Termín porodu říjen 2015

Ahoj, někdo kdo bude se mnou sdílet radosti i starosti mmmnt 1.trimestru.🙂
maggie4
17. bře 2015
Ahoj, třeba já 🙂
mirka0703
17. bře 2015
aj ja mam termin rijen.. 🙂
makkitka
17. bře 2015
Ahojky taky se ráda přidám. Snad tady bude nějaká konverzace, protože jsem se přihlásila k říjnovkám, a tam jen informují všechny o sobě, ale na dotazy si tam holky neodpovídají vůbec. Psaly tam i slečny, že se musí rozloučit kvůli neudržení těhotenství a nereagoval vůbec nikdo. Až mi to bylo líto. Prostě mi přišlo naprosto zbytečné tam vůbec něco psát. Odpovědi bych se stejně určitě nedočkala. Tak snad aspoň tu bude sranda. 🙂
kaccistar
17. bře 2015
@makkitka tak to neviem, ci sme boli v tej istej skupine, ja som v rijnovkach a myslim, ze na kazdy dotaz tam prave vzdy niekto odpovie 🙂 a prave tam vzdy niekto reaguje aj na pozitivne ale aj na tie menej stastne spravy. :-|
makkitka
17. bře 2015
@kaccistar já to našla pod fotoblogy..Říjnovky 2015. Je tam 225 členů. A 244 příspěvků. takže už podle těch čísel jich moc neodepsalo.
kaccistar
17. bře 2015
@makkitka aha, tak to si fakt nie som ista, ci je to ta ista skupina, ako som nasal ja 🙂 pretoze tam je na kazdy prispevok fakt odpoved minimalne 8 a fotky tam maju lajky a tak mi to pride celkom interaktivne 🙂 ale inak myslim, ze prispevky sa pocitaju bez komentarov, len taka technicka infoska 😉 ale samozrejme, vzdy je mozne si utvorit mensiu skupinku a povidat si individualne 🙂
jandulinkaa
17. bře 2015
Taky se přidávám, mám dva termíny, 1.10. a 27.9. 🙂
tulipanecek
17. bře 2015
Taky se pridávám termín mi pořád mění, ale je to začátkem října 🙂 Přeji všem pohodové těhotenství 😉
lamajaaaaautor
17. bře 2015
to je prima, jj jsem ani nevěděla, že takové forum existuje 🙂 a že je tam tolik bab-potažmo příspěvků 🙂 jak Vám je?jj denně zvracím, jsem neustále unavená až bych řekla i líná 😃 normálně lítám a nezastavím se, ale ted prostě bych jen spala 🙂
kamiz
17. bře 2015
Ahoj,já se taky přidám,termín 7.10. Dobře mi není plus minus celý den a jsem spící panna,zvladam 10-12 hod.denně prospat.
lamajaaaaautor
17. bře 2015
Ahoj kamiz a už jsi byla na screeningu?jj jdu příští týden na krev..
tulipanecek
18. bře 2015
Já jdu na screening 24.3., snad bude vše v pořádku a řeknou nám i pohlaví 🙂
mirka0703
18. bře 2015
holky ja som zvracala tyzden vkuse ale ze od rano do cca 14.tej..... potom to akoby zazrakom preslo a 4dni som sa tesila ze mi nie je zle no od vcera zas.....bleee.... 😞
@lamajaaaa mna tento tyzden tiez caka krv.....
kamiz
18. bře 2015
Ahoj,na krev jdu zítra ráno a pristi pondělí na NT screening.
kaccistar
18. bře 2015
@jandulinkaa ahoj Jandurlinkaa. a ako si prisla na tie dva terminy? ja mam len jeden, zatial 🙂
ajaaaa
18. bře 2015
Ahojky 🙂 Taky se přidávám, termín v půlce října, nyní 10tt, za týden na krev, za dva na screening. Je to mé první těhu. Na to, že od mala mám příšernou hrůzu ze všech doktorů, o odběrech ani nemluvím, tak si myslím, že to celkem zvládám 😃 Příznaky téměř žádné, snad jen ta únava a nechutenství 😉
makkitka
18. bře 2015
@kaccistar Ahoj kacci, menší bude asi lepší 😉 . Nevim jak jim to tam funguje, tak jsem se od nich odhlásila. Jsem ráda, že se povídá aspoň tu. Krásný sluníčkový den 🙂
kaccistar
18. bře 2015
@makkitka aj Tebe a hlavne aby vsetko dobre dopadlo 🙂
lindex
18. bře 2015
Ahoj , holky , taky bych mela mit termin v říjnu 28.10. podle posledni MS. Ale zatim to moje tehotenstvi neni vubec vesele . Ve ctvrtek na UZ bylo namereno 6+4 tt (mela jsem byt 7+1tt dle MS ) , v utery bylo namereno opet 6+4tt (mela jsem byt 7+6tt), akce srdeční byla krásně prokazatelná. Zajímalo by mě , jestli může prcek jeste dorust , kdyz mu bije srdicko , nebo je spise pravdepodobne ze se vyvoj zastavil ? Na dalsi UZ jdu v utery 24.3. Jsem z toho na nervy 😞
makkitka
18. bře 2015
@lamajaaaa ..prospím taky hromadu hodin. sotva něco udělám, už mě láme na spaní. Mám štěstí, že můžu být zatím na nemocenské. V práci bych byla asi vyřízená. A špatně mi není vůbec. jen jak mám hlad, tak je mi trochu šoufl. ani jednou jsem nezvracela. Krom únavy mi nic není. Jen nechápu proč hubnu. mám dole 4 kila. :-S
makkitka
18. bře 2015
@lindex ... to ti věřim.. ale neboj se, věř že to bude dobré. Jedna slečna na tom prvním blogu co jsem byla psala, že ji určili stáří plodu a pak ho změnili ještě dvakrát..nakonec byl plod mladší o dva týdny" změnili ji termín a vše pokračovalo v naprostém pořádku.. Tak to vydrž .budu držet palečky
maggie4
18. bře 2015
Ahoj holky, koukám, že to tady celkem rozjelo 🙂 Tak musím taky napsat něco víc o mě 🙂 Dnes jsem zrovna byla na kontrole, mimi je v pořádku, hemžilo se, byla to krása. Však určitě víte samy, jaké to je. 🙂
To je bezva, že jsme na tom tady tak nějak podobně a můžeme si předávat zkušenosti 🙂
Taky jsem pořád hrozně unavená, jsou dny, kdy bych jen ležela a nic neudělám. Ještěže nemusím chodit do práce, to bych asi nezvládla. Špatně mi je jen když mám prázdný, nebo naopak moc plný žaludek, takže si to musím hlídat. Jo a při večerním čištění zubů se mi navaluje skoro vždy. Ráno ne, ale večer. Divný. Máte to taky některá?
Makkitko, hubneš, protože se ti zrychlil metabolismus a spoustu energie si bere tvoje miminko. Myslím, že to v začátku těhotenství je celkem normální, i když nezvracíš.
lindex
18. bře 2015
@makkitka No uvdime v utery , do te doby mi zbyva jenom čekat , stejne nic jineho asi nevymyslime 😞
maggie4
18. bře 2015
Holky, ještě jsem se chtěla zeptat, co si myslíte o tom PAPP testu na vrozené vady. Je to placené vyšetření - ultrazvuk + krev. Dnes mi o něm Dr. říkala a nechává to na mě, jestli na něj chci jít nebo ne. Já zatím nevím, ale moc se mi do toho nechce. Nevím, jaké to má výhody. Co si o tom myslíte vy? Půjdete na to?
maggie4
18. bře 2015
@lindex Vydrž to. Hlavní je, že mu bije srdíčko. Myslím, že to ještě může dohnat. Nebo jsi měla později ovulaci a k oplodnění došlo tím pádem později, takže se to nedá podle MS úplně přesně určit. Za týden už bude určitě větší. Přeju hodně štěstí! Nestresuj se a pošli prckovi do bříška něco dobrého a zdravého, ať pěkně roste 😉
lindex
18. bře 2015
@maggie4 Ja bych sla urcite !!!!! Tohle vysterni bych zrovna nevynechavala . Zjisti se zde moznost VVV u ditete , Dawnův syndrom nejcasteji .
Myslim ze to nektere pojistovny proplaceji .
lindex
18. bře 2015
@maggie4 Vim prave presne , kdy byla ovulace , byla jsem stimulovana a ovulace byla hlidana UZ . Jsem po IUI . Takze vime presne 😞
maggie4
18. bře 2015
@lindex A nestačí klasický test na VVV, který se dělá v 16. týdnu? Co by se dělo, když by se zjistilo riziko D.sy? Stejně nic, ne? Moc tomu nerozumím, ale zvrátit už by to stejně nešlo, ne? A prožívat zbytek těhotenství ve stresu, že budu mít postižené mininko, je podle mě horší, než to nevědět.
Ajo, tak to jsem nepostřehla, že jsi po IUI. Tak uvidíš za týden. Stejně věřím tomu, že to dožene 🙂
lindex
18. bře 2015
Ja myslim ze v 16 tt . Se pak zkoumaji jine vyvojove vady . Proto se delaji dva ty testy . Ve 12tt a v 16 tt 🙂 Zvratit by to neslo , to asi ne . Pokud by vada byla prokazana . To zalezi na tobe . Ja vim , ze jedna znama na to nesla , ve 12 tt nebyla na testu , v 16 ano . Tam delali jine testy a ma miminko nemocne , prave proto, ze nesla na UZ ve 12 tt. Kdyby to vedela , asi by se rozhodla jinak . Nez kdyz celou dobu nevedela 😞 Ale je to na kazdem .
Nekdo zase rika , ze vysledky techto testu te jen stresuji a nekdy reknou ze bude dite nemocne a neni to pravda . nekdy reknou ze nebude a narodi se nemocne . To je tezko 😞
No uvidime , v utery , budeme chytrejsi . Ted zbyva jen cekat a doufam . I kdyz zatim jsem jen ve stresu 😞
hanih
18. bře 2015
@maggie4 Ahoj, ten test v 16. týdnu si myslím, že se dělá až v momentě, kdy ten první ukáže zvýšené riziko nebo když se nestihne ten dřívější. Asi je optimálnější jít na ten první. Jinak vím, že u Apolináře dělají tyhle testy zadarmo (mají na to nějakou dotaci). Já jsem se tam na něj objednala, už mám za sebou odběr krve, teď mě ještě čeká ultrazvuk.
Jinak zvrátit by to už nešlo, maximálně by se žena na základě pozitivního výsledku mohla rozhodnout pro potrat... 😕 Ale já si myslím, že je dobré vědět, že tam to nebezpečí je, i když je matka rozhodnutá si takové miminko nechat, protože pak je šance se na to připravit, srovnat se s tím, že taková situace může nastat ještě než se miminko narodí. Asi záleží na povaze budoucí maminky, jestli to chce vědět, nebo ne...

Začni psát odpověď...

Odešli