2letý syn na cvičení s dětmi a rodiči. Nespolupracuje, ale baví ho to tam. Má cenu tam chodit?

matyldik
1. říj 2019

Jsem tu s dalším dotazem. Dvouletý syn byl parkrat na cvičení s dětmi a rodiči. Absolutně nespolupracuje,baví ho litat po tělocvičně,když se postaví opici draha,tak zkusí par věci,samozřejmě spolecne se mnou,ale chytá tam amok,protože nechce čekat ve frontě nebo chce na zinenkach ležet a nechápe,ze ostatní deti tam mají cvičit a musí jim uhnout. Je to spis takové chaotické pro mě. Ale syn je tam šťastný. Je pravda,ze je tam nejmladší,chapu,ze male dítě asi neposedi a nebude dělat to,co mu cvicitelka rekne..ale má tedy cenu tam chodit? Chtěla jsem ho brát do kolektivu deti,ale stejne si jich ještě skoro vubec nevšímá. Popravdě se tam mezi maminkami,co mají starší a “poslusne” deti,moc necítím,když se malý začne vztekat,ze nemůže dělat,co chce,tak se na mě otočí cela tělocvična a pozoruji asi jak zareaguju nebo nevim..jedna maminka tam i kroutila hlavou,ze malý tam lita a vola Maminkooo,takyyyy..ze chce vše dělat se mnou..to snad nebi špatně,nebo jo?

sebinka123
1. říj 2019

@matyldik super. Ty taky. Tak aspoň se trochu podpoříme. Cítím to stejně, jako ty. Můj syn mi přijde trochu, že bude introvert. Uvidíme. Taky si vystačíme sami a nebo třeba jen s jednou kamarádkou s dítětem. No, uvidíme zítra. Jestli to bude to samý, tak tomu dám čas a zkusíme to znovu třeba za měsíc, dva. Nebudu nic lámat přes koleno. A díky moc za podporu, moc to pomůže. 😉👍

cascabel
2. říj 2019

Za me ano 🙂 Syn ma take dva roky a za posledni rok jsme toho na cvico nachodili hodne. Od roka a pul chodime do Sokolovny na uplne stejne cviceni. Kdyz jsem prisla na prvni hodinu jineho cviceni, kde nas bylo deset, tak to vubec, zadna spoluprace, jen behal, ja z toho uplne nervozni. Ale trenerka hned prohlasila, ze v klidu, ze uvidim, jak s kazdou hodinou se to bude zlepsovat. A opravdu, jsem nadsena z kazdyho dalsiho jeho pokroku. Zpocatku ignorovany Kolo kolo mlynsky da ted na jednicku 😀 V te telocvicbe se zapojuje uz i na pozdrav, kdy jsme serazeny v lajne. Pokud je pro nej vekove to cviceni vhodny, jakoze asi jo, a vyblbne se tam, tak urco jit do toho 🙂 Ja sama jsem stastna za jakoukoliv dalsi aktivitu, ktera se namane 😀 Kolikrat jsme meli v jednom tydnu plavco a dve cvica a musim rict, ze pohybove na tom je fakt dobre. Je to kluk, takze jen to mluveni klasicky trochu zaostava, s tim jsem s vami za jedno 😀

hanka_333
2. říj 2019

Deti potrebuji kolektiv az kolem tretiho roku. Krouzky miminek jsou dle me podivna moda a zabava vice mene pro mamy, aby po cviceni pokecaly. Syn cviceni v 1,5 roce probrecel (po jedne hodine jsem to vzdala). Ve dvou letech lital po telocvicne jak nerizena strela a delal si svoje. Teprve ve 2,5 letech dle me zacalo mit cviceni trochu smysl a syn si to trochu uzil.

Ridila bych se svym pocitem, pozorovala, zda to syna bavi, a neresila, ze okoli ma pocit, ze mas syna socializovat.

nazka
2. říj 2019

@matyldik já chodila cvičit s dcerou od 23m. První měsíce jsem cvičila s ní, byla stydliva. Ale postupně se otrkavala a cvičila sama. Ono to chce čas. Určitě bych nepřestávala, případně se poraď s lektorkou. U nás je tohle běžná praxe, ale jsme malá vesnice a je to takové rodinné.

podaji
2. říj 2019

Bez urážky ale tyhle aktivity jsou víc pro maminky než děti. Jasně líbí se mu tam páč je to tam nové. Ale to se mu bude líbit i v herně kde se vyblbne. Jak už bylo řečeno takhle malé dítě má na socializaci čas. To že si hraje samo a dělá co chce samo je naprosto normální. Chodila jsem s malým cca rok a půl na plavání vždycky řev. Cvičitelka ať vydržím. Jo vydržela jsem asi 5 lekcí a pak se na to vykašlala. Chodili jsme indi vindi a byl štěstím bez sebe. Já bych se na to vykašlala. Jako jestli je pohybově v pořádku vyblbne se na kdejakym hřišti

jade85
2. říj 2019

@hanka_333
@podaji
Dámy, pardon, ale tohle je úplně mimo názor. Děti se na cvičení hodně naučí, u miminek dobrá lektorka ohlídá správný pohybový vývoj, děti se unaví, vyblbnou a hlavně získávají od nejútlejšího věku kladný vztah ke sportu a pohybu obecně. Fakt to není nějaký debatní kroužek pro nudící se matky.

lolam10
2. říj 2019

@pink_unicorn mne zas vadi ty maminky co maji tento nazor(ze nespolupracujici dite vyrusuje).myslim ze by i zivejsi deti meli chodit na krouzky.podle me se casem nauci se prizpusobit a je to v tomhle pro ne hodne prinosne(treba i vic nez to ze jsou mezi detmi)...p.s.moje dite nevyrusuje ale uplne chapu ty kterym rusi,je to pro ne narocne i bez vasich odsuzujicich pohledu

vladienka
2. říj 2019

@lolam10 podla mna potrebuje viac casu, ked som videla ze dcera len beha a nerobi to co ma, tak som ju tam znovu netahala.. skusili sme o polroka a super

hanka_333
2. říj 2019

@jade85 Asi jsem teda mela smulu na cvicitelku. Byla na tom co se tyce vedomosti o cviceni a pohybu asi podobne jako ja ☺

pink_unicorn
2. říj 2019

@lolam10 Já odsuzuji neohleduplné rodiče. Dcery chodí na baletní přípravku a teď od září k nim přibyla nová holčička. Maminka si vydupala, že tam chce být na hodině s ní i s mladším bráškou. Tak lektorka řekla, ať teda jdeme vyjímečně všichni rodiče, aby to ostatním nebylo líto..... Ta Holka řvala, rozčilovala se, nechtěla to dělat, lítala po celém sálu, za ní to jejich batole. A ta mamina, místo aby je čapla a odešla s nimi, tak běhala za ní a snažla se jí přimět aby alespoň něco dělala, když už si to zaplatila přeci.... Myslela jsem, že jí uškrtím. Ostatní holky lektorku ani neslyšely, nesoustředily se, jen civěly na to trapné divadlo..... Takže ano, odsuzuji bezohledné rodiče, jejichž nespolupracující potomek rozkládá pozornost ostatních dětí a narušuje jejich společnou aktivitu. Neříkám, že je to stejný případ jako autorky, nicméně aktivit a míst, kde se dítě vyblne a dostane se do kolektivu je spoustu. Nemyslím si proto, že je nezbytné dvouleté dítě nutit do organizované spolupráce. Obzvlášť když sama autorka z toho evidentně nemá dobrý pocit.

vladienka
2. říj 2019

@jade85 suhlasim s tebou, chodila som s dcerou cvicit od 4 mesiacov.. potom mala obdobie ked sa jej to nepacilo, chodili sme inde.. neviem co teda ja mam z toho cvicenia :DD davas pozor, postavas, u nas rozhodne ziadne debaty nie su ani pocas ani po cviceni. Ano z toho cvicenia s miminkami mame kamaratky a doteraz sa stretavame, deti sa poznaju od malicka

podaji
2. říj 2019

@jade85 nikdo nemluvil o debatním kroužku, navíc já děti vědu ke sportu už od malička a nemusím je násilím nutit plavat a skákat tam kde on nechce. Je na to malý. Psala jsem svůj názor

eithelwing
2. říj 2019

Já to vzdala. 😀 S dcerou jsem byla na ukázkové hodině pro cvičení nožiček, bosochuze a tak. Pro ni ideální, jsme v péči rhb.
Jenže ona tu hodinu totálně zbořila. 😀 Teď už se směju, ale tehdy mi bylo do breku. A nemela jsem nervy na to, jezdit do města, abych toto pak prožívala. I jsem měla dojem, že jsem ostatním vadila. Naše malá byla jediná jak vystřelená do vesmiru... 😀
Teď dcera chodí dvakrát týdně do jeslí, kde se podle všeho chová jinak. Nejvíc se totiž předvádí se mnou.

saoirse
2. říj 2019

Já si myslím, že kroužky pro děti od toho roku a půl jsou náhodou fajn🙂 Když jsou aktivity přizpůsobený věku a je dostatek prostoru i pro ty děti, co zrovna třeba jen nemají náladu a tak si hrají, občas se zapojí... Měla jsem štěstí, že s dcerami jsme měly možnost chodit na kroužek přizpůsobený právě i na toto - děti od roka do dvou let měly svůj program, nenáročný, k dispozici hračky, bazének s míčky, program probíhal a děti mohly a nemusely plnit pokyny... Pak náročnější pro dvou až tříleťáky, nic nebylo striktně oddělené, kdo překročil druhý rok a měl spíš náturu na to, zůstat v té mladší skupině, nebyl problém. Tříleté děti a starší už měly svůj organizovaný program a zas záleželo na tom, jestli jsou na něj zralé. Myslím, že tak je to ok. Každýmu podle jeho možností🙂 Ony i cvičitelky si ohlídaly, aby dítě chodilo tam, kde mu to něco dá a nerušilo třeba ostatní (v těch "náročnějších" programech pro větší děti). Fakt záleží na podmínkách. Abych řekla pravdu, dávat třeba dvouleťáka na cvičení s čtyř, pětiletými dětmi mi přijde rušivý, ale to by si měli spíš ohlídat organizátoři těch kroužků.

rosalline
8. říj 2019

Mně ty kroužky pro malé děti přijdou taky bezva. Chodíme od 1/2 roku. Teď po prázdninách malému bylo 13 měsíců. Je taky narušitel, ale ne jediný. Bereme to všechny jako přirozenou součást takto starých dětí. A socializace je taky pro něj prima. Doma mi visí pořád na noze, dožaduje se pozornosti. Na cvičení? Jde sám do akce, máma ho ani nezajímá. Podávají si s dětmi hračky, hrají na nástroje, zpíváme, dupeme, zdolávají opičí dráhy... řekla bych, že je to pro dítě velké zpestření.