Inspirace - dětský zahradní domeček

evik_svistik
17. čer 2018

Prosím o inspiraci na vybavení dětského zahradního domečku. Manžel staví na zahradě pro syna, ale přemýšlím, co mu dát dovnitř, jestli nějakou activity board, stoleček, židličky... S čím si vyhrají Vaše děti v domečku, co má úspěch? Děkuji.

kac_kac
17. čer 2018

Máme v domečku ledacos, nábytek, hračky na písek ap. Děti tam stejně ze všeho nejradši nastěhují hrnec s blátem, momentálně vedou nahnilé třešně v dešťovém nálevu, různé čarodějné lektvary, domečky pro šnečky, žížaliště, a další podobné poklady jejichž genialitu my jako rodičové vůbec nedokážeme docenit. Vyžívají se v tom všichni od 16 měsíčního batolátka po desetileté habány. 😉

alcar
17. čer 2018

@kac_kac 😃👍
Moje ctyrleta dcera ma taky domecek, ale musim rict, ze do nej nejak extra nechodi. Nicmene ma tam stolecek a zidlicky a kdyz prijdou kaamaradky, tak si tam davaji jakoze kaficko. Ma umtoho domecku i takovou jakoby terasku a tam ted taky casto vysedava. Ja neprisla na to, co ji tam dat. Chtela jsem nejakou kuchynku,ale kdyz vidim, ze si tam zatim moc nehraje, tak to jeste nechavam plavat. Doufam, ze az bude starsi, tak si tam bude hrat vic.

kac_kac
17. čer 2018

@alcar Sama si tam dcera taky moc nehrála, ale jakmile přibyli sourozenci a kámoši od sousedů, tak se cosi zvrtlo a v domečku je živo, někdy i víc než je nám milé. Sice mají pacholíci k dispozici stoleček, lavičku, nádobíčko ap., ale stejně největší úspěch mají ty nejobyčejnejší věci, třeba staré nádobí vyřazené z kuchyně, kousky prkýnek co nakradli manželovi z odpadního dřeva. Domeček máme pár metrů od pískoviště, takže se u nás neustále vaří, peče smaží, případně budují doly a lomy, nebo naopak orá pole 😀 S přibývajícím množstvím dětí se množí nápady a využití. Nedávno trénovali kotoul plavmo (skokem z okýnka domečku) vzájemně se přidržovali za nohy ruce a všemožně se zachraňovali. Mnohdy řeším sama v sobě co už jim mám zatrhnout a na co je mám nechat přijít samotné. No, zatím všichni žijí.

jbzirafa
28. čer 2018

@evik_svistik také máme domek ale deti ještě male, aby si tam zalezly a hrály samy (4 roky).nejepsi byla výroba samotného domku (vrtali a rezali s tátou)pak otevírání a zavírání dveří, okenic, vyhazování věci z okna. .V domku parkuje sekačka (pro děti )míče, ..úložiště po vzoru tatovy zahradní boudy. Pozdeji se vytribi co se tam bude hodit.

nazka
13. kvě 2019

obnovuji tuto diskuzi.. prosím o radu. Stavíme domek a krom kuchyňky mne nenapadá nic,co tam tříleté dcerce dát. Už teď je v něm pečená, vařená a to je ještě prázdný.. poraďte prosím.

evik_svistik
autor
14. kvě 2019

@nazka my jsme nakonec měli v plánu nějakou truhlu nebo něco podobného na drobnosti a jejich poklady, ale vyřazovali jsme noční stolky se šuplíčky, takže to v domečku krásně splní účel 🙂