Hraní na strunný nástroj a časté plavání. Máte s tím zkušenost?

alenka_8
9. dub 2024

Dobrý den,
najdu tu prosím někoho, kdo hraje denně na strunný hudební nástroj a přitom chodí často plavat? Jak jsou na tom vaše prsty? Možná je dotaz úplně mimo, ale aktuálně řešíme, že syn (8let) by si moc přál se naučit hrát na housle, v tom ho podporuji. Nyní je členem plaveckého oddílu, kde mají 2x týdně trénink, o víkendu chodíme plavat celá rodina a v létě je v bazénu klidně celý den. Paní z konzervatoře mi říkala, že aby člověk mohl dobře hrát, časem se musí utvořit "mozolky" na prstech. Nerozmočí si je pokaždé v tom bazénu? Máte s tímto někdo zkušenosti?

lobella
10. dub 2024

@alenka_8 hraju na kytaru od detstvi a v lete,kdyz jsem byla cely den v bazenu, problem nebyl, ono jde o to, ze se ty prsty casem otlaci, zvyknou si, ta mista ztvrdnou, a pak uz drzeni strun neboli

prejeta_zaba
10. dub 2024

Tak hlavně teď bude několik let hrát možná deset minut denně a hodinu týdně v hudebce, má smysl to kvůli tomu řešit? Jestli to dotáhne na konzervatoř a bude cvičit půl dne, to je dost daleká budoucnost. 😀

ahyt
10. dub 2024

V pohode, nebala bych se vubec.Dcera hrala na housle od 4 let let a kdyz asi ve 3.tride zacala hrat hazenou, pi ucitelku malem kleplo.Na houslich jsou potreba jemne ruce, uvolnene a hazena opak.
Ale takto dcera vydrzela s houslema i s hazenou/ za Slavii, treninky denne a byla i vyhlasena jako nejlepsi hracka ve sve kategorii/az do maturity.No zadna virtuoska nebyla, ale pro radost to stacilo

alenka_8
autor
10. dub 2024

@lobella děkuji za odpověď, to jsem ráda, že si nebude muset vybírat mezi hudbou a sportem 😉

alenka_8
autor
10. dub 2024

@prejeta_zaba děkuji za reakci, jsem právě vůbec nevěděla, zda má smysl to řešit. Tak jste mě uklidnila 😉

alenka_8
autor
10. dub 2024

@ahyt děkuji za odpověď. A vaší dceři gratuluji, je fajn, když si děti najdou koníček i sport, co je baví.

odula
10. dub 2024

@alenka_8 jejda.. ne nevadí kdyz si pujde zaplavat. I kdyby mel za par let intenzivniho "mozolky" a furt ještě plaval, tak ta kůže jako po plavani uschne, že... navíc - ja si úplně nejsem jista jak moc je rozhodujici pro intonaci mit na prstech mozolky ...

odula
10. dub 2024

@lobella kytara boli jako svi*a, jsem nikdy nebyla schopna se kvůli tomu dostat pres tu počáteční fázi. Housle neboli ani z poloviny tak jak kytara. Nastesti ;)

lobella
11. dub 2024

@odula fakt jo? Ja na housle nikdy nehrala, ale cekala bych,ze to bude horsi...ja byla na zacatku hodne motivovana, tak jsem cvicila hodinu denne, ale prsty byly fakt uplne rozhadrovany do krve, pak po nekolika tydnech se udelaly mozoly a bylo to dobre

moudivlacek
11. dub 2024

kytaru jsem prezila, ale chvili trvalo nez se mozolky utvori, koupani na to vliv nema, jde delat sport i hudbu ;)

odula
11. dub 2024

@lobella no, presne, rozhadrovany do krve. A jak ja nebyla nikdy motivovana ke hre na kytaru... :D housle jsou v pohode prave. Dcera zacala hrat nedavno, co ji boli je ruka kdyz blbe drzi smycec. No a ja zacala hrat taky, nevim, ruplo mi v bedne nebo co. Kazdopadne jsem cekala neco jako kytarovej masakr, a prekvapilo me ze je to vlastne uplne v phode 🙂

lobella
11. dub 2024

@odula me laka klavir, ale zatim jsou i jine motivace a mista neni nazbyt,tak snad se jednou dockam😀

odula
11. dub 2024

@lobella vis co, zkus takovy ty elektronicky. Ale ne keyboardy - normalni el klaviry. Maj i simulaci odporu klaves a nemusi bejt nutne tak drahy. Hrala jsem na klavir roky a chtela bych oprasit, ale taky nemame misto. silne o tomhle uvazuju, myslim, ze to staci, zvlast kdyz uz clovek neaspiruje na nejakou virtuozitu :D abych to oprasila (protoze z housli samozrejme nic nebude, to je jenom spis legrace, ale dceru bych mohla jednou doprovazet 🙂 )

evamelisanda
19. dub 2024

Jsem profesionální houslistka a chodím i občas plavat, nedá se hrát hned potom, ale třeba až tak za hodinu, až prsty proschnou a ztvrdnou.
Synovi je cerstve 8, chodí plavat 4x týdne a denně cvičí na kytaru. Nemá vůbec žádný problém přijít z plavání a hned (půl hodiny poté) začít cvičit na kytaru.