• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Nastávající maminky z Ostravy - "maminky čekatelky"

21. května 2014 
Zdravím všechny maminky (hlavně nastávající :slight_smile: z Ostravy :slight_smile: Je tady pár ostravských témat, ale jedná se mi hlavně o nastávající maminky, které jsou na počátku těhotenství (sama jsem ve 4.měsíci) a které najednou zjistily, že nemají v okolí těhotnou osůbku pro poklábosení o stejných problémech, návštěvách těhotenského cvičení a kurzech a mnoha dalších, budu ráda, když se ozvete :slight_smile: Mějte se krásně a užívejte sluníčka :slight_smile:
2. dub 2014 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, osoba na poklaboseni mi chybela cele tehu :slight_smile:
3. dub 2014 v 00:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@scheetje Ahoj :slight_smile: Ty už se blížíš k vysněnému konci :slight_smile: Tiše závidím, já se ještě budu pár měsíců těšit. Nemá zkušenost s dobrým předporodním kurzem nebo cvičením pro těhotné v Ostravě?
3. dub 2014 v 06:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, ráda bych se přidala do debatního kroužku :grinning: Čekáme dvojčátka (první těhotenství) a osoba na výměnu těhotenských dojmů a pocitů mi hodně chybí :(
3. dub 2014 v 07:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petule0712 Ahoj :slight_smile: my čekáme taky první a potvrzené máme jedno :slight_smile: Jak se cítíš? vše OK?
3. dub 2014 v 07:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cítím se celkem dobře, přešla mě ta největší únava a zvykám si, že budeme mít rovnou dvě miminka :wink: Zrovna se poohlížím po nějakém cvičení. Před početím jsem totiž chodila pravidelně na power jogu a teď mi to začíná nějak chybět. A co ty?
3. dub 2014 v 07:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petule0712 jsem na tom stejně_před těhotesntvím jsem chodila cvičit, ale teď jsem si v 1.trimestru dávala klid a odpočívala, ale začínám senudit :slight_smile:. Dívala jsem se na těhotenskou jógu a dost mě to zaujalo, takže příští týden půjdu vyzkoušet první lekci, pokud bude místo
3. dub 2014 v 07:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
A kam jestli se můžu zeptat? Já koukala, že je i u nás v Porubě - ale nestíhám to z práce :(
3. dub 2014 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petule0712 je to v centru Ostravy_centrum Lotos. Chtěla jsem tam chodit na cvičení ještě v době, kdy jsme miminko plánovali, ale pak jsme už nějak plánovat přestali a teď řeším těhotenské kurzy :slight_smile: Právě že je to jediný kurz, který začíná od 17.00, všechny ostatní dřív, což je pro mě nemyslitelné kvůli práce.
3. dub 2014 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
V Porubě jsou cvičení v Kaštánku (na ZŠ Ukrajinská), v pondělky 16-17h je cvičení a 17-18h je předporodní kurz. Rezervace místa předem na tel.č.. Zde je link:http://dulyservis.webnode.cz/aktualni-program/

Já měla rizikové, tak se hýbat bála a nechodila nikam, teorii jsem vyčetla z knih a videí na youtube. Pouze jdu na předporodní víkendový kurz pro páry, cca 3h, tak tam se určitě dozvím ten základ.
3. dub 2014 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děkuji za tip na cvičení a skvělé stránky! Hned mě zaujal seminář Respekt k porodu. Já budu předporodní kurz absolvovat v Porubě ve FN, tam budu i rodit, jelikož od půlky těhotenství budu muset chodit do FN i na rizikovou poradnu.
Bohužel jako pracující žena cvičení od 16:00 hod určitě nestíhám :fearful:
3. dub 2014 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Mě právě vyhovuje v centru, že začínají i později, protože mnohdy neovlivním, kdy si nadřízený vymyslí něco urgentního :slight_smile: Paní Čurdová, která tyhle kurzy vede je super ženská, má fajn přístup a neprezentuje porod jako to nejhorší v životě ženy :slight_smile:Porodnici ještě zvažuju_pořád nevím, jestli Vítkovice nebo Poruba_u Poruby mě uklidňuje, že mají dětskou JIP.
3. dub 2014 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
U me vyhraly Fifejdy, jsou krasne zrekonstruovane, v diskuzich maji 91% pozitivnich ohlasu a hlavne jsou tam pry skvele sestricky na sestinedeli.
3. dub 2014 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Osobně bych volila taky jakoukoliv jinou porodnici, ale vzhledem k dvojčatům a riziku nedonošenosti je jedinečná volba FN vzhledem k nejlepší neonatalogické péči :slight_smile:
3. dub 2014 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, já už sice 7 týdnu jsem maminkou, ale abych pravdu řekla, tak osůbka na pokc mi chyběla a chybí stále. V Ostravě nikoho nemám, a tak jsem pořád s malým sama a už mi z toho začíná hrabat :grinning:
Já jsem rodila na Fifejdách a bohužel vzhledem k mému onemocnění jsem nemohla kojit, pokud je u některé z vás tohle riziko, tak vás jen chci upozornit, že v tomto případě se přístup sestřiček úplně liší :frowning2: Prožila jsem si tam peklo a spadla na dno, díky sestřička :frowning2: ale co bylo to bylo. Kamarádka, která tam byla a kojí je naprosto spokojená, vše ji ukázali a vysvětlili i co se týkalo péče o miminko... mi ukázali akorát to, jak přebalit :unamused:
Holky, přeji vám mnoho štěstí a užívejte si to těhotenství, strašně rychle to uteče :sunglasses:
3. dub 2014 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
autor
@scheetje @petule0712 vy tedy obě čekáte dvojčátka? :slight_smile:
3. dub 2014 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@prcccek Přiznávám, že Fifejdy, i když je mám ze všech nemocnic nejblíž mě nelákají, ale ještě si říkám, že nějaký ten pátek čas je. Teď spíš řeším praktičtější věci_dneska se už musím jít poohlídnout po kapku pohodlnějších džínách, sukni, resp. všem, co mi nezničí odpoledne v práci po celodenním sezení :slight_smile:
3. dub 2014 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
To já nosím leginy ve všech podobách, nosila jsem je i před otěhotněním a budu i pak. Ale ještě nemám žádné bříško, takže to střídá s normální konfekcí. O špatném přístupů k maminkám co se nerozkojí jsem už bohužel taky slyšela. Prcccek @ ty si zase užívej mateřství, já už se těším, i když mám celkem strach, jelikož nevím jak budu zvládat obě děti najednou :confounded:
3. dub 2014 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to me mrzi s tim kojenim. Jsem sama zvedava, jak mi to pujde :unamused: Ne ne, ja cekam jednu holcicku :slight_smile: Chteli jsme kluka, jsme s manzelem oba hodne vysoci, tak basketbalistu :slight_smile:, a taky jsem moc chtela dat jmeno Oliver :grinning:, ale hlavni je zdravi, ze. Ja se na porod tesim, po nem uz konecne nebudu muset resit co muzu jist a co ne, zmizi mi ekzem, ktery se mi objevil na rukou od 18.tydne, zmizi otoky nohou a rukou, prestanou silene sny atd. Ale vim, ze nastanou zase jine srandy :slight_smile: Jake mate obtize vy, v tehu a po porodu?
3. dub 2014 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, zdravím, budoucí maminky z Ostravy. Já už taky pomalu finišuju a jsem zvědavá, jaké to bude tentokrát po porodu, protože každé miminko je jiné. Žádné velké potíže nemám, akorát asi budu mít plánovaného císaře, pořád doufám, že se mu vyhnu. Jinak jak píše
@scheetje , že nebude řešit, co si dát k jídlu, tak to asi bude spíše naopak, až po porodu při kojení začne ta dietka :wink: , teď je to s jídlem ještě ok, akorát že žaludek občas stávkuje. A taky mám vybranou porodnici Fifejdy, byla jsem tam poprvé spokojená. Hlavně všem přeji bezproblémové těhotenství a zdravá miminka.
3. dub 2014 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Myslela jsem, ze si konecne dam ty "listeriozni" pochutiny, ktere v tehu nesmime :slight_smile: Uzeny losos, hermelin, grilovane kuratko... Mnam mnam mnam :grinning: Cetla jsem, ze uz se to pri kojeni muze... Hlavne mi nerikejte ze ne :sweat_smile:
3. dub 2014 ve 23:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Hezky nazváno "listeriozni" pochutiny :grinning: Přiznávám, že tyhle nezdravé věci mi občas taky chybí, hlavně na ně mám teď extra chuť :grinning: nevím nevím u toho kojení_ber, že všechno co sníš, jde do mlíka a pak do mimina, to by chtělo ještě asi prodiskutovat s odborníkem
4. dub 2014 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ach jo, tak já se těch kupovaných chlebíčků, na které mám chuť celé těhotenství, snad vážně nedočkám :grinning:
4. dub 2014 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petule0712 ahoj, jen chci říct že na Respektu k porodu jsem byla 2x (2011 a 2013) a bylo to vždycky super, takže doporučuju. A na cvičení jsem 2x chodila na porubskou polikliniku, je to v neděli dopoledne, takže se to hodí i pro pracující. Chodí se tak od 12tt až do porodu klidně. Je to plavání a cvičení, vede to PA, takže se i hodně povídá o těhu, porodu atd.
Na předporodním kurz FN jsem taky před prvním porodem byla, ale kromě prohlídky porodnice mi to přišlo ztráta času a peněz..stejně půlka věcí byla jinak. :unamused:
4. dub 2014 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@scheetje Neboj, dočkáš se, ty listeriózní pochutinky se při kojení už můžou a já, když mám chuť, si i teď koupím ruské vejce, nebo balený salát, pultový bych neriskla, ale balený- proč ne, nekupovala bych jedině, kdyby byla vedra jako v létě. Syrové maso taky nejím, ale takové vajíčko k snídani, kdy je žloutek pěkně tekutý- mňam mňam. Říkám si, kde by se u slepiček z uzavřených chovů, které jsou hlídané od vajíčka po slepici ta listerióza vzala. Ale při kojení si prostě musíš hlídat vše, co sníš, ze začátku pozorovat mimi, jestli nemá vyrážku, bolení bříška, nejíst čerstvé pečivo, nadýmavé potraviny, pálivé, některé maminky mají hodně omezený jídelníček no a některé můžou všechno a miminku nic není, takže záleží, co bude moct pít mimčo.
4. dub 2014 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eva118 No o vajickach ani nemluve :slight_smile: Taky miluju roztecene volske oko a ted mam smolika :grinning: Na ty zminene potraviny si budu samozrejme davat pozor a uvidime.
4. dub 2014 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojj čekám dvojčatka jsem v 16.týdnu
5. dub 2014 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petule0712 Dobré ráno :slight_smile: chci se zeptat ohledně předporodního kurz ve FN Ostrava_probíhá i o prázdninách? Ve Vítkovicích totiž ne a budeme v týdnech, kdy berou na kurzy právě o prázdninách, před nimi bude ještě brzo a v září se bojím, že už ho ani nemusím dokončit, když mám termín 2.10.
15. dub 2014 v 06:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@Gabikat : Ahojky, na stránkách Fakultky je napsáno, že probíhá pravidelně Každé pondělí od 14:30 - 17:30 a je určen pro ženy od 32 týdne. Zkusím tam zítra z práce zavolat a poinformuji se a pak dám vědět. Hezký večer i když trochu upršený
15. dub 2014 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petule0712 po konzultaci v nemocnici a detailním pročtení www stránek je zjištěno, že červenec a srpen se kurzy nekonají :frowning2:
2. kvě 2014 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabikat Ahojky, děkuji za info... To je pěkně blbé... V září už asi na předporodní kurz s dvojčátky bude trošku pozdě :( A jak se cítíš? Já jak kdy, pobolívá mě bříško, ale to je prý s dvojčaty na denním pořádku a teda milionkrát denně běhám na toaletu, děs běs, hlavně mezi pacienty.... Vyzkoušela už jsi tu těhotenskou jógu?
5. kvě 2014 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek