• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažení o miminko od září 2013

12. ledna 2014 
Holky, které se snažíte od září o miminko, přidejte se. Já mám za sebou zamklý potrat na konci srpna, dr. mi v pátek na kotrole 14 dní po revizi doporučila hned snažení, takže jdeme znova do toho :slight_smile:
15. zář 2013 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky-taky mam za sebou zamlkly potrat-pak po třech mesících spontánní potrat..je to už rok..ted se taky snažíme tak snád se zadaří a bude to už konečne v pořadku :slight_smile:
@silvik77
16. zář 2013 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silvik77 Ahojky taky jsem mnela zamlklý potrat ale už před rokem,pak za tři mesíce spontanni potrat-ted se opet snažíme..tak snad potřeti budeme mit vetčí šteští :slight_smile:
16. zář 2013 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silvik77
@krausule ahoj holky, můžu se přidat? Snažíme se teda od dubna a jsem z toho řádně na nervy, ale chci začít znovu a s optimismem. Koukám, že jsme všechny stejná věková kategorie :slight_smile:
16. zář 2013 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nessik no taky koukám..nekdy si říkam,že jsem už na to mimčo "i stara" ..a na nervy jsem taky..my se snažime už od března..a je to nekdy pekne na palici..:frowning2:
16. zář 2013 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nessik
@silvik77 Jinak už dva tydny beru gynex a dneska po dlouhe dobe-ovulace..žeby Blýskání na lepší časy?
16. zář 2013 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@krausule super, tak šup na to a budou //. Máš problémy s ovulací? Já právě ne a stejně nic :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. zář 2013 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já se taky přidávám. Snažíme se 3měsíce a tělo jako by to poznalo a zbláznilo se. Mám uplně z ničeho nic rozhašenou MS, takže zjistit, kdy se máme co nejvíce tulit, je fakt kumšt. :frowning2:
16. zář 2013 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jak tak koukám, musím se k vám přidat. Minulý týden mi bylo 35 a na oslavě narozenin jsme se s manželem rozhodli, že se pokusíme o další dítě :slight_smile: Jen to teda nějak nevychází, teď jsem onemocněla a je mi tak blbě, že nemůže být o nějakém snažení ani řeč :frowning2:
16. zář 2013 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nessik ano,po tech dvou potratech mne to hrozne blblo,taky jsem dost "špinila"..pořad proste neco..jednou sme to s doktorkou "vychytali"..byla jsem na ultrazvuku a ukazovala mne že mam zrovna ovulaci,tak že tomu trošku "pomužem" :slight_smile:...dostala jsem dogance-a mneli sme si dat "nášup" na druhy den..přítele jsem tedy "znásilnila"..jak pravila pani doktorka...a stejne nic...to sklamani je pak hrozné...určite to znaš že.. :frowning2:
16. zář 2013 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llluckaaa ahooj..a ty dve dítka se vam povedli hned?? :slight_smile:
16. zář 2013 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@krausule Bohužel ne :frowning2: První pokus skončil potratem v 8tt :cry: Ale pak už to šlo podle plánu, do dvou měsíců od rozhodnutí bylo zaděláno :dizzy_face:
16. zář 2013 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@krausule tak snad se to zase nastartovalo a půjde to! Jo, to zklamání je děsné, já jsem 5 DPO, příznaky žádné a vím, že to opět nevyšlo :frowning2: A teď budu čekat 9 dní na MS.
16. zář 2013 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llluckaaa a jak máš staré dětičky? Já 7 a 3,5 roku, obě byly na první šup , mezi nima potrat, ten byl druhý měsíc snažení, v lednu jsem byla na revizi pro MA, těhu na první šup a od dubna se snažíme a nejde nám to :frowning2:
16. zář 2013 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nessik 5 a 2,5. Já jsi si pořád říkala, že mi to stačí, ale teď to na mě znovu přišlo :grinning: Ale chceme tomu nechat volný průběh, žádné tlačení na pilu. Jen bych teda potřebovala otěhotnět do konce roku, než mi skončí pracovní smlouva.
To chce čas.... Ono to půjde :wink:
16. zář 2013 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nessik jsem v tech ovulačních testech teprv "začatečník":slight_smile:..jak to funguje?Dnes test pozitivní-takže zítra mame na to vlítnout?
16. zář 2013 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llluckaaa taky bych chtela holčičkuuu... :slight_smile:)páreček hmm...
16. zář 2013 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@krausule Já si taky hrozně přála holčičku (už napoprvé) a byla jsem šťastná, že se mi napodruhé povedla. Jsem zjišťovala u kamarádek s holčičkami jak, kdy, kde :grinning: Teď bych taky asi raději holčičku, ale spíš z praktického důvodu kvůli oblečkům, jinak mi je to jedno.
Já se v ovulačních testech vůbec nevyznám :unamused:
16. zář 2013 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llluckaaa no a co si u kamarádek zistila?Máš náky recept???Uvítala bych.. :grinning:
16. zář 2013 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@krausule Dvě kámošky, které měly mimčo v době, co já, otěhotněly obě 7. den cyklu. A obě pouze na 1 pokus. Tak jesm si říkala, že se musím zaměřit na dny před ovulací :wink: Nevím, jestli to opravdu funguje, ale holčička z toho je :grinning:
16. zář 2013 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@krausule ovulace by měla nastat za 12-48 hodin po pozitivním testu. Vlítla bych na to rozhodně hned dneska a následující 2 dny. je hodně velká pravděodobnost, že se povede.
@llluckaaa tím, že nám to šlo vždy hned se to teď nekonešně vleče, navíc teď v září bych měla termín porodu, takže nervy slušně pracují :frowning2: Já mám doma 2 holčičky a brala bych třetí, ale vzhledem k tomu, že se nám půl roku nedaří je mi to fakt jedno, hlavně, aby nějaké mimi bylo. Ale klučíka si po holkách nedovedu představit, snad bych to ani neuměla :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. zář 2013 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llluckaaa vaav..tak to jsem mnela vedet pár dní dřiv :slight_smile:...ale néé..mam doma zdraveho kluka,a to je nejvetčí štestí..i když holčičku bych brala mooc..ted už si říkam hlavne aby to "neco" vubec bylo...a povedlo se konečne..ja otehotnela dvakrat nášup..a dopadlo to špatne...ted to už pul roku nejde...tak až se konečne zadaří-třeba by to už mohlo vyjít...snaad.. :grinning:
16. zář 2013 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nessik jeeejda-to bude miít muj "radost"..tolik plození behem tři dnu..to aby si vzal dovolenou :slight_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. zář 2013 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@krausule škoda, že neměříš. Já třeba vím, že ovu nastane den po tom, co mám pozitivní ovulační test. Ale někomu dojde až po 48 hod. Tak určitě bych to zkusila zítra, pokud to nevyjde dnes :slight_smile: Jo, že těm chlapům se na povel nechce, že? :angry:
16. zář 2013 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nessik mužeš mne prosim te poučit?Jak zistím kdy mám ovulaci?No prave...u nás je to jak schvalne..když mam plodné dny muj je jak svinu unaveny.. :grinning: ..nejak se nemužem domluvit..
16. zář 2013 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@krausule, tak grafy apod. to je můj koníček, ale je to na delší povídání, zkusím to nějak zkrátit. Pokud máš pravidelné cykly, tak asi stačí dělat ovulační testy, protože jich mo nespotřebuješ, ale pokud by se ti chtělo měřit, tak se i z grafu dají zjistit různé poruchy cyklu. Vždy první den mentruace je 1. den cyklu. Je to vždy první den krvácení, ne špinění, pokud špiníš, patří to ještě k předchozímu cyklu. Já začínám měřit po skončení menstruace, měřím obyčejnou digitální rychloběžkou v pochvě. Důležité je měřit každý den hned po probuzení pokaždé ve stejnou dobu (max +- 30 minut). Teploty zapisuju do fertilityfriend, ale jsou myslím i nějaké české verze, ale mně se líbí fertilty. Teploty před ovulací jsou nižší, po ovulaci vyšší (teplotu po ovulaci zvyšuje hormon progesteron), zvýšení musí být aspoň o 0,2 st. Poslední den nízkých teplot je den ovulace. K ovulaci bezpečně došlo, když po ní následují 3 dny vysokých teplot, pak to vyznačí i ten program ferilityfriend. Kromě teplot se zjišťuje taky hlen děložního čípku, těsně před ovulací je čirý a tažný jako vaječný bílek nebo je vodový, můžeš mít pocit mokra (já to mívám tak 3 dny před ovulací). A pak se dá sledovat i děložní čípek, před ovulací je měkký, těžko dosažitelný a otevřený, po ovulaci se uzavře a je tvrdý a nízko.
Hodila jsem tady svoje dva poslední grafy. Jo, ještě jedna věc, fáze od ovulace do menstruace je vždy stejná a trvá obvykle 12-16 dní, takže pokud máš pravidelné cykly, např 28 dní, tak odečteš 28-12=16 a 28-16=12, takže k ovuaci dochází mězi 12-16 dnem cyklu. Uff, tak to ve zkratce, snad je to aspoň malinko srozumitelné.

http://www.fertilityfriend.com/home/261e8d

Chlapům je asi lepší o plodných dnech nic neříkat :slight_smile:
16. zář 2013 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nessik no ty joo..takový kvalitní výklad..to čumím,jak to máš zmáklé..nejsi ty náhodou učitelka??Ted si připadam jako negramotná-ale opravdu o tehle vecech nemám ani ponetí..takže si připadam jako "telátko" :slight_smile:....díky moc ,ted už tomu rozumím daleko víc..to joo..ja mojemu radši neříkam kdy mam plodné dny..pač-je pak akorat ve stresu..stejne tomu chlapaci nerozumí..co my ženské prožívame..ja když dostanu "mršku"..a mam s toho depku-muj mne vždycky řekne..nestresuj se,bud v klidu..co blázníš..povede se příšte.. :confounded:
16. zář 2013 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nessik Taky koukám, jak to máš podchycené :wink: Já toto nikdy nezkoumala, celá moje strategie spočívala v tom mít sex každé dva dny :grinning:
16. zář 2013 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@llluckaaa
@krausule
@nessik
Ahoj holky, tak to je super, že se navzájem podpoříme a že jsme věkově stejně :slight_smile: Mě bude za tři týdny 36 a snažíme se už 4 roky, vyšlo nám to jednou a se špatným koncem, ale věřím, že bude líp :slight_smile: Dr. mi říkala, že věk je jen číslo v občance, že se tím vůbec nemám zabývat :slight_smile:
16. zář 2013 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silvik77 Ahoj. Neboj, určitě se to brzy povede. Já byla minulý týden u dr. pro souhlas, jestli můžu další dítě :sweat_smile: Mám za sebou dva císařské řezy, tak jsem se trochu bála. Ale uklidnila mě, že prý má víc pacientek, které porodily 3 děti císařským řezem a jsou v pořádku :slight_smile: Prý slyšela o jedné, která takto porodila 13 dětí. Tenhle rekord ale překonat nehodlám :grinning:
16. zář 2013 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@krausule no, bylo by to nadlouho, tohle bylo jen malinko a ve zkratce. Učitelka nejsem, ale tyhle věci mě baví, navíc je úžasné sledovat, jak to tělo funguje, i když těhu nikde :grinning:
@silvik77 určitě se povede :wink:
@llluckaaa no jo, když my tuhle frekvenci nezvládáme, jsme oba vyřízení z práce a dětí :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: , tak se to snažíme směřovat do plodných dní.
16. zář 2013 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
1 2 3 ... 12
Tvůj příspěvek