• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu duben 2012

(Zamčená)
25. ledna 2012 
Ahojky,
má tady někdo termín v dubnu? Mám termín 28. dubna a ráda bych se podělila o zážitky a zkušenosti. S manželem čekáme první miminko, takže to je pro mě spousta nových věcí :slight_smile:
10. led 2012 v 00:12  • Odpověz
@jeaneta my čekáme také první (resp. čekáme dvojčátka), takže také čerpám zkušenosti a rady od "pokročilejších" :slight_smile:
10. led 2012 ve 13:05  • Odpověz
autor
@sariky Jeee tak to dvojnásobně gratuluji :slight_smile:. A už víte co to bude? A odkud jsi? A jak dopadl ultrazvuk ve 20. tt?
11. led 2012 ve 23:23  • Odpověz
@jeaneta budeme mít kluka a holčičku a rodit budeme někde v Brně, ale zatím nevím kde. UZ ve 20 tt naštěstí dopadl dobře, tak snad už to teď půjde jak po másle :slight_smile: A co čekáte vy? a kde budeš rodit? ...btw v Brně prý nenechávají dvojčata dýl jak do 38 tt, takže po přepočtu mi to vychází nejpozději na 29/4/2012. to to letí....
12. led 2012 v 10:02  • Odpověz
Ahoj taky mám termín v dubnu a čekám první miminko.ve 20tt na ultrazvuku mi řekli,že to bude pravděpodobně holčička..Jaká je to jistota nevím..Chodíte ještě do práce?
12. led 2012 v 10:26  • Odpověz
@kenvela mě pohlaví doktor řekl na NT + už ve 14 tt a v 19 tt to potvrdil (nespletl se :slight_smile:). já mám rizikové, takže jsem doma. odkud jsi a kde budeš/chceš rodit?
12. led 2012 v 16:46  • Odpověz
Aha,tak to máš dobrý:slight_smile:Taky bych už chtěla předně vědět pohlaví:slight_smile:Tak jsem se objednala na 4 d ultrazvuk jdu tam v pondělí 16.,tak üž snad to klapne:slight_smile:Já jsem z Jihlavy a budu rodit v hlavní nemocnici..Sice tam teď zemřela rodička,jež rodila císařem,ale m¨ám to nejblíž:frowning2:No já jsem taky na rizikovce a jsem doma..Jak se zabavíš?Já už brečím nudou:frowning2:
@sariky
13. led 2012 ve 14:40  • Odpověz
@kenvela momentálně se týden bavím tím, že hledám na internetu kočárek. už jsme měli jeden zamluvený, ale pán nám ho prodal někomu jinému, takže teď všechno nanovo :-/ ...a dneska mám fakt blbej den - samé špatné zprávy, nic se nedaří... že by opravdu byl pátek 13tého? :angry:
13. led 2012 ve 14:50  • Odpověz
My cekame take prvni. a termin mam 16dubna.
13. led 2012 ve 20:05  • Odpověz
se musim pochlubit - prave jsme koupili kocarek - prvni vec z dlouhatanskeho seznamu vybavicky :slight_smile:
13. led 2012 ve 21:19  • Odpověz
@sariky Tak to blahopřeji:slight_smile:Já furt nevím který je pro mě nejlepší.Páč budu mít asi větší mimčo,jelikož já měřím přes 180 cm a přítel přes 2 metry:slight_smile:Tak bych potřebovala větší korbičku a taky spíš teréní,budem jezdit i na chatě po ne zrovna dobrém terénu,takže spíš asi skočíme do obchodu..A máš kombinovaný i s autosedačkou,nebo si ji koupíš zvlášť?
14. led 2012 ve 12:51  • Odpověz
@micina92 Tak tětu také vítám,ty to máš o pár týdnů dříve:slight_smile:A jak se cítíš?co už máš koupené?
14. led 2012 ve 12:52  • Odpověz
@kenvela my čekáme dvojčátka, takže s kočárkem to bylo trošku složitější (výběr je horší a kočárky jsou dost drahé). nakonec jsme koupili "ojetý" (ale do podzimu je v záruce), takže snad vydrží. koupili jsme easy walker duo (ten se obecně nejvíce doporučuje a když jsme si ho byli zkoušet v obchodě, tak mi nejvíce vyhovoval - je lehký, skladný a zároveň prostorný). je to kombinace korbičky + sporťák. autosedačky k tomu zatím nemáme a na EW duo "pasují" jen některé, ale musí se k tomu dokoupit adaptéry, takže to řešit nebudeme, sedačky koupíme spíš podle ceny (a samozřejmě bezpečnosti), ale nemáme v plánu je vozit na kočárku.
14. led 2012 ve 12:59  • Odpověz
@sariky No teda,dvojčátka to je sice krásný,ale bude to velice náročné a to ti moc nezávidím,sama mám strach,abych to zvládla s jedním prckem:frowning2:Kočárek a autosedačku nechávám na poslední možnou chvíli..Zatím pořizuji ty levnější věci..Ještě si chci koupit chůvičku a monitor dechu..Je toho hafo a jsem z toho nervozní,abych vše pořídila včas..A tolik peněz ještě...
14. led 2012 v 18:00  • Odpověz
@kenvela ja jsem stastna za dvojcatka. tezke to bude, take se toho bojim, ale rikam si, ze kdyz to zvladly ostatni maminky, tak to zvladnu taky. navic mam hrozne hodnyho manzela a ten mi pomaha uz ted, tak vim, ze se na nej budu moct spolehnout i po porodu :slight_smile: ja z vybavicky, krome kocarku, nemam nic. a prave kvuli financim jsem si rikala, ze je lepsi zacit od toho nejdrazsiho a toho, co se nejhur shani - tj. kocarku. ostatni se uz nejak sezene a i kdyz to bude spousta penez, tak uz to nebude takova palka jak ten kocarek. v jakem tydnu tehu vlastne jsi?
14. led 2012 v 18:11  • Odpověz
No samozřejmě,je to krásný:slight_smile:Já jsem ve 24tt a nějaký dny,takže asi stejně jako ty..No já to právě mám naopak:slight_smile:Zase to nejdražší nakonec---prý to přináší smůlu ten kočárek,ale to jsou jen samé povídačky...Kolik si přibrala?Hele a prosím tě,mě maji poprvé přijít peníze za nemocenskou,nevíš kolikátého chodí a jaký je vyměřovací základ?Už jsem z toho nervozní a lístek na peníze jsem odevzdávala 30.12...Tak uvidím,,Čekám,abych si mohla koupit další věci oblečení a všechno vybavení do postýlky...Jinak krom těch velikých věcí a oblečení,kojeneckých potřeb(láhve,dudlíky a tak)Mám vše.
16. led 2012 ve 13:13  • Odpověz
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Poznámka admina: “forum neslouzi k prodeji veci”
16. led 2012 ve 14:33 • jitanka
@kenvela mě ty peníze chodí dost pozdě (v půlce měsíce, nebo i pár dní za půlkou). první měsíc na nemocenské - to je naprostá tragédie, to dostaneš nula nula nic, další měsíce to je cca 60 % z platu. jak přesně se to počítá, nevím, rozhodně to není na žádný velký vyskakování, ale nebudu se tady rozčilovat, jak neskutečně mě štve tady ta "propopulační" vládní politika... Ty jo, tak to jsi dobrá, že už máš nakoupené, kromě kočárku, všechno. já to mám přesně naopak :grinning: ...kočárek mám doma, nebylo ho kam jinam dát (dvojčatový kočárek je přeci jen objemnější než pro jedno mimčo) a tak jsem to ani necpala k rodičům - to by se tam ani nepohli. a s těma pověrama - stejně nechápu, proč podle pověr kočárek před porodem vadí a postýlka a ostatní výbavička ne? :wink:
16. led 2012 ve 14:54  • Odpověz
autor
@sariky Tak to je krásné, budete to mít dva v jednom :slight_smile:.....my se chceme nechat překvapit, je nám jedno, co to bude a o to více se na to maličké těšíme :slight_smile:.....ještě to není jisté, ale asi v Ostravě - Vítkovicích. No to jsem ani nevěděla. no utíká to jako voda. No a co budoucí tatínek bude přítomen u porodu? :slight_smile:

Jinak my už máme taky koupený kočárek, vaničku oblečky a autosedačku :slight_smile:......co se týče hygieny, tomu dáváme ještě čas, kvůli trvanlivosti :slight_smile:

@micina92 Tak to blahopřeji :slight_smile: já mám dva termíny, tak uvidíme který se zadaří :slight_smile: 22.4. a 28.4 :slight_smile: a odkud jsi?
17. led 2012 ve 21:32  • Odpověz
Jsem ze šternberka u olomouce
18. led 2012 ve 14:38  • Odpověz
@jeaneta no já doufám, že tatínek u porodu bude :slight_smile:
18. led 2012 ve 14:41  • Odpověz
@jeaneta Ahojda :slight_smile: Přidávám se do party, máme termín 23.dubna a také čekáme první dítko, tak jsem ze všeho tak trošku vyjukaná:grinning:
25. led 2012 v 11:03  • Odpověz
@jeaneta @kimm88 @sariky @micina92 @kenvela Ahoj, taková diskuze již na MK existuje a je docela pěkně rozjetá :slight_smile: zkuste se tedy zapojit tam http://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/rodime-v-dubnu-2012/ :wink:
25. led 2012 ve 14:03  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.