já z tech injekci mám šílenou hruzu , jsem zdrav.sestra, ale jakmile se jde dělat něco na mně, je zle 😃 takže přítel je smířen s tím, že bude muset aplikovat 😃 ja se spíš bojím, jaky čoro se mnou udelaji hormony 😃 už ted jsem papkala pár hormonu a byla jsem taková moc citlivá a uplakaná sama nad sebou 😃 ted jen čekám kdy to dostanu a tím se to všehno spusti :-x
odyova
10. pro 2015
Dekuji za prijeti 🙂 tak to snad nejak zvlasneme s tema injekcema. No z tech hormonu mam taky bobky, ale mudr mi rikala, ze to nic neni, ze to zvladnu, tak snad. Trochu me uklidnila. Uzivala jsem clostik a po tom mi nic nebylo, akorat jsem brecela nad kazdou kravinou 🙂 a ty uz to budes teda podstupovat ted v prosinci tu stimulaci?
lenusaak
10. pro 2015
@odyova já taky uživala clostilbegyt a spíchnutým Pregnylem🙂)))) jo oni to všude píšou aji holky, že z toho měly hruzu a nakonec uplně v pohodě 🙂 joj ja ted každym dnem čekam MS a od 16 dne cyklu začínam uživat Proveru a po týdnu začínám s injekcemi a na konci ledna by mělo proběhnout už IVF🙂 na jak dlouho budeš mit tu stimulaci už víš? 🙂 on je prý dlouhy a krátky protokol =-)
darinka84
11. pro 2015
ahoj holky můžu se k vám taky přidat? nevím teda jestli nás čeká IVF hned v lednu, ale v lednu bychom chtěli zajít do CAR a rozjet to 🙂 zatím u nás nezjistili žádný problém, byla jsem 2na IUI a ještě tento měsíc čekáme na výsledky imunologie, zda nemám alergii na sperma..jinak jsme totiž oba zdraví, tak se neví proč nám to nejde...měla bych na vás dotaz. už víte jak často budete docházet během stimulace do CAR? je mě jasný že minimálně 3x asi ano...na dohodnutí stimulace, odběr a transfer....jde mě o to že nastupuju do nové práce tak ať vím co mě vlastně čeká 😞 držím vám všem pěsti, ať je to vaše první a úspěšné IVF.
lenusaak
11. pro 2015
@darinka84 ahojky Darí🙂 no to je nejhorší , když člověk nezná příčimu 😕 no ja ti napišu jak to je u nas v CAR 🙂 1.návštěva konzultace 2.návšteva konzultace výsledku /hotmonálni profil) 3.návšteva opet konzultace vysledku ( genetika u obou partneru a rozšírena imunologie) ale ty určite tyhle máš za sebou všehno, když si docházela na IUI 🙂 potom vlastne od menstruace - já mám nastaveny dlouhy stimulači protokol, takže tech navštev budu mít víc - ale 1.návšteva: 16 den cyklu začínám uživat tabletky a v tu dobu se musím dostavit ke koordinátorkám ivf, kde mi daji injekce avysvetli co a jak 2.návšteva je 30-32 den cyklu kdy by se mela dostvit MS tak na odbery krve . Další návštevy jsou v novém cyklu kdy 3.návšteva je 5 den nového cyklu na krev a na UZV, 4.návšteva 9 DC to samé , 5.návšteva 12 DC take to samé , 6.návšteva 14DC odber vajíček a poslední 7,návsteva za pet dni na transfer🙂 promin, že ti to tu tak vypisuju , ale nechtela jsme ti napsat jenomz hruba počet návštev, je lepší když človek vi co si pod nema představit na jaky kontroly se dochází🙂 ale myslím si že se to dost liši klinika od kliniky🙂 ted jsem opisovala z myho protokolu 🙂 ale i tak mi říkala mudr, že je to časove naročen hlavne v tom druhem cyklu kdy se chodi každch 5 dni na krve a ultrazvuky . A jakou máš práci nemáš ji nějak fyzicky náročnou? ono se prý i při te stimulaci na konci doporučuje být spíš v klidu, protože vaječníky jsou maximálně zatížené a hrozí tak náhla příhoda břišní 😞
lenejewel89autor
11. pro 2015
@lenusaak Jsem spokojena, jsou tam vsichni moc mili a prijemni, zadna dlouha cekaci doba. Ja jeste nevim, jaky budu mit protokol, jestli dlouhy nebo kratky. Ted musim pockat, co ta pojistovna, ze pry se mi ozvou, az to budeme mit schvalene a pote tam pojedeme v mem 2.dni cyklu a uvidime, co na nas pripravi. Penizky mame nachystane, manzel byl v zahranici pracovat, jinak bychom si to dovolit nemohly nebo mohly, ale za delsi dobu no, az bychom nasetrily. Neni to jen tak. A kolik te to bude stat jsem se chtela zeptat? Taky uz sis teda hodne prozila, kdyz jsem si to cetla. Me je 26, tak jsme skoro stejne stare.
lenejewel89autor
11. pro 2015
@darinka84 Ahojiii, urcite do CAR budes jezdit vice jak 3x, pri te stimulaci se musi davat pozor, jestli uz tech vajicek neni moc a nebo naopak malo, takze treba po 3. dnesch si te pozvou na ultrazvuk a pak zase, neni to jen tak. 🙂 Snad ty injekce vsechny nejak zvladneme, myslim ale, ze injekce budou to nejmensi zlo. Ja mam strach z te narkozy a odberu vajicek, jestli to po nem nebude hodne bolet no a take, abych to potom udrzela to embryjko, az ho do me oplodnene daji...toho se moc bojim. Divam se i na youtube na ty ruzne pribehy lidi jak sli do IVF, nekdy to dopadne dobre, nekdy ne no, zalezi pak uz jen na nasem tele.
lenejewel89autor
11. pro 2015
@lenusaak Ty uz to mas uplne tak rozepsane ty navstevy v CAR jo? Teeda, to ja nemam sakris. Ale oni asi cekaji na tu pojistovnu no a pak se to snad rozjede, tak jako u tebe.
lenejewel89autor
11. pro 2015
@odyova Take chodis do Repromedy? A jak si tam spokojena? No na tu pojistovnu se zeptej, jak tak koukam, tak jsem vyplnovala dotaznik pro ni jen ja se svoji MV 211, tak jestli to treba take neni tema pojistovnama no, nekterym to posilaji automaticky nekterym naopak. Nevim. Hlavne nemit stres, uzit si Vanoce a tesit se na IVF, protoze nam z toho muze vzniknout novy zivot!!! 🙂 🙂 🙂
lenusaak
11. pro 2015
@lenejewel89 no ty peníze nás teda celkem taky překvapily🙂 žila jsem uplne v jiných představach o částkach 😃 řekli nám at počítáme s částkou 30-35tisíc . My naštetsí dost průbežně šetříme, takže to naštetsi zaplácneme, ale to taky díky tomu, že sme sami, živíme a šatíme jenom sebe, což je hodně znát, než když je malý díte ješte k tomu . Na druhe ivf začnu šetřit už hned po prvním, protože už pak budou uplně jiný výdaje 😃 když se me rodina ptá co chci k Vánocuům, říkám nic mi nekupujte, dejte mi penize na miminko 😃 no jsou to šilené sumy.. už taky hlavně proto doufám , aby se to povedlo napoprvé , na další pokus bysme asi počkali nějakou dobu . Kolik řekli vám? =-)
lenejewel89autor
11. pro 2015
Az vsechny zacneme, tak si sem napiseme, jak nam jde pichani injekci a jak to s nami vypada. 🙂 Ja se na to tesim vic jak na Vanoce...Ale musime byt trpelive. Ja mam doma navic uz jednoho drobecka, tak se musim venovat jemu, ale piste piste, at se povzbudime a jdeme do IVF s usmevem na tvari. 🙂
lenusaak
11. pro 2015
@lenejewel89 oni maji takovy předtištěný protokol jak to je abych měla nějake vodítko 🙂 ale stejně me na vše budou navádet ty koordinátorky, takže se to může nejak třeba pak lišit. Je to am všehno hezky psane , fakt jak pro blbce, což je moc dobře. Mxslím si, že také něco takového dostanete abys měla přehled co tě zhruba při te stimulaci čeká za kontroly a jakě dny. Pokud ta stimulace bude stačit, tak jak ted dostanu M, budu schopná si přesne odpočítat , kdy přesne budu mít odběr vajiček 🙂) Minulý mesic mi to doktorka vypočítala, že by mi odber vyšel přímo na 24.12 😃 take sme to museli posunout o mesic dál 🙂
lenejewel89autor
11. pro 2015
@lenusaak Tak to jste na dobre castce, na to, ze mas takove zdravotni problemy, tak je to opravdu dobra castka. Protoze se rika, cim vetsi zdravotni problemy, tim vetsi castka. U nas to vychazi na 42.000,-Kc a muze se to jeste zvysit. Mam tam i mrazeni bohuzel, protoze nemam silnou delozni stenu, takze mi vezmou vajicka, zmrazi je a tak mesic mozna dele mi budou stimulovat tu delozni stenu, aby byla silna a udrzela embyrijko. No a jeste si vezmi benzin a musime si koupit dalnicni znamku, protoze nejsme z Brna, takze pocitam kolem 47.000,-Kc no. Ale jak rikam, kdyby manzel nemel moznost vycestovat za praci na 2.mesice, tak se muzeme snazit jen doma s tim, ze se budu nervovat kazdy mesic u testu. Takze jsem rada, jak to je a ze na to mame. Protoze si prejeme moc dve deti, ja klidne i vice, ale preci jen dve jsou tak idealni. 🙂
lenejewel89autor
11. pro 2015
@lenusaak Tak ja ten protokol dostanu asi az tam v lednu pojedu a uz to bude schvalene pojistovnou. Musim se jeste peclive na vse zeptat, presne, jaky bude u nas postup...No mam z toho nervy v kyblu😃
lenusaak
11. pro 2015
já taky čučím na youtube na příbehy, někdy mě to uplně dojímá. Libi sem i jak tam maji chlapi u toho transferu🙂 v Heliosu je to prý zakázany dle nějakych zákonů🙂 a my se tešili že u toho budeme společně 😞

Začni psát odpověď...

Odešli