• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
Cau holky,

žiju ve Fr, od roku 2004, jsem od Lyonu. Pokud jste někdo taky z Fr, tak třeba písněte, bylo by to fajn.. :slight_smile: Moc nás tady holek není. :frowning2: Tak doufám, že se třeba někdo ozvete! :slight_smile: :dizzy_face: :sweat_smile:
17. zář 2007 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj Melori, veľa nás tu fakt nie je :wink:
Ja som momentálne na Reunione, predtým sme bývali v Bretónsku...
17. zář 2007 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Cau Bihan,

to jsem nečekala, že mi někdo takhle rychle napíše!
Je mi 27, a snažíme se o miminko. a jak ty?
ahoj
17. zář 2007 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj meleri,

tiez som vo Fr., cakame s manzelom babatko, rada s vami tiez pokecam :slight_smile:
17. zář 2007 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, my sme sa dosnažili pred 8 mesiacmi, keď na mňa vykukli dve paličky na teste :grinning: Teraz sa snažíme tváriť sa pokojne a čakať na to, čo na nás čoskoro vykukne... Ja mám 25...
Webka, ty si odkiaľ?
17. zář 2007 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Cau Webko,

mě to teprve všechno čeká, teda doufám, že se to podaří a budu těhotná. Odkud jsi?
Bihan, tak to už je za chvíli! Ještě jeden měsíc.
No my to zkoušeli dlouho a nedařilo se, tedkom jsme začli s IVF. je to celkem nepříjemne, ale co by člověk neudělal.... :slight_smile:
17. zář 2007 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahojte babiky, aj ja som vo Fr - v Lyone uz takmer dva roky.
toto je moj krst v modrom konikovi - no a vidite hned na uvod aj akysi preslap - ani som sa nepredstavila - jzfr = jana z francuzska (hadam som to si to vyzehlila :sweat_smile: )
17. zář 2007 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Cau Jano,

ty jsi z Lyonu? Tak to je supr! Já bydlím asi padesát km. od Lyonu! Slovenku znám jen jednu, jmenuje se Slávka a bydlí v Tournonu, ale tedkom bydlí v Nemecku, nevím na jak dlouho. Jinak já jsem Petra.
mej se pekne!
18. zář 2007 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj ahoj ahoj

tak som rada, ze je tu niekto z domova - aj ked je to len cez pc, ale potesi, ze tu nie som sama

neda sa mi velmi pisat, lebo mam na kolenach drobca M - neche sa mu spinkat - len by bol na rukach a taky je nepokojny akoby sa chystal zubkovat (pripravovat na zubkovanie)
takze ak sa neozvem za cely den - tak som babatkovsky zamestnana a k pc sa dostanem predpokladam az vecer, ked si oboch drobcov ulozim do postielok

j :wink:
18. zář 2007 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj Jano,

tak to je supr! No, my se na to teprve chystáme, no nevím jistě, jestli to vyjde, třeba nakonec budem muset adoptovat..já se minulý týden setkala s jednou holkou co žije přímo v Lyonu, a bylo to supr. Jo, taky jsem tu sama, mám pár kamarádek jiných národností, ale často se stane, že se odstěhujou, a zkrátka člověk to musí pořád nějak udržovat...ale s dětma je ti určitě veselo! Mě celkem taky, ale chybí mi občas pokecat si česky - slovensky..je sranda, že je tu víc slovenek než češek..znám dvě slovenky, a jednu češku..ale obě dvě jsou už pryč...dobrou noc!
18. zář 2007 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja som sa vo Francúzsku nikdy so žiadnou Slovenkou nestretla (teda okrem kamošky, s ktoru sme boli v lete makať :grinning:)... vlastne blbosť, raz som stretla jeden český párik.. boli na dovolenke...
No a teraz mi to už fakt nehrozí, na Reunione určite niet ani nohy...
Inak mám jednu býv. spolužiačku, ktorá v Lyone pracuje, teraz niekedy sa tam má aj so snúbencom sťahovať...
18. zář 2007 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte

neviem ako pre vas, ale mne niekedy staci aj to, z viem, ze je tu niekto od nas - aj ked v lyone je mozno stretnut zopar slovanov - najma poliakov

takze sa tesim, ze aj vo fr su nase babenky - pravdaze tym myslim aj reunion a ine dom tom
18. zář 2007 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

ozyvam sa az teraz :wink: Ja som zo severu, zima tu je strasna, nikdy si na to nezvyknem... :unamused: Poznam tu dve super slovenky, casto sa vidime a stretavame, tak aspon nezabudnem po slovensky...

Momentalne s manzelom o dusu diskutujeme o mene pre nase babo, chceme nieco univerzalne co bude obom rodinam zniet " prijatelne" ! No, ale mame este cas :grinning:
18. zář 2007 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
to verim - vybrat to spravne meno - nie je vobec lahke

ja som volila francuzsku formu mena (kedze zijeme vo fr) - najma kvoli chlapcekovi - kedze ten priezvisko pravdepodobne menit nebude
co sa tyka nasej bambulky aj jej meno sa pise francuzsky, no oboch ich volam po nasom a hlavne zdrobneninami
18. zář 2007 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pre dievca urcite chceme meno, ktore sa bude koncit na " a " . To je moja podmienka a manzel suhlasi :slight_smile:
A pre chlapca - nevieme, ale nechceme typicke francuzske meno, takze vyber bude tazky.
18. zář 2007 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj kocky!
Taky se hlasim z Francie :slight_smile: Z bretane.. Ja myslim,ze cesek a slovenek je tady docela dost,alespon co jsem vycetla na ruznych diskuzich ;)
18. zář 2007 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
mne sa pacili Alexandra - ale tak sa uz vola muzova neter - tak sme nechceli mat dve s ronakym menom a nasa druha neter sa vola Laetitia - ale po slovensky mi to znelo tak divne aj ked samo o sebe sa mi to meno paci
18. zář 2007 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
webka co třeba Adriana(i když, pokud se to vyslovuje, tak to svádí k chlapecké variantě,že?)? a pro kluka Oliver(Olivier).Jinak vás všechny zdravím, i když nežiji ve Francii, ale v ČR :wink: .
18. zář 2007 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nas vyber jmena to byl beh na dlouhou trat ;) Jsme vybirali az do porodu :grinning: Mne se libilo takovych ceskych jmen,ale kvuli vyslovnosti to nebylo mozne. A to same nektere francouzske jmena. Nakonec jsme vybrali "Lea" tesne pred porodem, a druhe jmeno az asi 3 dny po porodu :slight_smile:
18. zář 2007 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
lucija moc hezké jméno :wink:
18. zář 2007 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Webko - skusali ste na stranke bebe prenoms?
18. zář 2007 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás to s menom nebolo až také zložité... dievčenské muselo končiť na -a a chlapčenské s podobnou výslovnosťou v oboch jazykoch... Takže keby to bol chlapček, bol by to Daniel, ale už vieme, že to bude Sára - teda Sarah... to sa viac hodilo k nášmu priezvisku :wink: (do užšieho výberu postúpila aj Nina)...
No a manžel bol taký zlatý... ja som vyberala a on schvaľoval (pretože zo zásady sa mu páčilo všetko, čo som vybrala :grinning:)
19. zář 2007 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
niet nad sikulky :wink:
19. zář 2007 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sarah je nadherne meno - super vyber
19. zář 2007 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Cau holky,

tak vidím, že se to tu fakt rozjelo!!tak to je supr, jen tak dál!!!
Jinak vám fakt závidím, takové věci zatím řešit nemůžu a možná ani nikdy nebudu....nás si doktor zapsal jako infertilité inexpliquée....ale snad mi tu závist prominete, a budete se se mnou pořád bavit! :slight_smile: :slight_smile:
19. zář 2007 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Peti,

nevzdavaj sa prosim ta - moji fr svagrovci nemohli mat deti vobec (on bol na chybe) - dovtedy vsetky zname techniky zlyhali a potom po niekolkych rokoch a aj niekolkych FIV im ich (a dnes uz aj moj) gynekolog ponukol nejaku novu metodu - s ktorou sa iba viac menej testovalo .............. a dnes maju dve krasne dcery sedem a trojrocnu (su velmi stastni :slight_smile: )
19. zář 2007 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Cau Jano,

dík moc za povzbuzení. Jsem strašně unavená, proto tady deprimuju. Sorry!! :frowning2:
To je krásné, dvě děti, šlo asi o metodu ICSI, máme na to taky jít, je to prý úspěšnější. Tak nevím. Třeba se nám zadaří hned napoprvé. Já končím, jdu něco dělat... :slight_smile: měj se pěkně.
19. zář 2007 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, dík za pochvalu :wink:
Meleri, chcela som ti napísať to isté.. neklesaj na duchu (napriek tomu, že nepochybujem, že je to ťažké)... nevysvetliteľná sterilita sa možno zmení a budeš môcť pridať svoj príspevok do témy "zázraky sa dejú" :wink:
19. zář 2007 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, aj ja sa hlasim k vam, zdravim Bihan a Jzfr, my sa uz 'pozname'. Tiez som zalozila temu 'Francuzsko', ale bohuzial omylom len na SK, dokonca 2 tyz pred Meleri, ale som rada, ze je nas tu nakoniec viac!!! My zijeme 5 km pri Cannes a Alex prave spi, tak mam volno, hura! Dnes sme ochutnali prvykrat mrkvicku,; no to bolo :slight_smile:
19. zář 2007 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak si náš našla, Tini? :wink: :grinning:
Mám na teba jednu maličkú otázočku: ako to ty, vysoko vzdelaná osoba určite s bohatým spoločenským životom pred tehotenstvom zvládaš teraz na "materskej"? (a ešte navyše vo Francúzsku :sweat_smile:)
Ja som doma zatiaľ len pár mesiacov a začínam mať pocit, že mi z toho švihne.. alebo sa to po narodení zmení?
19. zář 2007 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini,mame uplne stejne stare deticky, moje Lea je jen o den starsi :dizzy_face:

Meleri,hlavu vzhuru,urcite se vam jednou zadari!!! :dizzy_face:

Bihan,uz 38tt a jeste pohromade??? :grinning: To uz brzy vypukne.... :slight_smile: Uz se tesim na fotecky vasi Sarinky :dizzy_face:
19. zář 2007 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek