Jakou flétnu pro samouka?

mandala
29. říj 2015

Prosím o radu, chtěla bych koupit dceři k Vánocům flétnu + noty pro samouka, ale absolutně se neorientuji, vím, že se dá flétna koupit za 100, ale i za 300 Kč, jaký je v nich rozdíl ? A můžete mi prosím doporučit nějaké pochopitelné noty pro 9 - letou, v nabídce jich je více, ráda bych slyšela radu od někoho, kdo má zkušenosti. Děkuji moc za případné reakce. 🙂

mor48tko
29. říj 2015

@mandala Určitě bych řekla, že je rozdíl v kvalitě fléten. Velice lehce se přefouknou, nebo hůře ladí.. Takže já bych doporučila raději nějakou dražší např. o Yamahy. Já osobně jsem hrála téměř deset let, začínala jsem s Danielem - škola pro zobcovou flétnu,ale nyní jsou moc hezké noty i pro dětičky např. Flautoškola a jestli můžu poradit, tak pořiďte nějaký stojánek na noty, je lepší když hraje ve stoji.. Kdybyste měla ještě nějaký dotaz, klidně piště 😉

mor48tko
29. říj 2015

@mandala jinak tahle pro začátek v klidu stačí http://hudebni-obchod.cz/sopranova-zobcova-flet... 😉 mám ji také a časem můžete koupit lepší.. Pokud ji teda malá nepřefoukne (nesmí do ní foukat tak, aby se začala přepískávat, potom flétnu můžete vyhodit)..

mandala
autor
29. říj 2015

@mor48tko Jé, děkuji, mě právě v hudebninách nabízeli tu obyč. za 100 Kč, že to pro začátečníka stačí, ale já jsem váhala, jestli to nebude např. vydávat nějaké nepříjemné tony 😀. Samozřejmě neočekávám, že by se z ní stal nějaký virtuos, aby musela mít drahou flétnu, naopak, ona by sice na něco chtěla hrát, ale chybí ji hudební sluch a podle mne i talent, už jsme zkoušeli, kdy chodila hrát na klávesy a moc to nešlo. Tak tohle mě přišlo takový rozumný kompromis, doma si může zkoušet hrát, jak bude mít chut, ale chtěla jsem radu, abychom z toho taky neohluchli 😀 Takže já zkusím ještě mrknout na tu Flautoškolu a moc děkuji za radu 😉

mor48tko
29. říj 2015

@mandala není vůbec zač 😉 .. Z té flautoškoly teď v hudebce (kam jsem chodila já) učí a vypadaly ty noty pěkně.. Jestli máte možnost, zkuste do nich mrknout v hudebninách, třeba Vám poradí ještě něco lepšího 😉