• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka srpen 2011. Maminky přidejte se

20. srpna 2012 
Ahojky holky najdou se tu maminky se sprnatky na povidani o mimi a jinych starostech?
4. zář 2011 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, já se ráda přidám. Jsem mamčou teprve 14 dní, :slight_smile: je to však super pocit a také spousta nových zážitků.
8. zář 2011 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, my jsme se narodili 16.8, ale termín byl v září :slight_smile:
9. zář 2011 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@verccak
@modelis Ahojky maminy vitam vas.
9. zář 2011 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
A jak valcite? Co prdiky? Koukam zatim sami kluci. :wink:
9. zář 2011 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
díky .)
Teď čtu, že máš stejný problém jako my... jen nekojím, ale dávám mu Bebu a asi budem muset změnit.. jinak on věčně pláče po jídle, chvíli je klid a pak to začne.. ale poslední dvy dny mi blinká, po Beba Ha1 Premium to letí a po A.R.ku až po chvilce, tak uvažují o Nutrilonu Anti-colic
9. zář 2011 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@modelis Asi budes muset najit neco co mu sedne.
Ja zase musim hlidat co snim i kdyz mam pocit ze prdikuje snad po vsem :wink:
9. zář 2011 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teď mi usnul, takže si jdu taky lehnout, poslední dny nespí a včera spal jen 6 hod. za celý den a to jsme s přítelem už grogy, on hlavně ráno šel do práce nevyspaný :((
9. zář 2011 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tož nás taky trápily prdíky, ale bylo to tím, že si špatně nebo vůbec odříhnul a bublina ho pak pronásledoala dlouho do noci. Když si ho však položím bříškem na břicho, tak mu bublina hned vyjde ven a máme klííííd. Takže brkáme jak starý chlap a prdíme taky tak :slight_smile: ale je to super, když se netrápí.
10. zář 2011 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminy. Malá se mi narodila 18.8 (na výročí svatby), nechala nás čekat 8 dní než vykoukla na svět. Po docela náročném těhotenství se narodila bleskově a bezbolestně, ani sem si nestihla stěžovat na bolestivé stahy a už mi řekli ať tlačím :slight_smile:
jsme od týdnů na sunaru, mlíko prostě nemám tak se nestavím na hlavu ale sem ráda za pohodové spokojené a najezené mimčo i když nekojené :slight_smile:
10. zář 2011 ve 22:14  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, já mám holčičku, porodila jsem 17.8 2011 :slight_smile:

11. zář 2011 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, já mám Lukáška, narodil se 30.8., je moc hodný, pláče jen když má hlad :slight_smile:
12. zář 2011 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@cernalu
@monulka003
@smithi vitame vas.
12. zář 2011 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,taky se přidávám.12.8 se nám narodila holčička Emili, nakonec šla císařským řezem.a jsme úplně vpohodě,mlíčka je dost,takže kojení jde:slight_smile: holky,civičíte už?
14. zář 2011 ve 20:08  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@mag87 Ja cvicim kolem mych kluku. Nekdy je to dost zahul, ale brisko tak asi nezpevnim tak budu muset zacit :grinning:
15. zář 2011 v 07:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, my tu budem skoro nejstarší. 3.8. se nám narodila Magdalénka. Takže jsme už úspěšně zvládli šestinedělí. S kojením bojujeme, po žloutence se nenaučila moc sát, ale dávám jí v 90% moje odstříkané mléko z lahve Calma od Medely - aby nestratila sací reflex a já tak nepřišla o mléko. Ale je to dost namáhavé - nakojit, dokrmit z flašky, vyvařit, odstříkat a za chvilku zas nanovo .- tak nevím, jak dlouho to ještě vydržím. Teda budu se snažit, co nejdéle, ale je to fakt záhul... A co se cvičení týká, tak plány jsem měla velkolepé, ale realita je trošku jiná... Zatím se mi podařilo asi 2x sebrat síly a tak 3/4 hodinky si zacvičit (mám různá dvd s cvičení po porodu, power jogu, pilates, ...). Jinak spíš přes den spím - teda když zrovna neuklízím, nevařím, nežehlím nebo tak něco... a samozřejmě když Mája zrovna spí - což se týden od týdne zkracuje!
15. zář 2011 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@ewwwelina Ahojky tak my kojime v pohode, malymu desne chutna nebo ja mam smetanu. V mesici mel 4850g a porodni mel 3320g. Jen nas diky tomu docela trapi brisko.
Me trochu vadi jen povolene brisko ale jelikoz uz mam jen 3,5kg navic a jde to dolu celkem snadno tak se do cviveni moc nezenu. Abych mela trochu sily na ty moje kluky a nebyla ze me za chvili kostra.
15. zář 2011 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky tez se pridavam jsem maminka teprve 3 tydenniho miminka.Mam chlapecka Nykolaska
15. zář 2011 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verccak Ahojky tak my to mame uplne to same jako vy.Kdyz si neodrihne tak mi to vse blinka ven,nekdy proste i kdyz si odrihne tak vsechno co spapal tak to z neho jde ven.Kdyz si ho polozim na brisko tak si rychleji rihne presne jak pises jak stary muz :slight_smile:
15. zář 2011 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak s tím odříháváním a ublinkáváním to máme stejný,ale pomáhá,když ji ještě delší dobu nechám v poloze u prsa a pak až zvednu.musím ji ale hodně hlídat,protože někdy odříhne a u toho ublinkne ještě po hodině...
17. zář 2011 v 19:46  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, my mame holcicku od 23.8. Narodila se malinka, jen 3.070 g a mela silnou zloutenku. Navic ja mela prvni znamku mlika az 6.den od porodu, v porodnici jsem vydolovala po hodine odsavani 10 ml. Navic jsem ztratila dost krve, takze u nas se rooming-in nekonal a mala se moc nenaucila sat. Od 8.dne uz mlicko slo, ale za tyden nabrala jen 60 g, tak jsem si pujcila vahu a zavolala laktacni. Mohla bych napsat roman o kojeni. Prvni tyden jsem kojila 30 minut, odsavala 20 minut, dokrmovala strikackou 15 minut, umyt, sterilizovat, uspat hodinu a za dve nanovo. Total vyrizena. Tak jsem se vyprdla na vsechny poucky a ted jsme ve fazi ze kojim z obou prsou celkem 40 minut, zvazim ji a kdyz nesnedla svou davku, dokrmim nutrilonem HA. Neodstrikavam. Mlika je konecne dost, jen smudla nezvladne dlouho tahat. Takze jsme se na konci 4.tydne probojovaly na 430-460 ml/den. Pribira mi tak 140g/tyden. Pocuranych plinek je tak 8, stolice 1-2, nekdy i 0. Zadna hitparada, ale roste, nerapli, neni apaticka, spi, tak to neresim. Krmime uz jen 6xdenne, takze se stihnu i najist, umyt a vyspat.
18. zář 2011 ve 23:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@qipa ahojky, tak to máš poklonu,žes to tak zvládla,myslím si,že až žloutenka poleví,bude to naprosto vpořádku,uvidíš,hlavně vydržet a nepřestávat kojit,udělala bych to přesně jako ty.a 460ml za den je super.
19. zář 2011 ve 12:06  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mag87 je to těžký. Zase jsem podlehla radám laktační ukončit příkrm, nenakojené dítě chovat hodinu-dvě a pak zas přiložit. Výsledek - obě na prášky. Už na to s... Tak budeme na příkrmech. A co. Svět se nezboří. Teď jsem jen na vážkách, protože přikrmuju stříkačkou, jde to krásně, ale je nesdělitelná zkušenost. Takže kdybych potřebovala někam odejít, není kdo by střídal. Mám tu calmu od medely, ale ještě se mi do ní nechce. Říká se dítěti až po 6N. My máme měsíc. Stejně čuju, že na příkrmech skončíme. A postupně kojení opadne. Neumím si třeba představit fungovat bez váhy a nemít tak přehled, kolik vypije. A vážit 4 měsíční dítě u každého krmení asi není normální. A ten stres, že dumlá 30 minut, vypadá spokojeně a za půl hodiny zas hledá, protože bůhví kolik vypila? Jako být uvázaná kojením.......... by znamenalo kojit na veřejnosti a to si třeba bez kojicího polštáře představit nedovedu.
A že to zvládám je jen iluze. Manžel šel dnes do práce a já už tu mám krizi, že jsem na to sama, zavřená, řeším jen základní lidské potřeby a nervuju se u sešitu, aby vypila dnes to co včera..........

A ještě se zeptám, malá má od včera nějakou vyrážku na hrudníčku. Dřív to měla jako reakci na pomerančový džus a rajčata na tvářích. Tam to zmizelo, týden byl klid a teď to má na prsou a na zádech pod krkem. Taky za ušima. Vypadá to jak rozsypaná krupička. Červené to je jen když se rozčílí a občas. Tentokrát to do rána nezmizelo. Koupeme v čisté vodě, mažu weledou, peru v persilu sensitive a máchám v octě. Z ovoce jím už jen jablka a banány, zeleninu jen vařenou. Tak nevím, co to je. Nevíte: Řešit to po netu je asi na psychiatra, ale pediatr má do středy dovolenou a já jsem nervní už dnes :slight_smile:
19. zář 2011 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@qipa nevzdávej to a příkrmy klidně dávej a uvidíš časem,když se to nesrovná,tak budete na příkrmech,žádná věda...víš,kolik miminek je na nutrilonu a nemyslím si,že by byli tolik ochuzené...tou stříkačkou je to fajn a přece když odstříkáš,tak může krmit i tatínek,ne?já malou taky vážím, ne kvůli pití,ale kvůli efektivnějšímu plánování třeba procházek a tak,vím, že ji vystačí cca30 ml na hodinu. a k té vyrážce,my ji měli na obličeji,bylo to v kombinaci s potničkama,myslím,že je to stejný i u vás,udlalo se jí to po kosmetice.a když křičela nebo byla ta tepla,tak se to zhoršilo.doktorka poradila sudocrem,nebyl špatný,ale problém vyřešil sebamed krém a teď mažeme sebamedem určeným přímo na pleť a je po problému.
19. zář 2011 ve 20:03  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
až teď jsem koukla na obrázek,vypadá to spíš jak alergická vyrážka...možná ta weleda...sestřička v porodnici říkala,že je moc navoněná a některým miminkům nevyhovuje,zkus ten sebamed
19. zář 2011 ve 20:05  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mag87 A davas i nejaky balzam do koupele? Ja od porodnice weleda balzam do vody a weleda olej na telo. Je mi divny, ze by se po tom osypala az ted. Po 3 tydnech. Sebamed zkusim. Mam tu i vzorek. A do koupele teda nemam davat nic, jen cistou vodu? Zas v podpazi se dost loupe, tak aby nebyla vysusena.
19. zář 2011 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky, muzu se pridat? :slight_smile: V srpnu se nam narodil nas druhy chlapecek a tak si uzivam druhe miminko :slight_smile: Je to zase krasny , i kdyz narocny :grinning: Tentokrat uz me nepotrebuje jen jeden clovicek, ale rovnou dva :slight_smile: Je pravda, ze plno veci uz clovek pri druhem miminku bere s vetsim nadhledem, vic v klidu a neresi to, co resil u prvniho, na druhou stranu casu je jeste min, nez poprve :slight_smile: Clovek rano vstane a najednou je vecer...kluci v postylkach a ja se do ni tesim taky :grinning: :wink: Psaly jste o kojeni...myslim, ze kazda mamca jde do pordnice s tim, ze kojit bude...proste to prece nemuze byt zadna veda...a ona kolikrat je. Vim to ze sve zkusenosti...poprve, s obrovskym presvedcenim, ze to zvladnu...zvladneme, jsme to nakonec nezvladli a maly skoncil na Nutrilonu...zadna veda, nadjerne rostl a ted je z nej krasny a sikovny kluk. A podruhe...rikala jsem si, treba to pujde, mozna, budu se snazit a ejhle, maly se prisal hned po porodu a ted vesele kojime...a ja doufam, ze nam to takhle pujde i dal. Takze hlavu vzhuru, at je problem jakykoli...vzdycky se da resit a tak nebo tak muze mit clovek nadherne zdrave a spokojene miminko :slight_smile:
19. zář 2011 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@lusyen Ahojky zdravim, taky doma valcim se 2 klukama a ve ctvrtek nam prijede tatinek takze uz to bude znacna prevaha.
Ted mi tu Mila kasle a frka, tak doufam ze to neprenese i na maleho.
20. zář 2011 v 07:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminy, tož se po delší době ozývám. Nějak nestíhám, čím to bude? :wink:
S kojením je to pořád záhul - malý se budí pravidelně co hodinu, sem tam si prodlouží interval na hodinu a půl. Takže opravdu skoro nic jiného nedělám. Ale jelikož prospívá a přibírá - tento týden 300g, tak je to ok. Pije totiž v jedné dávce jen cca 60ml, takže jsem z toho byla rozladěná, ale víc si toho nedá a tak si ty dávky rozloží do častějších intervalů, jak mi to vysvětlila laktační poradkyně. Tak jsem v klidu a čekám, jestli se to změní. Jinak nám strašně rychle roste, už vyřazuju první oblečky, musím dokoupit oblečení ve větších velikostech, to jsem nějak neřešila před porodem, abych věděla, komu to budu kupovat. Akorát řeším, kolik vrstev mu budu oblékat v zimě ven - bude stačit dát mu bodyčko, dupačky, svetřík, kombinézku a dát ho do fusaku?? Nebo to chce ještě další vrstvu - štramplíky, apod.?
20. zář 2011 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@verccak ahoj nejsi sama, ja uz uplne vyradila 56, a 62 je jak co, overalky a bodynka uz desne tahnou.
20. zář 2011 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mami29 nam taky prijede tatinek ve ctvrtek...uz aby tady byl :grinning: Hlavne vecer mi pri koupani, kojeni, krmeni, cteni pohadek a muchlani pred spanim chybi ruce, nohy a hlava :slight_smile: A ke vsemu to nase male mimi na me asi zkousi, kdo dyl vydrzi s nervama...chrupkat chce jen v kocarku, nebo v naruci, nebo usina pri kojeni, kdyz ho dam na usinani do postylky, tak breci, jen co ho vytahnu, je klid. Moc ho chovat nechci, protoze bych si zadelala na pekny problem...chovat, chovat, chovat a na nic jinyho by nebyl cas, ani na toho naseho starsiho prdolinka a to je mi moc lito...kdyz potrebuju mit cas na mimi, pustim mu pohadku, on se diva a ja se divam na nej a chce se mi brecet, ze musi byt sam. Ze by jeste ty hormony? :wink:

Jak to mate s usinanim u miminek vy, holky? Kdyz byl mimi Sebik, tak ten zase chovat nechtel, kdyz byl unaveny, chtel polozit do postylky, kde usnul, ale u Adrienka to vypada na pravy opak :grinning:
20. zář 2011 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
1 2 3 ... 8
Tvůj příspěvek