Používáme cookies. Více informací zde. OK

Stěhování do Jihlavy. Je Jihlava opravdu tak strašná?

kacenka1111
17. lis 2015
Ahoj holky, potrebovala bych poradit ohledne mista Jihlavy, mame se tam stehovat a to do konce roku. Porad jsme to s manzelem resili a.nakonec musime. Chvilku v Jihlave, chvilku v puvodnim meste. Ja s tim vcelku problem nemam, jen mi kazdy vymlouva prave tohle mesto, tim se mi to cele vlastne strasne zhnusilo. Jit tam musime, jenze ja uz se netesim dopredu. Manzel chce/musi. Tedy se ptam maminek z Jihlavy - je Jihlava opravdu tak strasna? Nebo je to tak v pohode? Predem dekuji 🙂
lv
17. lis 2015
já nikdy na Jihlavu mic zlého neslyšela..mají prý hezkou zoo 🙂
filigranologie
17. lis 2015
Ono je jednoduché říct, že je nějaké město hrozné, ale vždycky je důležitý ten individuální důvod, který tady nepíšeš. Jestli si v Jihlavě třeba někdo zažil nešťastné období na intru, kdy se nedařilo ve škole a potkal v Jihlavě nějakého kluka prevíta, tak si může zhnusit celé město a říkat i ostatním, jak je to tam hrozné, ale pořád je to hrozně subjektivní názor. Nebo jestli ti to vymlouvá někdo, kdo je šťastný na polosamotě a děsí ho ruch města...
Já zase na Jihlavu nedám dopustit. Na Vysočinu je tu dost pracovních příležitostí, skvělá dopravní dostupnost na dálnici a tedy do Prahy, Brna, krásné historické centrum (procházky po hradbách mě nikdy nepřestanou bavit), město není ani moc velké (není tu ruch Prahy), ani moc malé (dostatek obchodů, služeb, vyžití...) no a samozřejmě mám k tomu městu dlouhý citový vztah 🙂 Jako jedinou nevýhodu vidím, že když už se jdu jednou za uherák bavit večer třeba do klubu, tak při cestě domů mám strach, abych nepotkala nějaké individuum, ale to bych v týhle době měla i v jakýmkoli jiným městě nad 5000 obyvatel 🙂
kacenka1111
autor
17. lis 2015
@lv to maji, nedavno jsme tam byli a super nakupak 🙂 jenze to je dost malo pro zivot s.detmi...vsichni, co tam zijou nebo zili ma ni nadavaji skrz obyvatelstvo atd.....tak nevim,no😞
kacenka1111
autor
17. lis 2015
filigranologie
17. lis 2015
@kacenka1111 Není zač! Hlavně, pokud se do Jihlavy opravdu musíte přestěhovat, tak se snaž si na tom najít něco dobrého. Když k tomu budeš od začátku přistupovat negativně, tak i ty pozitivní věci si můžeš překroutit na negativní. Můžete před přestěhováním jezdit na výlety třeba jen na nějaká dětská hřiště apod., ať se ti líp aklimatizuje.
A taky určitě záleží, kam konkrétně se máte stěhovat. Protože samozřejmě jsou tu ulice s takovými obyvateli, kde by nechtěl bydlet ani bezdětný slušný občan. Ale těch pohodových je naštěstí rozhodně víc 🙂
kacenka1111
autor
17. lis 2015
@filigranologie to je pravda 🙂 jde mi tedy jen o ta mista, kde se shlukuje divne individuum.... toho se bojim...nic proti nicemu, ale chci vybrat pro deti hezke a bezpecne misto.... je toho vic nez jinde, nebo je to srovnatelne s jinymi vetsimi mesty? Protoze v kazdem meste jsou ruzne ctvrti, kde j to spatne.... nechci jit nekam na vesnici, takze tomuhle se nevyhnu, jen jsem pochopila, ze je toho vic nez jinde....
kacenka1111
autor
17. lis 2015
@filigranologie dekuju moc, jsi hodna, ze mi radis, ja uz z toho silim 🙂 a jaka jsou ta mista, kde ano a.kde.ne? Nejaky tip uz jsem dostala, divali jsme se na byty a jsou tam levne najmy....
filigranologie
17. lis 2015
@kacenka1111 Těžko soudit, jestli je těch individuí v Jihlavě víc, než v jiných větších městech. Jinde sem nežila tak dlouhodobě. Řekla bych, že je to srovnatelný. Respektive podle statistik vychází Vysočina ještě s dost nízkou kriminalitou 🙂 Viz český statistický úřad: https://www.czso.cz/csu/xj/kriminalita-na-vysoc...
Obecně bych asi vybírala i podle ceny nájmů, většinou čím levnější nájem, tím horší lokalita. Jestli chceš, tak pošli do zprávy, co máte vytipované 🙂
kacenka1111
autor
17. lis 2015
@filigranologie diky za odkaz, zrovna jsem premyslel, kde to najdu 🙂 poslu, jsi hodna, diky 🙂 jde mi jen o to, o nic jineho... o tu bezpecnost...
vendysk
17. lis 2015
Podle toho kam se stěhuješ,centrum je plný cigánů chvilku klidu tam nenajdeš nehledě na strach vystrčit nos z baráku.My se přestěhovali odsud na Březinky a nemůžu si vynachválit.Je tu ticho,vše při ruce a o klubech ani nevíme 🙂 Jinak i ostatní lokality viz Horní Kosov,Dolina,Králák apod. jsou v pohodě 🙂
jika10
17. lis 2015
Já jsem na Vysočině bydlela 22 let, než jsem se přestěhovala do Prahy a to ti řeknu, že byl teprve haluz. Sice jsem bydlela na vesnici a do Jihlavy dojížděla do školy, ale bydlí tam moji příbuzní, takže i teď docela často probíhají návštěvy a nikdy jsem neslyšela nic špatného a ani já si to nemyslím. Dokonce mám pocit, že v Jihlavě mají cit pro kulturu, výzdoby (viz.vánoce), hodně se mi tam líbí trhy na náměstí, procházky po hradbách, v parku Helios a krásná ZOO. Důležité je, vybrat správnou lokalitu, kde se Vám bude dobře bydlet. Myslím, že v každém městě je nějaké plus a nějaké mínus
scruffy
17. lis 2015
S tou bezpečností v Jihlavě jste mě celkem překvapila, myslím, že je to jako v každém jiném větším městě. Navíc když se podíváte do statistik, tak Vysočina je na tom tuším s kriminalitou hodně dobře. To, že se v centru města bohužel koncentrují Romové, je pravda, takže do úplného centra bych do bytu nešla, ale třeba ulice Masarykova, Legionářů atd. mi přijdou v pohodě, mně zase Březinky nebo Králák přijdou prostě z ruky, i když Jihlava je samozřejmě malá, takže všude dojdete pěšky nebo MHD.
kacenka1111
autor
17. lis 2015
@vendysk kosov a brezinky pry urcite ne... ach ju, co clovek to nazor...tak ja nevim, co vybrat...
kacenka1111
autor
17. lis 2015
@scruffy Me to tu psaly holky, ze.je to plny cikanu.... toho se jsem se lekla....pisleklae se to blbe, ale to me fakt vylekalo....ted zase pisete, ze v pohode, tak jak to teda je 🙂
Chci neco klidneho, ale aby tam byla vybavenost, a nemam RP, takze at nejedu trema busama do obchodu...a bezpecnost....chci toho moc, ze 🙂
vendysk
17. lis 2015
@kacenka1111 Hele já si fakt nemůžu stěžovat.Nevím do jaké míry je to ovlivněné tím že jsem bydlela roky na náměstí přímo v Čajkovského kde to byla bez nadsázky katastrofa.Ale přijde mi že tady je to svatý,můžu otevřít okno beze strachu co mi skončí v bytě a o cigány tu nezavadím.Pravda u podchodu v areálu se slízají piváci,ale když si jich nevšímáš ty tak oni o tebe taky nemaj zájem 🙂 A na Kosově jsem bydlela půl roku Za poštou a taky klid.Jinak tady na Bř. opravdu nemám strach jít o půl desátý večer se psem 🙂
scruffy
17. lis 2015
@kacenka1111 Mám několik kamarádek s malými dětmi na Kosově i na Březinkách a nijak si nestěžují, ale tak byty jsou tam nejlevnější, to taky o něčem svědčí, pro mě to jsou ošklivé čtvrti samý panelák a nedostanete se odsud za chvilku pěšky do centra. Já osobně bych volila lokality U Pivovaru, u nemocnice (ulice Jiřího Procházky..), U hřbitova, Seifertova..Nájem jsem sháněla už někdy před rokem, takže nevím, jaká je v současnosti v Jihlavě nabídka nájemních bytů.
sunny8
17. lis 2015
Ahoj, v Jihlave jsem vyrostla a pořád se tam tak jednou do měsíce vracím na víkend. Lokalit, kde bych nechtěla bydlet kvůli bezpečnosti, je jen pár ulic v centru a v Horním Kosove, jinak je ve městě spousta bytových sídlišť, kde je fajn bydlení pro rodiny s dětmi, třeba právě ty Brezinky, taky Demlova, Královský vršek, U pivovaru, U hřbitova, Zahradní, pod Domem zdraví, Na dolině, Nad plovárnou, za Jitrenkou. Pokud chcete bydlet v domku, tak je taky spousta hezkých míst nedaleko od centra. Jestli zahrnujes pod vybavenost obchody s potravinami, drogerii, hřiště pro deti, doktora, tak vše je v uvedených lokalitách v docházkové vzdálenosti, Jihlava fakt není velká. Pracuji v oblasti relokaci, kde pomáháme právě s presunama zaměstnanců nadnárodních firem a jejich rodin v rámci nějaké země nebo mezi státy a vždy je nejlepší, když do cílového mista na pár dní jedou, aby to místo poznali, seznámili se s ním, poznali jednotlivé casti/ctvrti a taky ideálně našli bydlení. Ti lidé se pak v tom městě po přestěhování snaž zabydli a jsou v novém místě spokojenější.
alubif
17. lis 2015
Jsem náplava do Jihlavy z většího města a v Jihlavě být zatím bohužel musíme... Nenašla jsem k ní vztah a pochybuju, že někdy najdu. Nejsou tu žádné pěkné kavárny se zahrádkou, trhy nic moc, každá akce na městě se nese ve stylu poutě s kolotoči a stánky se srdíčky. Parky žádné a když už jsou tak v nich sedí nějaká lůza a policajty člověk vidí sedět jen v autech...
Obchody zavírají v 5-6 mimo Cityparku a v tu chvíli se město totálně vylidní a poměr běžných obyvatel ku rómské komunitě je tak 1:10.... Jinak do spousty menších obchodů nemůžeš s kočárkem. V létě když chodím na procházky mám pocit, že jsem jediná matka ve městě, třeba o pul 7 už nikde nikdo.... Např. Plavání pro nejmenší - jeden bazén, který má lekce přes týden a drahý jak ve velkém městě, druhý jen v neděli v 10 ráno...
Ale lidi jsou tu docela fajn. I tak se těším, až se přestěhujeme jednou zpět domů ( myslím do našeho města) , které má atmosféru. Jihlava pro mě prostě nemá žádné kouzlo. Ale je to jen můj pohled, třeba tobě to bude vyhovovat a najdeš si tu určitě pozitiva.
vendysk
17. lis 2015
@alubif V tomhle s tebou zcela souhlasím,můj názor je takový,že kdyby se odsud vypakovala ta verbeš dalo by se toho spoustu napravit.Bohužel nikomu se do toho nechce když to stejně obsadí ta černá pakáž a dřív nebo později to zničí.Do obchodů taky nikdo po nechodí,protože jak píšeš náměstí černota a černota tak se mu radši každý vyhne.
jerrysskating
17. lis 2015
Já žiju v Jihlavě celý život a nemůžu si stěžovat. Vyrůstala jsem v části Bedřichov, jsou tam samé rodiňáky a blízko průmyslová zóna. Teď bydlím u nemocnice a jsem nadmíru spokojená. Všude dojdu pěšky, vše je blízko. Cikáni bydlí hlavně na náměstí. Husova, Komenského, Palackého, Matky Boží, Brněnská, Znojemská. Na Horním kosově už žádní nejsou a na Březinkách taky ne. Můj syn chodí do školky na březinky tak jsem tam denně. Je to tam čisté a pokud ti nevadí panelák tak je to v pohodě.
sunny8
17. lis 2015
Brezinky byly postaveny v 70.letech, Kosov je o něco mladší, jsou to největší jihlavsky sidliste a město se o ně stará, to zase jo. V Jihlave se najdou levnější byty než v těchto lokalitách. Jinak cesta z Kosova do centra chvíli trvá, tak půl hodiny, ale vybavenost tam je. Brezinky vybavenost taky mají a v centru jsi za 20-30 minut pěšky,podle toho odkud jdes nebo trolejbusem za 10 minut,navic přes kopec je zoo. Na Brezinkach bych s dětmi klidně bydlela. Na Kosove záleží kde.
kacenka1111
autor
17. lis 2015
@alubif to je skoda, zrovna ty kavarny a tak, to je skoda... posedet si na zahradce, dojit si pro cerstvou zeleninu....ale.tak dokazu to ozelet, ale nesmim se bat vyjit na ulici...navic doufM, ze nez pujde starsi do skoly, tj za tri rok, tak uz budeme pryc.....

@jerrysskating
@sunny8
@vendysk
@jika10 holky moc dekuji, udelala jsem si seznam a poslala.manzelovi, je zrovna pracovne v jihlave, tak se na to mrkne, pry snad neco nasel dle seznamu a ze si to dneska obhledne a uvidi, kde to bude nejlepsi a kde najdeme byt....
Strasne moc diky! Ja jsem uplne ztracena, hrozne se tesim, ale bojim vite ceho, no....
A navic jsme se vcera domluvili, ze budeme mit byty dva, ten v jihlave a ten coe a bude to pul na pul, takze mam o zabVu postarano 🙂
kacenka1111
autor
17. lis 2015
Ten co mame....
vendysk
17. lis 2015
@kacenka1111 Tak držím palce ať dobře pořídíte 🙂
zuzicka25
17. lis 2015
Ahoj, ja taky bydlím v Jihlavě, bydlíme v ulici U Hrbitova ( tedy na Skalce ) ja tuto část mam velmi rada. Pěšky kousek do města ( hromadnou nejezdim ) a přesto uz je to okraj města. Určitě by se tady dalo spoustu věci zlepšit, ale to všude. Myslim,ze kdo hledá nejake kulturní,sportovní akce tak určitě najde. Ja treba chodím každy rok na festak dokument.filmu sama s kamoskama a se synem jsme byli přivítat Sv. Martin na koni,pak byl parádní ohňostroj a dnes je na městě myslim lampionak.Vysocina je krásná a hlavne do Prahy do Brna kousek 🙂 a do jake lokalita se budete stěhovat?
naturela88
17. lis 2015
Já se stěhovala do Jihlavy za manželem, dřív jsem bydlela na klidné vesnici. Bydleli jsme na Bedřichově, ten si myslím, že patří k docela dobrým místům, je to takový konec, jsou tam pole a lesy, za mě super. Ve městě je spousta cikánů, stejně tak Březinky. Do města jsem radši jezdila jen tehdy, když jsem nutně něco potřebovala,radši jsem se centru vyhýbala. Párkrát se mi stalo, že mě cikáni otravovali. Na Jihlavě bych viděla akorát pozitivní, že mají docela pěknou ZOO, do nemocnice bych už tam nikdy nešla, obchodní centrum City park věčně narvané, to nemluvě o tom, že se tam nedá ani zaparkovat. Ulice do města věčně zablokovaný, mhd narvaný, lidé docela protivní, ale to je spíše kolem toho náměstí a tak. Jinak Bedřichov byl super, kousek je vlakové nádraží, malý Albert, pošta na nádraží. Jak jsme čekali malého, tak jsem řekla, že v Jihlavě bydlet nebudu, prostě se tam necítím bezpečně. Tak jsme se odstěhovali o 10 km dál za Jihlavu na vesnici a jsem spokojená. Radši jezdím k doktorům a na nákupy do Havlíčkova Brodu, než do Jihlavy. To je můj názor, já radši přírodu a vesnici, ne ruch města.
kacenka1111
autor
17. lis 2015
@zuzicka25 ahoj, diky za reakci....to prave jeste nevime presne...manzel chce neco dnes obhlednout, mame na to obhlizeni cca do patku, pak dle vybrane lokality zajistit byt a pak se nastehovat...jediny co vim je, ze budeme nonstop nalezli v zoo 🙂 nedavno jsme tam byli a ja si tak rikala, jeee tady je krasne, krasnej obchodak, tady chci jednou zit... a pak tam muz zacal jezdit pracovne a prd a jdeme tam 🙂 no a pak me vydesily.ty komentare na romskou populaci a zacala jsem se bat... ale holky me tady celekm uklidnily a hlavne a to predevsim mi poslytly velmi cenne rady, za coz jsem vdecna, to jen tak nekdo nedostane, respektive nebyt jich, tak jsem celekm ztracena a odpiskala bych to....navic je to hodné ulehcene....

Btw, jake jsou vanoce v jihlave?
kacenka1111
autor
17. lis 2015
@naturela88 tak ja prave potrebuju tech ruch, ale me desi ti cikani😞 zni to hrozne, ale pise.o tom kazda....to je to tam fakt tak hrozny?
naturela88
17. lis 2015
@kacenka1111 Záleží na úhlu pohledu. Pro mě to teda hrozný bylo. To že hulákají na sebe přes celé město i přes celý autobus, to se dá pochopit. To, že mají oplzlé kecy, budiž taky. Ale nám se třeba stalo několikrát, že jsme zaparkovali auto na horním náměstí a šli jsme do banky, jdeme zpátky, několik cikánu se motalo kolem našeho auta, jeden se dokonce o něj opíral a kouřil (nemáme žádné drahé fáro, úplně obyčejného seata). Jednou když jsem stála v mhd a chtěla jsem jet do města, tak si kolem mě stoupli a chtěli mi ukrást peněženku a jeden si na mě dovolovat, naštěstí to viděl jeden pán a upozornil řidič, ten je vyrazit z mhd a to bylo pak čoro moro, řvali na něj, co si to dovolujou, že je to rasismus, že tohle mu nedarujou, že ještě uvidí, že se prý také může stát, že už jezdit nebude. Slyšeli to všichni v autobusu, ale dělali, že radši nic neslyší, nikdo s cikánama nechce mít nic společného a upozorňuji, že ani policie. Když jsme šli jednou večer po městě, cikáni tam na sebe řvali a pohazovali si mezi s sebou nějakého kluka, tomu se to samozřejmě nelíbilo,přijeli tam policajti, šli k nim, řekli akorát ať ho nechají a neopakuje se to a samozřejmě odjeli. Po chvíli to začalo opět, rozběhli se za tím klukem a přehazovali ho mezi s sebou jako panenku, naštěstí pak přišel nějaká jiná skupinka cikánů a řekla jim, že takováhle pakáž za to nestojí, ať si najdou někoho sobě rovného. Tím mě tedy dostali. Mě už jenom vadí to, že chodí všude roztažený v hojných skupinkách a člověk se bojí kolem nic projít, nebo se jen blbě podívat. Třeba jsem měla jenom smůlu já, ale za mě bych se do Jihlavy už nikdy nevracela. Prostě v Jihlavě se cikáni chovat neumí a všichni se jich akorát bojí.
jbzirafa
17. lis 2015
bydlím u Jihlavy, na vsi, do jihlavy jezdíme občas kvůli nakupům, doktorům, úřadům. jihlava je takové větší město, ale jako krajské (jako např. české budějovice) bych ho nebrala, ta vybavenost tady není, prostě je to krajské město na zelené louce, formálně, uměle vytvořené. ale s většími městy se srovnávat nedá. pokud chcete ruch velkoměsta (např. Brno) tak vás asi zklame, ale jde o to, po čem toužíte.všude nějaké vyžití je, nakoupit základní věci se dají (kdo je rozmazlený z nákupních center, tak pochopileně to bude postrádat). všeude ve městech jsou místa, kam bych raději nechodila, to bych si s jihlavou přímo nespojovala. za sebe bych radši bydlela blíže třeba ostravě , nebo č. budějovicím, brnu, ale souvisí to i s tím, odkud pocházíte a co je vám bližšího. rodilý jihlavák bude na své město hrdý.

Sem začni psát odpověď...

Odešli