Dáváte děti do kurzů plavání? Co se učí jako první?

berenika39
8. lis 2013

Ahoj, dáváte někdo plavat děti - myslím do kursu, aby se naučily doopravdy plavat.-) ? Co se učí jako první? Kraul, znak prsa? Jaký je postup ve vašem kursu?
Děkuji.

petrajurinova
8. lis 2013

@berenika39 Naše princezna začíná příští týden - kurzy pořádají ve školce každý rok. Jako první se tak jako za nás (v dávném pravěku) učí nebát se do vody vlézt, pak správně ve vodě dýchat a splývat (ležet na hladině), a v druhé polovině tříměsíčního kurzu se ty nejšikovnější naučí slušně plavat prsa.

berenika39
autor
8. lis 2013

@petrajurinova máte to v rámci školky? to u nás není🙂. to se máte🙂. mě zajímá ta metodika - takže prsa? všude se říká píše něco jiného☹. u nás právě prsa ne, začíná se (po rozkoukání, ne hned) kraulem a znakem. prsa nakonec...

hojda
8. lis 2013

@berenika39 taky jsem slyšela prsa jako poslední 😕

berenika39
autor
8. lis 2013

@hojda já to beru, oni jsou v tom odborníci, trenéři akreditovaní mšt, ale nějak mi to nejde do hlavy 😀 😀 😀

petrajurinova
8. lis 2013

@berenika39 je tady bazén patřící škole cca 200 metrů od školky, tak toho školka využívá. Zajímat se o metodiku mě nikdy nenapadlo. Beru to tak, že když je učí učitel, který učí i v té škole plavání děti od první třídy, tak že ví co a proč dělá.

berenika39
autor
8. lis 2013

@petrajurinova přesně tak, já jim taky věřím🙂 jen mě to zajímalo, jestli je to běžné nebo nějaká novina 😉

helcenka
8. lis 2013

@berenika39 - my máme plavání od školky, nejdřív se děti seznámily s vodou a další nezbytnosti a pak začínaly prsa, splývání, dýchání do vody...

adeden
8. lis 2013

dětičky ve věku 4-6 let učíme nejdříve splývat. Poté by měly zvládnout prsové ruce a kraulové nohy - někteří s pomůckou, jiní bez. Souhru prsa, kraul a znak učíme děti od druhé třídy základní školy a to ještě ani v tomto věku mnozí prostě nepoberou .
Určitě je v tomto věku 4-6 let nejdůležítější odstranit strach z vody, nebát se potopit, skočit po hlavě ...
Plavčím s dětmi od třech měsíců do dětí školních už pár let .. Je to hodně individuální . Mám holčičku ze školky, která plave úžasně souhru prsa. Oproti tomu holčičku, která chodí do čtvrté třídy a drží se mě kolem krku ..

berenika39
autor
8. lis 2013

@adeden jééé ty jsi paní plavčice? super, moc díky. tohle právě praktikují v našem kursu, tak jsem ráda, že to slyším i z jiné strany. takhle mi to popisovali. musíte mít trpělivost a dobré nervy, když jsem dneska viděla ten pytel blech 😉 😉 to je jako lyže, lepší je školička🙂.

evaviki
8. lis 2013

@adeden ja se teda zapojim do diskuze, totiz maly chodil na plavco, naucili nejdriv nohy kraul a pak ruce prsa.. ale diky tomu mu nohy prsa nesli a kombinaci to neuplave.. Na to same misto chodila pred 2 lety neter a ucili je plavat nejdriv prsa komplet, takze mala po 4 hodinach plavala uplne v pohode.. Kdezto syn to neumi a toto je jeden ze dvou duvodu, proc uz tam nepujdeme..

hojda
8. lis 2013

@adeden A jaké doporučíš pomůcky pro učení plavání? děkuju!

berenika39
autor
8. lis 2013

@adeden můžu taky otravovat? petr si moc přeje brýle, viděl je na bazénu už xx krát, řekli mi, že je to jedno, může - nemusí....jinak sami v bazénu - to má ten pásek - ok?

adeden
8. lis 2013

berenika ..
ano , jsem .. děláme i plavčíky , ale jinak jsme cvičitelky - instruktorky plavání ..
Je to moc hezká práce .. Vždycky mne práce s dětmi bavila . Ve spojení s vodu jsem já ve svém živlu ..

petrajurinova
8. lis 2013

@adeden přidávám se k @berenika39 s dotazem na plavecké brýle, taky slyším doma od Isabely pořád dokola, že na plavání chce mít brýle - je to vhodné nebo ne, když se vlastně teprve začne seznamovat s velkým bazénem?

berenika39
autor
8. lis 2013

@adeden tak to se omlouvám, nemyslela jsem to nějak pejorativně - plavčice...já právě vím, chodila jsem s malým i na baby plavčo a ty paní byly moc fajn. tak tohle oslovení beru zpět🙂

adeden
8. lis 2013

evaviki
Je to strašně individuální . Je spousta dětí, které kdybys mučila, tak nemůžou pochopit kraulové nohy . Ale aby dítě ve čtyřech letech pochopilo prsové nohy, je nadlidský úkol - nejde u prsových nohou jen o to, že prostě vykopne do stran . Jde tam už o ten kop jako takový . Je nějaká metodika prsových nohou - a na to bacha - pokud to děťátko nepobere správně, tak odstanit pak široký výkop, křivý střih atd. ve školním věku už téměř nenapravitelné ..
Měla jsem na plavání školičku, kde děti chodily na plavčo od třech let . Teď mi dochodily kurz jako šestiletí - zvládly krásně prsové ruce + kraulové nohy a znakové nohy a těměř všichni i znakové ruce . Byly natolik dobří, že jsem předposlední hodinu po nástupu řekla, že dnes začneme prsové nohy - po prvních třech bazénech jsem od toho šla pryč . Jak jsem napsala výše - široký výkop, křivý střih - dětičky prostě téměř to sedmi let nepochopí souhru (což je u prsou hodně důležité) a správné prsové nohy .
Ale nikomu tohle nevnucuji .. Je to jen moje zkušenost . Plavčím s dětmi od roku 1997 .
A netvrdím, že není plaváčka, který by to v cca pěti letech nepochopil ..

adeden
8. lis 2013

@berenika39
to vůbec takhle nemyslím !!!
🙂
v pohodě !!!
Dětičky nás oslovují všelijak - nejlepší je : paní plavčíčková, nebo paní plavací ... 😀

berenika39
autor
8. lis 2013

@adeden 😀 asi si užijete, stačil dneska Petr s tím panem trenérem dvacet minut a měl hlavu jak škopek 😀 (ten pán)

adeden
8. lis 2013

@hojda
my jsme třeba vybaveni, co se pomůcek týče maximálně ..
Takže využíváme velkou škálu pomůcek .
Jsou to destičky, plováky, žížalky, hranolky - podle toho, co jdem plavat ..
Prvkové plavání - co jsou teda buď jen nohy, nebo jen ruce ať už kraulové, prsové, znakové se dá výborně využít ten hranolek . Dají se s ním plavčit kr.nohy, zn. nohy a prs. ruce i nohy .
Klidně se zeptej konkrétněji ..

berenika39
autor
8. lis 2013

@adeden hm. jsem si to představovala jak hurvínek válku. jako že mu řeknu - takhle rukama takhle nohama a on bude plavat. tak to asi nebude, že.... 😀 . mě tedy k tomuhle dokopaly lyže - od nás ani tuk a ve školičce za 4 týdny základy.

hojda
8. lis 2013

@adeden díky moc, malému je 4, 5 roku a tak nějak nevím, co v bazénu s ním zkoušet a co používat.

evaviki
8. lis 2013

@berenika39 neboj, plavcik je trenovanej.. Sebik tam s nimi mel prve hodiny debatni krouzek 😀 tomu se pusa nezavrela, dokonce im doniesol jablka, ze im udela radost.. 😀 😀

@adeden tak to je asi fakt.. ja se ve 4 letech naucila prsa a to je vsetko, vic mi neslo.. u nas je to pak problem, tchyne ho nuti plavat, on to samozrejme neuplaval, kdyz jenom kopal nohama.. no uvidime, ted na podzim to v podstate odmarodil, takze kurz uz dalsi nebude, kym nebude teplo..

adeden
8. lis 2013

@berenika39
Pokud plaváčkovi nevadí plavat bez brýlí - nevnucovala bych mu je - pokud si je přeje, koupila bych je ..
Ono když se s nima pak naučí, tak je zase dobré je nesundavat .. Aby se pak nelekl toho, že bez brýlí to prostě trochu pálí .
Z vlastní zkušenosti - já bych bez nich uplavala prdlačku .
A ten pásek myslíte jaký ? Ten na cvaknutí kolem pasu ? To je dobrá věc - dá se s nima plavat vlastně vše ..

adeden
8. lis 2013

@petrajurinova
My ty brýle hodně doporučujeme pro děťátka, kteří si bojí obličej potopit - ono je to pak nakonec vlastně baví se koukat pod vodu .
Pokud si děťátko brýle přeje, doporučuji .
Nevidím důvod v tom, brýle nedávat .
😉

berenika39
autor
8. lis 2013

@adeden ano, ten s těmi destičkami, my chodíme na bazén s velkým bráškou - do normálního velkého bazénu (i do malého, samozřejmě), ale spíš ho zvykám na prostor pod nohama, ani mu to neva, ale od mala má na sobě ten pásek, neudrží ho, ale snad ten pocit....šlape vodu, kope nohama, sune se vpřed, ale plavání to tedy není.
http://www.plavecke-pomucky.cz/produkty/vyuka-p...

evaviki
8. lis 2013

@berenika39 bryle mi boli doporucene tyto http://www.plavecke-pomucky.cz/produkty/plaveck...
Ale Sebik je nechtel mit, chce jenom uplne obycejne

adeden
8. lis 2013

@hojda
pokud je malému 4,5 roku - je to věk na dosažení těchto dovedností : splývání na prsou a na zádech - a není podmínkou mít hlavu zanořenou - stačí, pokud se chytne pomůcky s nataženýma rukama (důležité), odrazí se třeba od stěny a vysplývá - nožičky nic nedělají . Pokud mu nevadí obličej ve vodě, tak super - pokud vadí, tak pusinkou dělat bublinky .
Pak trénovat kraulové nohy s destičkou a postupně přidávat prsové ruce - u rukou pozor na široký záběr a nehrnuly se pod sebe .
😉

adeden
8. lis 2013

@berenika39
super ! Tenhle pásek je nejlepší - nejsem zastáncem pomůcek, které drží dítě nad vodou až po prsa - to mi přijde k ničemu . Pokud si u toho umí kopnout, šlapat vodu, tak to je bomba ..
http://www.plavecke-pomucky.cz/produkty/vyuka-p...
Pak se hodně používá tenhle hranolek - drží se nataženýma rukama + kraulové nohy , nácvik prsových rukou - on pokud se dá správně pod ruce, tak brání tomu dělat záběr až pod tělo - kam už se samozřejmě nemá ..
🙂

berenika39
autor
8. lis 2013

@evaviki ho vezmu s sebou, nebudu řešit, jeslti chtěl takový nebo makový, at si vybere🙂)))) s klukama někdy potíž jak s manželkou🙂)))

berenika39
autor
8. lis 2013

@adeden kampa se ten hranolek dává? máme ještě na hraní žížalu🙂)

ten hranol je jako hrazdička, oběma nataženýma rukama před sebou, jako destička?