• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Ústí nad Orlicí a okolí

17. července 2012 
Ahoj,jsem zvědavá, jestli bych našla v babiccine okoli nejakou maminu, kam bychom mohli na vylet. Typy kde nakupovat a tak :slight_smile: :sunglasses: tesim se na vas
18. čer 2007 ve 14:16  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
nazdar tlapičko :slight_smile:
to bych taky uvítala...pozdějc s miminem, tak doufám, že se nebudem navštěvovat jen my dvě :grinning:
23. čer 2007 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
hoj holky , hlásím se do klubu :slight_smile:
tlapicka mrkla jsem do alba a koukám, že taky vozíčkujete a šátkujete
jestli budeš chtít ta se ozvi až budete tady, Jonášek je na starší slečny :sweat_smile: :grinning:
26. čer 2007 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj!!! miquel. jsem rada, ze se eli rysuje zenich! bezva.
shodou okolnosti jsme v letohrade az do nedele. Odkud jste vy? ja uz si vazne myslela, ze v uo nemaji zadny maminky net. kocarku vsude plno a na konikovi nikde nikdo...
28. čer 2007 ve 20:57  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
my jsme z český třebový to je do letohradu kousek :slight_smile:
teď jsme ale bohužel nemocný :cry: od pondělka máme antibiotika , tak mám s výletama utrum no ještě minimálně do konce příštího týdne :confounded:
jak často býváte v čechách ?
28. čer 2007 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jezdime cca 1 za 2 mesice na tyden. obehame doktory, vyridime, co je treba... priste tu budeme asi na konci prazdnin, ale chteli bychom stravit dovcu v beskydech u druhe babicky. tak uvidime jak to vyjde... chystate se s malym na fototest do litomysle? nevim, jestli mam jet nebo ne. Jinak synacek ma krasne jmeno!!!!
29. čer 2007 v 08:55  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
fototest to je kvůli očím ne ? tak to my určitě pojedeme, protože přítel alias taťulda má od malička brýle, protože šilhal, Jonďa občas taky šilhá, zatím to neřeším do roka je to prý normální ještě se domluvím s naší dr
a co že žijete v Německu, takhle to vypadá že jste oba češi
já si nedovedu představit, že bych měla dítě v zahraničí, žila jsem 2 a půl roku v Anglii, jako svobodná a nezadaná jsem si to docela užívala, ale s dítětem by to bylo jiné
jezdíte do čech autem, jak to malá zvládá ?
29. čer 2007 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
s Eli je to v nemecku super. vsecko tam maji supr na deti. vsude muzu s kocarkem, vsichni jsou mily, vsecko nizkopodlazni, samy vytahy. IDEAL na kolo. fakt senza cyklostezky. no a v nemecku jsme protoze nemame kde bydlet a jeste se nechceme usaovat dokud deti nechodi do skoly...Jinak jsem rodila v cesku, takze to neni tak hrozny...
jezdime autem od sestinedeli, tedka spis pres noc, abychom Eli neoborali o aktivni cas... zatim je to pohoda, spinka... ale bojim se prechodu na "sedici" sedacku. uvidime....
jinak s tema ocima... ja silhala a jsem kratkozraka. Tatka obvodak rika, ze by mela kvuli moji vade k ocnimu v jednom roce, tak nevim, jestli to stihnu se tam nekdy otocit :slight_smile: moc se mi do litomysle nechce, je to od nas dost daleko... tedka uz to nestiham. tak uvidime, co bude dal...
A cos delala v Anglii? zavidim.... :sweat_smile:
planujete svatbu nekdy v budoucnu? Muzicek nasel clanek, ze v lonskem roce se narodilo 43 procent deti nemanzelskych, ale neni to tak spatny, protoze vetsina tech deti je z pevnych svazku, ktere konci brzy manzelstvim. I tady v Letohrade znam jednu takvou maminku :slight_smile: Svatba s Eli byla SUPER!!!
29. čer 2007 ve 20:56  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
je fakt, že Německý způsob života je asi dost podobný našemu Angličani mají dost jinou náturu. Jak to budeš dělat až se malá bude učit mluvit, nejdřív čeština a pak němčina ?
já už jsem byla okukovat vetší autsedačku, protože Jonďa se my už do vajíčka skoro nevejde, rozhodně si chci koupit polohovatelnu, aby když usne , tak jsem ho mohla trochu "podseknout" aby mu neklimbala hlavička. chci ho ale nechat ve vajíčku co nejdýl, protože většinu ho vozím sama a vyhovuje my, že ho můžu mít u sebe ve předu
no v Anglii jsem začínala jako au-pair, ale to my vydrželo jen rok a pak jsem pracovala na černo co se vyskytlo uklízení , servírka, hlídání dětí... no a bydlela v "share house" většinou co pokoj to jiná národnost, prostě super člověk poznal spoustu lidí, většinouch mladejch nezadanech takže každej víkend se pařilo, ne že by mi to teď chybělo, ale ráda na to vzpomínám no už je do dost dávno :sweat_smile:
jinak s tou svatbou my už jsem spolu 8 lettakže dýl než vydrží sposta manželství :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak nějak nám to vyhovuje, ale malej se jmenuje po taťuldovy tak my stejně každej říká jeho příjmením :angry:
možná do toho praštíme ještě uvidím unás tak trochu platí to o kovářově kobyle ... :grinning: koukala jsem že vy jste se taky brali až se malá narodila, jak jsi to zvládla ?
29. čer 2007 ve 23:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
nad tou nemcinou jsem jeste nepremyslela. chteli jsme jet na jare do kanady, aby se mala naucila anglicky. a myslim, ze ji pomuze, kdyz tam bude chodit do skolky, bude to asi drahy, ale urcite to bude stat za to.
Jinak s tebou souhlasim, ze potkavani lidi z celeho sveta je naprosto super. taky se nam ten mezinarodni zivot libi. Lidi jsou fajn vsude. Koukam, zes toho stihla moc a moc, muzu se zeptat kolik ti je?
a s tim manzelstvim... citim se tedka klidnejsi, kdyz jsme spolu, protoze toho muzu vic vyridit a mam vetsi jistotu, kdyby se neco stalo. Ubijelo me, ze uredne jsem bzla Otikovo NIC i kdyz jsme spolu taky osm let. do svatby jsem si to ani nepripoustela, ale tedka se mi to tak zda. I Na to cestovani je to pro nas lepsi. Svatba byla uplne super. tady jsou fotule:
http://www.beremese.cz/album/album.php?vAlbumID=36463&vReferer=/album/myalbums.php?
Priprav jsem si uzila. Kdy uz na to ma clovek vic casu nez na matersky? :grinning: Eli byla milacek vsech, myslim, ze si to taky uzila. Svatbu s mimi bychom si klido zopakli. Ale nutno podotknout, ze je eli strasne hodna, tak mozna proto to bylo tak fajn. Na obrado to odsouhlasila s nama :] vsichni se smali a urcite to odlehcilo atmosferu. byla to takova prijemna pohodicka...
neber to, jakoze odsuzuju bydleni na hromadce... mela jsem moznost uzit si oboje a to manzelstvi mi pripada trosicku prijemnejsi, ale je to pouze muj subjektivni pocit... :sunglasses:
30. čer 2007 v 10:37  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda já nestačím koukat vy jste teda cestovatelé :wink: jak se na to tváří vaše rodiče ? moje mamka byla na mrtvici , když jsem jela jenom do Anglie no akdyž jsem jela ještě do států tak už měla nervy v kýblu :grinning: a to jsem ještě neměla dítě
souhlasím, že v manželství je spousta věcí jednodušších , hlavně co se týká vyřizování s úřady a tak, dokud jsme neměli malýho tak my to bylo celkem jedno, že nejsme manželé, teď už je to komplikovanější
u nás je trochu problém, že ani jeden nemáme rádi nějaký oficiality :confounded: tak nevím kdo by to zařizoval :sweat_smile: , mě už bude 31 takže věk už bych na to měla :grinning:
mě pořád vrtá hlavou jak to funguje, jesti teda nevadí že se ptám, když jsi na mateřský a žiješ v zahraničí to bereš mateřskou z Čech nebo z Německa nebo tě musí živit manžel
kukla jsem na fotky jsou moc hezký , Eliška je moc roztomilá v těch šatečkách no a taky mě zaujali ti japonští rodiče ty kimona :sweat_smile: vypadají super
1. črc 2007 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
nazdarek, cestovatele teda nejsme. to jen tak vypada, protoze byl lonskej rok, takovej plodnej v tomto smeru, tak to tak vypada. Rodice uz to nevnimaji nijak tragicky. uz si zvykli. Kdyz se na to mamky nekdo pta, tak rika, ze ji to uz ani nepride. kdyz je net k dispozici, tak jsem s nima paradoxne vic v kontaktu nez kdyz jsme byli v praze... :grinning:
co se svatby tyce, tak jsem si vydycky prala malickou tajnou, ale nakonec jsem mela malou, o ktere se povida...Bylo to hrozne fajn.
K poslednimu dotazu... to je zapeklita vec. musim si zadat v nemecku, ale asi nebudu mit narok, takze pravdepodobne dostanu rodicak v cesku, ale az se vyridi to papirovani, tak dostanu vsecko zpetne.momentalne to tahne manza sam :frowning2:
2. črc 2007 v 08:55  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo a jsem moc radam ze se ti fotule libi !!! jeste mam webovky, ktery docela zijou, ale tedka nam zuchly, tak je musi manza prestehovat jinam, tak co jsou ted uz neni na serveru misto... jsou tam nase vylety na kole i vozem :]
Povez mi, jak se drandi s vozikem v okr.UO. mate nejakou bezpecnou trasu overenou oblibenou trasu?
2. črc 2007 v 08:58  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
my jsme si vozík pořídili koncem května takže jsme toho zatím moc nenajezdili, já s ním zatím jezdím jenom k babičce což je asi 5 km protože mám prd kondičku :stuck_out_tongue_closed_eyes: , na delší trasy jenom s tatkou když má čas
zatím máme oblíbenu trasu čt - semanín - třebovice - rybník - čt
teď jsem slyšela že v ústí otevřeli část cyklostezky zatím jen do libchav má nakonec vést až do letohradu tak se tam chystám prubnout to na brusích, ten náš vozík jde předělat na kočárek s brzdou což jsem ještě neměla čas vyzkoušet
v pátek bych už mohla s malým konečně ven tak doufám, že bude hezky :slight_smile:
4. črc 2007 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojda. az budeme mit v cesku vozik, tak tu trasu prostouchneme :slight_smile: na tu cyklostezku do usti se vsichni desne klepou. u nas je otevrena do rotneka. meli by ji otevirat celou v srpnu, tak snad se zadari. Kdyz vozis Jonaska ty, jak to zvladas? neni tezkej? ja se priznam, ze jsem jeste s malou nejela. Jsem rada, ze mi muzicka brzdi a konecne mu stacim... tady hlasi na vikend krasne, ale bojim se, ze si vikendu moc neuzijem. Eliska ma prujem, tak mame strach, co bude. Jsem zvykla z domu na doktory kolem sebe, ale tady jsme uz uplne normalni rodice sami za sebe...Snad to zvladnem. Jak nemame zkusenosti, tak mame strach, abychom neco nepodcenili, ale zase na druhou stranu at neplasime zbytecne, asi to znas, ne?
tesim se na bruslici zpravy. My mame obyc vozik jen na kolo. ja bruslim jen v zime a muzickovi jsem inliny zakazala kdyz si zlamal lytkovou kost na deset sroubu.... :frowning2: tak bud opatrna maminko!!!!
6. črc 2007 v 09:17  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
nějak jsem se sem nedostala koukám už týden :astonished:
no jo teď už můžeme zase ven tak přes den není čas a večer okupuje počítač taťka protože scháníme lepší auto, protože náš "favoušek " se už asi brzy rozpadne :sweat_smile:
tak jsem minulý víkend byla okouknout tu cyklostezku v Ústí, no na kolo to bude fajn, ale na brusle je ten asfalt dost hrubej , ach jo :unamused:
vozík zvládám tak tak , musím přiznat, že je fakt docela cítit, když ho mám za sebou , ale už si pomalu zvykám. Ono je to všechno hlavně o kondičce tak doufám, že na podzim už budu jezdit s větrem o závod i s vozíkem. Zatím jsem s ním sama jela nejvíc 25 km, zvládnut se to dalo stejně musím kvůli malýmu občas zastavit tak jsem si mohla vydechnout. Jinak jsme tenhle vozík kupovali hlavně kvůli bruslím , protože taťulda nerad viděl , když jsem jezdila na brusích s normálním kočárkem. Já jsem ještě nikdy na in-linech nespadla a s kočárkem jezdím opatrněji, no ale stejně ta brzda je pro jistotu fajn.

já taky prd poznám jestli něco malýmu je, tak s každou blbostí jdu k doktorce, ale říkám si že rači tam půjdu desetkrát zbytečně než bych něco zanedbala :wink:

a jak to funguje v Německu má tam malá taky svýho pediatra a jak se zvládáš domluvit ? Já nezapomenu na zážitek z Anglie, když jsem dostala zánět močáku a teď jsem chtěla vysvětlit doktorovi, že mě pálí při močení, jenže já něvěděla jak se to řekne slušně znala jsem jen výraz pro mrňata nebo sprostej :grinning: a česko-anglickej slovník jsem neměla no nakonec jsme se domuvili a já si ten výraz pro močení pamatuju bezpečně dodnes :grinning: :grinning:
13. črc 2007 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojek. tedka nam nefachal net, np radost... koukam, ze mame dost spolecnyho... alespon co se bydliste, voziku a auta tyce. taky jsme shaneli novy. jezdili jsme felicii, ale hrozne jsme se tady bali. a taky nam chybela klimacka, takze jsme tento problem resili zaroven se svatbou :] nakonec jsme si koupili ford focus, protoze je prej nejlevnejsi mezi nejspolehlivejsima.. tak nevim, ale je fakt, ze uz je ta cesta lepsi. Mate uz nejakeho favorita?
smekam pred tebou kvuli brusleni, urcite to nebudu rikat manzovi :] na stezku se tesim. Hladouckej asfalt je asi moc draej, skoda. Jinak jsem naprosto zahanbena, jelikoz jsem jeste s malou ve voziku nejela. Jelikoz bydlime v cesntu mesta, tak moc nejde nasednout na kolo a jet, a sednout do auta a nekam jet jezdit na kole se mi nechce a ani si to netroufam.... musim na sobe zapracovat a taky to zkusit...
jinak doktori a cizina to je vec... elousek tu zadneho pediatra nema a nastesti tuk tuk tuk jsme jeste u doktora tady nebyli. na preventivni prolidky a tak chodi v cesku. taky proto tam jezdime...snad to tak i zatim zustane.
btw. pee neni slusny? to bych klidne u doktora rekla :grinning:
tady se domluvit nezvoladam. nemecky umim mizerne!!!
Jo a mam dotaz. Nemate nahodou domaci pekarnu na chleba? A jeste by me zajimolo jaky mate kocarek a jak jste s nim spokojeny.
papa
14. črc 2007 v 11:41  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
no s tím autem je to horor, protože přítel je strašně opatrnej a nerozhodnej, kdyby bylo po mým tak už jsme si koupili auto loni než se malej narodil
vozit ho tím favoritem je fakt o strach ani nemyslím na to co by se nám stalo kdyby jsme někdy bourali, protože zhledisla bezpečnost je tohle auto rakev :rolling_eyes: a o tom jak my v těhle vedrech chybí klimatizace ani nemluvím
chtěli bysme koupit Renault Scenic - jetý, ford focus se mi taky líbí , ale je trochu dražší než si můžeme dovolit :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jinak jsme celý víkend drandli na kolech v sobotu jsme si zajeli do lesa na houby , tak jsme si alespoň vykoušeli, jak se nám bude jezdit terénu no prcek byl docela dost vydrkocanej :grinning: , no a včera k rybníku byl hrozně studenej tak se koupal jen taťka, ale je to v lese tak tam byl pěknej chádek a Jonďa se vyblbnul na dece

domácí pekárnu nemám, ale chtěla bych si jí koupit, docela si na netu chválí Etu tak asi tu , chleba doma peču občas i tak v troubě, většinou si kupuju hotový směsi co tady prodávají nejlepší jsou od Labety no a občas si to namýchám i sama :slight_smile: ty nějakou pekárnu máš ? a jak jsi s ní spokojená

my máme kočárek Dorjan Cross, je to jeden z nejlevnějších co se tady prodává, jsme s ním spokojený má dobrý kolečka i do terénu na jaře jsme s ním šli 20 km pochod , většinou po polních a lesních cestách a zvádl to v poho :sunglasses: , ještě mám do auta golfáč Baby dreams ten je taky dobrej vejde se i do kufru favorita, dá se pohovat , takže když teď někde jedu tak už velkej kočár netahám. Sice jsem původně chtěla tříkolku , ale je fakt, že by to v terénu asi tak dobře nezvádla :wink: a jakéj máte kočár vy ?
16. črc 2007 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj, ten vikend na kolech Vam zavidim. ja tu tedka mela tchynku s tchanem na tyden a tatka toho ma v praci moc, takze byl v sobotu dopo v praci a odpo jsme jeli na prochazku k letisti. v nedeli jsme byli u ryna ve vinarskem mestecku. babi s dedou se projeli na lodicce a pak jsme jeli na skalu, kde se inspiroval heine a napsal lorelay. bylo to fajn, ale radsi byc na kolo uz kuli tomu pocasi. Ale houby jsme taky nasli!!!
s tim autem... to rozhodovani je fakt tezky... ale dejte si pozor na francouzsky auta. za moc nestoji ani ty novy natoz stary. zname jen par lidi, co maji renaulta a vsichni nadavaji, ze je nespolehlivej.

pekarnu nemam, ale asi ji koupim manzovi,, uz o ni dlouho mluvi... tady je hrozne drahy pecivo, takze by se nam ta investice rychle vratila... kdyz hledam na netu, tak mi prijde, ze spolehlive jsou jen panasonic, ale ty jsou moc drahy a nemaji program na zavareninu a bezlepkovej chleba. v tescu prej maji hodne druhu mouky je to pravda? asi koupim moulinex xxl. ale fakt nevim.
chci to od foglu u nadrazi v letohrade kvuli servisu. jelikoz se hodne kazi, tak nechci i obcod. musim zjistit, co by oni dokazali sehnat.ty ety kopirujou nemecky pekarnym ktery jsou mnoem levnejsi. bohuzel neumim moc nemecky a tady bych chtela navod v cestine s receptama, takze uz jsem tak nejak rozhodnuta, ze to koupim v cesku.ety se mi zdaji drahe.

no a kocarek.... mame jen golfac. malou jsem nosila vyhradne v satku, takze hlubokej nebyl treba. babicka vozila kdzy jsme byli v LA ve starym po sestrence. :grinning:. jak napadl v unoru snih, tak jsem zacala trpet hruzou, ze uklouznu a spadnu na malou, tak jsem v usti koupila jane carrera v brutalni sleve. byl na balkone a pouzivame ho od pul roku. je polstrovanej a super skladnej do auta. (nemame combi)je to mestskej kocarek s 8mi koleckama, takze do lesa nic moc, ale ve meste, kde ho pouzivam ted uz dennodene je fajn. je strasne lehkej proti jinym kocarkum a asi proto je vsecko plastovy, tak cekam, kdy se co rozbije.zatim drzi.tuk tuk tuk
16. črc 2007 ve 20:21  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
dneska jsme byli v elektře pro nějaký žárovky tak jsem zrovna okoukla ty pekárny je fakt, že se mi vzhledově víc líbil moulinex než eta no ještě uvidím
my vůbec nejíme bílý pečivo, nejrači mám takový různě semínkový a to je i tady dost drahý :frowning2: , já mám používám různý mouky něco kupuju v tesku a něco ve zdravý výživě , recepty se dají najít na netu, přítel se furt ohání , že když to umím upíct v troubě tak na co pekárnu , ale mě láká ta bezpracnost :grinning:

no s tím šátkem tě obdivuju, já bych bez kočárku asi nemohla být nevím jak bych tahala nákupy :wink: malýho jsem začala nosit až když mu byl tak měsíc, byla jsem po císaři tak mě dlouho bolelo břicho , no a přes zimu jsem ho nosila jen doma , protože jsem neměla tak velkou bundu, holt jsem v těhu nabrala přes 20 kilo tak jsem po porodu byla ráda že se do něčeho narvu i bez mimi :sweat_smile:
chtěla jsem se zeptat jestli taky malou nosíš na zádech, potřebovala bych nějakej dobrej úvaz kterej bych zvládla i bez cizí pomoci
nedávno jsme byli v knihovně malýho jsem měla v kříži a fakt jsem musela dávat bacha aby jim tam ty regáli "nepřerovnal " je už nějak strašně rychlej má ty ruce snad všude

včera jsme byli u naší Dr. tak jsem se jí ptala na ten fototest, ona mi řekla , že se jí sice nezdá že by malej šilhal, ale když to máme v rodině tak ať si tam raděj zajedem, že odhalí i skrytý šilhání, tak napíšu až budu vědět víc
17. črc 2007 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
nakonec jsem ubjednala moulinex 500030. umi vsecko co chi aby umel. umi malinkej chleba pro nas 2 i velikej kdyz prijede navsteva....tak pro to pak poslu nase a uvidime, jestli se jim bude chtit do toho testovani...jinak presne jak pises, taky jsme na seminkovy. Tatka si tady ten chleba hrozne chvali. sice je strasne drahej, ale dobrej, jelikoz ma moc seminek. no a tak nakoupim seminka a mouk. a bude. asi budu mouku tahat z ceska, jelikoz tady je potvora dost draha :angry: smekam nad tebou, ze zvladas sama pict chlebik... tomu rikam hospodynka. neposlala bys mi recept? taky byc to zkusila...
jinak si slibuju od ty pekarny, ze strasne pomuze u vyroby detskych presnidavek ze zahradnich prebytku.
:grinning:
k tomu satku. taky jsem byla na cisari, takze jsem nosila po trech tydnech, ale tatka mel dovolenou z prace a byl s nama v cesku a tak do te doby nosil on a babi vozila ve starem kocare. na zimu jsem si koupila v hrabaku bundu za stovku a poslouzila vyborne. leze mi na nervy chdit s kocarem do obchodu, ale uz to jinak nejde. nakupovala jsem do batohu :slight_smile: na brise mimino na zadech nakup. jinak za tehu jsem nabrala minimalne 22 kilo, ale uz z porodnice jsem sla o 7 kilo lehci. jak jsem nosila, kila letely dolu, jak o zivot, zato tedka... ach jo.uz skoro nenosim a jeste ke vsemu uz nekojim, tak to nemam jak setrepavat:( asi zacnu behat. Je jonasek hodnej? mne se zda, ze to noseni fakt je dobry, protoze eli je strasne hodna. a klidna. ale na druhou stranu se umi i rozdovadet. proste dokonaly mimi.pozorujes taky neco takovyho nebo si to jen namlouvam? doma jsem ji teda nikdy nenosila, jelikoz nebylo treba. polozila jsem ji a ona si hrala s hrazdickou nez usla... fakt super.
rekla bych, ze ty batohy se daji natrenovat uvazat i sama, ale jeste jsem to nezkousela. mala spatne snasi ty vedra a ja taky, takze bysme se spolu tedka uvarily... ale planuju to vyzkouset. co mas za satek? ja mam z babysatky.cz a tam ty uvazy jsou tusim ze dva.obcas nosim na zadech v batohu, protoze to vetra a tam tam nakup, ale neni to moc pohodlny...kdyz porovnam pomer cena vykon, tak nic moc.zatim mame cerny svedomi, ze jsme se s koupi batohu unahlili, ale treba ho vyuzijem...v te dobe jsme zavrhli vozik, protoze je blbost sem tahat jeste kola... pak jsme se zblaznili a koupili vozik za tri tisice a bylo po srande. dalsi investice v podobe zahradka na strechu, nosice na kola. je to strasny. ty vydaje nikdy nekoncej.
s tim fototestem ti rekla to samy co me... kdyz mi nekdy vyjde cas v cesku, tak tam zajedu. mohly bysme si treba dat v trebovy rande... :sunglasses:
18. črc 2007 v 18:37  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, nějak se nemůžu dostat k tomu , abych něco napsala :stuck_out_tongue_closed_eyes:
ty vedra fakt byli úmorný, my navíc bydlíme v podkrový tak to fakt byla hrůza :frowning2: , ještě že už se teď trochu ochladilo , dneska tady prší a mě to teda vůbec nevadí

měla jsem dost rušný víkend, jsem totiž dobrovolný hašič :grinning: , byli tady hasiči z našeho družebního města Biehaim v Německu, tak jsem pomáhala v naší hospůdce obsluhovat,jako vždy byl pěknej mejdan, musela jsem oprášit svoji němčinu eine beir bitte...:grinning: :grinning: :grinning: , no při té příležitosti Jonášek poprvé spal u babičky , zvládnul to dobře jen mě se trochu stýskalo
užila jsem si to náramně, já strašně ráda točím pivo :grinning:

tak až budeš mít tu pekárnu tak napiš jak jsi s ní spokojená
já jsem zkoušela několik receptů docela se my osvědčil tenhle, ten mám z obalu celozrné mouky
250g celozr. žitné mouky
150g celozr. pšeničné mouky
150g hladké mouky
300ml vlažné vody(myslím, že jsem dávala trochu víc, aby to šlo líp promýchat)
40g čerstvého nebo 7g instatního droždí
1 lžíce soli
2 lžíce octa
no a semínka podle chuti já mám nejrači směs slunečnicových a dýňových :dizzy_face:

nebo mrkni sem http://www.emartinka.cz/doma.asp?Dotaz=pekarna tam jsem ty chleby taky zkoušela , ale nikdy jsem tam teda nedávala bramboru

jinak s tím hubnutím je to hrůza já bych potřebovala schodit tak 10 kilo minimálně , ale jsem hrozná s pohybem nemám problém, ale nedokážu se omezit v jídle , pořád čekám, že mě něco nakopne :wink:

chtěla jsem se zeptat , kde jsi rodila , nebylo to náhodou v Ústí ?

Jonášek je teď docela hodnej nevím jestli to je tím nošením , ale si do dvou měsíců to byl očistec, měli jsme takový problém, ani ne ve třech týdnech my zvracel krev - prý dětská krvácivá nemoc a pak ještě dostal zánět střev, skončili jsme na JIPce , naštěstí se z toho docela brzy dostal, ale pak nás hrozně trápili prdíky dokázal chudák probrečet skoro veškerý čas kdy byl vzhůru a jelikož to není žádný tintítko tak by mi při tom věčným nošení upadly ruce takže chválabohu za ten šátek ( mám český šanami)někdy ho to uklidnilo a usnul a když ne tak mě alespoň nebolely ruce :slight_smile:
od třech měsíců je ale hodný miminko docela se dokáže zabavit i sám jen těď je někdy trochu ukňouranej protože nám rostou zuby a taky se ještě nenaučil lézt už mu moc nechybí, ale ne a ne na to přijít a tak se někdy vzteká když se nemůže dostat k nějaký hračče
a co Eli , kdy začala lézt a snaží se už chodit ?
a co to máte za baťoh, to je nějaký nosítko ?

a s tím rande klidně, můžeme se domluvit až to bude aktuální :slight_smile:
24. črc 2007 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojek!
predne jsi mi vyrazila dech s jonaskem! jsem strasne rada, ze je takovej silnej chlap a uz se tesim, az ho poznam osobne! Ja bych ve stejne situaci asi umrela. Jste asi silny osobnosti, ze?
Jonasek je sikula, ze se mu u babicky libilo a ani se povas neshanel! Ale to pivo bych si taky nekdy chtela natocit, od mala me to laka!

tak až budeš mít tu pekárnu tak napiš jak jsi s ní spokojená
babicka ji uz koupila, ale predavatz ji budu nevim kdy, dostane ji totiz manza... urcite poreferuju!!!
jinak holky, co bydli tady v nemecku mi doporucili vicezrny chleba a slunecnicovy chleba v kilovem baleni z lidlu. je to smes na peceni a dela se to i v pekarne i v troube. tady to stoji 69 centu, ale nevim, jestli to k nam dovazeji. tedka mi kyne, tak uvidime, jak to dopadne. kdyz budes mit cestu, tak se muzes podivat, jestli ho maji u nas v lidlu. prej je desne dobrej. maji teda vic druhu, ale holky rikaly konkretne tenhhle...
dekuju za recept na chlebik, az budu mit ty mouky, tak vyzkousim! jeste mi rekni, jak se to pece a jak to ma kynout a tak...
s tim hubnutim... manza mi koupil bezecky boty, byly strasne drahy, takze jsem skutecne byla uz 2x behat...jeste osefovat jidelnicek a uvidime, jestli to prinese nejake ovoce... nebudeme nejak hubnout spolu? sice nevim jak, ale ve vic lidech, je lepsi motivace...mohlo by to bytz to nakopnuti, jak pises... ja jsem taky strasne na zradlo, takze to je zoufaly.

rodila jsem v usti jojo. Mela jsem planovanyho cisare, eli byla koncem panevnim., procs mela cisare ty?

reba to ma opravdu vliv to noseni na naladu teticek...
eli taky silene trapily prdiky, ale kdyz dostavala pravidelne od 4 odpo sab simplex, tak to bylo v pohode, jak se jednou zapomnelo, tak smula...

Eli zacala nejdriv couvat, pak lozit... vsecko se uci tak nenapadne a je klidas... vzdycky se mi zda, ze nic nedela novyho a pak zacne umet vsecko ze dne na den. treba v utery si sedla a ve ctvrtek uz stala. to jsem nepochopila. tedka drzi rovnovahu pri stani sama. kazdy den dyl a dyl, takze cekam kdy k tomu udela krok... podel vseho chodi bravurne.
batoh je http://www.svetoutdooru.cz/clanek/?107566-nositko-vaude-jolly-comfort-iv
nebylo to tady tak drahy!!! neni to moc pohodlny, ale do lesa je to lepsi nez satek kvuli uloznymu prostoru, odlozeni a hlavne plastence. Na leto to je taky plus, protoze eli v hicech do satku nechce, nechce se o me ohrivat, protoze je prehrata sama o sobe.... ma to samy vyhody, ale nosi se to blbe, kdyz tam blimba, uvidime v beskydech, tam to teprve otestujem... jinak je to asi neco jakos zminovala v noseni deti nebo u voziku, ted nevim presne...

uf... doufam, ze ted uz se to odesle a ne ze se to zase smaze jako rano....
27. črc 2007 v 17:29  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak nám od soboty nešel internet, byla tady hrozná bouřka a antena to nevydržela :frowning2: , přijeli my ho spravit až dneska a tak jsem s taťuldou zjistili jaký jsme závisláci :slight_smile: 3 dny bez internetu už jsme oba chytali nerva :grinning: :grinning: :grinning:

v neděli jsme vzali malýho na projížďku lesem , zvolili jsme trasu kterou moc neznáme, alespoň jsme si vyzkoušeli co všechno vozík zvládne, odčas jsme ho museli někde poponést , ale jinak super , ještě že Jonáškovi nevadí to hrozný drncání, jinak ale supeer

koukala jsem na to nosítko vypadá dobře , já si takový podobný zkoušela u kámoška a nepřišlo my moc pohodlný , no a ta cena my fakt vyrazila dech :sweat_smile:

v lídlu jsem ten chleba neviděla, ale zkusím se podívat pořádně já tam moc nechodím a když už tak jen pro určitý věci , takže ses rozhodla péct v troubě_
a jek to dopadlo ?

no s tím porodem to byla sranda, Jonášek byl taky dlouho koncem pánevním , ale já jsem chtěla rodit přirozeně tak my na cvičení pro těhotné poradili jak ho otočit a mě se to povedlo :stuck_out_tongue_closed_eyes: , jenže nakonec jsem víc jak týden přenášla tak mě poslali do nemocnice na vyvolání, kontrakce my teda vyvolali, jenže jsem se nějak neotvírala , zkoušeli všechno možný - dali my klistýr, píchli vodu dali nějaký injekce na uvolnění svalstva no a po 15 hodinách kontrakcí jsem se otevřela na 2 cm :sweat_smile: , to už se Jonďovi moc nelíbilo a klesali mu ozvy tak mě nakonec vzali na císaře :unamused: to je tak když člověk něco moc chce

no Jonďa moc kliďas není strašně by chtěl lézt a chodit , ale pořád mu to nejde takže skoro pořád kňourá, zabírají jenom "nové" hračky jako cedník , poklička, vařečka :grinning: to ho obvykle na chvíli zabaví a já můžu něco udělat
te´d se začal stavět skoro u všeho k čemu se dostane, jenže nemá ještě žádnou stabilitu tak musím dávat dost bacha aby sebou nepraštil :wink:

no a s tím hubnutím je to dobrej nápad, máš nějakej zaručenej recept :sunglasses:
31. črc 2007 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojek, to jsem to ale...
mam novinku! Byli jsme na vikend na kolo pod stan v horach, bylo to teda docela narocny, vratili jsme se uplne mrtvy... Chteli jsme spat v kempu, protoze se tady prej nesmi spat volne, ale vsechny 3 co byly v mape uz neexistujou, tak jsme skoncili v lese :slight_smile:Tatka si pekne maknul s vozikem!
Tatka Eli oznacil za tachometr. kdyz klesla rychlost ve stoupani pod 6km v hodine, tak zacala nadavat a povzbuzovat at prida, jinak se ji to asi libilo, radila pak venku a byla desne spokojena. Narozdil od nas se vratila odpocata :grinning:
Presne jak pises... I do lesa pohoda!
To nositko... jak rikas... no uvidime, snad ho vyuzijeme!!!
V lidlu maji ty chleba tri. nejlepsi je zlutej pytlik a zelenej pytlik... peceme tedka porad! uz jsme nekoupili ani nepamatuju. i tatka kdyz prijde z prace jde delat testo. je to ale casove narocny. kolikrat jsme zustali do pulnoci vzhuru kvuli chlebu a rano neni cerstvej a krupavej, uz se strasne tesim na tu pekarnu. nasi vy vyzkouseli a jsou nadseny, tak se nemuzu dockat!!!

Uz jsem se strasne dlouho neozvala, tak myslim, ze uz mas s Jondou tedka klidek, ne? asi uz ma tedka namakanou stabilitu, tak je to lepsi...

s tim hubnutim nevim...premyslela jsem, ale tedka mame veliky vydaje, protoze ucetni zvorala otikovo pojisteni tady, takze mame malinko penez a pristi vejplata bude uplne pidi diky tomu... ja zadny davky porad jeste nedostavam, protoze se resi odkud je vlastne budu brat... tak musim setrit kazdy euro a to je teda s kvalitnim jidelnickem problem...
nicmene me napadlo treba sestavit nejaky denni plan, abysme ho mely stejny a porovnavat vysledky nebo tak neco...behani nebo brusle, treba i stejny jidelnicek... ale nevim, treba to je blbost.
po tom vikendu jsme meli 3 kila dole, to byl zahul jako blazen. az budeme mit clanek na pavucinach, poslu odkaz...
7. srp 2007 v 11:50  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to kolo ti teď závidím , já jsem momentálně invalida, minulý týden jsem si zlomila ruku v lokti, tak jí mám na dlaze( až po rameno) a zítra jdu na kontrolu a uvidíme jestli se ta zlomenina potvrdí nebo to bude jen naražený :frowning2: :frowning2:
taťulda má hlídačenku o Jonďu se fakt nepostarám jsem ráda že se obstarám sama :stuck_out_tongue_closed_eyes: , no holt sportem ku zdraví a trvalé invaliditě :grinning: :grinning: většina lidí hádá že jsem si to udělala na bruslích nebo kole a ono to bylo při volejbale :unamused: teda na bruslích bych mohla jezdit i s tou rukou ale to by mě robert už asi fakt vystěhoval :sweat_smile:

no s tím hubnutím - tady v mladej frontě vycházel seriál o hubnutí mám to schovaný , jestli jsi někdy slyšela o společnosti STOB , no funguje to na principu počítání kalorií, můžeš jíst co chceš jen bys měla jíst tak 5000 kj denně , jsou tam rady jak jíst zdravěji , kolik kterým sportem vydáš energie atd. už jsem to jednou držela , je protivný že ze začátku musíš všechno vážit a počítat (kalorická hodnota už je na většině výrobků), ale tak po měsíci to člověk dostane do oka , a je to v pohodě
líbí se my že to není žádná "zázračná" dieta a hlavně funguje, když neměníš radikálně jídelníček tak je pak jednodušší si váhu udržet

btw moc se my líbil ten článek o šátcích jen mě docela překvapuje že nepoužíváš látkový plenky jako dost šátkařek tady :slight_smile:
9. srp 2007 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Teda mamko, ty jsi sikulka. No docela ti zavidim... cela rodinka pohromade, to byc brala... muzicek v praci nechybi? mne by ho asi nepustili :cry: v trebovy je dobrej volejbal, to si pamatuju, ze nas vzdycky trebovandy rozdrtily :grinning: doufam, ze to bude jen narazeny a ze budes brzo fit. tydle veci bohuzel dlouo bolej, takze jondu nosit bude asi chvili dost bolet :pensive:
o stob jsem slysela, rikala jsem si, ze se mi do toho pocitani nechce, protoze to nechapu, ale ted mam cas, tak bych to i zkusila... muzes mi to nejak polopaticky vysvetlit? tam je ta hodnita dycky ve 100 gramech, ne? takze si vypocitam kolik ma ta dana vec a scitam to, jo?
a co treba chleba, brambory, rajcata a takovy obycejny veci bez cedulek? mas na to nejakou tabulku?
jsem rada, ze se clanek libi :] dokonce i svagrova asi bude satkovat a do ty byc to moc nerekla, tak jsem rada...
no a latkovy pliny... vis, ja jsem lenoch. porad nekde jezdime a me proste vyhovuje, ze tu plinu vyhodim a vic se nestaram. kdybych byla porad doma, tak proc ne... kupuju pruzny pemprsky ve sleve. takze vyhodim 250 kc za mesic coz je 3OOO za rok. to mi neprijde tak drahy a myslim, ze to za to pohodli stoji.
kamaradka z letaku taky ceka mimi a kupuje si latkovy pliny za 6 a pul tisice.
tam se ji ty penize zacnou vracet az na druhym diteti, ne?
Ty taky pouzivas latkovy?soudim podle alba... doporucila bys je? v cem jsou lepsi a v cem horsi?
mne se na tech latkovejch plinach libi jen to, ze bych byla za exota, jelikoz me odmala bavi vycnivat z davu... :sunglasses: ale realnou vyhodu v nich nevidim, ovsem to je neznalost!!!
10. srp 2007 v 11:30  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak je to dobrý , mám "jen" přetížený vazy takže mi dlahu sundají už v pátek :dizzy_face: ale ještě to budu muset nějaký čas asi stahovat
taťulda pracuje jako dělník pro čd takže pro něj to není takovej problém když v práci chybí
to počítání- musíš vědět kolik jsi čeho snědla takže to chce nějakou váhu (my jsme se byli v sobotu podívat na nějakou elektronickou, ta co máme doma po babičce váží plu mínus autobus) no a pak si spočítáš kolik má dané množstvý energie , většina tabulek uvádí hodnotu na 100 g nebo jeden kus , dobrý stránky jsou http://www.vypocet.cz/kaloricke_tabulky.php, tam zadáš co jsi snědla a kolik a ono to samo spočítá a můžeš si i spočítat kolik jsi vydala energie určitým sportem , jak už jsem psala tak při hubnutí by člověk měl jíst asi 5000 kj za den, můžeš kouknout i na stránky www.stob.cz
taťka je tí hubnoucím nápadem nadšenej tak mi asi v pondělí půjde koupit tu váhu vyděli jsme hezkou za cca 400 kč což není tak hrozný
já už jsem takovou dietu jednou držela a vážila jsem asi měsíc pak už to člověk má tak nějak v oku
tak my napiš jak se ti ten nápad zdá
no a s těma látkovkama to je na dlouho a mě to psaní levačkou jde jak psovi pastva :frowning2:tak se o to rozepíšu až budu psá zase všema deseti, co se my na tom líbí hlavně - je to určitě ekologičtější, vím že malej nemá na zadečku žádný chemikálie a nedá to vůbec tolik práce jak s oblibou straší starší generace ( za předpokladu že máš doma pračku :grinning: )
nějak si my vyrazila dech tou sumou - 250 za měsíc se mi fakt zdá strašně málo- to jsou plíny v německu o tolik levnější? já jsem si to tak zběžně spočítala , používáme tesko plínky , kupujeme je v akci za 200kč 52 plen , no a když někam jedu na celý den tak si taky beru jednorázovky(nejsem žádnej ekologickej aktivista :sunglasses: ) a spotřebuju jich tak 6-7 za den , takže kdybych je používala místo látkovek tak mě to přijde tak na 800 měsíčně :sweat_smile: , do látkovejch jsem zatím investovala á 2500 kč ale moje základní investice byla á 800kč do klasickejch plínek a s tím bych i vystačila jenže těď je takovej látkovej bumm takže i já jsem chtěla vyzkoušet nějaký ty lepší plínky :wink: to je u látkařek taková trochu droga :grinning:
plánuju ještě jedno dítě takže se mi to určitě vyplatí i finančně
no a pokud by ses rozhodla používat látkovky tak se neboj určitě tě většina lidí bude mít za exota :slight_smile: :grinning:
12. srp 2007 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj, to jsem moc rada, ze to s tou packou neni, tak zly! ale stejne ji zatezuj opatrne, at se ti to neoji moc dlouho :dizzy_face:
S tim tatkou to mate skvely! tyjo, jezdit cela rodina vlackem zadarmo a do zahranici za priplatek 20 kc to je sen!!!!
koukala jsem na ty odkazy a s tim pocitadlem je to skvely, takze do toho pujdu. nejdriv zacnu tak, ze budu jist normalne jak jsem zvykla, jen si to budu vazit, abych videla, kolik kalorii zblajznu a tedy jak moc se musim omezit. to jsem teda zvedava, jak dopadnu :fearful:
uz se tesim, jak napises o tech latkovkach. Ja teda na tu ekologii tak nejak kaslu, protoze peru v lovele a ta taky urcite zatezuje prirodu, tak mi to prijde prast jak uhod. U tech papirovejch plinek je ta likvidace fakt tak problematicka? Navic porad nekde jsme, takze nevim, kdy by na ty latkovky doslo.
co se papirovek tyce, tak kupuju pemprsky flex v nemecku a huggies v cesku. zkousela jsem ruzny druhy rossman, dm. a jsou sice levnejsi, ale spotrebuju jich mnohem vic, takze vyjdou draz.vzdycky kdyz otevru balik, tak si na nej napisu, kdy jsem to otevrela a jeden mi vychazi na 14 dni. Kupuju dvojbaleni v krabici za 17 euro, coz je 476 kc. je vlastne na mesic 2t.1b, tak podivej, mas pravdu,sem blba.tech 250 je na 14 dni!!! takze to je za rok 5712. Coz taky neni zadna katastrofa. Ale tedka se stydim, jakej jsem debil, nevim jak jsem to minule pocitala :pensive:
Jak rikas, ze sis poridila i ty "lepsi plinky"jsou opravdu lepsi? vyplati se to? ja bych chtela koupit tu podlozku s igelitem. nemam rada ty jednorazovovky z buniciny a igelitem z drogerky, to leze do penez. mas taky ty latkovy podlozky jestli jo, tak jaky a jak jsi spokojena. co bys doporucila?
jinak my planujeme taky jeste nejmin jedno (zalezi na porodu)treti prej cisarem uz nejde, takze prej pokud bude druhy taky cisarem, tak je to dost blby. to bysme si pak asi jedno adoptovali. Otikoj se tri deti hrozne libej a ja nejsem proti, jsem ze tri deti a je to fajn.
13. srp 2007 ve 12:35  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak já nemám odvahu jíst normálně a počítat kolik kalorií sním to by bylo asi hrozný číslo :sweat_smile: tak jsem se hned začala trochu omezovat, nejhorší je že budu muset vynechat asi všechno sladký , jinak bych se bez hladovění do toho magického čísla 5000 nemohla vejít :frowning2: :frowning2:
mluvila jsem s kámoškou její ségra tuhle dietu držela a zhubla za 3 měsíce 10 kilo a to to prý občas nevydržela a "přežrala se " a stejně zhubla :slight_smile:
včera jsme koupili tu váhu tak se snažím všechno vážit , dneska mi to vycházelo á 6000 kj, hlad jsem trochu měla ale nejhorší jsou ty chutě, ještě že je teď spousta ovoce takže se to dá zvládnout no uvidíme :wink:

já peru v mýdlovým slizu je tady na koníkovi o tom celá diskuse, pere úplně srovnatelně jako Lovela a je to skoro zadarmo a mělo by to být i šetrný k přírodě, ještě zkouším ekologický prací program od Misivy a ještě chci zkusit Ecover, jo když člověk používá látkovky tak to chce i prát v něčem ekologickým jinak je to tak trochu blbý :confounded:

jednorázový podložky používám jen na cesty , zatím jsem jich spotřebovala 8 :sunglasses: (ještě my dvě v balíku zbyly) Jonďa je na cestách vzornej a při přebalování nedělá neplechu, doma mám na přebalováku obyč plínku takže když se počůrá tak jí prostě vyperu , ale plánuju koupit takovou pratelnou podložku do postýlky ale zatím nemám zkušenosti

myslím že císařem můžeš mít 3 děti , to záleží co ti řekne doktor
já bych chtěla to druhý pokud možno porodit normálně abych si vyzkoušela obě varianty :wink: třetí neplánujeme taťkovi je už 44 tak se na to necítí :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. srp 2007 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tybrdo, tak uz ani nevim, jak se jmenuju. Nesel nam net a ja jsem uplne vyrizena... jsem totalni zavislak... nezavolam, neuvarim, jsem nervozni venku, jelokoz nevim, jak jsme na to s pocasim no des....
kazdopadne k ubnuti.
kdyz jsem merila ten normalni prijem, tak jsem nascitala neco pod 7000, coz se mi nezda tak rozny, bala jsem se toho vic. kdyz se trochu omezim, tak to jde na tech 5000 celkem sklepat, samoze zalezi jak kdy... pokud je navsteva nebo se jde nekde se znamyma do hospody, kde to jidlo stoji strasny prachy, tak to tam nenecham, protoze drzim dietu, ale doma se nadlabnu do polosyta a zbytek soupnu do lednicky. je to fajn. jak pises, chut na sladky zahanim taky ovocem a snazim se mit vydej. vcera jsme byly na vylete v offenbachu pesky se satkem. Bylo to 12 km a docela me bolej bedra. nicmene to byl vydej peknej. Je to fajn, ze si to vsecko pisu, jelikoz mam duvod jit ven. bavi me, jak se to pak odecita od toho jidla a tak...
Ty hodnoty a mnozstvi jidla spis odhaduju, protoze vahu mame asi tak kvalitni jako muj odhad. v globale je to asi jedno. tim psanim nad sebou trochu citim damokluv mec, takze ackoli ty cisla nejsou presny, tak svoji sluzbu udelaji. Konec kecu, mam dole zatim kilo, ale jsem rada i za nej. asi to funguje :grinning:
tu vahu ti zavidim!!!

k tomu prani... premyslim, jestli se nevykaslat na prani mimi veci zvlast a nezkusit to prat s nasima vecma a neresit to. nevis jak dlouho se ma prat miminkum zvlast? Ten sliz jsem zaregistrovala, je to zajmavy... mozna do budoucna v cechach... odrazuje me od toho, ze neumim koupit tady ty ingredience a z ceska se mi to tahat nechce.uz toho tahani veci mam plny zuby.
Ty podlozky pouzivam porad, nemam prebalovak, takze prebaluju na koberci na zemi nebo v posteli a to nechci s obyc plinkou riskovat. nasla jsem ty pratelny, tak premyslim... Gedren rikala, ze to tak moc nesaje, ze musi davat jeste plinu, tak nevim. Taky by me zajimalo, jestli to opravdu vydrzi treba 30 prani nebo se ten igelit vevnitr ocodi a otrha... no uvidim, ale asi to vyzkousim. Tu procuravaci podlozku do postylky bych taky chtela, ale nevim, jak dlouho bydli mimi v postylce. Jestli neni lepsi rovnou na velkou postel. resp. jestli nebude eli chrupat v kanade nekde na matraci na zemi s nama nebo jestli bude mit postylku... vis, kdy se stehhujou deti do postele? ta podlozka je asi nejdulezitejsi na odvykani na plinu i v noci, ze?

Otik je ze dvou deti a my ze 3, jemu se to zda lepsi, kdyz je vic :slight_smile: a kdyby se nekomu neco stalo, tak se s tim clovek mozna smiri trochu lip. Co se porodu tyce, tak to nechavam zcela na prirode, je mi to jedno. Kazdopadne pocitam s tou nejhorsi variantou... jestli kousnou i tri, tak tim lip, ale zase nebudeme mit cernouska :( no uvidime, jak to bude... Otikoj je letos 30, takze bysme zo chteli nejak brzo 2 cca 3 roky od sebe a pak treba vetsi pauzu... uvidime, jak nam to priroda nalinkuje :sweat_smile:

jeste mam na tebe dotaz, jak resis noseni piti, svaci, popripade mikiny kdyz jdes nekam se satkem? ja uz nechci batoh, je to moc tezky, tak uvazuju o nejake vetsi ledvince. Hodila jsem dotaz na satkovani, ale nikdo nic. manza si dela srandu, ze jsem slapla na kuri oko, ze nikdo vlastne nenosi tolik, jak to muze na prvni pohled vypadat.... tak nevim. Jak to resis ty?

uf tohle psani je casove narocny :confused:
22. srp 2007 v 11:27  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek