Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Spolubydlení v Praze

denisaorlik
10. čer 2017

Ahoj, jsem sama s 1,5 roční dcerou. Odstěhovali jsme se k rodičům, ale od prázdnin nastupuji do práce, takže hledám v Praze bydlení.
Ceny pronájmů, za to, jak ty byty vypadají, mi přijdou jako naprostá šílenost. Nastupuji klasicky na full-time a dcera na celodenní docházku do školky. Většinu víkendů budeme také pryč. Potřebujeme se v podstatě jenom někde vyspat a nasnídat a za to se mi 14 tisíc opravdu dávat nechce.

Hledám tedy maminku v podobné situaci, která by měla zájem o spolubydlení. Představovala bych si lokalitu Vinohrady/Žižkov nebo Letná (na Vinohradech mám vyhlídnutou školku, z Letné bych to zase měla blíž do práce...). Datum nastěhování nemám pevně dané. Můžeme nějakou dobu do Prahy dojíždět vlakem, než se najde vhodné bydlení (jenom na dlouhodobé dojíždění to není).
Jsem ochotná investovat měsíčně do 10 000 včetně, za což je ve dvou možné v těchno lokalitách najít slušné bydlení.

Mám spíš ráda svoje soukromí a upřímně ani nebudu mít čas na nějaké společné vaření, vzájemné hlídání dětí apod. Ale samozřejmě bych byla ráda, kdybychom si padli do oka, občas si dali kafe, zašli s prckama na hřiště, ... Prostě spolu vycházeli jako kamarádky, ale respektovali v rámci možností soukromí a to, že třeba budeme mít každá jiné názory na výchovu apod. 🙂)))

Jinak je mi 26 let, pracuji jako kodérka/webová programátorka. Mám ráda hudbu, tanec, pole-dance, vegan jídlo, začínám s jógou. Vaneska má také ráda písničky a ráda tancuje, z pohádek se jí líbí Peppa Pig, ráda chodí na pískoviště a nemá ráda rýži a hrášek 🙂)) Jsme dvě veselé pozitivní duše a budeme se těšit na odpovědi 🙂

hojda
10. čer 2017

Asi by bylo fajn dopsat, jak velký byt máš představu, asi 2+1, že? Nájmy hodně vylezly nahoru.

dandaa
10. čer 2017

https://www.facebook.com/groups/bydlenipraha/ sleduj tuhle skupinu,je prevazne o spolubydleni.My pronajimali 2kk na Vinohradech za 15tis bez netu a 2+1 za 20tis bez elektriny,netu.Jen pro predstavu cen.Ale treba kamaradka mela v najmu garsonku za 10tis.

denisaorlik
autor
10. čer 2017

@hojda jojo, třeba 2+1....tak beru jako samozřejmost, že budeme mít každá svůj pokoj....jestli tam bude společný obývák nebo ne už tolik neřeším. To pak bude zaležet na konkrétních bytech, jak budou vypadat, kde se budou nacházet apod.

denisaorlik
autor
10. čer 2017

@dandaa Ahoj, díky, v téhle skupince už myslím jsem 🙂

hojda
10. čer 2017

@denisaorlik Ono za těch 20 tisíc nebude až tolik bytů, jen zběžně jsem koukala na ten Žižkov a našla jsem asi 7 bytů.

denisaorlik
autor
10. čer 2017

@hojda proto ten konečný výběr teď nemá cenu moc řešit 🙂 taky půjde o to jestli bude druhá půlka chtít spíš co nejvíc ušetřit nebo spíš pohodlí apod......jesli se teda někdo najde haha, jinak asi budu dojíždět forever, protože 15 tisíc za rozpadlej byt nikomu dávat nebudu, když jsem ještě před 2 lety sehnala 3kk po rekonstrukci za 18 se všim

hojda
10. čer 2017

@denisaorlik No jo, jenže před dvěma lety to bylo celé o něčem jiném☹. Ceny bytů v Praze na prodej i na pronájem vyskočily za poslední rok a stále ještě rostou.

denisaorlik
autor
10. čer 2017

@hojda je to o něčem jiném, protože jsou lidé hloupí a ty peníze dají 🙂

dandaa
10. čer 2017

@hojda letos jsou drazsi najmy uz o 10% a je ohromna poptavka.Ceny jeste porostou,ono je tu dost cizincu a ty nemaji problem platit.

hojda
11. čer 2017

@denisaorlik Když je poptávka, tak cena roste, tak funguje trh. Nemá to nic společného s tím jestli je někdo hloupý nebo chytrý.

denisaorlik
autor
11. čer 2017

@hojda no a když není poptávka, tak cena klesá --> když lidé nejsou ochotni cenu zaplatit, ceny logicky klesají 🙂

denisaorlik
autor
11. čer 2017

Jinak bych nadále poprosila jenom příspěvky k tématu - tedy pouze pokud máte někdo přímo otázku týkající se spolubydlení, případně máte o spolubydlení zájem anebo kontakt na někoho, kdo by mohl mít 🙂 Děkuji

hojda
11. čer 2017

@denisaorlik Bohužel to teď není ten případ☹.