Používáme cookies. Více informací zde. OK

Společný termín porodu říjen/listopad 2016

septums
21. únor 2016
Ahoj maminky, co máte termín porodu v říjnu a listopadu. Pojďte sdílet své první dojmy, pocity a radost z přicházejícího nového miminka.
Čekáte první miminko nebo už jste početnější rodinka?
Jak zvládáte první dojmy z //?
joy7
22. únor 2016
Ahoj, já bych měla mít termín na konci října 🙂 Dvěma čárkám jsem nemohla uvěřit (i přesto, že jsem to "tušila", že by to mohlo vyjít) 🙂 Zatím si to ale moc nepřipouštím, protože na ultrazvuk jdu až teď v pátek, tak doufám, že bude všechno v pořádku.. pořád si říkám, že je ještě dost brzo 🙂 Jinak čekáme první miminko.. Zatím jsme to ani nikomu neřekli 🙂
septums
autor
22. únor 2016
@joy7 ahoj 🙂 my čekáme druhé miminko, tak uvidíme jak ti budeme se dvěmi dětmi zvládat, na utz jsem objednaná az za 2 týdny, cítím se celkem dobře, tak doufám, že uvidím uz srdicko 🙂 jinak termín mám na konci října taky ale to se muze ještě posunout podle velikosti miminka na utz 🙂 Úplně mi mluvis z duše, i když je to me druhé těhotenství, jsem hrozne opatrná a nepřipouštim si to, nikomu jsme to s manželem neřekli a budeme to tajit co to půjde 🙂
joy7
22. únor 2016
@septums Já právě nejspíš srdíčko teď ještě neuvidím (podle toho, co jsem tu na diskuzích četla).. Nevím, jestli jsi to četla v předchozí diskuzi, ale na kontrole jsem právě byla minulý týden, kde mi brali krev - na utz samozřejmě zatím nic nebylo..a doktorka mě strašila mimoděložním.. jenže já mívám dlouhý cykly, takže jsem měla ovulaci pozdě.. HCG bylo 980 (16DPO), takže mě to uklidnilo.. 🙂
septums
autor
22. únor 2016
@joy7 to znám, některý doktorky jsou moc chytrý a hned stresujou, ja se proto objednala až za 2 týdny, měla bych byt 7+3 tak by snad mělo byt něco vidět, vis jak pokud nemáš bolesti atd tak stačí k MUDr vyrazit kolem 8 týdne. Ale jsem ráda, že Hcg mas vysoký, takže to vypadá super! Hlavně byt v klidu 🙂
joy7
22. únor 2016
@septums Děkuju 🙂 Já bych šla taky dýl, ale byla jsem už od listopadu objednaná na preventivní prohlídku, takže se to takhle sešlo 🙂 Ty už určitě uvidíš i srdíčko 🙂 Jinak taky se cítím dobře..občas cítím břicho, jak kdybych to měla dostat, ale to je prý normální 🙂
septums
autor
22. únor 2016
@joy7 no snad jo, snad bude vše ok, i když furt počítám s variantou, že byt nemusí ale beru to pozitivne, furt si říkám, že je lepší potratit jak vychovavat postiženy miminko, ja bych na to neměla a obdivuju všechny co to statečne zvládaj.
Jj citit břicho jako před ms je normální, ona sa te děloha postupne zvětšuje 🙂
Tak hlavně aby se miminkům u nás v bříšku líbilo 🙂
Jo a promiň, za chyby jsem na mobilu a tu si to píše háčky a čárky jak chce
joy7
22. únor 2016
Přesně tak 🙂 Mám to úplně stejně.. Ale já věřím, že to malý bude silný 🙂 Dám vědět v pátek, jak jsem dopadla 🙂
mysihoblina
22. únor 2016
Já už to trošku vstřebala TP zatím 6.10. 🙂 vstřebávala jsem to dlouho bo mám doma půlročňáka 😃
septums
autor
22. únor 2016
@mysihoblina wow tak to je super, aspoň budou skvěli parťáci 🙂 co na to přítel/manžel 🙂 ?
septums
autor
22. únor 2016
@joy7 určite napiš, budu držet palce a věřim, že bude vse ok 🙂
veselab
24. únor 2016
Ahoj holky, ráda bych se k vám přidala. Podle těhu kalkulačky na webu mi vychází termín buď 31.10.2016 nebo 6.11.2016 🙂 První duch na TT byl minulý týden ve středu - sakra - to už je týden, to je děs jak to letí, v pátek jsem už byla u paní doktorky na HCG - bylo 680 a včera znovu na kontrole a už byloi na UTZ 🙂 je tam a snad se nám bude hezky snažit růst fazolka 🙂 Na další KO jdeme 11.3. - kéž by už bylo ♥ 🙂
lajla
24. únor 2016
@veselab pokud to co ukazujes na fotce je opravdu mimi, dr by to měla poznat, i podle hCG které uvadis... Termín porodu budeš mít fakt dřív🙂
veselab
25. únor 2016
@lajla proc myslis? Ja jsem 4+3 takze na zacatku 🙂
matuzd
25. únor 2016
Ahojky, kéž bych mohla říct, že jsem na tom podobně 🙂 Pořád nevím na čem jsem. V listopadu jsem měla revizi po zamlklém těhu v 9tt. Dnes mám 9 dní zpoždění, včera jsem šla na krev. Výsledky zítra. Dělala jsem si test, je tam úplně slabý duch, tak nevím co si o tom mám myslet. Tak zítra se rozhodne, jen doufám, že se nebude opakovat to co minule. Držte se, ať vám fazolky rostou a sílí.
veselab
25. únor 2016
@matuzd to mě mrzí a Ty jsi nevěděla, že jsi těhu nebo nebylo srdíčko?😞
matuzd
25. únor 2016
@veselab věděla, vše bylo ukázkové od prvních testů. Potom byla kontrola s utz - Ok pak další a už se něco nezdálo neb mělo srdíčko jít vidět. Pak konzultace v nemocnici, tam řekli, že snad ještě týden a ten rozhodne, že se jim zdá, že problikává, ale za týden nic, ani nevyrostlo a hned ten den na revizi. Přitom příznaky byly pořád stejné. Do té doby jsem netušila, že se to může stát a kolika ženským se to stává. První těhu bez problémů.
veselab
25. únor 2016
@matuzd aha, tak přeju ať je teď vše ok 🙂 😉
matuzd
25. únor 2016
@veselab zítra budem chytřejší. Díky a hlavně ať se daří
nazka
25. únor 2016
Ahoj holky, přidávám se k vám 🙂 jsem 5+3 a jsem po prvním ultrazvuku. Za 14 dní by už mělo být vidět i srdíčko. Snažím se ještě neradovat, abych pak nebyla zklamaná. Jak to prožíváte vy?
veselab
25. únor 2016
@nazka to já beru jako hotovou věc, že jsme těhu a nepřipouštím žádné negativní myšlenky 🙂 Kdy jdeš tedy na kontrolu? Já 11.3.
nazka
25. únor 2016
@veselab tak to jsme na tom úplně stejně 🙂 můj velikán je o 4 mm větší 😃
nazka
25. únor 2016
@veselab koukám, že jsme si napsaly stejně 😃 jdu 10.3., to je super, že to máme takhle stejně 🙂 dobře,taky se pokusím nemyslet negativně. Doktor mi řekl, že se stát může cokoliv ještě. Ale on mě spíš vždycky straší, říkal, že budu mít i problém otěhotnět a bum.. po měsíci mám hrášek 🙂
nazka
25. únor 2016
@matuzd Držím ti moc palečky!
veselab
25. únor 2016
@nazka o 4mm větší? to už by měl být náš obřík za týden také 7mm velký? to je docela velký poskok.. Neboj, musíš myslet pozitivně, všude to čtu, všichni mi to říkají, tak se tím pokusím řídit 🙂 Ikdyž když jsem jela v út na KO tak jsem měla strach jestli je zahnízděno, protože v pá 19.2. ještě nic vidět nebylo 🙂
nazka
25. únor 2016
@veselab mně říkal dr, že kdybych přišla třeba včera, že by vůbec nic nemuselo být vidět na ultrazvuku. Ale jak koukám na tebe, tak ten můj doktor je spíš fakt strašák 😃 První testy jsem si dělala minulý týden a měla jsem vidět dvě čárky. hend jsem volala Dr a ten řekl, ať přijdu až tenhle týden, abychom něco viděli. Ten týden byl k nepřečkání a už je za námi 🙂 a jak ti je?? mně je občas po ránu hůř, ale to mi bývá i někdy z hladu. A břicho mám takové napnuté, nemůže se protáhnout pořádně, jinak v tom píchne. Jinak je mi dobře 🙂
veselab
25. únor 2016
@nazka Mě je vcelku dobře, jen jsem děsivě unavená a mám strach dělat cokoliv namáhavějšího, abych se prďolka nepustil. No my jsme se snažili 9 měsíců než se zadařilo, manželovi nevyšlo úplně dobré spermio, tak i mě paní doktorka dost hlídala a řekla, jakmile se něco objeví, že mám hned volat. Minulý týden ve středu byl teprve slabý dušík a dnes 🙂
nazka
25. únor 2016
Tak to moc gratuluji!! Mně zase doktor vystrašil, že mám malou a zatočenou dělohu a neovuluji každý měsíc. Dal mi nějaké vitamíny a to bylo vše. S tím že za 3 mněsíce bych dostala prášky na podporu vaječníků. A bereš nějaké vitamíny, aby se prďolka udržela? Taky se bojím cokoliv zvednout 🙂 ale říkám si, že pokud to mimi nebude dost silné, abych ho udržela teď, byl by problém celé těhu a je lepší přijít o něj teď, než třeba v 5. měsíci 😞
veselab
25. únor 2016
@nazka to máš pravdu, ale nesmíme si to vubec připouštět 😉 Já baštím teď femibion a ještě extra listovku, aby byla dobrá sliznice - i paní doktorka mě chválila, že pelíšek je dobře nachystaný
nazka
25. únor 2016
Taky přemýšlím, že bych si něco pořídila.. ale říkal,že když je to první těhotenství, že nemusím.. ale víš jak 🙂
veselab
25. únor 2016
@nazka no tak můžeš to jedině podpořit 😉

Sem začni psát odpověď...

Odešli