Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Snažilky květen 2016

petulkkab
18. únor 2016

Ahoj holky, s přítelem jsme domluvení, že od května se začneme snažit o miminko, jelikož koncem dubna mám prohlídku u dr a vysadím prášky. Pokud tu je někdo, kdo má stejné plány, připravujete se na to nějak? Berete kyselinu listovou nebo nějaké speciální vitamíny?

anezkak
18. únor 2016

Jj,ja sem brala kyselinu listovou (mamavit) tak cca mesic predem. Nepila jsem alkohol, nekourila, vyhybala se zakourenym mistnostem. Chodila sem 2x tydne cvicit (to asi dva mesice predem) - predtim sem byla docela lenoch ;) a pak sem vysadila HA a do 14 dnu sem otehotnela. Mozna,ze tomu me snazeni pomohlo..kazdopadne sem byla vyrovnana, ze pro to neco delam.

petulkkab
autor
18. únor 2016

@anezkak Ahoj, děkuju za odezvu. A jak dlouho si předtím brala HA? Já od 17let EVRU - náplast a když mi zjistili ve 25 letech mutaci MFHTR a PAI - 1 tak mi dali Lamyu, díky které nemám už teda 3 roky menstruaci a trochu se toho otěhotnění děsím, že to nepůjde tak hladce...

anezkak
27. únor 2016

HA jsem brala 10 let v kuse bez prestavky. Jenze cyklus jsem mela naprosto pravidelny. Asi nikdy se nestalo, ze by me menstruace vynechala. Vedela sem ze v utery poslesni prasek pak ze to ve ctvrtek prijde.. a zase kdy prvni prasek. Tak nevim. Ja si myslim, ze to bude dobry. A co ti rikali na gyn? Me puvodne taky predpovidali 3 mesice nejmene a chytlo se to hned.

deeho
6. bře 2016

@petulkkab Ahoj, my taky začneme pravděpodobně od května... já jsem brala femibion, teď beru nějakou čínskou medicínu (mělo by tam být hodně kyseliny listové), ale já byla v únoru na revizi - zamlklé těhotenství, takže musíme čekat... jinak mám leidenskou mutaci (heterozygot), teď ještě obíhám nějaké doktory, protože v nemocnici mi řekli, že to mohlo způsobit ten leiden... jinak já měla vysazeno půl roku.

petulkkab
autor
6. bře 2016

@deeho Tak já mám MTHFR c677t homozygotní a stejně tak PAI - 1. Tak jsem zvědavá, co mi doktorka na to řekne, protože prý mi je klasická listovka k ničemu, protože to tyto mutace neumí vstřebat či co. Tak uvidíme.

deeho
6. bře 2016

@petulkkab tak to bys měla jíst listovku třeba v tom femibionu, prej už je tam nějak upravená 🙂 a na hematologii jdeš taky? Možná by sis měla píchat od začátku těhotenství claxane, mně říkali, že možná budu muset, a to jsem heterozygot.

petulkkab
autor
7. bře 2016

@deeho Na Hematologii jdu až budu vědět, že jsem opravdu těhotná, jinak zatím mi bylo řečeno, že není nic jiného třeba 🙂 jj chci se pozeptat dr jaké vitamíny jsou nejlepší, ale jdu k ní až v květnu a přijde mi to neskutečně dlouhé :D

deeho
7. bře 2016

@petulkkab jo tak hlavně, že tam máš dorazit, až zjistíš, že jsi těhotná, já právě jdu k nové hematoložce, ta u které jsem byla, mi řekla, že do 3 měsíců to neřeší a píchat, že si začnu až v 38 týdnu, pak jsem si tady zjišťovala, jak to měly ostatní holky a jdu jinam... doufám, že tam se s nimi domluvím, aby mě kontrolovali od začátku. Tak všichni doporučují tu kyselinu listovou, buď přímo nebo v tom femibionu 🙂 myslím, že tím femibionem nic nezkazíš 🙂

terundaberunda
14. bře 2016

Ahojky holky, jestli nevadí přidám se k Vám také. 🙂 S manželem plánujeme snažení také na květen. Od začátku únore beru listovku, mám ElastiQ. A tento měsích bych chtěla zkusit i ovu testy, jak to +- vychází. 😀 Tak uvidíme kdy se zadaří.

petulkkab
autor
14. bře 2016

Ahojky, vítám tě mezi námi 🙂 no já budu antikoncepci vysazovat až začátkem května a musím se zbavit ještě jedněch léků, proto čekáme do května. Tak snad se nám brzy všem zadaří 🙂

terundaberunda
14. bře 2016

@petulkkab NU já antikoncepci neberu od října, prostě jsem si řekla, že vysadím. Před antikoncepcí jsme měla nepravidelný cyklus, teď 4 měsíce po vysazení, musím zaklepat, ale cyklus pravidelný ;). Také doufám, a všem přeji aby se svých štěstíček dočkaly co nejdříve 😅

matulka93
21. bře 2016

Ahojky holky, jestli nevadí přidám se k Vám také. 🙂 31.4 mam kotrolu u mudr. a chci vysadit léky. Přítel má skoro 5letou kočku z předchozího vztahu.

Mě bude v září 23, příteli 24. Bydlíme spolu 4-tým rokem, v rekonstruovaném bytě. Pracuji jako přímá péče v důchoďáku se zvláštním režimem 🙂 .. Mimo jiné šiji a navrhuji oblečení a maluji (papír i zdi 😀 )
Budu ráda když najdu kamarádku 🙂 A dozvím se užitečné rady 🙂
jinak Antikoncepci beru cca 9let... 🙂

petulkkab
autor
21. bře 2016

@matulka93 Ahojky, mně je 28 a příteli 32. 12.5.2016 jdu na kontrolu k dr a chci právě vysadit prášky. Do května totiž musím vysadit ještě jedny léky, které by pro mimi nebyly dobré. Já pracuju jako personalistka. Doma trénujeme s 6 letou psí slečnou, která občas vydá za 100 čertů :D jinak mě baví háčkování, pleteční, knížky, příroda atd. 🙂 už sem začala brát vitamínky pro plánování tak alespoň malý krůček kupředu 🙂

Sem začni psát odpověď...

Odešli