Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Maminky z Úval (u Prahy), jak se vám tam bydlí?

oililygirl
23. čer 2015

Dobry den, chtela bych touto cestou oslovit maminky, ktere bydli v Uvalech. Jak se vam tam bydli, co pripadne dojizdeni do Prahy, hriste, skolky, skoly, nakupy, sportovni vyziti, sluzby, akce pro deti..?
Budu rada za vsechny postrehy, tipy. Uvazujeme o presunu do teto lokality. Dekuji moc!

marie_anna
23. čer 2015

@oililygirl já tam nebydlím, ale dojíždím z Prahy k lékaři a spojení z Masaryčky nízkopodlažním vlakem je výborné i pro cesty s dětmi.

sleepers
23. čer 2015

@oililygirl v Uvalech bydlim cely zivot.
Skolky-v tuhle chvilku tu jsou 3 statni a dalsi soukr.
Skola-1.i 2.stupen a dalsi se bude stavet.
Hriste-po meste jich je nekolik, napr.u namesti, lokalita Hostin, Nove Slovany
Obchod je tu jen Penny a jinak maly obchodnici a vietnamci.
Jinak je tu super fitko, lesy, rybniky, dum deti a mladeze apod.
Spojeni na Prahu je bez problemu. Ve spicce jede vlak 4x do hodiny.
Klidne se ptej

oililygirl
autor
23. čer 2015

@marie-anna jezdite tam za lekari?
@sleepers a co lekari? Mate zde nebo jezdite do Prahy? Co nejake materske centrum? Poradaji se nejake akce pro deti? Detsky den, Carodejnice apod.? Jsou v obci s necim problemy?

Dekuji

marie_anna
24. čer 2015

@oililygirl mám tam gynekologa, v Praze jsem zatím s nikým spokojená nebyla.

rennca
24. čer 2015

@oililygirl ahoj já bydlím v Horoušánkách. je to vesnička u Úval ale spadáme k úvalům. Co se týče doktorů téměř vše tu najdeš (a nebo v blízkých Jirnách - tam je velká poliklinika )- takže ani do Prahy dojíždět nemusíš. Jde jen o to jestli budou mít volnou (já gyn. a zubní také dojíždím do Prahy ) Co se týče školek - jsou tu. U nás v obci také ale je tu neskutečně našlapáno a né každé 3leté dítě se dostane. Je to právě proto že se sem stěhují mladé rodiny, takže je to každý rok boj o místo 🙂 Pořádá se tady toho pro děti myslím hodně (jak čarodejnice, dětské dny apod.) a když ne přímo v úvalech tak v blízkém okolí. Myslím že velké problémy nejsou. Jen ted předělávají dlouhodobě nádraží a to je šilené. všechno úzavřené, musí se objíždět ale tak to se vás ještě netýká.
Jinak za mě bydlení tu zde doporučuji. Jsme tu už 8 rokem. Také jsem se přestěhovali z Prahy...a tato lokatila se mi moc libí. Je tu blízko do Prahy(dobré spojení) a blízko do přírody (klánovický les)

sleepers
24. čer 2015

@oililygirl Z lékařů tu nejdeš základ, gynekologii praktiky pro dospělé, pro děti ,stomatologii, dentální hyg., kožní, urologie, interna, RHB atd. Na gynekologii jsem tam chodila a za mě super. Kdybych neměla možnost gynekologie v rámci zaměstnání, tak neměním. Moje ségra je s doktorem taky spokojená.
Koukni sem, je to tam vypsaný http://www.poliklinikauvaly.cz/

Jinak co se týká akcí pro děti a dětských center, koukni na http://mamyvuvalech-cz.webnode.cz/
Dělají dost akcí. Dům dětí a mládeže dělá i čarodejnice apod.
Řekla bych, že se to v Úvalech docela zvedá. Kdo chce, zábavu si najde. Jsou tu fajn restaurace a hospody, pekárna...

Jak píše @rennca předělává se nádraží ale myslím, že to nejhorší už máme za sebou a Úvaly nové nádraží opravdu potřebují.
Jinak jsou tam v dost žalostným stavu silnice a chodníky. Sice se to postupně předělává ale bude to ještě běh na dlouhou trať....

oililygirl
autor
24. čer 2015

@sleepers a @rennca moc dekuju!!!
Ty odkazy jsou moc fajn.
Doporuceni treba konkretni restaurace, hospudky?
Kde je nejbliz nejake OC, Cerny Most?
Jsou v okoli nejake cyklostezky? Cykloservis?
Da se vsude projet s kocarkem?
Kde vencit psa?
Napadaji me dalsi a dalsi otazky, tak snad nevadi 🙂

sleepers
25. čer 2015

@oililygirl za sebe můžu doporučit Hospodu na dobrým místě-klasická česká hospůdka se zahrádkou. Dělají šasto různých akce. Koncerty, pravidelně opékání buřtů apod. Pak je na náměstí pizzerie Trincea, řekla bych na Úvaly takový "luxus" ale vaří dobře. Dál je ještě restaurace U vinařů, příjemná, malá restaurace s malou zahrádkou.
Pokud jde o obch. centrum, tak nejblíž je určitě Černý Most. Autem tam seš hned, případně vlakem do Běchovic a pak asi 5 minut. autobusem, prostě za 20 minut. jsi tam...
Cyklostezky jsou určitě, můžeš jet na všechny strany. Na kolo bych řekla, že je to ideální. Navíc Klánovický les je fakt kousek a je dost rozlehlý.
S kočárkem je to teď horší na nádraží ale jen co udělají výtah, což bude v nejbližších dnech, tak to bude v pohodě. Dostaneš se všude ale jak už jsem psala, chodníky jsou v Úvalech v šíleným stavu, ale není to všude...
A venčit psa můžeš samozřejmě všude, ale záleží, v jaký části by jste měli bydlet???

oililygirl
autor
27. čer 2015

Da se skloubit prace v Praze od do a skolka plus dojizdeni?

oililygirl
autor
27. čer 2015

Co treba nejake jazykove kurzy, farmarske trhy, prodejna se zdravou vyzivou?
Koukala jsem, ze v Ricanech je toho plno, ze jo?

somalicats
27. čer 2015

@oililygirl Velké farmářské trhy jsou v Klánovicích - jedna zastávka vlakem. Prodejna se zdravou výživou - v Úvalech nevím (ač je máme za rohem), ale tady v Újezdě nad Lesy je, takže když nebudeš spokojená s úvalskou nabídkou, můžeš si udělat výlet do Újezda (jezdí sem od vás bus, nebo můžeš i pěšky procházkou). Jazykové kursy totéž.

somalicats
27. čer 2015

@oililygirl Ad práce v Praze a dojíždění - záleží na tom, kde budeš pracovat, Praha je hodně široký pojem. Do centra je nejlepší trasa vlakem - ve špičce jezdí z Úval 4x za hodinu na střídačku na Masarykovo nádraží (metro B - Náměstí Republiky) a Hlavní nádraží (metro C), mimo špičku 2x za hodinu na Masarykovo nádraží, k tomu jezdí autobus do Újezda nad Lesy, kde můžeš přesedat na trasu směr Černý Most (metro B) nebo Depo Hostivař (metro A).

oililygirl
autor
28. čer 2015

@somalicats opravdu jezdi vlak i na hlavak?
Jinak moc dekuju za odpoved. Vy tedy bydlite v Ujezde?

oililygirl
autor
28. čer 2015

Da se nekde vypustit pes bez voditka a dite na odrazedle, bez rizika prejeti autem?

somalicats
28. čer 2015

@oililygirl Ano, bydlíme v Újezdě. Na hlavák jezdí vlaky ve všední dny ve špičce, je to linka S7, trasa Úvaly - Beroun. Teď na té trati probíhá rekonstrukce, navíc začaly prázdniny, takže teď to bude další dva měsíce asi trochu jinak, ale standardně to vlakové spojení funguje. Navíc, jak už tu někdo psal, se dá pohodlně i s kočárkem. Osobně ten vlak preferuju před autobusy, od nás z Újezda jezdí ke každému vlaku autobus, kterým jsem od nás v Klánovicích za 8 minut, takže do centra je to fakt nejrychlejší spoj.

sleepers
29. čer 2015

@oililygirl @somalicats Vlaky na Hlavní nádraží jezdili. Ale od 2/2015 asi až do 2017 jezdí pouze na Masaryčku. Na hlavním nádraží je rekonstrukce střechy. Takže vlaky 4x do hodiny jezdí na Masarykovo n.

Pokud jde o volný pohyb psů a dítě na odrážedle, tak v tom nevidím problém. Konkrétně na Slovanech to tak funguje běžně.
A co je ještě dobrý, že je přímo v Úvalch malý bazén pro děti, kde se pořádají různé plav.kurzy a i letní pobyty pro děti a rodiče. Určitě vše vygooglíš 🙂

oililygirl
autor
29. čer 2015

@sleepers diky za vsechny informace

brufinka2
25. zář 2017

Pekny den vsetkym. Chcela by som sa spytat, ci tu este niekdo z Uval chodi na net 🙂 Rozmyslame nad domom v Radlicke ctvrti (Primavera). Neviete, ako sa tam byva? Nie je to moc daleko od centra? Od vlaku a skol? Nie je to cele take odstrcene? Isli by ste do tejto casti Uval? diky moc za nazor.

Sem začni psát odpověď...

Odešli